22 Nisan 2013, Pazartesi 13:16:19

THY'YE ÇİRKİN SALDIRI

Türk Hava Yolları'nın(THY), Güney Amerika'da en büyük ve en etkili Ermeni nüfusuna sahip Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e uçuş başlatmasının ardından burada yaşayan Ermeniler, THY reklam afişlerine saldırdı.
  • Bu ermeni neandarteller gene de THY'yi tercih edecekler.
  • amed ne? Hangi dilde? Ermeni dilinde bir kelime mi? Siz amed isimini ancak rüyanızda görürsünüz...
  • Ermeniler rahat olsun. Burada onları aratmayanlar var.
  • bu hareketler ancak thy ye reklam olur , faydası bile olabilir, siz düşman arıyorsanız arjantine gitmeye gerek yok hemen yanı başınıza bakınız , mesela sendika !!!
  • dış düşmanlaarın bir zararı olmaz asıl içerdeki düşman ( sendika ) zarar verir, eski bir ata sözünü hatırlayalım " ağacın kurdu kendinden olmazsa o ağaç kurumaz"
  • Olumsuz elestirileri ermeni saldirisi ile esdeger tutarak yorum yapmanin nesi terbiyesizlik ??? ben de seni kiniyorum !!!! ben de biliyorum neyin ne oldugunu senden ders alacak degilim!!! kinamayi biliyorsan abuk sabuk yorum yapip millete terbiyesiz diyecegine git de kina o zaman!!! unutma ki bu olaylarin arkasinda o zamanki saldirilarin faillerinin gunumuzdeki uzantilari var !!! cok sey biliyorsun ya bunu da biliyorsundur herhalde !!!
  • Arjantinde kendi bilmez bir kaç kişinin yaptığı çirkin olaylar Arjantinden Türkiye'ye gelecek turistleri hiç etkilemez,Arjantin Turizm Bakanı bu sene misafir ülke olarak turizm fuarındaydı,THY Güney Amerika uçuşlarını başlattığından itibaren yaklaşık 450 bin turist,2012 yılında ülkemize 165 bin turist giriş yapmıştır,bunların hepsi kültür turizmi için gelmişlerdir,kültür turizminden istanbul-ankara kapadokya konya pamukkale efes kuşadası izmir bergama çanakkale ve dogu güneydogu anadoluda ki illerimiz kazanç sağlamıştır,binlerce kişiye iş imkanı olmuş ailelerin yüzü gülmüştür oteller restaurantlar dinlenme tesisleri benzinciler çarşılar pazarlardan wc işletenlere kadar binlerce kişi bacasız sanayii turizm sayesinde ve THY sayesinde,kazanmışlardır.THY Güney Amerika ülkelerindeki Müdürlerinin başarısıda unutulmaz,bu kadar büyük coğrafyada bu başarıdır.
  • Buradaki olumsuz eleştirileri ermeni saldırısı ile eşdeğer tutarak yorum yapmak en büyük terbiyesizliktir. İkisi arasındaki farkı anlamadan, bilmeden aynı şartlarda değerlendiren zihniyeti kınıyorum. Biz nasıl ki, eleştiri yapmayı kendimize hak görüyorsak, burada da bu imkanlar verilmişse, aynı şekilde bayrağımızın temsilcisine yapılan saldırıyı da kınamayı biliriz. Siz, küresel bir politika iddiasında olanların, azınlık meselesine, Kıbrıs, batı trakya, ermeni, dış politika meselesine nasıl baktıklarını, açılım, demokratikleşme vs adları altında nelerin tezgahlandığını, Ege de yunanistan tarafından işgal edilen 15 adamız için ne yapıldığını, Irak, Suriye,İran,Libya meselelerinde politikamızı, İsrail ile neden bu kadar samimi ilişkiler içinde olduğumuzu sorgulayın. Belki bir şeyler öğrenirsiniz.
  • bu saldilarin hic bir zarari olmaz tersine los angeles orneginde oldugu gibi faydasi ve reklami olur; ama maalesef icerdeki thy dusmanlari daha fazla. gerci onlarin soylediklerine kulak asan yok ama iste yine sinek ufak ama mide bulandirir
  • oralarda thy'nin reklamını yapıyorla.reklamın iyisi kötüsü olmaz .los angeles seferleride ermenilerin eleşitirleri sayesinde doluluk oranlarına ulaşmıştı.

THY Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e uçması ve burada büyük ilgi görmesi Arjantin’de yaşayan Ermenileri rahatsız etti. THY reklam panolarına sözde Ermeni soykırımı çıkartmaları yapıştıran Ermeniler, insanları boykota çağırdı.

THY, Güney Amerika'nın Sao Paulo'dan sonra ikinci büyük şehri olan Buenos Aires'i 11 Aralık 2012 tarihinden itibaren uçuş ağına kattı. THY'nin Arjantin'in başkenti Buenos Aires seferleri Sao Paulo aktarmalı olarak haftada 4 gün karşılıklı olarak yapılıyor. Bu hatta azımsanmayacak oranda transit yolcu taşıyan THY, 2011 yılı Mart ayında yine Ermeni nüfusun çok olduğu ABD'nin Los Angeles hattında seferlere yeni başladığı dönemde Ermeni diasporası tarafından başlatılan karalama kampanyasının bir benzerini Güney Amerika'da en büyük ve en etkili Ermeni nüfusuna sahip Arjantin uçuşlarında yaşamaya başladı. Tahminlere göre Arjantin'de 130 bin Ermeni asıllı kişi yaşıyor. THY Los Angeles hattında seferlere başladığında Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA'de Los Angeles Lakers takımında forma giyen Kobe Bryant'ı reklam yüzü seçmesi bazı Ermeni asıllı ABD'lilerin ünlü basketbolcuya tepki göstermesine neden olmuş ve Ermeni diasporası THY'yi boykota çağırmıştı.

Ermeni diasporası Bryant'ı anlaşmayı feshederek, Türkiye'yi soykırımla suçlayan açıklamalar yapmaya davet etmişti. Ermeni diasporası tarafından yürütülen kampanyaya, Ermeni asıllı ABD'li magazin yıldızı Kim Kardashian da müdahil olmuş ve twitter üzerinden bir kampanya başlatarak NBA yıldızı Kobe Bryant'ı, THY ile imzaladığı reklam anlaşmasını iptal etmeye çağırmıştı. Ancak ünlü basketbolcu bu çağrılara kulak asmayarak anlaşmasına devam etmişti. Geçtiğimiz yıl da THY Los Angeles İstanbul arasında 190 bin yolcu taşıyarak bunlar arasında Ermeni asıllı ABD'lilerin de azımsanmayacak oranda olması dikkat çekerken şimdi de Arjantin'de Ermeni diasporası harekete geçti.

Los Angeles hattında THY aleyhine başlatılan Ermeni diasporası boykotunun aynısı Güney Amerika'da en büyük ve en etkili Ermeni nüfusun olduğu Arjantin uçuşlarında başladı. THY'nin Arjantin'in başkenti Buenos Aires seferlerine Sao Paulo aktarmalı olarak başlaması ve bu hatta beklediğinden daha fazla ilgi görmesi, ülkede Türk şirketinin reklamlarının olması bazı Ermeni asıllı Arjantinlileri kızdırdı. Seferlerin başlaması sayesinde iki ülke arasında ticaret, turizm ve kültür alışverişi gelişmeye başlaması ülkede yaşayan Ermeni diasporasının kızgınlığını daha da artırdı. Özellikle Ermeni asıllı Arjantinlilerinde seferlere ilgi göstermesini duyan Ermeni diasporası Arjantin'de harekete geçerek sosyal paylaşım sitelerinde THY aleyhine boykot çağrısında bulunurken THY'nin reklamlarına sözde soykırım çıkartmaları yapıştırarak tepkilerinin dozunu artırdılar.

THY'YE ÇİRKİN SALDIRI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Volvo ~ 9 yıl önce
Bu ermeni neandarteller gene de THY'yi tercih edecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yasas ~ 9 yıl önce
amed ne? Hangi dilde? Ermeni dilinde bir kelime mi? Siz amed isimini ancak rüyanızda görürsünüz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eleştiriymiş ~ 9 yıl önce
Ermeniler rahat olsun. Burada onları aratmayanlar var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kemal kaya ~ 9 yıl önce
bu hareketler ancak thy ye reklam olur , faydası bile olabilir, siz düşman arıyorsanız arjantine gitmeye gerek yok hemen yanı başınıza bakınız , mesela sendika !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emin ~ 9 yıl önce
dış düşmanlaarın bir zararı olmaz asıl içerdeki düşman ( sendika ) zarar verir, eski bir ata sözünü hatırlayalım " ağacın kurdu kendinden olmazsa o ağaç kurumaz"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
elestiri'ye!!!! ~ 9 yıl önce
Olumsuz elestirileri ermeni saldirisi ile esdeger tutarak yorum yapmanin nesi terbiyesizlik ??? ben de seni kiniyorum !!!! ben de biliyorum neyin ne oldugunu senden ders alacak degilim!!! kinamayi biliyorsan abuk sabuk yorum yapip millete terbiyesiz diyecegine git de kina o zaman!!! unutma ki bu olaylarin arkasinda o zamanki saldirilarin faillerinin gunumuzdeki uzantilari var !!! cok sey biliyorsun ya bunu da biliyorsundur herhalde !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 9 yıl önce
THY gibi kurumsal bir şirketin olumlu ve olumsuz eleştirilere açık olması aynı zamanda da bunlardan bir ders çıkarması lazımdır. Bu burada ve kendi içimizde olan bir konudur. Bu ayrı bir şey. Bu şirkete yapılan bu saldırının elbette şiddetle kınanması lazımdır. Ben de bunun yanındayım ve bu saldırıyı kınıyorum. Tekrar bir kez daha söylüyorum. THY na şu veya bu şekilde eleştiri yapanlar ile bu THY na yapılan bu saldırının taraflarını aynı kefeye koymak sadece terbiyesizlik de değildir. Sen neyi nasıl anladın bilmem ama, dünya siyaset tarihini ve emperyalist işbirlikçilerin kimler olduğunu bir daha düşün. Çünkü ermeni terörü başka, bu teröre karşı mücadele etmek başka ve bu oyunun ne olduğunu anlamak başkadır. Şimdi güle güle.
Barış Çayla ~ 9 yıl önce
Arjantinde kendi bilmez bir kaç kişinin yaptığı çirkin olaylar Arjantinden Türkiye'ye gelecek turistleri hiç etkilemez,Arjantin Turizm Bakanı bu sene misafir ülke olarak turizm fuarındaydı,THY Güney Amerika uçuşlarını başlattığından itibaren yaklaşık 450 bin turist,2012 yılında ülkemize 165 bin turist giriş yapmıştır,bunların hepsi kültür turizmi için gelmişlerdir,kültür turizminden istanbul-ankara kapadokya konya pamukkale efes kuşadası izmir bergama çanakkale ve dogu güneydogu anadoluda ki illerimiz kazanç sağlamıştır,binlerce kişiye iş imkanı olmuş ailelerin yüzü gülmüştür oteller restaurantlar dinlenme tesisleri benzinciler çarşılar pazarlardan wc işletenlere kadar binlerce kişi bacasız sanayii turizm sayesinde ve THY sayesinde,kazanmışlardır.THY Güney Amerika ülkelerindeki Müdürlerinin başarısıda unutulmaz,bu kadar büyük coğrafyada bu başarıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bravo!!! ~ 9 yıl önce
işe müdürleri de katmışsın ya bravo sana!!!yalakalığa devam!!!
eleştiri ~ 9 yıl önce
Buradaki olumsuz eleştirileri ermeni saldırısı ile eşdeğer tutarak yorum yapmak en büyük terbiyesizliktir. İkisi arasındaki farkı anlamadan, bilmeden aynı şartlarda değerlendiren zihniyeti kınıyorum. Biz nasıl ki, eleştiri yapmayı kendimize hak görüyorsak, burada da bu imkanlar verilmişse, aynı şekilde bayrağımızın temsilcisine yapılan saldırıyı da kınamayı biliriz. Siz, küresel bir politika iddiasında olanların, azınlık meselesine, Kıbrıs, batı trakya, ermeni, dış politika meselesine nasıl baktıklarını, açılım, demokratikleşme vs adları altında nelerin tezgahlandığını, Ege de yunanistan tarafından işgal edilen 15 adamız için ne yapıldığını, Irak, Suriye,İran,Libya meselelerinde politikamızı, İsrail ile neden bu kadar samimi ilişkiler içinde olduğumuzu sorgulayın. Belki bir şeyler öğrenirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bizde dusmanlar ~ 9 yıl önce
bu saldilarin hic bir zarari olmaz tersine los angeles orneginde oldugu gibi faydasi ve reklami olur; ama maalesef icerdeki thy dusmanlari daha fazla. gerci onlarin soylediklerine kulak asan yok ama iste yine sinek ufak ama mide bulandirir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
oralarda thy'nin reklamını yapıyorla.reklamın iyisi kötüsü olmaz .los angeles seferleride ermenilerin eleşitirleri sayesinde doluluk oranlarına ulaşmıştı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000