07 Mart 2018, Çarşamba 09:12:40

THY'nin planı hazır

2017’yi 1 milyar 22 milyon dolar esas faliyet kârı ve 11 milyar dolar gelir ile kapatan THY, yeni havalimanına taşınma planını yaptı.
  • Daha çok torpil daha çok hemşehricilik !!!
  • Evet arkadaşlar plan hazır. Check in belediye otobüsünde, boarding metroda, vize kontrolları da minibüslerde yapılacak. Konu kapanmıştır. Neden havalimanı yaptık ki ?
  • 3.Havalimanına inen çocuklu, bavullu bir yolcunun Anadolu Yakasına karayolundan intikali kaç saatini ve TL sini alır, hesap eden YOK !!!
  • Eskiden otellerde check in yapılamaya başlanmıştı. tabii ki havalimandaki işlemleri kolaylaştırır.
  • North America da codesharing zayif oldugu surece doluluk oranlari artamaz devaminda yeni hub acamazsiniz, Kiev Ankara arasinda THY neden yok haftanin uc gunu Ankara Minsk acilabilir
  • Yk promosyonlari gelmiyormu
  • Bursa'ya da ilave hat koyma planınız da var mı?
  • I hope you will consider recruiting a crew with experience in flight attendants starting from 1981 because they deserve work
  • Personeli simdiden arabanizin ne kadar benzin yakacagini. Dusunuyorsunusz. Allaha sukur edin isterseniz her sene bir daire alirsiniz ya bizim cocularimiz ne desinler USA okuttuk. O kadar masraf ettik istanbulda koleji bitirdi amerikanin onden gelen universitelerde On lisans ve. Yuksek lisans yapti , THY imfihanla birincilik le girdi , 3.5 sene calisti Kiskanclar cocugu. Cekemediler , En sonda isine son verdiler muhakeme isine iadesini verdigi halde Isine giremedi ben 33 sene THY me hizmet ettim durum boylemi olacakti Yetkilere soruyorum , cocugumun sucu nedir, solesinler, hemserim olarak ismail beye cok kirildim, cocugumun yuz kizartici bir durum yokken Neden isine son versinler, Ben onu USA cektim aldim, sirf memleketimde askerlik yapsin , Yok saben onu cagirirmiydi sayin avciya sesleniyorum Allah rzasi icin arastirsin Bu cocugun sucu nedir, Halen issizdir is bulamiyor sayin avcibeye istiraham eduyorum, hepinize saygilar sunuyorum,
  • Hak yememeyi öğrenin

2017’yi 1 milyar 22 milyon dolar esas faliyet kârı ve 11 milyar dolar gelir ile kapatan THY, yeni havalimanına taşınma planını yaptı. Sadece 12 saat yolcu taşımayacaklarını belirten İlker Aycı, metro çıkışlarına check-in masaları konulmasını önerdi.

29 Ekim'de İstanbul Yeni Havalimanı'na (THY) taşınmaya hazırlanan Türk Hava Yolları (THY), Atatürk Havalimanı'nda tamamladığı son yılı olan 2017'yi rekorla kapattı. Şirket 2017'de 1 milyar 22 milyon dolar esas faaliyet kârı ve 11 milyar dolar gelir elde etti. Bir grup gazeteciyle bir araya gelen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "2017'yi büyük bir başarıyla geride bıraktık. 2018'e de gayet umutlu bakıyoruz. Şubat iyi geçti, Mart da aynı devam ederse, uzun zamandan bu yana yaşadığımız en iyi ilk çeyrek olacak" dedi.

METRO ÇIKIŞINA CHECK-İN MASASI

THY'nin yeni havalimanına taşınma plan ve stratejisinin hazır olduğunu söyleyen Aycı, "Yerel ve uluslararası paydaşlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Oyun planımız hazır. Sadece 12 saatlik yolcu taşımadığımız bir süre olacak, uçakların intikali sağlanacak. 2-3 günde tam kapasiteyle uçuşlarımıza devam ederiz. Orada sadece en büyük değil dünyanın en iyi, en verimli havalimanı iddiasında olmalıyız. Örneğin; yolcunun havalimanı içinde ulaşımını kolaylaştırmak için metro çıkışlarına check-in masaları konulabilir" diye konuştu. THY'nin finansal sonuçlarını da açıklayan Aycı şu bilgileri verdi: "2017'nin son çeyreğinde THY'nin geliri yüzde 24 artarak 2.8 milyar dolara ulaşırken, esas faaliyet kârı da yine rekor bir seviye olan 66 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yılı 223 milyon dolar net kârla tamamlayan şirketin elde ettiği gelirlerin toplamı ise 11 milyar dolar oldu."

HEDEF 171 YENİ UÇAK

121 ülkede 300 destinasyona uçan THY, bu dönemde yolcu sayısını da yüzde 9.3 artırarak 68.9 milyon kişiye ulaştırdı. Bu dönemde şirketin yolcu doluluk oranı yüzde 4.7 artışla yüzde 79.1'e ulaştı. THY filosundaki uçak sayısı, 2017 sonunda 329 oldu. Hedeflerinin 2023'e kadar 500 uçaklık bir filo olmak olduğunu anlatan Aycı, "7 olan filo yaşı ortalamasıyla dünyanın en büyüklerinden biriyiz" diye konuştu. THY, 2017'de Turkish Cargo ile de rekor bir büyümeye imza attı. Aycı, kargo hacminin yüzde 26'lık büyümeyle 1.1 milyon tona çıktığını belirterek, yeni havalimanıyla rakamın 2 milyon tona çıkacağını söyledi. (Hürriyet)

THY'nin planı hazır

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (73)

Plan belli ~ 5 yıl önce
Daha çok torpil daha çok hemşehricilik !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plan ~ 5 yıl önce
Evet arkadaşlar plan hazır. Check in belediye otobüsünde, boarding metroda, vize kontrolları da minibüslerde yapılacak. Konu kapanmıştır. Neden havalimanı yaptık ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotcum ~ 5 yıl önce
3.Havalimanına inen çocuklu, bavullu bir yolcunun Anadolu Yakasına karayolundan intikali kaç saatini ve TL sini alır, hesap eden YOK !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel. ~ 5 yıl önce
Eskiden otellerde check in yapılamaya başlanmıştı. tabii ki havalimandaki işlemleri kolaylaştırır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Codesharing ~ 5 yıl önce
North America da codesharing zayif oldugu surece doluluk oranlari artamaz devaminda yeni hub acamazsiniz, Kiev Ankara arasinda THY neden yok haftanin uc gunu Ankara Minsk acilabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucucu ~ 5 yıl önce
Yk promosyonlari gelmiyormu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mikdat ~ 5 yıl önce
Bursa'ya da ilave hat koyma planınız da var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ala ~ 5 yıl önce
I hope you will consider recruiting a crew with experience in flight attendants starting from 1981 because they deserve work

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 5 yıl önce
Personeli simdiden arabanizin ne kadar benzin yakacagini. Dusunuyorsunusz. Allaha sukur edin isterseniz her sene bir daire alirsiniz ya bizim cocularimiz ne desinler USA okuttuk. O kadar masraf ettik istanbulda koleji bitirdi amerikanin onden gelen universitelerde On lisans ve. Yuksek lisans yapti , THY imfihanla birincilik le girdi , 3.5 sene calisti Kiskanclar cocugu. Cekemediler , En sonda isine son verdiler muhakeme isine iadesini verdigi halde Isine giremedi ben 33 sene THY me hizmet ettim durum boylemi olacakti Yetkilere soruyorum , cocugumun sucu nedir, solesinler, hemserim olarak ismail beye cok kirildim, cocugumun yuz kizartici bir durum yokken Neden isine son versinler, Ben onu USA cektim aldim, sirf memleketimde askerlik yapsin , Yok saben onu cagirirmiydi sayin avciya sesleniyorum Allah rzasi icin arastirsin Bu cocugun sucu nedir, Halen issizdir is bulamiyor sayin avcibeye istiraham eduyorum, hepinize saygilar sunuyorum,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1 ~ 5 yıl önce
Hak yememeyi öğrenin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000