12 Temmuz 2021, Pazartesi 15:49:17

THY Haziran rakamlarını açıkladı

Türk Hava Yolları, Haziran ayına ilişkin trafik rakamlarını açıkladı.
  • Ama halen pilot-kabinci maasini birbirine yaklastirma cabalari :)
  • Yolcu sayısı ve lf ortada iken, şirket hem dediğini yapıp kimseyi işsiz bırakmadı hem de ilk fırsatta elinde olanı personele pay etti. Gerçekten bunu görmemek için artniyetli olmak gerekir. Yorumlarda kabin ve kokpitten olduğunu söyleyenlerin yorumlarını başkalarının yazdığını düşünüyorum. Türk hava yolları gibi bir markada bu kadar anlayışsız ve bencil insanların çalıştığına inanmıyorum. Hiçbir iş arkadaşıma bu seviyesiz uslubu yakıştıramam. Birlikte başaracağız. Birbirimizin ekmeğini kurtaracağız.
  • Artık ikramiyelerimizi verin gerçekten geçirmekten zorlanıyoruz Sadece bi kira olmuş 1500 2000 tl bide çocuk varsa çok zor geçinmek
  • İkramiye hakkında hiç paylaşım yapmıyorsunuz hakkı alınan emektar tgs işçilerinin yazıklar olsun
  • Tgs çift maaş 4e çıksın, ikramiyeler geri verilsin.
  • Pilotcuklar nerede acaba? Yaz olmasina ragmen yuzde 50 az gecilmis. Beden iscisi pilotlar fikir isi olan yonetime karismasinlar komik oluyorlar.
  • Bazen kızıyoruz şirkete falan ama rakamlar da ortada. Evet biletler daha pahalı evet kargo fiyatları uçtu rakam olarak kişi/kargo başına daha çok kazanıyor şirket o zamana oranla belki, ama yine de o zamana göre yolcu sayısı çok az.
  • Yolcu sayısı ve LF büyük sıkıntı.. Allah yardımcısı olsun
  • Tabi açıklar hayvan gibi uçuyoruz sabah akşam gündüz gece git gel seferleri
  • Bizde %18 zam aldık. İyi ki varsın thy yönetimi. Siz olmsaydınız biz ne yapardık. Böyle yönetim görülmedi thy tarihinde. Tarih sizi anılarınızla anacak. Bizler de anılarınızla anıyoruz. Sürekli, her saniye, ölene kadar hep anacam sizi…

Türk Hava Yolları, Haziran ayına ilişkin trafik rakamlarını açıkladı.

Haziran ayında 3.6 Milyon yolcu rakamına ulaşılırken, Ocak-Haziran dönemi ise 14.6 Milyon olarak açıklandı.

THY Haziran rakamları:

Ortaklığımızın Haziran 2021 dönemine ilişkin trafik sonuçları aşağıdaki gibidir:

•  Haziran 2019 döneminde 6,6 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2021 yılının aynı döneminde 3,6 milyon olarak gerçekleşmiştir.
•  Yolcu doluluk oranı Haziran 2021 döneminde %68,3 olarak gerçekleşmiştir.
•  Taşınan Kargo-Posta, Haziran 2019 döneminde 123.890 ton iken, 2021 yılının aynı döneminde %30,9'luk artışla 162.180 tona ulaşmıştır.

Ortaklığımızın Ocak - Haziran 2021 dönemine ilişkin trafik sonuçları aşağıdaki gibidir:

•  Ocak - Haziran 2019 döneminde 35,1 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2021 yılının aynı döneminde yaklaşık 14,6 milyon olarak gerçekleşmiştir.
•  Yolcu doluluk oranı 2019 yılının aynı dönemine göre 17,7 puanlık azalma ile %62,4 olarak gerçekleşmiştir.
•  Toplam Arz Edilen Koltuk Km (AKK), Ocak - Haziran 2019 döneminde 88,8 milyar iken, 2021 yılının aynı döneminde %47,9 azalarak 46,2 milyar olarak gerçekleşmiştir.

•  Taşınan Kargo-Posta, Ocak – Haziran 2019 döneminde 717.321 ton iken, 2021 yılının aynı döneminde %26,9'luk artışla 910.147 ton olarak gerçekleşmiştir.
•  2021 Haziran ayı sonunda filodaki uçak sayısı 372 olmuştur.

THY Haziran rakamlarını açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Maas ~ 2 ay önce
Ama halen pilot-kabinci maasini birbirine yaklastirma cabalari :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabinci ~ 2 ay önce
Kabin bu sirketin bel kemiğidir. Unutmayın pilotlar greve gittiğinde uçakları pörsırlar uçurmuştu zamanında. Fms ten Iniş saatine bakmayı biliyorlar mesela
ATCo ~ 2 ay önce
Kimsenin öyle bir derdi yok herkesin işi ayrı. Sorumlulukla birlikte maaş elbette artar. Ancak hayat pahalılığı enflasyon koşulları ÜFE göz önüne alındığında bence minimum maaş tutarı herkes için daha yüksek olmalı.
Hahhah ~ 2 ay önce
Onu bırak geçen kabin amiri gelip bana seatbelt sign off yapsak mı dedi:) dedim sigmet chartlara baktın mıki? Su sıcak ben çay getiriyim dedi. Evet olur dedim. Buda böyle bi anımdır. Lhr uçuşuydu galiba
Hahhha nerenle ~ 2 ay önce
Kemer ikazları kapatmayı unuttuysan söyler , burda edebiyat yaparak komik olmuşsun. Çay poğaça muhabbetiyle daha da dibi görmüşsün, onu siz yemiştiniz sendikada lol
Kabin memuru ~ 2 ay önce
Ne kadar şuursuzsunuz, acıyorum size. Kimsenin parasında gözü yok kabinin, arz talep dengesi ve yaptığımız işin tr de fiyatı belli. Kabin hakkını istiyor. Trollükten başka işiniz yok. Aklınız fikriniz insanlar arasında fitnelik yaratmakta. Yazık.
Yiğidi öldür hakkını yeme ~ 2 ay önce
Yolcu sayısı ve lf ortada iken, şirket hem dediğini yapıp kimseyi işsiz bırakmadı hem de ilk fırsatta elinde olanı personele pay etti. Gerçekten bunu görmemek için artniyetli olmak gerekir. Yorumlarda kabin ve kokpitten olduğunu söyleyenlerin yorumlarını başkalarının yazdığını düşünüyorum. Türk hava yolları gibi bir markada bu kadar anlayışsız ve bencil insanların çalıştığına inanmıyorum. Hiçbir iş arkadaşıma bu seviyesiz uslubu yakıştıramam. Birlikte başaracağız. Birbirimizin ekmeğini kurtaracağız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekmek mi? ~ 2 ay önce
Gardaşım ben eşek yüküyle risk alıp dünyanın değişik yerlerinde elin çinlisine laf anlatmaya çalışırken, hapis yatıda psikolojiyi korumaya çalışırlen neden senin ekmeğini kurtaeıyorumki? Biz aile falan değiliz. Bırakın bu yönetici yalanlarını. Herkes aldığı sorumluluk ve risk karşılığı para alır. Ayvalıktan vpn den bağlanıp 3 mail yazmaya benzemıyor havacılık
TGS UÇAK ALTI İŞÇİ ~ 2 ay önce
Artık ikramiyelerimizi verin gerçekten geçirmekten zorlanıyoruz Sadece bi kira olmuş 1500 2000 tl bide çocuk varsa çok zor geçinmek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 2 ay önce
İkramiye hakkında hiç paylaşım yapmıyorsunuz hakkı alınan emektar tgs işçilerinin yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 2 ay önce
Tgs çift maaş 4e çıksın, ikramiyeler geri verilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gecen sene rakamlari yakalandi diyen ~ 2 ay önce
Pilotcuklar nerede acaba? Yaz olmasina ragmen yuzde 50 az gecilmis. Beden iscisi pilotlar fikir isi olan yonetime karismasinlar komik oluyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rakamlar ~ 2 ay önce
Rakam onlar bi tane sıfır ekler cıkarırsın. Ohooo onlar basit iş. Sen de bunların her dediğine inanıyosun demek
B737 ~ 2 ay önce
Yolcu belki istenilen seviyede değil ama kargo miktar olarak %30 artmış birde fiyat olarak eskiye göre 3-5 kat arttığını düşünürsek şirket finansal olarak 2019dan daha iyi olabilir. Yıl sonu rakamlarında ortaya çıkar.
B737 ye ~ 2 ay önce
Kusura bakma da cocukca hesaplar yapiyorsunuz...benim gibi isin icinde olan biri icin yorumuna en kibar boyke yaklasabilirim..kendi hayallerinize kendiniz inaniyorsunuz...gercekler ortadayken
Ökkeş Aygır 330 ~ 2 ay önce
Fikir işi yapan yönetimdeki arkadaş, burada fink atacağına biraz uçakları doldurmaya çalış o zaman. Biz bize dökülen uçuş saatine bakıyoruz, işimizi layıkı ile yapıyoruz. Ya sen yapıyor musun? illa 2019 rakamlarını yani büyümenin zirveye oynadığı, filonun agresif büyüdüğü, reklamlarda pilot, teşkilatlarda fellik fellik adam aradığınız dönem kadar iyi olmamıza gerek yok maaşlarımızı düzeltmek için. Bütün dünya da böyle yapıyor hiç de komik duruma düşmüyor, düşenler belli.
Km ~ 2 ay önce
Bazen kızıyoruz şirkete falan ama rakamlar da ortada. Evet biletler daha pahalı evet kargo fiyatları uçtu rakam olarak kişi/kargo başına daha çok kazanıyor şirket o zamana oranla belki, ama yine de o zamana göre yolcu sayısı çok az.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
daha zaman var ~ 2 ay önce
Yolcu sayısı ve LF büyük sıkıntı.. Allah yardımcısı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 2 ay önce
Tabi açıklar hayvan gibi uçuyoruz sabah akşam gündüz gece git gel seferleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 2 ay önce
Bizde %18 zam aldık. İyi ki varsın thy yönetimi. Siz olmsaydınız biz ne yapardık. Böyle yönetim görülmedi thy tarihinde. Tarih sizi anılarınızla anacak. Bizler de anılarınızla anıyoruz. Sürekli, her saniye, ölene kadar hep anacam sizi…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boyle bi dönemde ~ 2 ay önce
Bu zam bile iyidir bence. Çünkü türkiye konum olarak geçiş noktası ve hastalığın tekrar hortlaması durumunda ilk darbe yiyecek ülke konumunda. Yönetimin bunu hesap ederek temkinli davranması akılcı bi hareket.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000