06 Şubat 2016, Cumartesi 10:50:24

THY'nin 300'Üncü uçağına CF6 güç verecek

Türk Hava Yolları'nın (THY) 300'üncü uçağının motorlarına GE Havacılık'ın CF6 motorları güç verecek.
  • RR daha iyide neden RR sikintida?
  • motur taa iyi. tercihimiz mondi
  • domuz eti yiyen, ateistlerin yaptığı uçakları alıp hava yapacağımıza kendi uçağımızı, kendi otobüsümüzü, kendi arabamızı yapmalıyız. bu araçlara binmek dinen ne kadar doğru bu konuda bir fetva çıkar umarım!!
  • RR'un Motoru daha iyi.
  • geçen gün cfm, ge değil diyen arkadaş burda mı??
  • Bugünde 300. uçağın haberini aldık çok şükür. Yarında 300. uçağın ilk seferinin haberini yaparsınız.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, " Türk Hava Yolları için çok önemli bir kilometretaşı olan 300. uçağımızın teslimi, filomuza ve uçuş ağımıza yaptığımız stratejik yatırımın önemli bir göstergesi" diye konuştu ve şunları ekledi: "GE'nin 300. uçağımıza güç veren CF6 motorları, Türk Hava Yolları'nın A330 uçak filosunda son derece iyi bir performans gösteriyor. Üstün teknolojiye sahip ürünleri ve desteği sayesinde GE, Türk Hava Yolları’nın değerli bir iş ortağıdır".

Türk Hava Yolları'nın genişleyen filosunda önemli bir rol oynamaktan ve 300. uçağına güç vermekten dolayı gurur duyduklarını belirten GE Havacılık Türkiye Genel Müdürü İ. Sami Özdemir, "GE olarak uzun yıllardır Türkiye'de yerel inovasyonu, üretimi ve Ar-Ge çalışmalarını destekliyoruz. Türkiye'de havacılık endüstrinin gelişimine katkıda bulunma taahhüdümüzde kararlılığımız devam ediyor" dedi.

GE'nin CF6 motorları endüstri genelinde en çok kullanılan ve en güvenilir motorlar arasında yer alıyor. Motor ailesi, dünya genelinde 250'ye yakın operatör ve 410 milyonu aşkın uçuş saati ile 40 yıldan uzun bir süredir benzersiz bir güvenilirlik rekorunu elinde bulunduruyor. Airbus A330 tipi uçaklara şimdiye kadar 640'tan fazla CF6-80E1 motoru teslim edildi.

CF6 motoru Türkiye ile güçlü bağlara sahip. Gebze’de yer alan ve 400 Türk mühendisimizin çalıştığı GE Türkiye Teknoloji Merkezi, CF6 motorlarına mühendislik desteği sağlıyor. GE Havacılık'ın Türkiye'deki mühendis ekibi, diğer GE Küresel Mühendislik Merkezleri ile birlikte çalışarak CF6 motorlarının üretimi, bakımı, onarımı ve geliştirilmesi alanlarında kilit bir rol oynuyor.

GE ve TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI) ortak girişimi olan Tusaş Motor Sanayi A.Ş. (TEI)’de ise CF6 motor grubu için 40 farklı parça üretiliyor ve genel makine ve fabrikasyon parçaların yaklaşık yüzde 15'i imal ediliyor.

THY'nin 300'Üncü uçağına CF6 güç verecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

aa' ya ~ 5 yıl önce
RR daha iyide neden RR sikintida?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mondi ~ 5 yıl önce
motur taa iyi. tercihimiz mondi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ateyz ~ 5 yıl önce
domuz eti yiyen, ateistlerin yaptığı uçakları alıp hava yapacağımıza kendi uçağımızı, kendi otobüsümüzü, kendi arabamızı yapmalıyız. bu araçlara binmek dinen ne kadar doğru bu konuda bir fetva çıkar umarım!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ateyz e ~ 5 yıl önce
süpersin hocam.... Simdi git ellerini yika da o domuz eti yiyen ateistlerin yaptigi klavyeden sana Domuz gribi gecmesin.....süpersin hic bu kadar gülmemistim ;-) !!! haaa, ama cspr kullaniyorsan, yazdiklarimi geri aliyorum...
Guest ~ 5 yıl önce
Beyin bedava demisti bi dusunur
Guest ~ 5 yıl önce
2.pist yeni terminal 3.havalimanindan once bitmeli.Bitek ucanlarmi goruyor bu ihtiyaci
BIR yolcu ~ 5 yıl önce
Ortaligi karistirmak isteyen provokatör rolunu iyi yapiyorsun..sana baska yazacak kelime bulamiyorum.
Ziyaretçi ~ 5 yıl önce
Casper Türk malı mı ? İşlemci intel anakart intel ramlar kingston ekran kartı nvidia HDD WD sadece plastiği Türk malı diyecem ama ne yazık ki o da değil Çin de üretiliyor yani toplanıyor.
ateyzzzz ~ 5 yıl önce
bu neyin kafası kullandığın bilgisayar türk mali ya bide dini karıştırıyor. önce allah sana akıl versin.
aa ~ 5 yıl önce
RR'un Motoru daha iyi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cfm ge değil ~ 5 yıl önce
geçen gün cfm, ge değil diyen arkadaş burda mı??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CF6 vs CFM56 ~ 5 yıl önce
Çoğu kişi (hatta deneyimli bazı kaptanlar bile) gibi CF6'yı CFM56 ile karıştırdınız sanırım. CF6, GE tarafından üretilen bir motor. CFM56 ise GE ile başka bir firma tarafından ortak kurulan CFM International firması tarafından üretilen bir motor. A330 lerde kullanılan motor GE tarafından üretilen CF6'dır. CFM56 ise 340larda kullanılıyor.
yorum ~ 5 yıl önce
Bugünde 300. uçağın haberini aldık çok şükür. Yarında 300. uçağın ilk seferinin haberini yaparsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000