22 Mart 2014, Cumartesi 17:11:28

THY'DEN BURSA'YA YEŞİL IŞIK

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin sabah oturumuna katılan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, öğle yemeğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi. Dobruca Sosyal Tesisleri’ndeki yemekte ele alınan öncelikli konu ise Bursa’nın hava ulaşım ağının güçlenmesi oldu.
  • Dalga geçmeye utanmıyorlar Koskoca Bursa halkından
  • Bursaya bursa merkezine bir havaalanı şart. Hürriyet havaalınını bir becerip büyütemediler. Yenişehire gitmek uzun meşakatli. Bursa Hava Yolları ise yalan oldu. Eeee ne oldu simdi. Vatandaş yine mutlu değil. Olan yine Bursalılara oluyor. Onca yol çek yenişehire veya sabihaya git. Utanılacak bir durum Koca Bursa ya Türkiyenin 4. Büyük şehrine uçuş yok. Bursa HavaYolları ise yaklaşık 2 senedir uçuşa hazırlanıyor. Yılan hikayesine döndü.
  • Ben bir bursalı olarak ; Bursadan yenişehire 1 saatte gidiliyor , Sabiha gökçene Şu an 2 , 2.5 saatte yeni açılacak istanbul izmir otoyolu ile ortalama 1.5 saatte gidilebilir. Bölgesel ve uluslararası uçuş ürün yelpazesi tabiki sabiha gökçende daha fazla olur o yüzden Bursada fazla bir faaliyet göstereceğini zannetmiyorum yine ankara aktarmalı olur bu iş..
  • Su bursanin sehir merkezindeki havalimani acilsa anadolu jetin bir basei bursa olur okadar yogunluk olur yani.
  • Zaten herseye yesil yesil bakmiyorlar mi ??
  • Bölgesel jetler - bölgesel uçuşlar artık THY nin bu alana girmesi gerekiyor...
  • Sonuç?
  • hani noldu bursa airlines
  • Ben zenginim gazipasa bi sefer koyamadiniz bile
  • Sadece işadamları için?

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, “Ankara’dan Bursa’ya uçuyorduk. Bizim artık diğer taraflara da uçmamız gerekiyor. Daha önce uçmuştuk. Bu kararlara yeniden geri döneceğiz” dedi. Yenişehir Havaalanı’nın daha aktif kullanılması için THY ile koordineli bir çalışma içinde olduklarını hatırlatan Başkan Altepe ise, Bursa’nın Anadolu ve yurtdışı erişimini THY ile birlikte sağlayacaklarını söyledi.

THY Genel Müdürü Temel Kotil ile Bursa’nın havadan da erişilebilir olması için sürekli istişare içinde olduklarını ifade eden Başkan Altepe, “Biz Anadolu’ya ve yurtdışına daha rahat erişebilmek istiyoruz. Tek hedefimiz de Yenişehir Havaalanı’nın canlanması. Genel Müdürümüzle bu konuda Türk Hava Yolları’nın neler yapabileceğini görüştük. Bir dünya markası olan Türkiye’nin gururu THY ile bunu başarmamız gerekir. Bursa 3 milyonluk kent ve 25 sanayi bölgesi var. O yüzden bu sorunun bir an evvel çözülmesi gerekir. Biz bu konuda Büyükşehir Belediyesi, Valilik, BTSO ve işadamlarımız olarak THY’nin arkasındayız. THY ile yapacağımız ortak çalışmalarla yakında hareket başlamış olacak. Ben olumlu yaklaşımları nedeniyle Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yemek öncesi kentin en hakim noktası olan Doburca’dan Bursa’yı izleme fırsatı bulan THY Genel Müdürü Temel Kotil ise, “Bursa’nın 3 milyonluk bir kent olduğunu biliyorduk ama buradan bakınca 3 milyon daha net görünüyor. Ankara’dan uçuyorduk Bursa’ya ama bizim artık diğer taraflara da uçmamız gerekiyor. Daha önce uçmuştuk. Bu kararlarıma yeniden geri döneceğiz Allah’ın izniyle. Bu konuda Bursa’ya başarılar diyorum” dedi.

Konuşmaların ardından THY Genel Müdürü Kotil, Başkan Altepe’ye uçak maketi hediye ederken, Başkan Altepe de misafirine el yapımı bıçak verdi.

THY'DEN BURSA'YA YEŞİL IŞIK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Levent ~ 9 yıl önce
Dalga geçmeye utanmıyorlar Koskoca Bursa halkından

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HD Yıldırım ~ 9 yıl önce
Bursaya bursa merkezine bir havaalanı şart. Hürriyet havaalınını bir becerip büyütemediler. Yenişehire gitmek uzun meşakatli. Bursa Hava Yolları ise yalan oldu. Eeee ne oldu simdi. Vatandaş yine mutlu değil. Olan yine Bursalılara oluyor. Onca yol çek yenişehire veya sabihaya git. Utanılacak bir durum Koca Bursa ya Türkiyenin 4. Büyük şehrine uçuş yok. Bursa HavaYolları ise yaklaşık 2 senedir uçuşa hazırlanıyor. Yılan hikayesine döndü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bursa 777 ~ 9 yıl önce
Ben bir bursalı olarak ; Bursadan yenişehire 1 saatte gidiliyor , Sabiha gökçene Şu an 2 , 2.5 saatte yeni açılacak istanbul izmir otoyolu ile ortalama 1.5 saatte gidilebilir. Bölgesel ve uluslararası uçuş ürün yelpazesi tabiki sabiha gökçende daha fazla olur o yüzden Bursada fazla bir faaliyet göstereceğini zannetmiyorum yine ankara aktarmalı olur bu iş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Su bursanin sehir merkezindeki havalimani acilsa anadolu jetin bir basei bursa olur okadar yogunluk olur yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandas ~ 9 yıl önce
bursa havayolları kurulacaktı ne durumda acaba bılen var mı?
beheye ~ 9 yıl önce
bursa hava yollari yalan oldu, unutun.. bir kac ay once bu sitenin kadrolu yazarlarindan biri ya da editörü, "oyle birsey olmayacak, unutun, belediye bhy kuruluş basvurusunu shgm den geri çekti" gibisinden birsey yazmişti. kısacası o günden secime yönelik bir gaz verme olayı olduğu belliydi bu bursa hava yolları işinin.. bari bu sefer thy -trabz -erz - diy uçuşlarını başlatırsa bir daha durdurmasın, 20 kişiyle uçsa bile.. vizonteledeki anten kurulumu işine benzedi artık, artos ise artos, değilse himalayalara kadar gider. başlatıp bir daha durdurmamalılar.. herkes görecek ki uçuşlar toparlayacak kendini :)
YESILYESIL ~ 9 yıl önce
Zaten herseye yesil yesil bakmiyorlar mi ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bölgesel jetler - bölgesel uçuşlar artık THY nin bu alana girmesi gerekiyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sonuç?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bişkek manas... ~ 9 yıl önce
hani noldu bursa airlines

Yanıtla

Kalan karakter 1000
seçim hikayeleri ~ 9 yıl önce
Seçim zamanları Bursada hep Bursa Hava Yolları hikayesiyle insanları kandırırlar.Şimdi de THY hikayesi.THY Ankara,Erzurum,Trabzon seferleri koydu,yolcu yetersizliğinden hepsi iptal oldu.Temel Kotil de bakarız demiş zaten..
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ben zenginim gazipasa bi sefer koyamadiniz bile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sadece işadamları için?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000