29 Mart 2009, Pazar 10:05:54

SONUÇ SKANDAL

Milliyet Gazetesi'nin önemli köşe yazarlarından biri olan Melih Aşık, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 5 kişinin hayatını kaybettiği bir kişinin ise kayıp olduğu helikopter kazasını skandal olarak değerlendirdi. Peki,neden skandal?
  • senin nüfusunun %70 i işgüzar olacak sen ordan atıp tutacan.milleti bu hale getirenler50 yıl türlü oyunlarla bu hale getirmişler sen kalkıp eleştiriyon daha ne olabilir ki galiba dürüstlük ithal etmemiz lazım.inanmayan bi akşam haberlerini izlesin buyrun size halimiz.3 kere gidip 5 geri gelenlerin asker olup darbe ile meslek değiştirenlerin bunlara oy veren babamın hatası.cezasını biz çekiyoruz şimdi.umut var mı var.ama herkesin bi ünv bitirmesi lazım.oda en az 3 kuşak sonrası...vay halimize. iyi günler ilerde...
  • Ne yazık ki hollandadaki kırımdan hiçbir etkilenme ve yahudda örnek almamışız.Gördüğünüz gibi yine kimsenin dediği birbirini tutmaz açıklamalar ve cahillik.Helikopterdeki muhabir 25 dk konuşurken karşısındaki sıradan cahil bir eleman idi.orda 7777 ye mesaj göndererek bulundukları yeri anında ihbar etmelerini söyleyebilirdi.malesef kurtulamadılar.Allah rahmet eylesin tüm milletimize başsağlığı diliyorum.
  • hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin
  • Ülkemizin iklim sartlarini iyi bilen Yöneticilerimizin asil hatalari bana göre SECIM TARHININ 1 AY erken alinmasidir.Ayni kaza digerlerininde basina gelebilirdi.Bir daha ülkemizde böyle bir genel secimin 15 Kasim ile 15 Nisan arasinda yapilmamasi kanunla belirlenmesi gerekir.Bu secimde mevsim dolayisiyle,basina aksamayan kim bilir nice secim kazalari olmustur.Ölümle olmamissa bile yaralanan ve maddi hasarla neticelenmistir.Yazin kaza olmaz diye bir kural yok.Görevini tam yapan söfor ve yaya bir cogunu önler.Doga sartlarina kurban olmaz.
  • bu valilerin neden APS ile gönderileceği umarım türk halkı tarafından iyice anlaşılmıştır.şimdiki soru şu dur.acaba türk halkı bu valileri göreve getirenler hakkında ne düşünüyor ?hala anlayamadılar ve bunlara rağmen sessiz kalacaklar ise allah taksiratımızı affetsin.
  • olaydan sonra kayseri valisi açıklama yapıp yazıcıoglunun kurtuldugu hastaneye götürüldügü yaralandıgı gibi yalan yanlış kaynagı belli olmayan haberler vererek,operasyonun gidişatını etkilemiş operasyonu aksatmış ve geciktirmiş.Ayrıyeten bekleyiş içinde bulunan insanları duygusal yönde yıpratmıştır neye dayanarak böyle bir bilgi vermiştir?2.side açıklama yapmak Kahramanmaras valisinin göreviyken Kayseri Valisi niçin açıklama yapma ihtiyacı duymustur.Operasyonun yapıldıgı il Kahramanmaras merkeze baglı bir yerken 4 saat uzaklıktaki Kayseri valiligi niçin böyle bir rol üstlenmiştir?Lütfen yetkililer sorumlular hakkında gereken neyse yapılmalıdır ve Kayseri valisi görevinden hemen alınmalıdır.
  • Helikopterde ELT cihazı yoktu,çalışmadı veya frekans değişikliği yapılmamıştı... Sivil havacılık gerekli kontrolleri yapmamıştı... 112 Acil servisine bu ihbar ağır geldi ve altından kalkamadı yüzüne gözüne bulaştırdı... GSM ciler beklenilen hizmeti veremediler...Haber kirliliği tavana vurdu.Yüksek makamlar bile çelişkili ifadeler verdiler...Arama Kurtarma organizasyonun tepe noktası Ulaştırma bakanlığı ve yetkili kuruluşu SHGM ortada yoktu....İletişim sıfırdı kimse kimseye lafını anlatamadı....Enkaz şu veya bu nedenle ters yönde arandı ve yetkisiz kişilerce bulundu...Hala bir yolcu kayıp...Vatan Sağ Olsun.
  • Bir basın-yayın mensubunun şu durumda yapması gereken en öneml işlerden birisi; kazanın hemen sonrasında çıkarılan, "yazıcıoğlu yaşıyor, sadece kolu kırıldı, şu anda hepsi hastanedeler vs.." türünde çıkan haberlerin kaynağını tespit edip, bu işi geçiştirmeye çalışanların, dolayısıyla arama çalışmalarının gecikmesine neden olanların kim olduklarını bulmaktır... Bu konu çok önemlidir...
  • bu amıcaya kızmak imkansız.nedeni "milli eğitim sistemi".Herkesin de bildiği gibi bu sistem okuduğunu anlayan,anladığını anlatabilen insan yetiştirmek yerine okur- yazar ancak anlamaz-anlatamaz yani hödük yetiştiriyor.sadece özel olarak kendi kendini yetiştirmeyi başaranlar bu sistemin gölgesinden kurtulup anlayan-anlatabilen aydın olabiliyor.O sebepledir ki bir yazarımız "türk milletinin %60 ı salaktır" veciz ifadesini kullanmıştı.onun için onlara kızmayalım.
  • sivrilikte bilmişlikte üstünüze yok.yorumu yazan moderatör değil Milliyet gazetesinden Melih Aşık.siz önce bi doğru dürüst okumayı öğrenin sonra sivri yorumlar yapın..

Hollandalı yetkililer geçen ay Amsterdam'da düşen THY uçağında ölenleri, ancak yakınları tarafından teşhis edildikten sonra açıklayacaklarını bildirince şaşırmıştık. Kimimiz bunu işgüzarlık bile saydı. Ama hanyayı konyayı, şu son 4 günde yaşayarak öğrendik.

Düşen helikopterde, hem de en yüksek ağızlardan, önce 6 kişinin öldüğü bildirildi. Peşinden 2 kişinin cesedinin henüz bulunamadığı ortaya çıktı. Kazazede aileleri umutlandı. Derken dün, öğleden sonra Yazıcıoğlu'nun cesedi bulundu. İHA muhabiri Güneş ise dün gece bu satırlar yazılırken hâlâ kayıptı... Sorumsuzluk ve acizlik dorukta...

Araç neden düştü? Neden sinyal vermedi? Neden 112 servisindeki hanım İHA muhabirinin pilini bitirene kadar konuştuğu halde yer tespiti yapılamadı? Neden sorumsuz açıklamalar yapıldı? Tek yanıtı var; İnsan eksenli, bilim çerçeveli bir siyaset ve kültür egemen değil ülkede, o yüzden...

SONUÇ SKANDAL

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 13 yıl önce
senin nüfusunun %70 i işgüzar olacak sen ordan atıp tutacan.milleti bu hale getirenler50 yıl türlü oyunlarla bu hale getirmişler sen kalkıp eleştiriyon daha ne olabilir ki galiba dürüstlük ithal etmemiz lazım.inanmayan bi akşam haberlerini izlesin buyrun size halimiz.3 kere gidip 5 geri gelenlerin asker olup darbe ile meslek değiştirenlerin bunlara oy veren babamın hatası.cezasını biz çekiyoruz şimdi.umut var mı var.ama herkesin bi ünv bitirmesi lazım.oda en az 3 kuşak sonrası...vay halimize. iyi günler ilerde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ne yazık ki hollandadaki kırımdan hiçbir etkilenme ve yahudda örnek almamışız.Gördüğünüz gibi yine kimsenin dediği birbirini tutmaz açıklamalar ve cahillik.Helikopterdeki muhabir 25 dk konuşurken karşısındaki sıradan cahil bir eleman idi.orda 7777 ye mesaj göndererek bulundukları yeri anında ihbar etmelerini söyleyebilirdi.malesef kurtulamadılar.Allah rahmet eylesin tüm milletimize başsağlığı diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ülkemizin iklim sartlarini iyi bilen Yöneticilerimizin asil hatalari bana göre SECIM TARHININ 1 AY erken alinmasidir.Ayni kaza digerlerininde basina gelebilirdi.Bir daha ülkemizde böyle bir genel secimin 15 Kasim ile 15 Nisan arasinda yapilmamasi kanunla belirlenmesi gerekir.Bu secimde mevsim dolayisiyle,basina aksamayan kim bilir nice secim kazalari olmustur.Ölümle olmamissa bile yaralanan ve maddi hasarla neticelenmistir.Yazin kaza olmaz diye bir kural yok.Görevini tam yapan söfor ve yaya bir cogunu önler.Doga sartlarina kurban olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu valilerin neden APS ile gönderileceği umarım türk halkı tarafından iyice anlaşılmıştır.şimdiki soru şu dur.acaba türk halkı bu valileri göreve getirenler hakkında ne düşünüyor ?hala anlayamadılar ve bunlara rağmen sessiz kalacaklar ise allah taksiratımızı affetsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
olaydan sonra kayseri valisi açıklama yapıp yazıcıoglunun kurtuldugu hastaneye götürüldügü yaralandıgı gibi yalan yanlış kaynagı belli olmayan haberler vererek,operasyonun gidişatını etkilemiş operasyonu aksatmış ve geciktirmiş.Ayrıyeten bekleyiş içinde bulunan insanları duygusal yönde yıpratmıştır neye dayanarak böyle bir bilgi vermiştir?2.side açıklama yapmak Kahramanmaras valisinin göreviyken Kayseri Valisi niçin açıklama yapma ihtiyacı duymustur.Operasyonun yapıldıgı il Kahramanmaras merkeze baglı bir yerken 4 saat uzaklıktaki Kayseri valiligi niçin böyle bir rol üstlenmiştir?Lütfen yetkililer sorumlular hakkında gereken neyse yapılmalıdır ve Kayseri valisi görevinden hemen alınmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Helikopterde ELT cihazı yoktu,çalışmadı veya frekans değişikliği yapılmamıştı... Sivil havacılık gerekli kontrolleri yapmamıştı... 112 Acil servisine bu ihbar ağır geldi ve altından kalkamadı yüzüne gözüne bulaştırdı... GSM ciler beklenilen hizmeti veremediler...Haber kirliliği tavana vurdu.Yüksek makamlar bile çelişkili ifadeler verdiler...Arama Kurtarma organizasyonun tepe noktası Ulaştırma bakanlığı ve yetkili kuruluşu SHGM ortada yoktu....İletişim sıfırdı kimse kimseye lafını anlatamadı....Enkaz şu veya bu nedenle ters yönde arandı ve yetkisiz kişilerce bulundu...Hala bir yolcu kayıp...Vatan Sağ Olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bir basın-yayın mensubunun şu durumda yapması gereken en öneml işlerden birisi; kazanın hemen sonrasında çıkarılan, "yazıcıoğlu yaşıyor, sadece kolu kırıldı, şu anda hepsi hastanedeler vs.." türünde çıkan haberlerin kaynağını tespit edip, bu işi geçiştirmeye çalışanların, dolayısıyla arama çalışmalarının gecikmesine neden olanların kim olduklarını bulmaktır... Bu konu çok önemlidir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu amıcaya kızmak imkansız.nedeni "milli eğitim sistemi".Herkesin de bildiği gibi bu sistem okuduğunu anlayan,anladığını anlatabilen insan yetiştirmek yerine okur- yazar ancak anlamaz-anlatamaz yani hödük yetiştiriyor.sadece özel olarak kendi kendini yetiştirmeyi başaranlar bu sistemin gölgesinden kurtulup anlayan-anlatabilen aydın olabiliyor.O sebepledir ki bir yazarımız "türk milletinin %60 ı salaktır" veciz ifadesini kullanmıştı.onun için onlara kızmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sivrilikte bilmişlikte üstünüze yok.yorumu yazan moderatör değil Milliyet gazetesinden Melih Aşık.siz önce bi doğru dürüst okumayı öğrenin sonra sivri yorumlar yapın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000