20 Nisan 2011, Çarşamba 09:10:00

THY, ZENGİN RUSLARI TÜRKİYE'YE GETİRECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TUROB ve THY, Rus pazarından ülkemize daha fazla turist çekebilmek amacıyla Moskova'da 'Endless İstanbul workshop'u düzenledi.
  • uyanığın biri kendi fikrince döktürmüş Oturmuş klavyenin başına 12;43 / 15;22 / 17;39 da meydanı boş bulmuş döktürmüş . İmla hataları bile aynı.. Çekememezliğin bu kadarına pes yani..
  • vizelerin kalkması bizim için olumlu bir gelişmedir. zaten ruslar 20 usd odeyerek kapıda vize almaktadırlar.onlar için fark eden bir gelişme değildir ki bu yüzden de çok fazla bir artışın olmaycağı kesindir.ayrıca zengin rusların gittiği yerler arasında türkiye son sıralardadır.bunu biraz internet bilgisi olan ve araştırma yapan herkez çok rahat görebilir.rusya da şimdi moda tayland tır.
  • Bir. TK413/tk414 eferi icin hala izin alamiyorlar... Iki. Vizelerin kalkmasi nasil rus turistlerin sayisini etkileyecek ki? Ruslar zaten 20 dolar verip aliyorlardi. Belki 3-5 yuz turk fazla Rusya'ya gidebilir ama o da belki... Yani beklentileri fazla ama sonuc az olur.
  • herşey palavra. rusları Türkiye'ye çeken tek şey herşey dahil sistemi başka birşey değildir.kaldırın bu sistemi görün bakalım % kaç düşecek turist gelşşleri.zengin turistler bile o sistemi ariyor.rixos geçen sene açiklama yapmış h.d sistemi uygulamicam diye...ne oldu hiç aynen devam ediyor.niye?çünkü rusya kazakistan pazarında araştırma yapmışlar ve h.d sistem olmazsa rekabet edemeceklerini anlamışlar.madran palas bile dayanamadı ve tek sezonda nerdeyse iflas oldu ki orası dediğiniz gibi zengin ruslara yönelikti.herkes gerçeğini bilyor da birşeyler yapiyoruz gözukmek için boş uğraş veriyorlar
  • Zengin Rus turistlerin memnun ayrılması için Türk erkeklerine de büyük bir görev düşüyor.
  • THY rusyadan getirse getirse bitli rusları getirir ancak zu ha ha ha
  • EY SÖZÜM ONA DİNİ BÜTÜN TAKUNYALILAR..DİNDE,KURANDA PARAYA BU KADAR TAMAH EDİN,PARA İÇİN HERŞEY MUBAHTIR YAZIYOR MU Kİ HEP PARANIN VE ZENGİNLERİN PEŞİNDESİNİZ????
  • Son derece olumlu bir hareket, rusya ve civarında inanılmız milyar doları olan kişiler var, bunların bir kısma londraya, hamburga ve viyanaya gidiyor tatile, alışverişe ve limitleri son derece yüksek ve para harcamayı çok seven insanlar. Vizelerin kalkmasının faydası çok olacaktır.. Türkiyeye gelen pinti ingiliz, irlandalı veya iskandinav turistleri gibi değildir, sırtlarında çantaları 1 ay yaşarlar 20 euro veya 20 sterlein ile.. milletten isterler yiyeceği bizim insanımız da misafir perver olduğu için ye kardeşim yatacak yerin yoksa al sana yer yatağı yat bakalım der ..

Türkiye ve Rusya'dan turizm sektör temsilcilerinin katıldığı workshop'ta; üst gelir grubuna dahil olan Rus turistlerin, İstanbul başta olmak üzere, Türkiye'nin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etmesine yönelik çalışma başlatıldı.

RUSLARIN 2'İNCİ EVİ TÜRKİYE'DİR

Rusların 2'nci evinin, Türkiye olduğunu ifade eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Levent Demirel, Rus turistlerin İstanbul, Kapadokya, Doğu Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi gibi Türkiye'yi daha fazla keşfetmesi için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Yapılan workshop'un amacına uygun olduğunu anlatan Levent Demirel, "Deniz-güneş-kum turizminin yanı sıra, kültür turizmi, kongre turizmi, alışveriş turizmi gibi diğer turizm çeşitlerimizi de canlandırmak için çalışıyoruz.

Moskova'da yaptığımız workshop çalışmasının kapsamını genişleterek devam ettireceğiz. Zira bu yıl, Rusya'dan ülkemize gelecek turist sayısında %20 artış hedefliyoruz. Türkiye, Rusların ikinci evleridir" dedi.

Gelecek 5 yıl içerisinde workshop çalışmalarının daha büyük önem kazanacağını kaydeden Levent Demirel, mevcut pazarların yanı sıra, Amerika, Hindistan, Çin gibi uzak destinasyonlarda da workshop çalışmalarının yapılacağını sözlerine ekledi.

RUSLAR TÜRKİYE'DEN MEMNUN AYRILIYOR

Daha fazla Rus turisti, İstanbul'a çekmek için kentin sahip olduğu potansiyeli Rus meslektaşlarına anlattıklarını kaydeden Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkan Yardımcısı Müberra Eresin ise şunları söyledi:

"İstanbul'umuz ve ülkemizin için yaptığımız, her bir etkinlik, her bir çalışma ile sahip olduğumuz zenginliğimizi dünyaya tanıtıyoruz. Moskova'daki workshop, çok başarılı geçti. Rus seyahat acentaları ile yaptığımız görüşmelerde; özellikle varlıklı Rus turistlerin, 24 saat yaşayan İstanbul'a gelmelerine yönelik işbirliğine start verildi. Özetle, konaklama tesisleri, eğlence mekanları, alışveriş merkezleri vs ile en üst düzeyde vereceğimiz hizmeti anlatmanın yanı sıra, kentimizin tarihi ve kültürel hazinesini bir kez daha gündeme taşıdık" dedi.

Rus seyahat acentalarıyla yaptığı görüşmelere değinen Müberra Eresin, konuşmasına şöyle devam etti:

"Rusya'daki seyahat acentalarının ifadesine göre, Türkiye'ye gelen Rus turist, memnun ayrılıyor. Genel memnuniyeti duymak, bizleri hakikaten çok heyecanlandırdı. Tek sıkıntı, bizim hedeflediğimiz üst segment turistin İstanbul'a daha rahat seyahat edebilmesi için, THY'nin özellikle business ve comfort class koltukları olan uçaklarının sayısını arttırması gerekiyor. Şu an, en büyük eksiklik bu gözüküyor.

Zaten her yerde, özellikle tanıtım çalışmalarımızda TUROB'a destek olan THY'nin, bu konuda da hızlı adımlar atacağından şüphemiz yoktur. Bizim İstanbul için hedeflediğimiz Rus turist, gerçek business class uçan ve şehirde hem konaklama, hem yeme-içme ve alışverişte daha fazla ödeme gücü olan turistlerdir. Rus pazarının, İstanbul için gelecek vaat ettiği göz önüne alındığında, daha fazla Rus turisti kentimize ve ülkemize çekmek için, deniz-güneş-kum turizminin yanı sıra, golf, kongre, sağlık, tarih, kültür, alışveriş, eğlence gibi diğer turizm çeşitlerimizi yoğun olarak anlatmaya devam etmeliyiz. Katıldığımız workshop sayesinde, Rus seyahat acentaları, özellikle İstanbul'daki son gelişmeler hakkında haberdar oldular" diye konuştu.

İKİNCİ MOSKOVA WORKSHOP'U YOLDA

Workshop çalışmasının sonunda, ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun, "Sonsuza kadar İstanbul" ile "Dünya Başkenti İstanbul" isimli eserlerini, İstanbul'un farklı güzelliklerini anlatan multivizyon gösterisi eşliğinde sunduğunu anlatan Müberra Eresin, şunları söyledi:

"Salondaki, Rus acentacısı olan misafirlerimiz, konserden gerçekten çok etkilendiler. Tuluyhan Uğurlu'nun olağanüstü performansı hepsini büyüledi ve bu imkanı onlara verdiğimiz için özellikle teşekkür ettiler. Konser sonrasında verilen parti sayesinde de, tüm misafirler ve workshop'a katılan işletme temsilcileri daha uzun sohbet etme imkanı buldular. Bu tip workshopların, geri dönüşümleri gerçekten beklenilenden daha çabuk oluyor ve şehirdeki rakamlarımıza hemen yansıyor. Sırada, ikinci bir Moskova workshopu'umuz daha var ve bu workshop'daki hedef kitlemiz, bu en üst segmentin bir altındaki kesimdir. Yakın bir tarihte, bununla ilgili detayları da paylaşacağız.

Yapılan bu workshop ile ilgili, her zamanki gibi büyük destek veren Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, THY ve tabi bu çalışmalarımızın tamamında emeği gecen Tanıtım&Fuarlar komitemize bir kez daha destekleri için teşekkür ederiz"

THY, ZENGİN RUSLARI TÜRKİYE'YE GETİRECEK

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
uyanığın biri kendi fikrince döktürmüş Oturmuş klavyenin başına 12;43 / 15;22 / 17;39 da meydanı boş bulmuş döktürmüş . İmla hataları bile aynı.. Çekememezliğin bu kadarına pes yani..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
vizelerin kalkması bizim için olumlu bir gelişmedir. zaten ruslar 20 usd odeyerek kapıda vize almaktadırlar.onlar için fark eden bir gelişme değildir ki bu yüzden de çok fazla bir artışın olmaycağı kesindir.ayrıca zengin rusların gittiği yerler arasında türkiye son sıralardadır.bunu biraz internet bilgisi olan ve araştırma yapan herkez çok rahat görebilir.rusya da şimdi moda tayland tır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bir. TK413/tk414 eferi icin hala izin alamiyorlar... Iki. Vizelerin kalkmasi nasil rus turistlerin sayisini etkileyecek ki? Ruslar zaten 20 dolar verip aliyorlardi. Belki 3-5 yuz turk fazla Rusya'ya gidebilir ama o da belki... Yani beklentileri fazla ama sonuc az olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
herşey palavra. rusları Türkiye'ye çeken tek şey herşey dahil sistemi başka birşey değildir.kaldırın bu sistemi görün bakalım % kaç düşecek turist gelşşleri.zengin turistler bile o sistemi ariyor.rixos geçen sene açiklama yapmış h.d sistemi uygulamicam diye...ne oldu hiç aynen devam ediyor.niye?çünkü rusya kazakistan pazarında araştırma yapmışlar ve h.d sistem olmazsa rekabet edemeceklerini anlamışlar.madran palas bile dayanamadı ve tek sezonda nerdeyse iflas oldu ki orası dediğiniz gibi zengin ruslara yönelikti.herkes gerçeğini bilyor da birşeyler yapiyoruz gözukmek için boş uğraş veriyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Zengin Rus turistlerin memnun ayrılması için Türk erkeklerine de büyük bir görev düşüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY rusyadan getirse getirse bitli rusları getirir ancak zu ha ha ha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
EY SÖZÜM ONA DİNİ BÜTÜN TAKUNYALILAR..DİNDE,KURANDA PARAYA BU KADAR TAMAH EDİN,PARA İÇİN HERŞEY MUBAHTIR YAZIYOR MU Kİ HEP PARANIN VE ZENGİNLERİN PEŞİNDESİNİZ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Son derece olumlu bir hareket, rusya ve civarında inanılmız milyar doları olan kişiler var, bunların bir kısma londraya, hamburga ve viyanaya gidiyor tatile, alışverişe ve limitleri son derece yüksek ve para harcamayı çok seven insanlar. Vizelerin kalkmasının faydası çok olacaktır.. Türkiyeye gelen pinti ingiliz, irlandalı veya iskandinav turistleri gibi değildir, sırtlarında çantaları 1 ay yaşarlar 20 euro veya 20 sterlein ile.. milletten isterler yiyeceği bizim insanımız da misafir perver olduğu için ye kardeşim yatacak yerin yoksa al sana yer yatağı yat bakalım der ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000