18 Temmuz 2013, Perşembe 07:48:53

YENİ HEDEFİ HAVAYOLU ŞİRKETLERİ

11 Eylül saldırısının ardından sigortadan 5 milyar Dolar alan Dünya Ticaret Merkezi'nin sahibi Silverstein, şimdi de havayolu şirketlerinden 3,5 milyar dolar istedi.

New York'ta 11 Eylül saldırılarında yıkılan "İkiz kuleler"in yerine yenisi yapılan Dünya Ticaret Merkezi'nin sahibi Larry Silverstein, havayolu şirketlerini dava etti.

Manhattan'daki ABD bölge mahkemesi hakimi Alvin K. Hellerstein'in bakacağı davada, Silverstein'in sahibi olduğu Dünya Ticaret Merkezi emlak şirketi, havayolu şirketleri United Airlines, United Continental Holdings ve American Airlines'den 3,5 milyar dolarlık tazminat talebinde bulundu.

Daha önce de, 11 Eylül'le ilgili benzer tazminat davalarına bakan hakim Hellerstein, her iki taraftan delil ve tanıkları dinledikten sonra iddiaların yasal dayanağının olup olmadığına karar verecek.

Öte yandan, ülkenin en yüksek binasını yapan şirketin 2014 yılında açmayı planladığı "Dünya Ticaret Merkezi" için bugüne kadar 3,9 milyar dolar harcandığı belirtildi.

11 Eylül saldırılarının ardından, üç binanın yıkımı sonucunda yaklaşık 7,2 milyar dolar kaybı olduğunu ileri süren şirket, daha önce sigorta şirketlerinden 5 milyar dolar almıştı.

YENİ HEDEFİ HAVAYOLU ŞİRKETLERİ

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000