17 Haziran 2013, Pazartesi 09:11:52

THY ÇEKİLDİ RAKİBİNİN GERİSİNDE KALDI

Moskova'da havalimanlarının yolcu trafiği istatistikleri açıklandı. Türk Hava Yolları'nın da kısa süre önce terk ettiği Şeremetyevo, yolcu sayısında Domodedovo'nın gerisinde kaldı.
  • Rusça Kril alfabesiyle yazılır, Latin alfabesine herkes kendi okuyuşuna uygun şekilde çevirir. Rusça Шереметьево, İngilizce Sheremetyevo, Almanca Scheremetjewo, Fransızca Cheremetievo, Türkçe'de de tabii ki Şeremetyevo. Bu arada, Lufthansa *A üyelerini VKO'ya gönderir, kendi uçuşlarının çoğunu DME'ye yapar :)
  • Rusça'da Ş harfi var mı. Şeremetyevo yazmışın. Sheremetyevo olacak sanırım. Bizim burda bi de Şeremet Ticaret var.
  • Moskovadakii en geri, imkanlari yetersiz, meydandan operasyon yapiyoruz, kimse sorumlusu her gittigimde lanet okuyorum

Vedomosti gazetesinin haberine göre, yılın ilk beş ayında Şeremetyevo Havaalanı'nın yolcu trafiği yüzde 13,3 artarak 10,5 milyon kişiye yükseldi. Dış hatlarda yolcu sayısı geçen senenin yanı dönemine göre yüzde 12,8 artışla 6,6 milyon kişiye, iç hatlarda yüzde 14,2 artarak 3,8 milyon kişiye çıktı. Şeremetyova'da yolcu sayısı en fazla artan hava yolu şirketleri Aeroflot, Transaero ve Nord Wind oldu.  

Domodedovo Havaalanı'nda ise aynı dönemde yolcu trafiği yüzde 13,6 artarak 10,9 milyona yükseldi. İç hatlarda yolcu trafiği yüzde 15 artarak 4,4 milyona, dış hatlarda yüzde 12,7 artarak 6,4 milyona çıktı. Domodedovo'da yük trafiği ise ilk beş ayda geçen senenin yanı dönemine göre yüzde 4,4 artışla 76 bin 200 tona yükseldi.  

Türk Hava Yolları (THY) geçtiğimiz mart ayından itibaren Moskova’da Şeremetyevo ve Domedodovo havalimanları yerine Vnukova Havalimanı’nı kullanmaya başlamıştı.

THY ÇEKİLDİ RAKİBİNİN GERİSİNDE KALDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Şeremetyevo ~ 9 yıl önce
Rusça Kril alfabesiyle yazılır, Latin alfabesine herkes kendi okuyuşuna uygun şekilde çevirir. Rusça Шереметьево, İngilizce Sheremetyevo, Almanca Scheremetjewo, Fransızca Cheremetievo, Türkçe'de de tabii ki Şeremetyevo. Bu arada, Lufthansa *A üyelerini VKO'ya gönderir, kendi uçuşlarının çoğunu DME'ye yapar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isyankar47 ~ 9 yıl önce
Rusça'da Ş harfi var mı. Şeremetyevo yazmışın. Sheremetyevo olacak sanırım. Bizim burda bi de Şeremet Ticaret var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geri ~ 9 yıl önce
Moskovadakii en geri, imkanlari yetersiz, meydandan operasyon yapiyoruz, kimse sorumlusu her gittigimde lanet okuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ileri ~ 9 yıl önce
STAR ALLIANCE. ÇOĞU VKO'YA GEÇTİ.TK DA DAHİL.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000