27 Haziran 2014, Cuma 12:42:35

THY SEFERLERİNE YOĞUN İLGİ

Türk Hava Yolları (THY) Bosna Hersek Müdürü Ahmet Salih Kansu, Türk vatandaşlarından özellikle hafta sonu tatili için Bosna Hersek'e yoğun talep olduğunu belirterek, istekler doğrultusunda 3'ü Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan, 18'i de Atatürk Havalimanı'ndan olmak üzere Saraybosna'ya haftada toplam 21 sefer yaptıklarını ve doluluk oranının yüzde 80'i geçtiğini bildirdi.
  • Pegasus Havayolları çok daha uygun
  • Banja Luka, Mostar ve Tuzla'dan da çok talep var..
  • K.marastada sefer artisina gidin la
  • İyi de 150 TL'ye Pegasus'la gidebiliyorken niye THY ile 450 lira bayılayım.
  • Mudur butun bilgileri desifre etmis. Ne kadar guzel.
  • Zed bilet gelse de bizde görsek bosna yi dünyayı...hazır vize de istemiyorken.

THY'nin Bosna Hersek'e düzenlediği basın gezisinde ülkenin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile geleneksek mutfağı tanıtıldı.

Türk Hava Yolları Bosna Hersek Müdürü Ahmet Salih Kansu, burada yaptığı açıklamada, Türkiye ile Bosna Hersek arasında Osmanlı'dan bu yana gelen tarihi bağın bulunduğunu söyledi.

Bosna Hersek'te, cami, han, hamam, medrese, kale ve köprü gibi birçok Osmanlı eserinin yanı sıra çok sayıda nehir, göl, şelale ve baş döndüren ormanlık alanların bulunduğunu anlatan Kansu, tarihi eserler ve doğal güzelliklerin ziyaretçilerden büyük ilgi gördüğünü anlattı.

Fiyatlar çok uygun
Kansu, iki ülke arasındaki seyahat süresinin uçakla 1,5 saat olduğunu ifade ederek, şu bilgileri verdi:
"Türk ziyaretçilerden vize istenmiyor. Konaklama, yeme, içme, araba kiralama gibi ihtiyaçların maliyeti çok az ve son derece güvenli bir ülke. Kayak, rafting, dağcılık, avcılık, trekking, kamping ve yamaç paraşütü gibi her türlü doğa sporlarının yanı sıra Saraybosna Film Festivali, Ayvaz Dede Şenlikleri ve senede 6 defa açılan Bal ve Doğal Ürünler Panayırı gibi kültürel ve sanatsal etkinlikler çok yakın mesafelerde gerçekleştiriliyor. Bu nedenle Türk insanı özellikle hafta sonu izinleri başta olmak üzere tatillerini değerlendirmek için Bosna Hersek'i tercih ediyor."

Haftada 21 sefer
THY'nin, 5 yıl önce, Bosna Hersek'e haftalık kış sezonu ile 4 yaz sezonunda da sadece 5 sefer yaptığını hatırlatan Kansu, şöyle devam etti:
"Geçen yıl sefer sayısını haftada 18'e çıkarttık. Türk ve yabancı yolcularımızdan gelen yoğun talepler üzerine bu yıl yaz döneminde sefer sayımızı 21'e yükselttik. Bu seferlerden 18'i Atatürk Havalimanı'ndan, 3'ü de Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılıyor. Atatürk Havalimanı'ndan haftanın her günü sabah-akşam seferlerimiz var ayrıca hafta sonu trafiğine cevap verebilmek için de perşembe, cuma, pazar ve pazartesi günlerine öğle seferleri ekledik. İstanbul'un Anadolu Yakası, İzmit, Adapazarı, Yalova ve Bursa'dan gelen talebe hitap edebilmek için, 2 Mayıs'tan itibaren Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan çarşamba, cuma ve pazar günleri uçaklarımız başladı. Ortalama doluluk oranımız yüzde 80'i geçiyor ve bu yolcu sayısının yüzde 40'ı Türk, yüzde 60'ı da yabancı yolculardan oluşuyor."

THY Bosna Hersek Müdürü Ahmet Salih Kansu, THY'nin yatırımı sonrası son yıllarda Arap ülkelerinden de Bosna Hersek'e ilginin arttığına değinerek, yine Çin, Tayvan, Kore ve Japonya gibi Uzak Doğu ülkelerinden Bosna Hersek'e gelen turistlerin THY'yi tercih ettiğini dile getirdi.

THY SEFERLERİNE YOĞUN İLGİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Pegasus Havayolları çok daha uygun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Banja Luka, Mostar ve Tuzla'dan da çok talep var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K.marasli ~ 8 yıl önce
K.marastada sefer artisina gidin la

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 8 yıl önce
İyi de 150 TL'ye Pegasus'la gidebiliyorken niye THY ile 450 lira bayılayım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
go yankee ~ 8 yıl önce
hayat sıkıcı değil, sizin paranız bitmiş..
fth ~ 8 yıl önce
Hyundai, renault vb. varken neden mercedes alayım diyorsun dimi...
komik ~ 8 yıl önce
iy tamam thy pegasustan iyi de hyundai ve mercedes benzetmesi çok saçma olmuş. hadi hyundai-honda desen neyse...
İsim / Rumuz ~ 8 yıl önce
Mudur butun bilgileri desifre etmis. Ne kadar guzel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Zed bilet gelse de bizde görsek bosna yi dünyayı...hazır vize de istemiyorken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000