12 Haziran 2015, Cuma 09:51:18

THY'den yatırım şifresi

THY’nin konforlu CIP salonları her gün birlerce yabancı turisti ağırlıyor. Ve bu üst düzey turistler uçaklarını beklerken bir yandan Türk lezzetlerini tadıyor, diğer yandan da mutlaka en az bir kez ‘Türkiye’de yatırımı yapmayı’ aklından geçiriyor.
  • her ay şifre değişmektedir bilginize ..
  • Akp iktidadan gideceğine göre üst kadro da değişecektir muhtemelen
  • Ne zekidir Ilker Ayci, hic yardim gormeden kendisi hak edip gelmistir o makama, he hee
  • ne oldu hani turkiye cok buyumustu hani imf'ye borc veriyorduk hani kimseye ihtiyacimiz yoktu hani nerede ??? madem oyle niye elin adamina gelin yatirim yapin bizi daha iyi soyun diye yirtiniyoruz ? adam buraya gelecek devlet garantisi ile sadece finans sektorune yatirim yapacak (turkiye'de baska sektorlere yatirim yabancilar cok riskli goruldugunden neredeyse hic yapilmiyor)kur farklarindan bilmem neden mali goturecek sonra adi turkiye'ye yatirim mi olacak !!! ilker efendi bu muthis ! fikirleri ortaya atacagina hakkindaki suclamalara yanit versin once !!! benzinini ve masrafini devletin odedigi makam arabasini baskalarinin kullanimina sunmak gibi mesela !!! o da hesap verecek merak etmesin !!!
  • "hehehee" 'ye; Nasıl insansınız ya... Yatırımın, ülke ekonomisi için bereket olduğunu bilemeyecek kadar cahilsiniz, değilseniz de kötü niyetlisiniz
  • Ohh ohhh süper artık starbucks'ın oraya oturduğumda interneti dert etmeyeceğim:) şifre için tenks öptüm kib baaayy
  • gazete ilanıda verilse daha iyi olur. koltuk başları, uçak içi reklam alanları, kaptan anons etse. invest in Turkey airlines kurulsa herkesin bilet alırken aklından Türkiye'ye yatırım yapmak geçer.
  • Bence çok harika bir yöntem. Kim akıl ettiyse helal olsun.
  • kısaca gel bizim ihalelerden al bizide gör:)

Hava yollarının business ve first class yolcularını ağırladığı CIP bekleme salonları söz konusu olduğunda; yerlisi de yabancısı da THY’nin bu konuda dünyada başı çektiği konusunda hemfikir. Uluslararası havacılık yayınlarının yaptığı anketlerin sonuçları da genel kanıdan farklı değil. Listelerde THY lounge’u ‘Dünyanın en iyi 10 özel yolcu salonu’ arasında yer alıyor. Sadece İstanbul dış hatlardaki CIP salonu yaklaşık 6 bin metrekarelik alanıyla, günde 2 bin yolcuyu ağırlıyor. Son yıllarda THY’nin ağırladığı yolcuların yüzde 40’ının ‘transit’ olduğu düşünülürse, CIP lounge’u kullananların önemli bir kısmının yabancı olduğunu tahmin etmek yanlış olmaz. İşte her gün THY’nin salonunda uçak bekleyen binlerce üst düzey yabancı, en azından bir kere ‘Türkiye’ye yatırım yapmayı’ aklından geçiriyor. Nasıl mı?

YEMEK KADAR ZARURİ

Yolcuların, uçaklarını beklerken en az yemek kadar zaruri başka bir ihtiyaçları daha var; internet. CIP’ten içeri girer girmez telefonlarına sarılan yolcular, WIFI şifresi için sehpaların üzerinde duran minik kağıtlara uzandığında ilginç bir şifreyle karşılaşıyor: investinTurkey yani ‘Türkiye’ye yatırım yap’. Böylece söz konusu yolcu ister uluslararası bir şirketin CEO’su olsun, ister Türkiye’ye sadece tatilini geçirmek için gelmiş bir vatandaş, o şifreyi telefonuna yazarken ister istemez en az bir kere ‘Türkiye’ye yatırım yapmayı’ aklından geçiriyor.

‘iLKER AYCI FAKTÖRÜ’

Sosyal medyada da yankı bulan yeni THY’nin şifresi, “THY’de İlker Aycı’nın yönetim kurulu başkanı olması hissedilmeye başlandı” şeklinde yorumlanıyor. Hatırlatmakta fayda var; nisan ayında THY Yönetim Kurulu Başkanlığı'na atanan İlker Aycı, bundan önce Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın başkanlığını yürütüyordu.  Ajansın yıllardır kullandığı slogan ise ‘invest in Turkey’. (Akşam)

THY'den yatırım şifresi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

ip uygulaması'na ~ 4 yıl önce
her ay şifre değişmektedir bilginize ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Akp iktidadan gideceğine göre üst kadro da değişecektir muhtemelen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heee ~ 4 yıl önce
Ne zekidir Ilker Ayci, hic yardim gormeden kendisi hak edip gelmistir o makama, he hee

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komedi ~ 4 yıl önce
ne oldu hani turkiye cok buyumustu hani imf'ye borc veriyorduk hani kimseye ihtiyacimiz yoktu hani nerede ??? madem oyle niye elin adamina gelin yatirim yapin bizi daha iyi soyun diye yirtiniyoruz ? adam buraya gelecek devlet garantisi ile sadece finans sektorune yatirim yapacak (turkiye'de baska sektorlere yatirim yabancilar cok riskli goruldugunden neredeyse hic yapilmiyor)kur farklarindan bilmem neden mali goturecek sonra adi turkiye'ye yatirim mi olacak !!! ilker efendi bu muthis ! fikirleri ortaya atacagina hakkindaki suclamalara yanit versin once !!! benzinini ve masrafini devletin odedigi makam arabasini baskalarinin kullanimina sunmak gibi mesela !!! o da hesap verecek merak etmesin !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
"hehehee" 'ye; Nasıl insansınız ya... Yatırımın, ülke ekonomisi için bereket olduğunu bilemeyecek kadar cahilsiniz, değilseniz de kötü niyetlisiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne diyonnn ~ 4 yıl önce
ne diyonn sen ne bilmişsisn sen fed başkanı yallen misin:) adam size olta atmış sende zıpamısısn:) yatırım bereket miş hyr bereket dönerci:)
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ohh ohhh süper artık starbucks'ın oraya oturduğumda interneti dert etmeyeceğim:) şifre için tenks öptüm kib baaayy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
süper fikir ~ 4 yıl önce
gazete ilanıda verilse daha iyi olur. koltuk başları, uçak içi reklam alanları, kaptan anons etse. invest in Turkey airlines kurulsa herkesin bilet alırken aklından Türkiye'ye yatırım yapmak geçer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Belal ~ 4 yıl önce
Bence çok harika bir yöntem. Kim akıl ettiyse helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hehehee ~ 4 yıl önce
kısaca gel bizim ihalelerden al bizide gör:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GERCEKCI ~ 4 yıl önce
DOGRU SOZE NE HACET IYI TESPIT TEBRIKLER
hehehee ye ~ 4 yıl önce
Sizin gibi zihniyetler bu memlekete zarar veriyor. Her şeye tersinden bakabilmek nasıl bir zihniyet örneği acaba?
ohaaa ~ 4 yıl önce
ohaaa ne yerleştirmisisn beeeeee:)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000