04 Şubat 2022, Cuma 17:02:51

THY kabin memuru alacak

Türk Hava Yolları kabin memuru alımı yapacağını duyurdu.
  • Sadece tuşa basmıyorlar :D
  • 10 yıllık Purser ancak alır o parayı Almanyada
  • 900 ü torpilli girecek zaten boşuna uğraşmayın bence sanıyor musunuz bu pozisyonu normal insanlara bırakırlar bu zamanda :D
  • 10 bin verirse öp başına koy pilotlar almıyor o parayı şimdi :D
  • Maaş çok iyi hatta çok çok iyi, 20-30K
  • Erkek kabin memuru ilani bekliyoruz.
  • Sivil havacılık kabin hizmetler bölümüne hiç bir arkadaşım benim gibi para verip okumasın. Para almaya gelirken özel okullar şöyle böyle sertifikalı okulumuz var demeyi biliyorlar ama o kadar emek verip o kadar para veriyorsun. Alımda sadece kadın yazıyor bu bölümü okuyan ERKEK ARKADAŞLAR süha da otobüste çalışmak için mi okudular. Havacılık üzerine okumayı düşünen erkek arkadaşlarım hiçbir kursa beye özel üniversiteye paranızı yedirmeyin. İşe başvuran kadın arkadaşlara da şimdiden başarılar …
  • Yaş sınırı çok saçma. En azından aralık verirsiniz. Thy stratejik hata yapıyor. Hem lise mezunu hem de o küçük yaşlarla çoluk çocukla prestij kazanılır mı? Önceden çalışma tecrübesi olanla direkt thy ile iş hayatına atılan arasında çok büyük fark oluyo. Yurtdışındaki birçok havayolu yaşı büyük seçiyor ki daha oturaklı, güvenli ve profesyonel hissettiriyor. En azından Üni mezunu 92 ile 85 arası diyebilirsiniz mesela. Bence bu fikri herkes dile getirsin, belki bi farkındalık oluşur. Pilotluk için de geçerli. 92'li lise mezunlarını da part time gibi alıp önce bi havacılığa alıştırmak gerekli.
  • Sonucta uçak icinde bir hizmet görevlisisin. Tek fark olan yaklaşık her calışma gününde şehir/ülke değiştiriyorsun. Kabin Memuru değil ucak icinde "Uçuş Görevlisi" olarak gecmektedir. Resmi olarak tanınan bir meslek değildir. Dört hafta veya iki ay sonra eğitim kursu görüyorlar ve bu eğitim sonunda bir özel sertifika alıyorlar.
  • Bende yıllardır kabin memuru olabilmek için mücadele veriyorum ama maalesef yaş kriteri diye bişey çıkarmışlar Bi türlü anlam veremiyorum burada önemli olan güleryüzlü takımçalışmasını bilen dinamik personel mesleki anlamda ingilizce si yeterli olan personel olmalı bence buradan yetkililere sesleniyorum ve Rica ediyorum lütfen Yaş sınırını kaldırsınlar inanın çok iyi elemanlar var.

Türk Hava Yolları kabin memuru alımı yapacağını duyurdu.

Türk Hava Yolları internet sitesinde yer alan duyuruda yeni kabin memuru alımı yapılacağı açıklanırken, şartlar da burada sıralandı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, yeni yapılacak alımlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Türk Hava Yolları olarak pandemide önceliğimiz hiçbir çalışma arkadaşımızdan kopmadan ailemizi koruyarak bu dönemi atlatmaktı. Arkadaşlarımızın çabası ve fedakarlığının da katkısıyla ortaya koyduğumuz başarılı performans ile bu hedefimizi gerçekleştirdik. Şimdiyse daha yükseğe uçmaya hazırlanıyoruz. Bizi hedeflerimize taşıyacak ve misafirlerimizi gökyüzünde Türk misafirperverliği ile karşılayacak bin yeni kabin memuru istihdamı için süreç başlatıyoruz. Türk Hava Yolları ailesi büyümeye, bayrağımızı daha güçlü dalgalandırmaya devam edecek" dedi.

THY kabin memuru ilan duyurusu:

Ülkemizi bütün dünyada gururla temsil eden, dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu olan Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen, hizmet sektörü gereklilikleri doğrultusunda;

Güler yüzlü,
İletişim becerisi yüksek,   
Ekip çalışmasına yatkın,
Dinamik
kadın çalışma arkadaşları arıyoruz.  

Genel Koşullar

T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
01/01/1992 ile 31/12/2002 tarihleri arasında doğmuş olmak
En az lise mezunu olmak
İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
Adli Sicil Kaydı ve/veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
Daha önce THY AO veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak

Fiziki Koşullar

160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, THY AO veya THY AO’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup Ortaklığımız tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.)
THY AO Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak

Sağlık Koşulları

Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları istenecektir.

THY AO Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” sırasında (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) THY AO iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkik ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.

THY AO, belirlemiş olduğu işe giriş sağlık kriterleri çerçevesinde (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir. Aday işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.
Adaylar işe giriş muayenesi sırasında geçmiş tüm sağlık bilgileri hakkında (ilaç kullanımı, ameliyat, doğumsal bozukluklar, bel, boyun rahatsızlıkları, böbrek taşı, yaralanmalar, hastalıklar vb.) doğru beyanda bulunmak zorundadır. İşe başlatılması sonrasında geçmişinde olduğu ve beyan etmediği tespit edilen adaylar için uygulanacak idari süreçte hak iddiasında bulunamaz.

THY AO’da Kabin Memuru olarak görev yapmaya engel teşkil eden sağlık koşulları hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.
Değerlendirme süreçleri olumlu sonuçlanan adaylarımızdan, göreve başlama aşamasında Ortaklığımızın uçuş operasyonlarını etkilemeyecek şekilde COVID-19 (içerik ve süre olarak Sağlık Bakanlığının bağışık olarak kabul ettiği) aşılarını, Menenjit (Konjüge Meningokok Serogrup A Aşısı), Kızamık-Kızamıkçık-Kabakulak (KKK) ve Sarı Humma aşılarını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, THY AO resmî sitesi kariyer.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.
Değerlendirme süreçlerinde yukarıdaki kriterlere uygun olmadığı belirlenen adaylar sürece devam edemeyecektir.
Tüm süreçleri başarılı olan adaylardan sağlık raporu ile işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek, sağlık raporu ve belgelerinin onaylanması sonrası adaylar eğitime yönlendirileceklerdir.

Kabin Memuru Adayı Değerlendirme Süreçleri

İlan kriterlerini sağlayan adaylar, aşağıdaki online uygulama, test, sınav ve mülakat süreçlerine katılacaktır.
Online İngilizce Testi
THY AO İngilizce Sınavı
Online Yetkinlik Envanteri
Online 2.Yabancı Dil Testi (Varsa)

Mülakat Süreçleri

                Belge Kontrolü
                İngilizce Mülakatı
                Boy-Kilo Ölçümü
                Dövme ve Yara izi Kontrolü
                2. Yabancı Dil Mülakatı(Varsa)
                Kurul Mülakatı
                Psikolog Görüşmesi 

Adaylarımızın Dikkatine!

THY AO’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen,

Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde;

                Boy ölçümü aşamasında elenen,
                Herhangi bir aşamasında başvuru koşulları ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,
                Ortaklık ve Ortaklık personeline karşı sözlü ve yazılı olarak uygunsuz ifadeler içeren iletişim kurduğu tespit edilen adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.

Kabin Memurluğu mesleği üniforma kullanmayı gerektiren bir meslek olup THY AO’da Kabin Ekibi üyesi olarak görev yapanlar, Ortaklığın halen uygulamada olan Kabin Ekibi Üniforma Kullanımı ve Temsil El Kitabı’nda yer alan düzenlemeler doğrultusunda görev yapmakla yükümlüdür.      
Ortaklığımızda görev yapan kabin memurlarının çalışma koşulları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İlan, 11.02.2022 Saat 15:00'a kadar yayında kalacaktır.

THY kabin memuru alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (208)

Guneyy ~ 6 ay önce
Sadece tuşa basmıyorlar :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atma ziya ~ 6 ay önce
10 yıllık Purser ancak alır o parayı Almanyada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşuna ~ 6 ay önce
900 ü torpilli girecek zaten boşuna uğraşmayın bence sanıyor musunuz bu pozisyonu normal insanlara bırakırlar bu zamanda :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:D :D ~ 6 ay önce
10 bin verirse öp başına koy pilotlar almıyor o parayı şimdi :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Süper ~ 6 ay önce
Maaş çok iyi hatta çok çok iyi, 20-30K

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peki ~ 6 ay önce
Erkek kabin memuru ilani bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM ~ 6 ay önce
Sivil havacılık kabin hizmetler bölümüne hiç bir arkadaşım benim gibi para verip okumasın. Para almaya gelirken özel okullar şöyle böyle sertifikalı okulumuz var demeyi biliyorlar ama o kadar emek verip o kadar para veriyorsun. Alımda sadece kadın yazıyor bu bölümü okuyan ERKEK ARKADAŞLAR süha da otobüste çalışmak için mi okudular. Havacılık üzerine okumayı düşünen erkek arkadaşlarım hiçbir kursa beye özel üniversiteye paranızı yedirmeyin. İşe başvuran kadın arkadaşlara da şimdiden başarılar …

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM ~ 6 ay önce
Çok haklısın bu kadar erkek mağdur oluyor yıllardır alım yapmıyorlar ve yaş geçtikçe geçiyor, yazık günah bu kadar insana, ama bu yaptıkları ayrımcılık torpilcilik bir gün başlarına gelecek inşallah..
Çok Saçma ~ 6 ay önce
Yaş sınırı çok saçma. En azından aralık verirsiniz. Thy stratejik hata yapıyor. Hem lise mezunu hem de o küçük yaşlarla çoluk çocukla prestij kazanılır mı? Önceden çalışma tecrübesi olanla direkt thy ile iş hayatına atılan arasında çok büyük fark oluyo. Yurtdışındaki birçok havayolu yaşı büyük seçiyor ki daha oturaklı, güvenli ve profesyonel hissettiriyor. En azından Üni mezunu 92 ile 85 arası diyebilirsiniz mesela. Bence bu fikri herkes dile getirsin, belki bi farkındalık oluşur. Pilotluk için de geçerli. 92'li lise mezunlarını da part time gibi alıp önce bi havacılığa alıştırmak gerekli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 6 ay önce
37 yaşında memuru 2 yıl sonra emekli etmek için mi alsınlar
Uçuş Ekibi ~ 6 ay önce
Sonucta uçak icinde bir hizmet görevlisisin. Tek fark olan yaklaşık her calışma gününde şehir/ülke değiştiriyorsun. Kabin Memuru değil ucak icinde "Uçuş Görevlisi" olarak gecmektedir. Resmi olarak tanınan bir meslek değildir. Dört hafta veya iki ay sonra eğitim kursu görüyorlar ve bu eğitim sonunda bir özel sertifika alıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şahin ~ 6 ay önce
Bende yıllardır kabin memuru olabilmek için mücadele veriyorum ama maalesef yaş kriteri diye bişey çıkarmışlar Bi türlü anlam veremiyorum burada önemli olan güleryüzlü takımçalışmasını bilen dinamik personel mesleki anlamda ingilizce si yeterli olan personel olmalı bence buradan yetkililere sesleniyorum ve Rica ediyorum lütfen Yaş sınırını kaldırsınlar inanın çok iyi elemanlar var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000