31 Ekim 2008, Cuma 11:09:43

SORULAR YİNE YANITSIZ KALMAYACAK

UTED Onursal Başkanı Sefa İnan, Airport TV Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık’ın sunduğu ‘Sorun Cevaplasın’ programında Türk Hava Yolları’ndaki kadrolaşma iddialarını masaya yatıracak.
  • Ben THY yönetiminin içinde adalet, iyilik, insaf, insanlık, vicdan, kul hakkı, Allah a hesap verme gibi bırakın yöneticide sıradan bir insanda olması gereken özelliklerin olduğuna inanmıyorum. Onlar bırakın yöneticileri, normal işçi memuru bile bir siyasi menfaat gelecekmi, bir tanıdığın adamımı, bizden mi gibi kriterlerle seçiyorlar. Var mı bu kelimelerde bir yanlış. Var mı itirazı olan kimse. Eskiden de öyleydi, böyleydi laflarını bırakın. Ben bu dönemi sorguluyorum. Her iş rasgele ve tesadüfen iyi gitmiyor mu, hangi iş bilinçli yapılıyor ve arkasının nasıl geleceği biliniyor. Gün ola harman ola şeklinde işler yürümüyor mu, var mı itirazı olan. Daha neyi tartışıyorsunuz. Yönetim öyle de, çalışan herkeste işi iyice şova dökmüş, halinden bezmiş değil mi? Ben böyle görüyorum. THY frensiz bir kamyon, yokuş aşağı gidiyor. Bunu herkes böyle bilsin. İnşallah ben yanılıyorum, evham yapıyorum. Ama bana göre görüntü bu minvalde. Ben yöneticimde de etrafımdada bu havayı hissediyorum.
  • Amma sadece bizim adamimiz diye ise alinanlardan pek nadiri isini hakki ile yapmaktadir.Bu benim sahsi yasam tecrübemdir.
  • her hükümet kadrolaşıyordu ancak bu hükümet kadrolaşmayı kontrol edemiyor. ben hükütmetin başında olsam izin vermem bu kadrolaşmaya.çünkü hiçbirşey bilmeyen adamlar alınıyor. adamlar boeing'i boing diye yazıyor. Ah THY'em ELİT THY'em ne hallere düşürdüler seni.
  • ya ghost saçmalamışsın ne yani uçuşta çay kahve içiyor gazete okuyor diye pilotları iştenmi atsınlar yangın mı çıkartmak lazım itfaiye çalışsın diye heleki şu son yıllarda thyde canı çıkan eksik adamla çalışan ve haklarını alamayan tek gurup teknisyenlerdir bu arada yeni icat edilen ziraatciden çevre mühendisliğinden gençleri teknikte uzman diye ortaya saldılar ama onlar sadece kalabalık yapıyor fasulyeden sayabilirsin daha seviyeli ve akıllıca yazmanı tavsiye ederim
  • eskiden yokmuydu bu kadrolasma ilk defa mı oluyor.ilk kez bu hükümet mi kadrolasmayı baslattı.hükümet yeni göreve geldiğinde atadıgı genel müdür,hangara gidiyor nöbetçi teknısyenlerin yarısı yok diğer yarısı da okey tavla oynuyor.nerde arkadaslar diye sorunca , bosver bunları keyfine bak bişeyler ye iç d,ye cvp veriorlar.sonra g müdür hepsinin hakkında sorusurma acıyor.eger sosyal devlet istiyorsanız öncelikle işinizi yapıcaksınız.sonra dernek sendika haklarınızı arıyacak.hem iş yapma hem eleştir,sonrada kadrolasma var de.kadrolasma heryerde var.ama bunun karsısına dikilecek olanların öncelikle üstlerini temizlemeleri gerekiyor!!!!
  • Güzel bir şov programı olacak desenize. Sefa Bey ve Ali Bey'e bir program fırsatı doğmuş. Konuşacaklar da ne olacak !!!!!! Ne değişecek, kimler bundan müstefid olacak. "Amma konuştuk ha" mı denecek.
  • Sayın teko bu insanlar 20 yıldır nasıl çalışmış peki. 20 yıl sonra mı fark edilmiş lisan bilmedikleri. Lisan konusu farklı bu konu farklı. Lisan konusuna girerseniz THY'de doğru dürüst pilot bile kalmaz. Bizde sizin kadar biliyoruz neyin ne olduğunu. KONU YETERSİZLİK DEĞİL KADROLAŞMA. Ayrıca bu insanlar ve CALL CENTER çalışanları lisan eksikliğinden çıkartılmadı işten.
  • Sayın teko bu insanlar 20 yıldır nasıl çalışmış peki. 20 yıl sonra mı fark edilmiş lisan bilmedikleri. Lisan konusu farklı bu konu farklı. Lisan konusuna girerseniz THY'de doğru dürüst pilot bile kalmaz. Bizde sizin kadar biliyoruz neyin ne olduğunu. KONU YETERSİZLİK DEĞİL KADROLAŞMA. Ayrıca bu insanlar ve CALL CENTER çalışanları lisan eksikliğinden çıkartılmadı işten. Çamur at izi kalsın.
  • Bırakın bu polemikleride türkiye nin gerçeklerini görüm. Teknisyenlerinizin lisanları yok.
  • Çok büyük bir olay sanki. Kadrolaşmanın daniskası var. İzmir istasyonunda çalışan teknisyenlerin çoğuna 2 ay önce cuma günü tayin emirleri verildi. Emirde pazartesi İstanbul'da iş başı yapmaları gerektiği yazıyordu. Aralarında THY'ye 20 yılını vermiş çoluğu çocuğu okuyanlar vardı. Zorla emekli edildiler. Sendika sus pus tabi. Ama aynı günlerde doğru dürüst cümle bile kuramayan bir genç kız sırf bir siyasinin yakını diye yolcu hizmetlerine alındı. Alın size bir haber manşeti, alın size delil, alın size kadrolaşma. Bu dünyada malesef kimse hakkını arayamıyor, kimseye hesap sorulamıyor. Ama bilinki ahirette yakanızda yüzlerce binlerce el olacak. Zaten artık herşeyi öteki tarafa havale eder olduk.

Her hafta sektör için önemli konukları programında ağırlayan Airport TV Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık, bu kez THY’de 30 yıl görev yapan Airport TV Yönetim Kurulu Başkanı ve UTED Onursal Başkanı Sefa İnan’ı ağırlıyor.

Bugüne kadar THY'yi acımasızca eleştiren Sefa İnan neden eleştiri bombardımanına devam ediyor? THY ile arasındaki sorun ne? Bütün bu soruların cevabı bu akşam netleşiyor..

Son birkaç yıldır had safhaya çıktığı belirtilen THY’deki kadrolaşma çalışmaları ve sonuçlarının ele alınacağı Sorun Cevaplasın adlı program bu akşam saat 21:00’de ekranlara gelecek.

SORULAR YİNE YANITSIZ KALMAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

PIR ~ 14 yıl önce
Ben THY yönetiminin içinde adalet, iyilik, insaf, insanlık, vicdan, kul hakkı, Allah a hesap verme gibi bırakın yöneticide sıradan bir insanda olması gereken özelliklerin olduğuna inanmıyorum. Onlar bırakın yöneticileri, normal işçi memuru bile bir siyasi menfaat gelecekmi, bir tanıdığın adamımı, bizden mi gibi kriterlerle seçiyorlar. Var mı bu kelimelerde bir yanlış. Var mı itirazı olan kimse. Eskiden de öyleydi, böyleydi laflarını bırakın. Ben bu dönemi sorguluyorum. Her iş rasgele ve tesadüfen iyi gitmiyor mu, hangi iş bilinçli yapılıyor ve arkasının nasıl geleceği biliniyor. Gün ola harman ola şeklinde işler yürümüyor mu, var mı itirazı olan. Daha neyi tartışıyorsunuz. Yönetim öyle de, çalışan herkeste işi iyice şova dökmüş, halinden bezmiş değil mi? Ben böyle görüyorum. THY frensiz bir kamyon, yokuş aşağı gidiyor. Bunu herkes böyle bilsin. İnşallah ben yanılıyorum, evham yapıyorum. Ama bana göre görüntü bu minvalde. Ben yöneticimde de etrafımdada bu havayı hissediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neredeyiz ~ 14 yıl önce
Amma sadece bizim adamimiz diye ise alinanlardan pek nadiri isini hakki ile yapmaktadir.Bu benim sahsi yasam tecrübemdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mantık ~ 14 yıl önce
her hükümet kadrolaşıyordu ancak bu hükümet kadrolaşmayı kontrol edemiyor. ben hükütmetin başında olsam izin vermem bu kadrolaşmaya.çünkü hiçbirşey bilmeyen adamlar alınıyor. adamlar boeing'i boing diye yazıyor. Ah THY'em ELİT THY'em ne hallere düşürdüler seni.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçma ~ 14 yıl önce
ya ghost saçmalamışsın ne yani uçuşta çay kahve içiyor gazete okuyor diye pilotları iştenmi atsınlar yangın mı çıkartmak lazım itfaiye çalışsın diye heleki şu son yıllarda thyde canı çıkan eksik adamla çalışan ve haklarını alamayan tek gurup teknisyenlerdir bu arada yeni icat edilen ziraatciden çevre mühendisliğinden gençleri teknikte uzman diye ortaya saldılar ama onlar sadece kalabalık yapıyor fasulyeden sayabilirsin daha seviyeli ve akıllıca yazmanı tavsiye ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ghost ~ 14 yıl önce
eskiden yokmuydu bu kadrolasma ilk defa mı oluyor.ilk kez bu hükümet mi kadrolasmayı baslattı.hükümet yeni göreve geldiğinde atadıgı genel müdür,hangara gidiyor nöbetçi teknısyenlerin yarısı yok diğer yarısı da okey tavla oynuyor.nerde arkadaslar diye sorunca , bosver bunları keyfine bak bişeyler ye iç d,ye cvp veriorlar.sonra g müdür hepsinin hakkında sorusurma acıyor.eger sosyal devlet istiyorsanız öncelikle işinizi yapıcaksınız.sonra dernek sendika haklarınızı arıyacak.hem iş yapma hem eleştir,sonrada kadrolasma var de.kadrolasma heryerde var.ama bunun karsısına dikilecek olanların öncelikle üstlerini temizlemeleri gerekiyor!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 14 yıl önce
Güzel bir şov programı olacak desenize. Sefa Bey ve Ali Bey'e bir program fırsatı doğmuş. Konuşacaklar da ne olacak !!!!!! Ne değişecek, kimler bundan müstefid olacak. "Amma konuştuk ha" mı denecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fuzuli ~ 14 yıl önce
Sayın teko bu insanlar 20 yıldır nasıl çalışmış peki. 20 yıl sonra mı fark edilmiş lisan bilmedikleri. Lisan konusu farklı bu konu farklı. Lisan konusuna girerseniz THY'de doğru dürüst pilot bile kalmaz. Bizde sizin kadar biliyoruz neyin ne olduğunu. KONU YETERSİZLİK DEĞİL KADROLAŞMA. Ayrıca bu insanlar ve CALL CENTER çalışanları lisan eksikliğinden çıkartılmadı işten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fuzuli ~ 14 yıl önce
Sayın teko bu insanlar 20 yıldır nasıl çalışmış peki. 20 yıl sonra mı fark edilmiş lisan bilmedikleri. Lisan konusu farklı bu konu farklı. Lisan konusuna girerseniz THY'de doğru dürüst pilot bile kalmaz. Bizde sizin kadar biliyoruz neyin ne olduğunu. KONU YETERSİZLİK DEĞİL KADROLAŞMA. Ayrıca bu insanlar ve CALL CENTER çalışanları lisan eksikliğinden çıkartılmadı işten. Çamur at izi kalsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teko ~ 14 yıl önce
Bırakın bu polemikleride türkiye nin gerçeklerini görüm. Teknisyenlerinizin lisanları yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fuzuli ~ 14 yıl önce
Çok büyük bir olay sanki. Kadrolaşmanın daniskası var. İzmir istasyonunda çalışan teknisyenlerin çoğuna 2 ay önce cuma günü tayin emirleri verildi. Emirde pazartesi İstanbul'da iş başı yapmaları gerektiği yazıyordu. Aralarında THY'ye 20 yılını vermiş çoluğu çocuğu okuyanlar vardı. Zorla emekli edildiler. Sendika sus pus tabi. Ama aynı günlerde doğru dürüst cümle bile kuramayan bir genç kız sırf bir siyasinin yakını diye yolcu hizmetlerine alındı. Alın size bir haber manşeti, alın size delil, alın size kadrolaşma. Bu dünyada malesef kimse hakkını arayamıyor, kimseye hesap sorulamıyor. Ama bilinki ahirette yakanızda yüzlerce binlerce el olacak. Zaten artık herşeyi öteki tarafa havale eder olduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000