25 Ekim 2018, Perşembe 11:10:16

THY Azul Brazilian ile anlaştı

Türk Hava Yolları (THY), Brezilya merkezli havayolu Azul Brazilian Airlines ile "Sık Uçan Yolcu Programı (FFP)" anlaşması imzaladı.
  • @gereksiz , her halde sen LH miles and more programindan haberin yok? Ilk olarak ücrete göre mil verme olayini lufthansa baslatti sonra thy takip etti. Izmir münih ucuslarindan 350 mil aliyorsun en düsük kabin sinifindan ve ayrica hala gold statüsü almak thy mil programinda 40.000 ve Lufthansada 100.000 mil.
  • Miles and Smiles artık tam bir kandırmacadan ibaret oldu ne yazık ki. Mil kazanımının ücrete göre belirlenmesi tam bir fiyasko oldu. Öyle ki 350 liralık ESB uçuşundan 300 mil kazanırken 1.100 liralık AMS uçuşundan 692 mil kazanıyorsunuz. Fiyat ve uçuş süresi olarak üç katından fazla olan parkurda 92 mil fazla kazanabiliyorsunuz sadece. Bunun gibi onlarca örnek verilebilir. Ama aynı şartlarda TK ile uçup LH'ın Miles & More hesabını verirseniz olması gerektiği gibi uçuş mesafesine göre mil kazanıyorsunuz.

Türk Hava Yolları (THY), Brezilya merkezli havayolu Azul Brazilian Airlines ile "Sık Uçan Yolcu Programı (FFP)" anlaşması imzaladı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, THY'nin çok kazandıran yolcu sadakat programı "Miles&Smiles", 10 milyon üyesiyle bugün dünyanın önde gelen havayolu sadakat programları arasında yer alıyor.

"Miles&Smiles", program üyelerinin bu ayrıcalıklarla çok daha geniş bir coğrafyada seyahat edebilmeleri için iş birliği ağını genişletiyor. Üyelerine, THY uçuşlarının yanı sıra ortak havayolları uçuşlarında da mil kazanma ve harcama fırsatı sunan program, THY'nin üyesi olduğu "Star Alliance" bünyesindeki havayollarıyla var olan, 27 FFP anlaşmasına ek olarak, Brezilyalı taşıyıcı Azul Brazilian Airlines’ı da havayolu program ortaklarına dahil etti.

THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, Azul Brazilian Airlines’ın finanstan sorumlu genel müdür yardımcısı Alexandre Wagner Malfitani başta olmak üzere taraflardan birçok yönetici ve basın mensubunun katılımı ile Azul Brazilian Airlines’ın São Paulo’daki Genel Merkezi’nde düzenlenen törenle imzalanan anlaşma çerçevesinde, 1 Ocak 2019 itibariyle gerçekleştirilecek uçuşlarda mil kazanmak ve ödül bilet düzenlemek mümkün olacak.

Miles&Smiles üyeleri, Azul Brazilian Airlines tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda mil kazanabilecek ve millerini Azul Brazilian Airlines’da ödül bilet düzenleyerek kullanabilecek, aynı şekilde, Brezilyalı şirketin sadakat programı olan TudoAzul üyeleri de THY uçuşlarında mil kazanıp harcayabilecekler.

Olmuştur, anlaşmaya ilişkin "Azul Brazilian Airlines ile ortaklığımızı genişletmekten mutluluk duyuyoruz. Kendileriyle halihazırda, geçtiğimiz yılın sonunda kurduğumuz ve başarıyla devam eden bir kod paylaşımı iş birliğimiz bulunuyor. Bu FFP anlaşması ile birlikte, Azul ile olan mevcut ortaklığımızı çok daha yüksek bir seviyeye taşıyoruz." ifadelerini kullandı.

THY Azul Brazilian ile anlaştı

Facebook Yorum

Yorumlar

Fatih ~ 4 yıl önce
@gereksiz , her halde sen LH miles and more programindan haberin yok? Ilk olarak ücrete göre mil verme olayini lufthansa baslatti sonra thy takip etti. Izmir münih ucuslarindan 350 mil aliyorsun en düsük kabin sinifindan ve ayrica hala gold statüsü almak thy mil programinda 40.000 ve Lufthansada 100.000 mil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gereksiz ~ 4 yıl önce
Miles and Smiles artık tam bir kandırmacadan ibaret oldu ne yazık ki. Mil kazanımının ücrete göre belirlenmesi tam bir fiyasko oldu. Öyle ki 350 liralık ESB uçuşundan 300 mil kazanırken 1.100 liralık AMS uçuşundan 692 mil kazanıyorsunuz. Fiyat ve uçuş süresi olarak üç katından fazla olan parkurda 92 mil fazla kazanabiliyorsunuz sadece. Bunun gibi onlarca örnek verilebilir. Ama aynı şartlarda TK ile uçup LH'ın Miles & More hesabını verirseniz olması gerektiği gibi uçuş mesafesine göre mil kazanıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000