12 Kasım 2013, Salı 10:48:46

THY 10 AYDA 40 MİLYONU DEVİRDİ

Türk Hava Yolları A.O, Ocak-Ekim 2013 dönemine ilişkin trafik sonuçlarını açıkladı. THY, 10 aylık dönemi tüm alanlarda artışla kapattı.
  • Çok bilmiş kargocu Dünyada kargo pazarı küçülürken Turkish Cargo %20 büyüdü. Yolcu ile kargo büyümesi paralel gitmez. Pazar payı ve dünyadaki trende baktığımızda kargonun başarısı daha net gözükecektir. THY son dönemde dar gövde alımına gitti. Kargoda dar gövde kapasite artışı doluluğa negatif yansır. Kısaca kargodaki kapasite artışı ile yolcudaki kapasite artışı paralel gitmez. Bilmeden havacılık yorumu yapmayın. Gidin tavla oynayın. Fal bakın.
  • ' Dünyanin en iyi havayolu şirketi olan THY için elde edilen kar hakkıdır diye düşünüyorum...
  • Topçu Hava Yolları
  • .cekemezlik nominal olmus....
  • Thy 40 milyonu devirmis, ben bi ufak devirmisim cok mu?
  • Herkes zengin
  • rakamlara bakıldığı zaman bir büyüme olduğu görülmektedir, ancak aldatıcıdır. bakıldığı zaman Türkiye ekonomisi de büyüyor, oran çeyreklerde negatif oynamıyor, GSYH şimdilik stabil,enflasyon tek hanelerde, işsizlik kontrol altında gibi, milli gelir de sürekli artıyor. diğer göstergeler ne yazık ki negatif. dış ticaret açık veriyor, cari açık artış halinde, borç yükü katlanıyor,ara mal girdilerinin tamamına yakını ithalata dayalı, enerji dışa bağımlı iken, kişi bazında ne kadar yansıdığı da vatandaşın halinden belli. THY büyümesi de Türkiye ekonomisi gibi nominal bir büyümedir, reel büyüme değildir. diğer bir deyişle benim gelirimdeki artış olmazken, indirgenirse bu büyümeye göre çalışanların refah seviyesinde yükselme olmazken rakamların gerçek olup olmaması önemli değildir. bakınız yine devletin kendi rakamlarına göre milli gelirin yansıması, asgari ücret, açlık ve yoksulluk sınırları, işssizlik oranları vs.
  • ne kadar ar ettiği ile ilgili haber daha önce yayınlanmıştı aşağıdaki link http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/iste-thynin-performansi.html
  • Ne kadar kar etti o önemli. Elbette ucaklarin bellirli bir yipranma payi düsülerek hesaplanan reel kar nedir?
  • Madem comfort'ta %23 artış varmış ve daha öncede artmıştı neden kaldırılıyor?

Türk Hava Yolları tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklama şu şekilde:

"Ortaklığımızın Ocak - Ekim 2013 dönemine ilişkin trafik sonuçları aşağıdaki gibidir:

* Ocak-Ekim 2012 döneminde 32.8 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2013 yılının aynı döneminde %24 artışla 40.6 milyon'a ulaşmıştır. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda %25.3, dış hatlarda %23.1 oranındadır.

* Dış Hatlar Business/Comfort Class yolcu sayısı ve Dıştan Dışa Transfer Yolcu sayılarında da Ocak-Ekim 2012 dönemine kıyasla %23.6 ve %27.8 artış sağlanmıştır.

* Yolcu doluluk oranı 1.6 puan artışla %79,6 olarak gerçekleşmiştir.

* Toplam Arz edilen Koltuk Km (AKK), Ocak-Ekim 2012 döneminde 79.8 milyar iken, 2013 yılının aynı döneminde %21.2 artarak 96.7 milyar'a ulaşmıştır. AKK artışı iç hat uçuşlarda %27.1, dış hat uçuşlarda %20.4 oranındadır.

* Ücretli Yolcu Km (ÜYK), Ocak-Ekim 2012 döneminde 62.2 milyar iken, 2013 yılının aynı döneminde %23,7 artarak 77 milyar'a ulaşmıştır. ÜYK artışı iç hat uçuşlarda %28.4, dış hat uçuşlarda %23 oranındadır.

* Konma Sayısı, Ocak-Ekim 2012 döneminde 251.918 iken, 2013 yılının aynı döneminde %22.4 artışla 308.296'ya,

* Uçulan nokta sayısı, Ocak-Ekim 2012 döneminde 205 iken, 2013 yılının aynı döneminde %16.6 artışla 239'a,

* Kargo-Posta, Ocak-Ekim 2012 döneminde 384.989 ton iken, 2013 yılının aynı döneminde %18.9 artışla 457.722 ton'a 
yükselmiştir."

THY 10 AYDA 40 MİLYONU DEVİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Çok bilmiş kargocu Dünyada kargo pazarı küçülürken Turkish Cargo %20 büyüdü. Yolcu ile kargo büyümesi paralel gitmez. Pazar payı ve dünyadaki trende baktığımızda kargonun başarısı daha net gözükecektir. THY son dönemde dar gövde alımına gitti. Kargoda dar gövde kapasite artışı doluluğa negatif yansır. Kısaca kargodaki kapasite artışı ile yolcudaki kapasite artışı paralel gitmez. Bilmeden havacılık yorumu yapmayın. Gidin tavla oynayın. Fal bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
' Dünyanin en iyi havayolu şirketi olan THY için elde edilen kar hakkıdır diye düşünüyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Genç ~ 9 yıl önce
Topçu Hava Yolları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aldaticidir diyene ~ 9 yıl önce
.cekemezlik nominal olmus....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Thy 40 milyonu devirmis, ben bi ufak devirmisim cok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Herkes zengin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
büyüme ~ 9 yıl önce
rakamlara bakıldığı zaman bir büyüme olduğu görülmektedir, ancak aldatıcıdır. bakıldığı zaman Türkiye ekonomisi de büyüyor, oran çeyreklerde negatif oynamıyor, GSYH şimdilik stabil,enflasyon tek hanelerde, işsizlik kontrol altında gibi, milli gelir de sürekli artıyor. diğer göstergeler ne yazık ki negatif. dış ticaret açık veriyor, cari açık artış halinde, borç yükü katlanıyor,ara mal girdilerinin tamamına yakını ithalata dayalı, enerji dışa bağımlı iken, kişi bazında ne kadar yansıdığı da vatandaşın halinden belli. THY büyümesi de Türkiye ekonomisi gibi nominal bir büyümedir, reel büyüme değildir. diğer bir deyişle benim gelirimdeki artış olmazken, indirgenirse bu büyümeye göre çalışanların refah seviyesinde yükselme olmazken rakamların gerçek olup olmaması önemli değildir. bakınız yine devletin kendi rakamlarına göre milli gelirin yansıması, asgari ücret, açlık ve yoksulluk sınırları, işssizlik oranları vs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kar ~ 9 yıl önce
ne kadar ar ettiği ile ilgili haber daha önce yayınlanmıştı aşağıdaki link http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/iste-thynin-performansi.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet Dere ~ 9 yıl önce
Ne kadar kar etti o önemli. Elbette ucaklarin bellirli bir yipranma payi düsülerek hesaplanan reel kar nedir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Madem comfort'ta %23 artış varmış ve daha öncede artmıştı neden kaldırılıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000