04 Ağustos 2020, Salı 09:04:16

TURSAB'dan THY'ye; 'Zararına bile olsa'...

TÜRSAB Bölge Başkanı Kantarcı, THY’ye çağrıda bulundu.
  • İnsan kendi parasını kendisi için harcıyorsa, iki şeye bakar fiyatına ve kalitesine. Eğer başkasının parasını kendisi için harcıyorsa sadece KALİTESİNE bakar. Eğer birileri KENDİ PARASININ BAŞKASI için harcıyorsa SADECE FİYATINA BAKAR, kalitesine hiç bakmaz. AMA eğer birileri BAŞKASININ PARASINI BAŞKASI için harcıyorsa, NE FİYATINA BAKAR NE DE KALİTESİNE. Tabi tabi, THY nin uçaklarının yaktığı yakıt ta Doğu Karadeniz açıklarındaki petrol kuyularından çıkıyor zaten.
  • Ülke araplara,avrupalıya muhtaç hale gelmişse yazıklar olsun zaten. Ayrıca havayolu işletmeciliğini bakkal dükkanı işletmek mi sanıyorsun ki bakkal bile o kafayla yönetilmez kalkmış thy sefer koysun diyorsun !
  • Thy ye dokunma
  • Şu küçük otelleri baltalama pahasına kendi çıkarları uğruna booking.com u kapatan Tursab in başkanı mı diyor bunu
  • TÜRSAB acilen uçak alıp gerekli seferlere başlamalı. Birkaç turizimci birleşse alırlar. Zarar da etse, altyapıyı hazırlayamasa da, altından da kalkamasa önemli olan manevi destek. Moral olur TÜRSAB uçakları tüm dünya semalarında dolaşır.
  • Thy personeline maaş veremiyor bu aklı evvel de thy zararına uçsun diyor. Türsab hesap no paylaşsın thy oraya para yatırsın. Boşuna uçak kaldırmasın.
  • Bi sen eksiktin tursab
  • Thy personeline ödeyecek para bulamazken pis araplara zararına uçuş koysun,bırakın bu işleri
  • Oluşan zararı siz karşılayacaksanız biz moral vermek için her yere uçalım. Çalışanların maaşını ödemekte zorlanan şirkete bu kadar da yüklenilmez ki. Peki dediğini yaparsak sen zararın ne kadarına ortak olacaksın ? Pegasus ve diğer özel havayollarına da aynı çağrıyı yapabiliyormusun ? Devletin olunca istemek ne kadar kolay oluyor değil mi ? Ne vizyon ama
  • Sembolik olarak uçmasını istemek. Abicim siz ne yiyip ne içiyorsunuz Allah aşkına. O kadar meraklı ise charter firmaları ile anlaş paralarını öde boş uçuş yapsınlar seninde paşa gönlün hoş olsun.

TÜRSAB Bölge Başkanı Kantarcı, THY’ye çağrıda bulundu.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, Türk Hava Yolları’na artık topa girmesi çağrısı yaptı. Kantarcı, “Türk Hava Yollarının az sayıda bile olsa, sembolik olarak sefer koyması ilk aşamada maddi olmasa da psikolojik anlamda etkisi fazla olacaktır. Artık topa girmesi gerekiyor. İşlerin iyi olduğu zaman sefer artıran THY’ye şimdi zor dönemde bölgenin ona ihtiyacı var.” dedi.

Milli hava yolu THY’nin maddi anlamda kazancı olmasa da sektöre manevi destek olabileceği yurt dışı seferleri başlatması çağrısı yapan Kantarcı, “Kuveyt’ten gelecek uçuşlar zarar ederek geliyordur. Doluluk oranları düşük olacağına eminim. Türk Hava Yolları’nda böyle bir destek, böyle bir uçuş dış hatlarda göremedik. Umarız ağustos ve devamındaki tarihlerde milli hava yolumuz, uluslararası sayılı hava yollarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları en azından haftada bir, iki sefer koyar teşvik edici bir rol alabilirdi.

Kuveyt’ten 2 hava yolu uçuşu başlamışken Türk Hava Yollarının da Kuveyt olmasa da diğer ülkelerden az sayıda bile olsa, sembolik bile olsa sefer koyması ilk aşamada maddi olmasa da psikolojik anlamda etkisi fazla olacaktır. Bunu bekliyoruz. Bizim için çok önemli. Onların da artık topa girmesi gerekiyor. İşlerin iyi olduğu zaman THY dış hat uçuşlarıyla destek verdi. Bundan da kazançlı çıktı. Şimdi zor dönemde bölgenin THY ihtiyacı var. Ağustos ve devamında beklentimiz var.” şeklinde ifadelere yer verdi.

UÇUŞLAR GEÇ DE OLSA BAŞLAYABİLDİ

Kuveyt’ten gerçekleşen uçuşun moral olduğunu kaydeden Kantarcı, “Kuveyt’ten bir uçuş gerçekleştirildi. Haftada 3 sefer uçacak olan Kuveyt havayolu şirketi var. Bugün onu da bekliyoruz. Bu seferler diğer havayolu şirketlerini de teşvik edebilir. Geç de olsa nihayet başlayabildik.” diye konuştu. Trabzon’a açılış için gelen Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birebir temasının olup olmadığını sorduğumuz Kantarcı, “Bakanımızın programı yoğunu görüşemedik. Ancak rapor şeklinde hazırladığımız taleplerimizi Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a Bakana iletilmesi suretiyle sunduk.” şeklinde söyledi.

ULAŞIM, KONAKLAMA VE YEME-İÇMEDE KDV İNDİRİMİ

KDV indirimleriyle ilgili konuşan Kantarcı, “KDV indirimi geldi. KDV’si yüzde 18 olan ulaşıma yüzde 8’e, yüzde 8 olan konaklama ve yemek yeme KDV oranı ise yüzde 1’e indi. Bu da bizim taleplerimizden biriydi. Sağ olsunlar bu desteği de verdiler. Daha erken olabilirdi. Şimdi olması da yine bir katkı sağlayabilir. Doluluk oranları azalıyor. Maliyetler artıyor. Bu anlamda KDV’lerden destek sağlanması yüzde10’a tekabül eden KDV desteği olmuş oluyor.” diye belirtti.

BAYRAMDA HAREKETLİLİK YAŞANDI

Kurban Bayramında müzelerde yoğunluk yaşandığını aktaran Kantarcı, “Bu bayramda diğer bayramlara göre düşüş yaşansa da ciddi hareketlilik var. Bayram sonunda müze ve ören yerlerimizin ziyaretçi rakamlarını alabileceğiz. Çok ciddi sirkülasyon vardı. Hem Trabzon içinden hem de diğer bölgelerden gelen gurbetçi yoğunluğu var.” dedi.

ÖNCE SAĞLIK SONRA EKONOMİ

Sektörde yaşanan kayıpların azalmasını bekleyen Kantarcı, “Yüzde 80-90’lara yaklaşan bir kaybımız var. Bu kaybın yıl bazında daha aşağılara gelebilmesi için ağustos ve eylülde ciddi hareketlilik bekliyoruz. Çok büyük hareketlilik olmasını beklemiyoruz ama ne kadar olursa kar edeceğiz diye düşünüyorum. Hani biz turizm konuşuyoruz. Ancak bazı çevreler bizi yadırgıyor. Tabi ki önce sağlık diyoruz. Tedbirler alınarak bunun devamında turizm hareketliliği de olması lazım. Sağlıktan sonra insanların geçim derdi söz konusu. Körü körüne ille de turist gelsin demiyoruz. Gerekli tedbirlerin alınarak, koşulları uygun olan ülkelerle yapılan uçuş seferlerin ve turist sayısının artırılmasını talep ediyoruz.” şeklinde kaydetti.

Rabia Mollaoğlu / Günebakış

TURSAB'dan THY'ye; 'Zararına bile olsa'...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Kolay ~ 2 ay önce
İnsan kendi parasını kendisi için harcıyorsa, iki şeye bakar fiyatına ve kalitesine. Eğer başkasının parasını kendisi için harcıyorsa sadece KALİTESİNE bakar. Eğer birileri KENDİ PARASININ BAŞKASI için harcıyorsa SADECE FİYATINA BAKAR, kalitesine hiç bakmaz. AMA eğer birileri BAŞKASININ PARASINI BAŞKASI için harcıyorsa, NE FİYATINA BAKAR NE DE KALİTESİNE. Tabi tabi, THY nin uçaklarının yaktığı yakıt ta Doğu Karadeniz açıklarındaki petrol kuyularından çıkıyor zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyy başkan ! ~ 2 ay önce
Ülke araplara,avrupalıya muhtaç hale gelmişse yazıklar olsun zaten. Ayrıca havayolu işletmeciliğini bakkal dükkanı işletmek mi sanıyorsun ki bakkal bile o kafayla yönetilmez kalkmış thy sefer koysun diyorsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen zarar et ~ 2 ay önce
Thy ye dokunma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bookingçi ~ 2 ay önce
Şu küçük otelleri baltalama pahasına kendi çıkarları uğruna booking.com u kapatan Tursab in başkanı mı diyor bunu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 2 ay önce
TÜRSAB acilen uçak alıp gerekli seferlere başlamalı. Birkaç turizimci birleşse alırlar. Zarar da etse, altyapıyı hazırlayamasa da, altından da kalkamasa önemli olan manevi destek. Moral olur TÜRSAB uçakları tüm dünya semalarında dolaşır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Al sana moral ~ 2 ay önce
Thy personeline maaş veremiyor bu aklı evvel de thy zararına uçsun diyor. Türsab hesap no paylaşsın thy oraya para yatırsın. Boşuna uçak kaldırmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
The Km ~ 2 ay önce
Bi sen eksiktin tursab

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy’ye ~ 2 ay önce
Thy personeline ödeyecek para bulamazken pis araplara zararına uçuş koysun,bırakın bu işleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türsab’a ~ 2 ay önce
Oluşan zararı siz karşılayacaksanız biz moral vermek için her yere uçalım. Çalışanların maaşını ödemekte zorlanan şirkete bu kadar da yüklenilmez ki. Peki dediğini yaparsak sen zararın ne kadarına ortak olacaksın ? Pegasus ve diğer özel havayollarına da aynı çağrıyı yapabiliyormusun ? Devletin olunca istemek ne kadar kolay oluyor değil mi ? Ne vizyon ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Babalamacı ~ 2 ay önce
Sembolik olarak uçmasını istemek. Abicim siz ne yiyip ne içiyorsunuz Allah aşkına. O kadar meraklı ise charter firmaları ile anlaş paralarını öde boş uçuş yapsınlar seninde paşa gönlün hoş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000