04 Haziran 2015, Perşembe 11:10:25

THY'den ortak uçuş anlaşması

Her ikisi de Star Alliance üyesi olan EVA Air ve Türk Hava Yolları, 3 Haziran 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, İstanbul-Taipei –İstanbul parkurunda bir kod paylaşımı anlaşması imzaladı.
  • THY Teypoy ucuslarinda A340 lari kullaniyor. Ancak bu ucaklar yil sonunda filodan ayrilacak. Ondan sonra seferler nasil edecek merak ediyorum
  • Taipei ve Vietnam dolulukları nasıl?
  • Eva guzeldir candir.
  • EVA Air İstanbul uçuşlarına mı başlıyor ? en sonunda Asyalı bir yeni şirket göreceğiz İstanbul semalarında. şimdiden hoşgeldin EVA Air :)
  • iğrenç zayıflama reklamını kaldırın. kurtlar vs. siteye giremez olduk....
  • Gecen hafta THY Istanbul-Taipei seferi 10 saat rotorla yapildi hergun bir kac saat rotarli icra ediliyor.Ayrica Ist-Taipei gecen hafta bir kisi gidis donus THY ile 5000 TL odedik.EVA gelince belki rekabet olur.Hattin potansiyeli cok buyuk.23 milyon nufusa sahip Taiwan,Avrupa'ya ulasmak icin Hong Kong'u kullaniyordu.THY ucuslari ile rahat nefes aldilar.Bir de bilet fiyatlari makul olsa cok iyi olur.

Her ikisi de Star Alliance üyesi olan EVA Air ve Türk Hava Yolları, 3 Haziran 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, İstanbul-Taipei –İstanbul parkurunda bir kod paylaşımı anlaşması imzaladı. 

Türk Hava Yolları, hâlihazırda İstanbul-Taipei –İstanbul parkurunda her gün sefer icra etmekte olup, ticari işbirliğinin ilk aşamasında EVA Air, Türk Hava Yolları tarafından icra edilen söz konusu seferlerde kendi havayolu kodu ve sefer numarası ile satış yapabilecek.

Önümüzdeki sene İstanbul’a sefer icra etmeyi planlayan EVA Air, İstanbul-Taipei –İstanbul seferlerine başladığında işbirliğinde ikinci aşamaya geçilmesi ve anlaşmanın yenilenerek karşılıklı olarak uygulanması planlanıyor. Böylece, Türk Hava Yolları da EVA Air tarafından icra edilen seferlere kendi havayolu kodu ve sefer numarasını koyarak satış yapabilecek. Bu aşamadan sonra, iki havayolu arasındaki işbirliği, yolculara arttırılmış sefer sıklığı, daha iyi bağlantı süreleri, daha esnek seyahat seçenekleri gibi avantajlar sağlayacak.

EVA Air, planladığı şekilde 2016’da Taipei-İstanbul-Taipei seferlerine başladığında, iki havayolu işbirliklerini daha da ilerletecek ve İstanbul’u Taipei çıkışlı yolcular için uzun mesafeli seyahatlerde tercih edilen bir aktarma merkezi haline getirmek amacıyla birlikte çalışacaklar. Kod paylaşımlı seferler ve İstanbul ötesi için yapılacak ticari anlaşmalar yoluyla EVA Air, Avrupa’ya seyahat etmek isteyen yolcularına daha kısa bağlantı süreleri ile daha fazla uçuş seçeneği sunabilecek.

EVA ve Türk Hava Yolları, İstanbul ve Taipei arasındaki turizmi ve kültürel paylaşımları arttırmak için çaba sarf edecek ve iki bölge arasındaki iş amaçlı seyahatlerin arttırılmasını sağlayarak ekonomik işbirliğine katkıda bulunacaklar. Taipei-İstanbul-Taipei parkuru, Frankfurt, Barselona, Lizbon, Kopenhag ve Stokholm gibi birçok Avrupa noktasına sağladığı maksimum 2-3 saat beklemeli bağlantılar sayesinde, Taipei ve diğer Asya ülkelerinden özellikle eğlence ve iş amaçlı olarak seyahat eden yolcular için cazip bir alternatif oluşturacak. Ayrıca, bağlantılı seferleri kullanacak olan yolcuların tüm seyahatlerini tek bilet üzerinde ve varış noktasına kadar otomatik bagaj transferi ile gerçekleştirmelerini sağlamak üzere, iki havayolu arasında Özel Prorasyon Anlaşması (SPA) yapılması planlanıyor.

Aynı anda iki kıta üzerinde kurulu tek şehir olarak, Doğu ile Batı arasında bir köprü oluşturan İstanbul noktasını ana uçuş ve aktarma merkezi olarak seçmiş olan Türk Hava Yolları, 100’den fazlası Avrupa’da olmak üzere 226 yurtdışı noktasına sefer icra ediyor. İstanbul’un coğrafi konumunun getirmiş olduğu avantaj sayesinde, bu işbirliği Avrupa ve Orta Doğu’ya seyahat etmek isteyen EVA Air yolcuları için daha önce görülmemiş kolaylıkta yolculuk imkânı sağlayacak.

Türkiye ekonomisi, kültürü ve tarihinin merkezi konumundaki İstanbul, tarihi mimarisi, turistik cazibesi ve hızla gelişmekte olan iş alanları ile her yıl dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Yakın zaman önce Türk hava Yolları tarafından başlatılan Taipei-İstanbul seferleri ve yeni imzalanan kod paylaşımı anlaşması, yolculara cazip seyahat seçenekleri sunmakta olup, bu sayede Taipei’den daha fazla yolcunun İstanbul’u ve İstanbul ötesi Avrupa noktalarını ziyaret etmesi bekleniyor.

THY'den ortak uçuş anlaşması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
THY Teypoy ucuslarinda A340 lari kullaniyor. Ancak bu ucaklar yil sonunda filodan ayrilacak. Ondan sonra seferler nasil edecek merak ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
330 ~ 6 yıl önce
330lar 777 ler geliyor
EK ~ 6 yıl önce
Taipei ve Vietnam dolulukları nasıl?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Eva guzeldir candir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EVA ~ 6 yıl önce
EVA Air İstanbul uçuşlarına mı başlıyor ? en sonunda Asyalı bir yeni şirket göreceğiz İstanbul semalarında. şimdiden hoşgeldin EVA Air :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
reklam ~ 6 yıl önce
iğrenç zayıflama reklamını kaldırın. kurtlar vs. siteye giremez olduk....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fuel Tank ~ 6 yıl önce
Gecen hafta THY Istanbul-Taipei seferi 10 saat rotorla yapildi hergun bir kac saat rotarli icra ediliyor.Ayrica Ist-Taipei gecen hafta bir kisi gidis donus THY ile 5000 TL odedik.EVA gelince belki rekabet olur.Hattin potansiyeli cok buyuk.23 milyon nufusa sahip Taiwan,Avrupa'ya ulasmak icin Hong Kong'u kullaniyordu.THY ucuslari ile rahat nefes aldilar.Bir de bilet fiyatlari makul olsa cok iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucuz ~ 6 yıl önce
Ucuz. Taoyuan International Airport'un websitesine git bakalim o adaya Lufthansa, British ve Air France servis yapiyor mu?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000