25 Şubat 2015, Çarşamba 13:43:58

THY'YE 500 BİN LİRALIK DAVA!

THY’nin demir çubuklarla öldürüldüğünü açıkladığı Tezcan’ın Libya tarafından hazırlanan ölüm belgesi ve ilk Adli Tıp raporundaki belgelerde ateşli silahla öldürüldüğü ortaya çıktı.
  • Vefat eden kişinin helal lokma için yaşadığı zorlukları, özlemlerini, biz sevenleri biliriz. Yazılarda ki üsluplarınıza dikkat edin...
  • Yaw begenmeyen ciksin esenlerden bagcilardan binlerce genc var o riske girmeye hazir o maasa .sadece torpilimiz yok bi de gavurcamiz yok .suyun water oldunu bilmiyoruz
  • Şirket hertürlü imkanı sağlar fakat atanan müdürler kendi giderlerini kısmaktansa altındaki çalışan personelin emeğiyle beslendiğinden bu harcamaları yapmaz gerekli önlemleri almazlar peki bu soruyu kim sordu ;ugur kardeşimiz ülkede tatil günü bu vahim olayı yaşadı peki tatil günü ugur neden çalıştı sorumlusu kim ?
  • Kaldır Afrika yatıyı, bir pass ekip fazla ile uç, tek bacak yapıp dönsünler, al sana sağlık sıhhat önlemi, adam sıtma oluyor 10 gün acıbadem'de can çekişiyor ve dönüp uçuşa devam ediyor, ne bekliyorsun ki, onlar patron hadi ruhsuz, sen neden kendini düşünmüyorsun abicim, kaç paraya ihtiyacın var yaşamak için..
  • Hem torpille işe sokun çocuğunuzu hem de tazminat davası açın. Bu ölen arkadaşın nesi albaymış nasıl Thy 'ye girmiş bir bakın bakalım, bir soruşturun bakalım altından ne çıkacak. Oraya ballı maaşa giderken her şey harikaydı ölüm girince araya hesap döndü galiba. Kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz. Ne paragöz insanlar var. Oğlunu sok oraya ölsün sonra para peşine düş.
  • hangi işi düzgün ki bunu düzgün yapsın thy, evlat acısının para ile ölçülen değeri olmaz ama keşke daha fazla açsaydınız davayı, hem maddi hem manevi olarak; güvenliği meçhul, ne olduğu bilinmeyen, elçilik görevlilerinin tahliye edildiği, aşiretlerin yağma savaşına dönüştüğü, üstelik oraya yapılan emperyalist müdahalede bir de taraf olmuş bir ülkenin havayolu olarak oraya uçuyorsun, hem güvenliğini sağlamaktan acizsin, aşiretlere emanet ediyorsun, arkasından menfur saldırı oluyor bu çocuk hayatını kaybediyor, üstüne bir de şirket olarak ayak oyunlarına giriyorsun. inşallah dava biter de ödersin bu parayı, kerameti kendinden menkul thy yöneticileri... yıllar önce de afganistan da savaşın ortasına personellerinin tayinini çıkarıyordu bu thy, üstelik nato emrine; ayak oyunları, sahtekarlıkla, yalanla,size söylenecek çok şey var ama.. neyse bu haberin altına olmaz.
  • şu yaptığı kâr den ver bakalım 500 bincik THY kusurlusun .!
  • eee biz bu globally fosss ta başlarındaki ustaları gibi fırıldak her türlü yalan dolan var diyoruz ama meeeee ler inanmıyorlar...alın size bu dava kapak olsun
  • HICBIRIMIZIN ONEMI YOK ! HEPIMIZ ALINABILIR RISKLERIN SAGLADIGI TICARI GETIRILERIZ.PILOTLAR KACIRILMADAN ONCE DE BU IHBAR EDILMIS AMA DIKKATE ALINMAMIS, NE YANI YATI SEFERLERI MI IPTAL EDILECEKTI ?? EKIPLER KACIRILSIN VARSIN..LAGOSDA YATI YAPAN BIR SIRKETIN MENSUPLARIYIZ...

THY’nin demir çubuklarla öldürüldüğünü açıkladığı Tezcan’ın Libya tarafından hazırlanan ölüm belgesi ve ilk Adli Tıp raporundaki belgelerde ateşli silahla öldürüldüğü ortaya çıktı.

Birgün'ün haberine göre; Türk Havayolları'nın Libya ofisinde 26 Aralık 2013’de gerçekleşen saldırıda hayatını kaybeden Muhasebe Şefi Uğur Tezcan'ın babası Feridun Tezcan THY'ye 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Davanın ikinci duruşması 17 Şubat'ta görüldü. THY’nin demir çubuklarla öldürüldüğünü açıkladığı Tezcan'ın Libya tarafından hazırlanan ölüm belgesi ve ilk adli tıp raporundaki  belgelerde ateşli silahla öldürüldüğü ortaya çıktı.

‘THY KUSURLU'

Feridun Tezcan’ın avukatı Hüseyin Ufuk Konbak, THY’ye gerekli ve yeterli güvenlik önlemi almadığı gerekçesiyle davanın açıldığını belirtti. Konbak, ''Uğur Tezcan'ın çalıştığı işyerinin Libya'daki ofisinin, bulunduğu 16’ncı katta güvenlik görevlisi, alarm butonu ve kameranın olmadığı, dolayısıyla davalı şirketin yurt dışında çalışma ortamında gerekli ve yeterli güvenlik önlemini almadığı için olayın meydana gelmesinde tamamen kusurlu olduğunu belirttik'' dedi. Konbak, Nadide Nur Duman'ın ağır yaralandığı saldırı sonrası Türkiye'ye getirildiğinde alınan ifadesinde kendilerini saldırıdan bir gün sonra bulduklarını belirttiğini ifade ederek, ‘’Yani Uğur Tezcan saldırı akabinde kurtarılabilecekken olaya geç müdahale edilmesi sonucunda belki de kan kaybından vefat etmiştir. Kısacası, olayda silah kullanıldığı halde bu durum ne basına yansıtılmış ne de Nadide Nur Duman tarafından yetkililere bildirilmiştir'' dedi.

'ÖNLEM ALINMAMIŞ'

Şirketin gerekli güvenlik önlemlerini almadığı belirten Konbak, ‘’İç savaşın olduğu bir ülkede çalıştırdığı işçisinin can güvenliğini sağlamak üzere, insan yaşamının kutsallığı kavramını gözeterek, hiçbir masraftan kaçınmadan her türlü önlemi alması gerekirken, THY işçiyi gözetme borcuna aykırı davranmıştır'' diye konuştu. 

NEDEN SAKLIYORLAR

Baba Feridun Tezcan, açıklananların aksine Uğur Tezcan’ın ateşli silahla öldürüldüğünü raporların ortaya koyduğunu belirterek, şunları söyledi:

'’THY bunu neden saklıyor? İnsan şüpheleniyor. Oğlumla birlikte saldırıya uğrayıp yaralanan kadın 14 ay boyunca baş sağlığı dilemedi. Ve ben bundan da şüphelendim. Bana Libya'dan gelen Arapça 4- 5 sayfa raporu Türkçe'ye çevirttim. Raporda yer alan bilgilere göre; oğlum ateşli silahla öldürülmüş. Raporlara ulaştıktan sonra davayı açtım. Onun öncesinde bir talebim yoktu. Oğlumun nasıl öldürüldüğünü öğrenince dava açtım.

Demir çubuk söylentisinin nereden çıktığı bile belli değil. THY hiçbir şekilde açıklama yapmadı. Oğlumun silahla öldürüldüğü raporda yazıyor. Demir çubuklarla değil.’’

ÇELİŞKİLİ İFADELER

Uğur Tezcan'ın yaşamını yitirdiği saldırıda ağır yaralanan Nadide Nur Duman, geçtiğimiz günlerdeki duruşmada önceki ifadesinin aksi yönde konuştu. Raporlarla tespit edilmesine karşın Duman saldırı esnasında silah kullanılmadığını belirtti. Nurduman, ''Saldırı elektrik süpürgesinin demiri ile gerçekleştirildi. Binanın güvenliği bölgedeki aşiretler tarafından sağlanıyordu'' diye konuştu. (Birgün)

THY'YE 500 BİN LİRALIK DAVA!

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

pamuk ~ 9 yıl önce
Vefat eden kişinin helal lokma için yaşadığı zorlukları, özlemlerini, biz sevenleri biliriz. Yazılarda ki üsluplarınıza dikkat edin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 9 yıl önce
Yaw begenmeyen ciksin esenlerden bagcilardan binlerce genc var o riske girmeye hazir o maasa .sadece torpilimiz yok bi de gavurcamiz yok .suyun water oldunu bilmiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 9 yıl önce
size otogar daha yakın değil mi, ikileyin oraya, şehirler arası çalışırsınız. otobandan...
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Şirket hertürlü imkanı sağlar fakat atanan müdürler kendi giderlerini kısmaktansa altındaki çalışan personelin emeğiyle beslendiğinden bu harcamaları yapmaz gerekli önlemleri almazlar peki bu soruyu kim sordu ;ugur kardeşimiz ülkede tatil günü bu vahim olayı yaşadı peki tatil günü ugur neden çalıştı sorumlusu kim ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kaldır Afrika yatıyı, bir pass ekip fazla ile uç, tek bacak yapıp dönsünler, al sana sağlık sıhhat önlemi, adam sıtma oluyor 10 gün acıbadem'de can çekişiyor ve dönüp uçuşa devam ediyor, ne bekliyorsun ki, onlar patron hadi ruhsuz, sen neden kendini düşünmüyorsun abicim, kaç paraya ihtiyacın var yaşamak için..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
torpilliler ~ 9 yıl önce
Hem torpille işe sokun çocuğunuzu hem de tazminat davası açın. Bu ölen arkadaşın nesi albaymış nasıl Thy 'ye girmiş bir bakın bakalım, bir soruşturun bakalım altından ne çıkacak. Oraya ballı maaşa giderken her şey harikaydı ölüm girince araya hesap döndü galiba. Kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz. Ne paragöz insanlar var. Oğlunu sok oraya ölsün sonra para peşine düş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tezcan. ~ 9 yıl önce
ne biçim insanlarsınız siz ya da insan mısınız nesiniz. şu satırları sanal ortam bile olsa yazarken utanır insan olan... terbiyesiz.
yazık ~ 9 yıl önce
Albay meselesini dillendirdigine gore belliki Ugur'u yakından tanıyorsun. belkide ailesindensin. ama her ne olursa olsun bu sekilde yazmak ayıptır. gunahtır. nasıl bir nefrete sahipsen, rahmetli öldükten bir sene sonra bile rahmetliye ve ailesine karsı hala bu kadar hırs ve acımasızlıgını koruyabilmissin. sana diyecek soz yok, seni Allah (c.c.) ıslah etsin.
pamuk ~ 9 yıl önce
sen, kaç sevdiğini böyle acı bir şekilde kaybettinki?????? Rabbim kimseyi sevdiğiyle sınamasın... SENİN GİBİ TERBİYESİZİ BİRİNİ BİLE...
thy ~ 9 yıl önce
hangi işi düzgün ki bunu düzgün yapsın thy, evlat acısının para ile ölçülen değeri olmaz ama keşke daha fazla açsaydınız davayı, hem maddi hem manevi olarak; güvenliği meçhul, ne olduğu bilinmeyen, elçilik görevlilerinin tahliye edildiği, aşiretlerin yağma savaşına dönüştüğü, üstelik oraya yapılan emperyalist müdahalede bir de taraf olmuş bir ülkenin havayolu olarak oraya uçuyorsun, hem güvenliğini sağlamaktan acizsin, aşiretlere emanet ediyorsun, arkasından menfur saldırı oluyor bu çocuk hayatını kaybediyor, üstüne bir de şirket olarak ayak oyunlarına giriyorsun. inşallah dava biter de ödersin bu parayı, kerameti kendinden menkul thy yöneticileri... yıllar önce de afganistan da savaşın ortasına personellerinin tayinini çıkarıyordu bu thy, üstelik nato emrine; ayak oyunları, sahtekarlıkla, yalanla,size söylenecek çok şey var ama.. neyse bu haberin altına olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
şu yaptığı kâr den ver bakalım 500 bincik THY kusurlusun .!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dc_3 ~ 9 yıl önce
eee biz bu globally fosss ta başlarındaki ustaları gibi fırıldak her türlü yalan dolan var diyoruz ama meeeee ler inanmıyorlar...alın size bu dava kapak olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DEGERSIZ ~ 9 yıl önce
HICBIRIMIZIN ONEMI YOK ! HEPIMIZ ALINABILIR RISKLERIN SAGLADIGI TICARI GETIRILERIZ.PILOTLAR KACIRILMADAN ONCE DE BU IHBAR EDILMIS AMA DIKKATE ALINMAMIS, NE YANI YATI SEFERLERI MI IPTAL EDILECEKTI ?? EKIPLER KACIRILSIN VARSIN..LAGOSDA YATI YAPAN BIR SIRKETIN MENSUPLARIYIZ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000