14 Ağustos 2013, Çarşamba 10:48:21

THY'DEN YİNE HIZ KESMEDİ

Türk Hava Yolları, Ocak-Temmuz arasındaki trafik rakamlarını açıkladı...
  • çalışanlarının hakkını ye, hukuklarını çiğne, onları devamlı işsizlikle tehdit et,yandaşlarını işe torpille al makam ver, uçuş güvenliğinde 60 şirket içinde sondan 3. ol, ondan sonra rekor kırdık bilmem ne ödülü aldık vs vs palavraları sık !!! daha çalışanına doğru düzgün kalitede yemek vermiyorsun, servislerin rezalet hergün genel müdürlük önünde kaos yaşanıyor, trafik birbirine giriyor kimsenin umurunda değil..thy nin her tarafı ödül,rekor olsa ne yazar !!!!
  • Havacılık sektöründe 20 yıldır bende varım bir dönem THY sonra farklı şirketlerde.... Kim ne derse desin THY hepimizin gururu olmalı . Ben yurtdışında sık bulunuyorum iş nedeniyle .thy büyük merak uyandırıyor herkes THY yi konuşuyor.... Globaly Yours ezberlendi.Ama şimdi övünme değil neredeyse bir dünya markası yaratmışken. Onu gerçekten dünya lideri yapmak amaç olmalı ki öylenoşduğunu da hem biliyor hem görüyorum. THY bence bir başarı hikayesi 5 sene sonra Discovery veya Nat Geo da belgeseli olacaktır... O kadar büyük bir başarı ki Amayerdam olayı tamamen unutılmu
  • bilen varsa, yurtiçi yolcu sayisi nedir? rakamlar ic ve dis hat beraber verilmiş,
  • neredesin dc 3 sesin cikmiyor yorumlarini özledik THY uçuyor diye mi sustun?
  • 1.si thyde yönetici olamassın çünkü olman için gerekli torpil ve topcu desteği ve benzeri şeyler olması gerekir bence sen onu anladın bu yüzden boş konuşuyosun...2. Si türkiyede agari üscretin 800 küsür lira olması benim değil bize türkiyenin en pahalı benzinini kullandıran ve dakka başı herşeye zam yapan devletin problemi...3. Sü biz para pul istemiyoruz ki grevdekilerde istemiyo ve 305 de istemiyodu çünkü bu insanlar bu şirketteki başarılarının karşılığı bi tarafa işlerinden kovulup İNSAN GİBİ ŞARTLARDA ÇALIŞMAK VE DEMOKRASİYİ SAVUNDUKLARI için kapının önüne koyuluyolar...yorum yaparken elinizi VİJDANINIZA KOYUN...tabi eğer varsa !!!!
  • Bildigim kadari ile Prime Klass koltuk sunumu onumuzdeki donemde artik devreden cikacak. Halbuki bu sinifta % 16 artis var, yani gelir artisi gosteren bir urunu satistan cekiyorsunuz. Herhalde yoneticiler ne yaptigini biliyordur. Ya da biz yapiyorsak dogrududur anlayisimidir?
  • Türkiyemizin gururu evet...o kadar gurur duyuyoruzki özellikle yöneticilerle...onlar ki bu rakamları yaratmak için gecesini gündüzüne katan personelini bir inat uğruna ve sadece hakkı olanı,bu başarıdan kendi paylarına düşeni istedikleri için kapı önünde bırakan ve insana,vatandaşına,personelie zerre kadar değer vermeyen YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE EKİBİYLE ÖZELLLİKLE Bİ GURUR DUYUYORUZ...bence 20 milyarlık ekstra bi primi daha hakkettiler bu başarılarından dolayı!!!!
  • Maaşallah maaşallah...
  • Türkiyemizin Gururu

Türk Hava Yolları Ocak-Temmuz arasındaki trafik rakamlarını açıkladı. Yolcu sayısı, doluluk oranı ve koltuk arzına ilişkin belirgin artışların vurgulandığı açıklamada, uçulan noktalardaki artışlara da değinildi.

THY tarafından yapılan açıklamada:

Ortaklığımızın Ocak - Temmuz 2013 dönemine ilişkin trafik sonuçları aşağıdaki gibidir:

* Ocak-Temmuz 2012 döneminde 21.6 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2013 yılının aynı döneminde %24 artışla 26.9 milyon'a ulaşmıştır. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda %22, dış hatlarda %26 oranındadır.

* Dış Hatlar Business/Comfort Class yolcu sayısında da Ocak-Temmuz 2012 dönemine kıyasla %16 artış sağlanmıştır.
* Yolcu doluluk oranı 2.4 puan artışla %78,7 olarak gerçekleşmiştir.

* Toplam Arz edilen Koltuk Km (AKK), Ocak-Temmuz 2012 döneminde 53.6 milyar iken, 2013 yılının aynı döneminde %21 artarak 64.7 milyar'a ulaşmıştır. AKK artışı iç hat uçuşlarda %22, dış hat uçuşlarda %21 oranındadır.

* Ücretli Yolcu Km (ÜYK), Ocak-Temmuz 2012 döneminde 40.9 milyar iken, 2013 yılının aynı döneminde %25 artarak 50.9 milyar'a ulaşmıştır. ÜYK artışı iç hat uçuşlarda %24, dış hat uçuşlarda %25 oranındadır.

* Konma Sayısı, Ocak-Temmuz 2012 döneminde 168.205 iken, 2013 yılının aynı döneminde %22 artışla 205.203'e,

* Uçulan nokta sayısı, Ocak-Temmuz 2012 döneminde 199 iken, 2013 yılının aynı döneminde %19 artışla 237'ye,

* Kargo-Posta, Ocak-Temmuz 2012 döneminde 268.990 ton iken, 2013 yılının aynı döneminde %16 artışla 312.086 ton'a, yükselmiştir.

THY'DEN YİNE HIZ KESMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

rekor mu ?? ~ 9 yıl önce
çalışanlarının hakkını ye, hukuklarını çiğne, onları devamlı işsizlikle tehdit et,yandaşlarını işe torpille al makam ver, uçuş güvenliğinde 60 şirket içinde sondan 3. ol, ondan sonra rekor kırdık bilmem ne ödülü aldık vs vs palavraları sık !!! daha çalışanına doğru düzgün kalitede yemek vermiyorsun, servislerin rezalet hergün genel müdürlük önünde kaos yaşanıyor, trafik birbirine giriyor kimsenin umurunda değil..thy nin her tarafı ödül,rekor olsa ne yazar !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Havacılık sektöründe 20 yıldır bende varım bir dönem THY sonra farklı şirketlerde.... Kim ne derse desin THY hepimizin gururu olmalı . Ben yurtdışında sık bulunuyorum iş nedeniyle .thy büyük merak uyandırıyor herkes THY yi konuşuyor.... Globaly Yours ezberlendi.Ama şimdi övünme değil neredeyse bir dünya markası yaratmışken. Onu gerçekten dünya lideri yapmak amaç olmalı ki öylenoşduğunu da hem biliyor hem görüyorum. THY bence bir başarı hikayesi 5 sene sonra Discovery veya Nat Geo da belgeseli olacaktır... O kadar büyük bir başarı ki Amayerdam olayı tamamen unutılmu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevap ricasi ~ 9 yıl önce
bilen varsa, yurtiçi yolcu sayisi nedir? rakamlar ic ve dis hat beraber verilmiş,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 9 yıl önce
neredesin dc 3 sesin cikmiyor yorumlarini özledik THY uçuyor diye mi sustun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 9 yıl önce
senin için dc3 oldum
A,ya ~ 9 yıl önce
1.si thyde yönetici olamassın çünkü olman için gerekli torpil ve topcu desteği ve benzeri şeyler olması gerekir bence sen onu anladın bu yüzden boş konuşuyosun...2. Si türkiyede agari üscretin 800 küsür lira olması benim değil bize türkiyenin en pahalı benzinini kullandıran ve dakka başı herşeye zam yapan devletin problemi...3. Sü biz para pul istemiyoruz ki grevdekilerde istemiyo ve 305 de istemiyodu çünkü bu insanlar bu şirketteki başarılarının karşılığı bi tarafa işlerinden kovulup İNSAN GİBİ ŞARTLARDA ÇALIŞMAK VE DEMOKRASİYİ SAVUNDUKLARI için kapının önüne koyuluyolar...yorum yaparken elinizi VİJDANINIZA KOYUN...tabi eğer varsa !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Strateji ~ 9 yıl önce
Bildigim kadari ile Prime Klass koltuk sunumu onumuzdeki donemde artik devreden cikacak. Halbuki bu sinifta % 16 artis var, yani gelir artisi gosteren bir urunu satistan cekiyorsunuz. Herhalde yoneticiler ne yaptigini biliyordur. Ya da biz yapiyorsak dogrududur anlayisimidir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yanlis ~ 9 yıl önce
yanlis biliyorsun
V ~ 9 yıl önce
Türkiyemizin gururu evet...o kadar gurur duyuyoruzki özellikle yöneticilerle...onlar ki bu rakamları yaratmak için gecesini gündüzüne katan personelini bir inat uğruna ve sadece hakkı olanı,bu başarıdan kendi paylarına düşeni istedikleri için kapı önünde bırakan ve insana,vatandaşına,personelie zerre kadar değer vermeyen YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE EKİBİYLE ÖZELLLİKLE Bİ GURUR DUYUYORUZ...bence 20 milyarlık ekstra bi primi daha hakkettiler bu başarılarından dolayı!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 9 yıl önce
Sizler bence şükretmeyi bilmeyen insanlarsınız.Türkiyede ne insanlar var asgari ücretle evine bakıyorlar , aldığınız paranın , imkanların kıymetini bilin.Yöneticilere laf atmak yerine biraz da ben niye yönetici olamıyorum diye düşünmek gerekiyor.
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Maaşallah maaşallah...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 9 yıl önce
Türkiyemizin Gururu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000