23 Mayıs 2011, Pazartesi 10:05:13

THY UÇAĞINDA KORKU DAKİKALARI!

Türk Hava Yolları’nın Van-İstanbul seferini yapan uçağının kalkıştan sonra kabin basıncı düştü. Düşen basıncın etkisiyle bazı yolcular fenalaştı. Pilot irtifa düşürdü, uçağı zorunlu olarak Ankara’ya indirdi...
  • Yazdıklarını ayakta alkışlıyor ve CO2'ye ürik asit ve metan'ı da ekliyorum arkadaşım.. :))
  • ahhh şu at gözlüklerini çıkartıp dünyada neler olup bitiyor diye bir baksan diyorumm...yalan dolan salla üfür terlik giy deve kes işte sizlerin vizyonu....ne kafa yaaaaaaa
  • bu DG -DH bınların miadı doldu.satın gitsin
  • Hadi bakalım kesin bir deve, bir de uçakları üfürükçüye okutturun bir daha olmaz.
  • THY'nin başarısı tartışılmaz ve filosundaki o kadar uçağa rağmen THY'nin bu haberdeki gibi "olası" bir problem yüzünden bu kadar yerilmesi yanlış. Filosunda THY'nin 10'da 1'i kadar uçak bulunan şirketlerde daha fazla ce daha ciddi problemler çıktığı görülebiliyor. Fakat THY 'de adam / saat sıkıntısı özel sektöre göre yok denecek kadar az. Burda hepimiz aynı işi yapıyoruz. O yüzden insanlar birbirlerini yereceklerine Türk Havacılığı için birbirlerine destek olmalı. Bu bir spor müsabakası değil. ps: Uçak düşsün karizması bozulmaz gibi şaka gibi cümleler de bir Havacılık çalışanına yakışmıyor.
  • ah be "jojo" arkadaşım . . . Tam bir "elinden hiçbir iş gelmeyen, gelenleri de eleştiren lümpen bir Türk ağızıyla" yazmışsın. THY'nin göz adrı edilemez başarılarını görmeyip, en küçük olası hatalarda yaygarayı basıyorsun, deve olayına takılıyorsun. Sorsak bugüne kadar memleketine ne katkıda bulunduğunu, karbondioksit vermekten başka bir şey bulamayız. Yazık sizin gibilere . . .
  • iş bilmez havacılıkla ilğisi alakası olmayanları teknik e doldurursan daha çokkk kabin basıncın düşer thy....bu terliksilerle thy uçakları allaha emanet uçuyorlar...daha birşey yok ortada bunlar iyi günler...deve kesmeyle ancak bu kadar yol alırsın
  • Bir havayolunun prestijini, saygınlığını karizma diye niteleyen biri bence airporthaber okuyacağına eline bir gazete alsın ve ilk spor sayfasını okuyup bıraksın bir kenara. Düşse birşey olmazmış..
  • Güzelim filoya elde kalan bu son iki adet uçak yakışmıyor(737-400) Acilen elden çıkarılması lazım, en azından AnadoluJet'e verilmeli. Hem Filonun yaş ortalamasını yükseltiyor hem karizmasını çiziyor. Sonra da sıra 340-300'lere gelmeli.
  • Zor bir acil durum.

Türk Hava Yolları’na ait Boeing 737-400 tipi TC-JDG kuyruk tescilli uçak, İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelmek üzere havalandı.

127 yolcusu ile birlikte Cumartesi günü saat 15.25’te havalanan TK 2751 sefer sayılı uçağın kalkıştan bir süre sonra kabin basıncında arıza yaşandı.
Bir anda kabin basıncı düşen uçakta bulunan yolculardan bazıları fenalık geçirdi. Bazı yolcuların ise baygınlık geçirdiği bildirildi. Uçağın kaptan pilotu, prosedürlere uygun olarak kabin basıncının etkisini azaltmak için uçağın irtifasını düşürdü.

Uçak alçak irtifada Ankara Esenboğa Havalimanı’na kadar geldi ve zorunlu iniş gerçekleştirildi.

Yolcular, sağlık ekibince kontrolden geçirildi. Yolcuların sağlık durumunda ciddi bir durum bulunmadığı öğrenildi. Uçakta bulunan 127 yolcu ve o uçağın kabin ekibi bir başka uçakla İstanbul’a gönderildi.

Arıza yapan uçak ise 14 bin feet’te alçak uçuş yaparak TK 5951 sefer sayısı ile Ankara’dan İstanbul’a boş olarak uçuşunu gerçekleştirdi. Uçak Teknik A.Ş’de bakıma alındı.

THY UÇAĞINDA KORKU DAKİKALARI!

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 13 yıl önce
Yazdıklarını ayakta alkışlıyor ve CO2'ye ürik asit ve metan'ı da ekliyorum arkadaşım.. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ahhh şu at gözlüklerini çıkartıp dünyada neler olup bitiyor diye bir baksan diyorumm...yalan dolan salla üfür terlik giy deve kes işte sizlerin vizyonu....ne kafa yaaaaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu DG -DH bınların miadı doldu.satın gitsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hadi bakalım kesin bir deve, bir de uçakları üfürükçüye okutturun bir daha olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY'nin başarısı tartışılmaz ve filosundaki o kadar uçağa rağmen THY'nin bu haberdeki gibi "olası" bir problem yüzünden bu kadar yerilmesi yanlış. Filosunda THY'nin 10'da 1'i kadar uçak bulunan şirketlerde daha fazla ce daha ciddi problemler çıktığı görülebiliyor. Fakat THY 'de adam / saat sıkıntısı özel sektöre göre yok denecek kadar az. Burda hepimiz aynı işi yapıyoruz. O yüzden insanlar birbirlerini yereceklerine Türk Havacılığı için birbirlerine destek olmalı. Bu bir spor müsabakası değil. ps: Uçak düşsün karizması bozulmaz gibi şaka gibi cümleler de bir Havacılık çalışanına yakışmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ah be "jojo" arkadaşım . . . Tam bir "elinden hiçbir iş gelmeyen, gelenleri de eleştiren lümpen bir Türk ağızıyla" yazmışsın. THY'nin göz adrı edilemez başarılarını görmeyip, en küçük olası hatalarda yaygarayı basıyorsun, deve olayına takılıyorsun. Sorsak bugüne kadar memleketine ne katkıda bulunduğunu, karbondioksit vermekten başka bir şey bulamayız. Yazık sizin gibilere . . .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
iş bilmez havacılıkla ilğisi alakası olmayanları teknik e doldurursan daha çokkk kabin basıncın düşer thy....bu terliksilerle thy uçakları allaha emanet uçuyorlar...daha birşey yok ortada bunlar iyi günler...deve kesmeyle ancak bu kadar yol alırsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bir havayolunun prestijini, saygınlığını karizma diye niteleyen biri bence airporthaber okuyacağına eline bir gazete alsın ve ilk spor sayfasını okuyup bıraksın bir kenara. Düşse birşey olmazmış..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Güzelim filoya elde kalan bu son iki adet uçak yakışmıyor(737-400) Acilen elden çıkarılması lazım, en azından AnadoluJet'e verilmeli. Hem Filonun yaş ortalamasını yükseltiyor hem karizmasını çiziyor. Sonra da sıra 340-300'lere gelmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Zor bir acil durum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000