06 Nisan 2014, Pazar 08:20:32

THY KARGO'NUN YENİ ADRESİ BELLİ OLDU

"Turkish Cargo" çatısı altında toplanan Türk Hava Yolları (THY) Kargo Bölümü'nün, yeni kargo uçuş noktası olarak belirlediği Tunus seferlerini başlattığı bildirildi.
  • Baskan seni birsey yapmamış galiba :)
  • Bir personel olarak bu kadar kotu bir kargo operasyonu olmamaz.gun icinde kaybolan paletler, 500 kg yazilan palet 2ton cikmasi , tehlikeli maddeleri saklayip bilgi vermeden gondermeye calismalar neler neler , kargo tamamen ozellesmeden is duzelmez.ama oda yakin zatenn
  • kayınpederden torpilli olarak işe direk kargo başkan yardımcısı girip 6 ayda başkan olan kargo başkanına bak hele neler diyor ! 40 yıllık havacı ve kargocu mübarek!!! kayınpeder gitti şimdi sıra onda herhalde !!!
  • Load master lar çok para alıyor
  • Optimummus! Kac kere ucus plani aldin acaba?
  • En genci dedem yaşında , ne optimumu sallama
  • 340 ları da kargoya çevirseler uçaklar 20 yaşını geçti
  • 310 kisa menzil ucuslar icin en optimum cargo ucagidir, yakit sarfiyatida gayet ekonomiktir. Lutfen bilip bilmeden sirf laf olsun diye yorum yapmayim suraya .
  • Filodan çıkarılmadımı 310 ların tamamı? 310 parada bırakmaz su gibi içer yakıtı , hayırlı olsun

"Turkish Cargo" çatısı altında toplanan Türk Hava Yolları (THY) Kargo Bölümü'nün, yeni kargo uçuş noktası olarak belirlediği Tunus seferlerini başlattığı bildirildi.

THY, başkent Tunus'taki Uluslararası Kartaca Havaalanında düzenlediği açılış resepsiyonuyla Türkiye-Tunus kargo seferlerini başlattığını ilan etti.

THY, İstanbul-Trablus-Tunus-İstanbul kargo seferlerini haftada 1 frekans olarak planladığını açıkladı.

Açılışa Türk Hava Yolları Kargo Başkanı Ali Türk, Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Ömer Gücük, Ticari Ataşe Yinal Yağan, THY Tunus Ofisi Müdürü Metin Gözüaçık, Tunus Havayolları yetkilileri, Uluslararası Kartaca Havaalanı Müdürü Abdulkafi, Tunus Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bin Şaban'ın aralarında bulunduğu çok sayıda Türk ve Tunuslu yetkili katıldı.

Resepsiyonda konuşan THY Kargo Başkanı Ali Türk, "THY sadece yolcu taşımasında değil, kargo taşımasında da hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Özellikle son 3 yılda yüzde 20'nin üzerinde bir büyüme trendi içerisindeyiz. Dolayısıyla bu büyüme trendini inşallah devam ettirmeyi planlıyoruz. Toplamda 65'in üzerinde kargo uçağıyla yaptığımız frekansımız mevcut. Ancak THY'nin kargo taşımacılığını sadece kargo uçaklarıyla tanımlamak doğru değil. Çünkü biz taşımalarımızın sadece yüzde 30'unu kargo uçaklarıyla gerçekleştiriyoruz. Asıl büyük yüzde 70'lik kısmını yolcu uçaklarının altlarında kargo kompartmanlarında gerçekleştiriyoruz" dedi.

Tunus-İstanbul arası şimdilik tek kargo seferi olacağını ve bunun 310 tipi kargo uçaklarıyla yapılacağını ifade eden Türk, "310 tipi kargo uçaklarının kapasitesi sefer bazında 35 ton. Bu seferler tek yön 35 ton olarak planlandı. Pazardan alacağımız reaksiyon, feedback ve çıktılara göre buradaki frekansı artırma imkanımız var" diye konuştu.

Türk, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Biz THY olarak şunu gördük: Gerek yolcu uçağı kapasitesi gerekse kargo uçağı kapasitesi nerede artıyorsa orada Türkiye'nin ihracatı artıyor ve büyüyor. Ülkemizin 2023 vizyonu çerçevesinde 5 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşma noktasında THY'nin önemli misyonları olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda üzerimize düşen çalışmaları yapma gayreti içerisindeyiz. Bunu destekleyecek altyapı çalışmalarına ciddi anlamda önem veriyoruz. Geçen sene Atatürk Havalimanı içerisinde 10 bin 500 metrekarelik ilave kargo tesisini hayata geçirdik. Bu sene inşallah ağustos ayı sonuna kadar da 45 bin metrekarelik büyük bir tesisimiz devreye girmiş olacak. Dolayısıyla operasyonel mükemmeliyeti sağlama noktasında tesis sorununu çözmüş olacağız. Bilgi işlem altyapısı ve entegrasyon altyapısına da önem veriyoruz ve bu noktada sistemlerimizi geliştiriyoruz. Dolayısıyla THY'nin ve ülkemizin önü açık. Ben tekrar iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda büyüyerek devam etmesini temenni ediyorum."

Türk Hava Yolları Tunus Ofisi Müdürü Metin Gözüaçık da THY olarak Tunus'a 1989'dan bu yana sefer düzenlediklerini belirterek, şimdilik Tunus'a iki seferlerinin bulunduğunu ve doluluk oranının yüzde 75 civarında olduğunu söyledi.

Türkiye'den Tunus'a, Tunus'tan Türkiye'ye evlilik yapanların Türkiye'yi, özellikle de İstanbul'u balayı için tercih ettiğini ifade eden Gözüaçık, Tunus'la Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesine paralel olarak İstanbul'a giden yolcu sayısında ciddi artış gözlemlendiğini vurguladı.

THY'nin bugün başlattığı kargo seferlerinin, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesinde önemli rol oynayacağını düşündüğünü dile getiren Gözüaçık, seferlerin hayırlı olmasını diledi.

Türk Havayolları'nın Kargo Bölümü Turkish Cargo, 105'den fazla ülkedeki, 49'u kargo noktası olmak üzere 250'den fazla uçuş noktasına, 9 kargo uçağının yanında Türk Hava Yolları'nın 232 yolcu uçağının kargo kapasitesini de kullanarak hizmet veriyor.

Uçuş ağının genişlemesi açısından önemli kargo havayollarından biri olan Turkish Cargo, Afrika'da toplam 36 noktaya hizmet ulaştırıyor. Afrika'da genişleme planlarını sürdüren THY'nin Tunus kargo seferleri, kıtadaki 11'inci kargo servis noktası olma özelliğini taşıyor. 

THY KARGO'NUN YENİ ADRESİ BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Baskan seni birsey yapmamış galiba :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bir personel olarak bu kadar kotu bir kargo operasyonu olmamaz.gun icinde kaybolan paletler, 500 kg yazilan palet 2ton cikmasi , tehlikeli maddeleri saklayip bilgi vermeden gondermeye calismalar neler neler , kargo tamamen ozellesmeden is duzelmez.ama oda yakin zatenn

Yanıtla

Kalan karakter 1000
! ~ 9 yıl önce
kayınpederden torpilli olarak işe direk kargo başkan yardımcısı girip 6 ayda başkan olan kargo başkanına bak hele neler diyor ! 40 yıllık havacı ve kargocu mübarek!!! kayınpeder gitti şimdi sıra onda herhalde !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Load master lar çok para alıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hasan ~ 7 yıl önce
Gözü olanın gözü çıksın
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Optimummus! Kac kere ucus plani aldin acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
310 ~ 9 yıl önce
En genci dedem yaşında , ne optimumu sallama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
340 ~ 9 yıl önce
340 ları da kargoya çevirseler uçaklar 20 yaşını geçti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
310 ~ 9 yıl önce
310 kisa menzil ucuslar icin en optimum cargo ucagidir, yakit sarfiyatida gayet ekonomiktir. Lutfen bilip bilmeden sirf laf olsun diye yorum yapmayim suraya .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
310 ? ~ 9 yıl önce
Filodan çıkarılmadımı 310 ların tamamı? 310 parada bırakmaz su gibi içer yakıtı , hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000