07 Eylül 2019, Cumartesi 09:28:10

"THY üzerine düşeni yapmalı"

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, THY’nin iç hatlarda uçak ve yolcu bazında Trabzon’a yaptığı seferlerde yüzde 12 azalma olduğunu ifade ederek, “Özel sektör yapacağını yaptı. Önümüzdeki sene bu çabasına devam edecek ama THY’nin de gereğini yapması gerekiyor. Ulaşım engelinin aşılması gerekmektedir” dedi.
  • Tranzona gunde 48 sefer yarım saat aralıklarla 777 planlaması yapılmalı
  • Thy, çalışanı ve iştirakleri için üzerine düşeni yapmıyorki , siz ne ağlıyorsunuz??!
  • Ulan ucak yok ucak laz kafalilar
  • Bu sabah 09.20 İST uçağı 332 ile uçtu.
  • Sıktı artık Her hafta trabzon haberi. Memlekette başka bölgemi yok? Aynı sorun bütün iç hatlar için geçerli
  • İnşaat sevdalıları ülkeyi devasa bir çirkin kasabaya çevirdiler sonra neden ucuz turist geliyor? Zengin avrupalı senin çirkin şehirlerine gelip eğitimsiz aşçıların yaptığı kötü yemekleri yiyip mafyaların sahibi olduğu mekanlara para harcar mı sanıyorsun? 3 gün sonra araplar trabzon dan sizi atınca ağlamayacaksınız. thy fiyatları zengin araplara göre ayarlasın ağlamaya devam edin
  • Bu Trabzon Rizeliler ağlaya ağlaya ülkenin içine ettiler
  • Aynısı K.maraş içinde geçerli sefer sayıları çok düştü. B737MAX8 bu yaz tarifesini çok kötü etkiledi bunu DHMİ istatistiklerinden görebiliyoruz: Hata ne olursa olsun THY uş planlamada bunu durumda uçak kiralanabilir faturası BOEİNG’e gönderilebilirdi. Nede olsa B73MAXleri alırken bu uçakta hiç bir sıkıntı yok diye satılmıştır. Bu vesileyle K.maraşa seferlerin düzelmesini talep ediyoruz.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, THY’nin iç hatlarda uçak ve yolcu bazında Trabzon’a yaptığı seferlerde yüzde 12 azalma olduğunu ifade ederek, “Özel sektör yapacağını yaptı. Önümüzdeki sene bu çabasına devam edecek ama THY’nin de gereğini yapması gerekiyor. Ulaşım engelinin aşılması gerekmektedir” dedi.

TTSO Ağustos ayı meclis toplantısı, Meclis Başkanı Şadan Eren yönetiminde 30 Ağustos’un tatil olması nedeniyle gecikmeli olarak gerçekleştirildi. TTSO’nun son bir aydaki faaliyetlerinin anlatıldığı filmin gösterilmesinin ardından, Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu meclis üyelerine hitap etti.

Turizmde Türkiye’nin kişi sayısı bakımından dünyada 6’ncı, Avrupa’da 4’üncü sırada olduğunu ifade eden Başkan Hacısalihoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama turizm gelirleri olarak baktığımızda ülkemiz dünyada 14’üncü sırada. Bu durum Türkiye’deki turizmin ne kadar ucuz yapıldığını göstermektedir. Turizm gelirlerinde düşüş olmasına rağmen acente sayısında önemli artış olmuştur. Sadece Trabzon’da yaklaşık 200 acente bulunmaktadır. Turizmde hep ulaşım üzerinde duruyoruz. Hedef koyduğumuz rakamlara bu şartlarda ulaşmanın söz konusu olmadığını, THY’nin daha titiz davranması gerektiğini daha önce söylemiştik. Aldığımız rakamlara göre THY’nin iç hatlarda şehrimize uçak bazında yapmış olduğu seferlerde yüzde 12 azalma olmuştur. Taşınan yolcu sayısında da yüzde 12 azalma olmuştur. Yaklaşık 160 bin kişi bir yıl önceye göre şehrimize gelememiştir. Bunların şehre bırakacağı rakamı göz önüne aldığımızda önemli miktarlar ortaya çıkıyor. THY belki bir uçak bir yolcu hesabı yapabilir. Ama turistin gideceği şehre bırakacağı paranın hesabını da çok iyi yapması gerekir. Biz özellikle uçak seferlerinin artırılmasını istedik. Yurtdışından direkt gelen uçak ve yolcu sayılarımızda artış oldu. Geçmiş yıllara göre yurtdışından direkt seferle şehrimize gelen uçak ve yolcu sayısında yüzde 57 artış oldu. Gerek hava gerek karayoluyla gelen yaklaşık 400 bin civarında yabancıyı şehrimizde ağırladığımızı ve bunun da ortalama olarak 2 milyon 400 bin gecelemeye ulaştığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki sezon için THY’nin bu rakamları dikkate alarak, turist sayısının artacağını da hesaplaması lazım. Önemli olan turisti buraya getirebilmek. Özel sektör yapacağını yaptı. Önümüzdeki sene bu çabasına devam edecek ama THY’nin de gereğini yapması gerekiyor. Ulaşım engelinin aşılması gerekmektedir.”

"THY üzerine düşeni yapmalı"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Tzx beton diker araba satar laz man ~ 11 ay önce
Tranzona gunde 48 sefer yarım saat aralıklarla 777 planlaması yapılmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 11 ay önce
Thy, çalışanı ve iştirakleri için üzerine düşeni yapmıyorki , siz ne ağlıyorsunuz??!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan 737 max çı ~ 11 ay önce
Ulan ucak yok ucak laz kafalilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TZX ~ 11 ay önce
Bu sabah 09.20 İST uçağı 332 ile uçtu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trabzon ~ 11 ay önce
Sıktı artık Her hafta trabzon haberi. Memlekette başka bölgemi yok? Aynı sorun bütün iç hatlar için geçerli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
W ~ 11 ay önce
İnşaat sevdalıları ülkeyi devasa bir çirkin kasabaya çevirdiler sonra neden ucuz turist geliyor? Zengin avrupalı senin çirkin şehirlerine gelip eğitimsiz aşçıların yaptığı kötü yemekleri yiyip mafyaların sahibi olduğu mekanlara para harcar mı sanıyorsun? 3 gün sonra araplar trabzon dan sizi atınca ağlamayacaksınız. thy fiyatları zengin araplara göre ayarlasın ağlamaya devam edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haklisin ~ 11 ay önce
Dogru soyleme9 koyden kovarlar.
.. ~ 11 ay önce
Bu Trabzon Rizeliler ağlaya ağlaya ülkenin içine ettiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K.maraşlı ~ 11 ay önce
Aynısı K.maraş içinde geçerli sefer sayıları çok düştü. B737MAX8 bu yaz tarifesini çok kötü etkiledi bunu DHMİ istatistiklerinden görebiliyoruz: Hata ne olursa olsun THY uş planlamada bunu durumda uçak kiralanabilir faturası BOEİNG’e gönderilebilirdi. Nede olsa B73MAXleri alırken bu uçakta hiç bir sıkıntı yok diye satılmıştır. Bu vesileyle K.maraşa seferlerin düzelmesini talep ediyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000