03 Mart 2019, Pazar 16:24:11

THY Kargo aslanları ücretsiz taşıdı

Turkish Cargo, "Luca", "Charlie" ve "Kai" isimli dişi aslan kardeşler ile "Nathan" isimli yavru erkek aslanı, hayvan haklarına saygı kapsamında, ücretsiz olarak Kiev'den, İstanbul aktarmalı olarak Güney Afrika'daki doğal yaşam alanlarına ulaştırdı.
  • Thy kargo'da fetonun okullarında okuduk, amerika'da evlerinde kaldık diyen,kitapları masalarının üstünde dizen,vaazlarını ulu orta dinleyenler hala orada müdürlük yapıyor,uzman ve şefler de hala yerlerindeler,hepsinin cv'leri ve torpilleri de belli !
  • Biz R class’da ne çok Arizona kertenkelesinin bedava taşındığını gördük. Aslan neymiş
  • güzel haberler bunlar. Bize bunlarla gelin.
  • Hayvancagizin toprağı koklamasi çok üzücü. Kim bilir onca yıl ne işkencelerle oynatıldı...
  • TEBRİK EDERİZ HELAL OLSUN VALLA GURUR DUYDUK . EN SONUNDA ADAM AKILLI BİR İŞE YARADINIZ !!!
  • ZAM YAP DESEK YAPMAZ
  • İmkanım olsa tüm sirkleri yasaklardım. Şaklabanlık yapmaları için aslanları, filleri maymunları vs. esir edip eğitmenin mantığı nedir?
  • Gurur verici bir eylem THY ‘ını kutlarım.
  • İstanbul Trabzon o yüzdenmi 500 lira oldu?
  • Çok güzel olmuş

Dünyanın 124 ülkesine hizmet sağlayan Turkish Cargo, "Luca", "Charlie" ve "Kai" isimli dişi aslan kardeşler ile "Nathan" isimli yavru erkek aslanı, hayvan haklarına saygı kapsamında, Kiev'den İstanbul aktarmalı Güney Afrika'daki doğal yaşam alanlarına kavuşturdu.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Ukrayna'da doğal yaşam alanlarından uzakta, 35 metrekarelik beton ve çelik kafes içerisinde zor şartlar altında bulunan "Nathan" isimli yavru erkek aslan ve "Luca", "Charlie" ve "Kai" isimli üç dişi kardeş aslan, yıllarca doğadan uzakta, doğrudan güneş ışığı ve temiz havadan yoksun şekilde sirk hayvanı olarak kullanıldı.

Lawrence Anthony Dünya Organizasyonu (LAEO) isimli hayvan hakları savunuculuğu misyonuyla hareket eden bir kuruluş tarafından kurtarılan aslanlar, daha sonra küresel hava kargo markası Turkish Cargo sponsorluğunda ücretsiz olarak Güney Afrika'da bulunan doğal yaşam alanlarına ulaştırıldı. Yiyecek ve su ihtiyaçları düşünülerek özel olarak tasarlanmış konteynerlerde taşınan aslanlara, uçuş süresince bakıcıları, görevli veterinerler, LAEO'dan bir yetkili ve IATA LAR (Canlı Hayvan Taşıma Yönetmeliği) sertifikalı Turkish Cargo personeli eşlik etti.

Yaklaşık 9 bin kilometrelik bir uçuşta seyahat eden aslanlar, yolculuklarının sonunda 14 bin metrekare alana sahip yemyeşil kıyı ormanı ve otlaklarıyla Afrika'nın kalabalık sürülerine ev sahipliği yapan Kragga Kamma Doğal Parkı'nda özgürlüğe kavuştu. Sirk koşulları nedeniyle kendi doğalarına ilk etapta yabancı kalan aslanlar, bundan sonraki yaşamlarında yeni arkadaşları ile gerçek doğayı ve özgürlüğü keşfedecek.

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Ukrayna'da 35 metrekarelik sirk odasından kurtarılan dört aslanı, Güney Afrika'daki uçsuz bucaksız doğaya ulaştırdık. Şimdi, keşfetme ve özgürlüğü yaşama sırası onların. Markamız Turkish Cargo'nun özel operasyonları ile doğanın koruyucusu olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yabani hayvanların yasa dışı ticaretini engellemek ve bu konuda sektörel farkındalığı artırmak amacıyla "United For Wildlife Buckingham Palace Declaration"ı 2017 yılında onaylayan Türk Hava Yolları, canlı hayvan taşıma süreçlerine ve hayvan haklarına verdiği önemi ortaya koymuştu. Canlı hayvan taşımalarına en üst düzeyde özen göstererek, gökyüzünde doğal yaşam alanlarına en yakın koşulları oluşturan Turkish Cargo, sunduğu canlı hayvan taşımacılığı hizmeti için kabul, depolama ve sevk süreçlerinde CITES ve IATA LAR yönetmeliğini referans alıyor ve yönetmelikte belirtilen dokümantasyon, kafesleme, etiketleme ve işaretleme kurallarını özenle uyguluyor.THY Kargo aslanları ücretsiz taşıdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Yahya efendi ~ 3 ay önce
Thy kargo'da fetonun okullarında okuduk, amerika'da evlerinde kaldık diyen,kitapları masalarının üstünde dizen,vaazlarını ulu orta dinleyenler hala orada müdürlük yapıyor,uzman ve şefler de hala yerlerindeler,hepsinin cv'leri ve torpilleri de belli !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arif ~ 3 ay önce
Biz R class’da ne çok Arizona kertenkelesinin bedava taşındığını gördük. Aslan neymiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
süper ~ 3 ay önce
güzel haberler bunlar. Bize bunlarla gelin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenk ~ 3 ay önce
Hayvancagizin toprağı koklamasi çok üzücü. Kim bilir onca yıl ne işkencelerle oynatıldı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 3 ay önce
TEBRİK EDERİZ HELAL OLSUN VALLA GURUR DUYDUK . EN SONUNDA ADAM AKILLI BİR İŞE YARADINIZ !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 3 ay önce
ZAM YAP DESEK YAPMAZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 3 ay önce
İmkanım olsa tüm sirkleri yasaklardım. Şaklabanlık yapmaları için aslanları, filleri maymunları vs. esir edip eğitmenin mantığı nedir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Faik Özçelik ~ 3 ay önce
Gurur verici bir eylem THY ‘ını kutlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 ay önce
İstanbul Trabzon o yüzdenmi 500 lira oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
W ~ 3 ay önce
Çok güzel olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000