28 Nisan 2014, Pazartesi 18:02:47

REKLAM FİLMİ HAYALLERİNİ UÇURDU

Antalya'nın Korkuteli ilçesinin İmecik köyünde çekilen Türk Hava Yolları'nın (THY) Iğdır Havalimanı için hazırladığı reklam filminde rol alan çocukların hayallerini, ilk kez çekimler esnasında bindikleri uçak süslüyor.
  • İnsanda hazım olmayınca kabullenme olmaması çok normal. ben şirketimle ve atılımları ile gurur duyuyorum bir sürü eleştiri var tabi olacak açığız buna fakat elinizi vicdanınıza koymanızı temenni ediyorum .yok yabancılara para verip reklam çekeceğine denmiş mesela e dünyaya uçuyorsun o adamı dünya tanıyor ve sen dünyanın tüm bölgesine talipsin kimi oynatacaksın dış reklamlarda evet çok akıllıca iç reklamlarda ise al gurur reklamı . bilet ayarlama ücret konuları THY İle Uçmak uçuş yapmak değil konuk olmak demektir evet sınırsız hizmetlerin bedeli de maalesef uygun olamıyor takdir edersiniz ki hayrat işletmesi değil ki mutlaka gelir olacak ki hizmet artarak şirket yolcularının gücü ile büyüye bilsin .şahsi görüşüm ben gurur duydum çok başarılı bir reklam THY me yakışan bir reklam . Allah başarılarının devamını nasip etsin .
  • Dedik ama anlamadınız ! Kaç yıllık çalışanlarsınız hala anlamadınız thy'nin kapitalist bir şirket olduğunu onlar için mühim olan reklam ve ranttır reklamı ayakta alkışlayan bayan şimdi git o köye suyu sen taşı !!!
  • SIMDI NE OLURSA OLSUN REKLAM FENA DEGIL. SIMDI REKLAMLA TEZAT OLAN BIRSEY VAR YANI YOKLUKTAN BAHSEDEN BIR REKLAM.COCUKLARIN HAYALLERINI YANSITIYOR BURAYA KADAR GUZEL. REKLAMIN SONUNDA 'TURKIYEDE UCMADIGIMIZ TEK BIR YER KALSA, DUNYADA EN COK NOKTASINA UCMUSUZ NE FAYDA'. BIRDE BILET FIYATLARINA BAKIN KONTROL EDIN. UCUS TARIHI 15 GUN SONRA OLAN IC HAT ECONOMY CLASS TEK YON BIR UCUS 300 LIRA. EL INSAF. MADEM BOYLE BIR REKLAM YAPTIN GARIBANLARDA DA SEVINSIN. BIZDE SEVINELIM. COK ISTERSEK OLUR BIZCE DIMI??? HAYAL EDINCE GUZEL . BIRLIKTE FARKLIYIZ .. BIRLIKTE OLAMIYORUZ.. COK PAHALI..YANLISMIYIM? SAYGILAR VESSELAM.
  • Reklamin cok guzel oldugunu duymustum ancak izlememistim.ilk izlemeye basladigimda cocuklar konusunca sivelerinden Gazipasa havaalani reklami sanmistim sonunda İgdir hv.alani oldugunu gordum.bu kadar guzel bir reklamda (seytan ayrintida gizli)detay ama dikkat edilmeliydi bence.yabanci futbol takim ve oyuncularina verilen milyon dolarlik reklam paralarinin bir kismi ile o köyùn bir ihtiyaci giderilmelidir.
  • Thy ne biçim kurumsun sen madem reklam çekecen konusu türkiyenin diger ucu ığdır olacak o halde git ordaki cocuklardan ordaki köyden ordaki havaalanından çekim yapki anadolu insanını doğasını gör yansıt...
  • Cenazelerini yikamaya bile su bulamadiklarini neden yazmadiniz
  • Thy pahali cocuklari cok faikir yazik yakismamis bence
  • Tek istedikleri içecek SU, umarim Thy bu feryadi tum yetkililere duyurur.Bu reklam filminde emegi gecenleri tebrik ederim.
  • Kerimcim güzel kardeşim, hayallerin de kendin kadar saf ve temiz.. İnan bana isteyince herşey oluyor.. Gerçekten istersen başarabilirsin.. Yalnız unutma ki pilot olabilmek sadece senin azmin ve çalışmana bağlıyken bir havayoluna girmek başkaşarının insafına kalmış durumda, ve güven bana Türk isen insaf kat sayıları düşüyor..
  • havalimani yapilnca cok kisi para kazanir, ama asil ihtiyaclar karsilanmaz havalimanindan once yasam sartlarini artirmanin yoluna bakin oncelikle su verin!! yabanci pilot alimlarina son verin, Turk ogrencilerine yol acin...kaprisli kufur eden kaptanlari isten atin...yabanci pilotlari bir yandan istyoruz cunku baziTurk kaptanlari gibi kufurcu olmuyorlar daha egitici ogretici kibar yolla yaklasiyolar hata karsisinda...saygilar cpt

Büyükşehirden uzaklarda, köyde yaşayan çocuklar, hayvancılıkla geçimini sağlayan ailelerine yardım etmek için okuldan arda kalan zamanlarında keçi, koyun otlatırken, bir anda Türkiye'nin en gözde oyuncuları haline geldi. Daha önce büyüyünce değişik mesleklerde çalışmak isteyen çocuklar, oynadıkları filmin de etkisiyle artık pilot olmanın hayalini kuruyor. Reklam filminin çekimleri sayesinde ilk kez uçağa binen çocukların hayallerinde artık Paris'e gitmek var.

Reklam filminde görev alan 10 yaşındaki ilkokul 4. sınıf öğrencisi Elvan Büyükgursak, reklam filmi için önce köydeki çocukların fotoğraflarının çekildiğini, yönetmenlerinin bu çocuklar arasında kendilerini beğendiğini söyledi.

Reklam filminde oynayacağı söylendiğinde çok sevindiğini dile getiren Büyükgursak, "Çekimlerde havalar biraz soğuktu, üşüdük ama filmde oynamak çok zevkliydi" dedi.

Çekimlerinin 1,5 hafta sürdüğünü belirten Büyükgursak, "Bazen rolümüzü hemen yapıyorduk ancak Kerim yapamıyordu. Biz kenarda beklerken Kerim çalışıyordu. İlk kez böyle bir çekimde bulundum, çok heyecanlandım" diye konuştu.

En büyük hayali Paris'e gitmek
Reklam filminin yayınlanmasından sonra arkadaşlarının kendisine "artist" dediğini anlatan Büyükgursak, öğretmenlerinin kendileriyle fotoğraf çektirmek istediğini, bazı arkadaşlarının da imzalarını aldığını ifade etti.

Daha önce okuldaki tiyatro gösterisinde oynadığını bildiren Büyükgursak, şunları kaydetti:

"Okuldan geldikten sonra keçilerimizi seviyorum onlarla oyun oynuyorum. Arkadaşlarımla bisiklet sürüyorum. Koyunlarımızı otladığı yere götürüyorum. Reklam filmimizi beğendim, hepimiz çok güzel oynamışız. Büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Reklam filminin çekimleri için İstanbul'a uçakla gittim. En büyük hayalim tekrar uçağa binmek ve Paris'e gitmek."

Elvanın annesi Döndü Büyükgursak ise çocuklarının reklam filminde oynaması için kendilerinden izin alındığını, sonra çekimlerin başladığını belirtti.

Kızını bazen sabaha yakın götürdüklerini, okul zamanlarında öğretmenlerinden izin aldıklarını dile getiren Büyükgursak, kendilerinin de film ekibine yemek yaptığını kaydetti. Büyükgursak, "Reklam filmini severek izliyoruz. Kızım öğretmen olmak istiyor ama çekim için yaz tatilinde İstanbul'a tekrar istiyorlar. Babası gönderirse bence devam etsin" diye konuştu.

"Büyüyünce uçağa binmek, pilot olmak istiyorum"
Reklam filminin diğer oyuncusu 9 yaşındaki Kerim Ardıç ise filmde kendi yaptıkları kulenin üstüne çıkarak uçağa "gel buraya, gel", "piste in"
dediğini, pilota da selam verdiğini söyledi. Filmden sonra pilot olmaya karar verdiği işaret eden Ardıç, "Uçağa binmeyi çok istiyorum. Büyüyünce uçağa binmek, pilot olmak istiyorum" dedi.

İlkokul 4. sınıfa giden reklam filminin bir diğer oyuncusu 10 yaşındaki Nihat Küçüksolak da daha önce uçağa hiç binmediğini şimdi büyüyünce pilot olmak istediğini söyledi.

Nihat'ın babası Ali Küçüksolak, köylerinde yapılan çekimlerin çok güzel geçtiğini ifade etti. Çekimlerin köylerinde ve Antalya'da havaalanında yapıldığını anlatan Ali Büyüksolak, şöyle konuştu:

"Köyümüz, reklam filmi sayesinde daha çok ilgi çekti. Bu film köy için çok güzel oldu. En büyük sorunumuz su. İçme suyumuz 18 kilometre ileriden geliyor, sağlığa da uygun olmadığını söylediler. Biz burada havaalanı istemiyoruz, su olmadığı zaman hayat bitmiş demektir, su istiyoruz."

REKLAM FİLMİ HAYALLERİNİ UÇURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

ne denirki ~ 9 yıl önce
İnsanda hazım olmayınca kabullenme olmaması çok normal. ben şirketimle ve atılımları ile gurur duyuyorum bir sürü eleştiri var tabi olacak açığız buna fakat elinizi vicdanınıza koymanızı temenni ediyorum .yok yabancılara para verip reklam çekeceğine denmiş mesela e dünyaya uçuyorsun o adamı dünya tanıyor ve sen dünyanın tüm bölgesine talipsin kimi oynatacaksın dış reklamlarda evet çok akıllıca iç reklamlarda ise al gurur reklamı . bilet ayarlama ücret konuları THY İle Uçmak uçuş yapmak değil konuk olmak demektir evet sınırsız hizmetlerin bedeli de maalesef uygun olamıyor takdir edersiniz ki hayrat işletmesi değil ki mutlaka gelir olacak ki hizmet artarak şirket yolcularının gücü ile büyüye bilsin .şahsi görüşüm ben gurur duydum çok başarılı bir reklam THY me yakışan bir reklam . Allah başarılarının devamını nasip etsin .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EVET ~ 9 yıl önce
dış reklam konusunda haklısın. dünya bizim doguda olan olayları bilmez ..imkansızlıkları bilmez. bu arada iç hat uçusu ki bir saat sürüyor sınırsız hizmet derken?? soguk sandivich vs. diğer hava yollarıda veriyor. (pegasus hariç) burda malesef sana katılamıyorum. selamlar..
Ajitasyon ~ 9 yıl önce
Dedik ama anlamadınız ! Kaç yıllık çalışanlarsınız hala anlamadınız thy'nin kapitalist bir şirket olduğunu onlar için mühim olan reklam ve ranttır reklamı ayakta alkışlayan bayan şimdi git o köye suyu sen taşı !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 9 yıl önce
SIMDI NE OLURSA OLSUN REKLAM FENA DEGIL. SIMDI REKLAMLA TEZAT OLAN BIRSEY VAR YANI YOKLUKTAN BAHSEDEN BIR REKLAM.COCUKLARIN HAYALLERINI YANSITIYOR BURAYA KADAR GUZEL. REKLAMIN SONUNDA 'TURKIYEDE UCMADIGIMIZ TEK BIR YER KALSA, DUNYADA EN COK NOKTASINA UCMUSUZ NE FAYDA'. BIRDE BILET FIYATLARINA BAKIN KONTROL EDIN. UCUS TARIHI 15 GUN SONRA OLAN IC HAT ECONOMY CLASS TEK YON BIR UCUS 300 LIRA. EL INSAF. MADEM BOYLE BIR REKLAM YAPTIN GARIBANLARDA DA SEVINSIN. BIZDE SEVINELIM. COK ISTERSEK OLUR BIZCE DIMI??? HAYAL EDINCE GUZEL . BIRLIKTE FARKLIYIZ .. BIRLIKTE OLAMIYORUZ.. COK PAHALI..YANLISMIYIM? SAYGILAR VESSELAM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dogru ~ 9 yıl önce
süper bir bakış açısı tebrik ederim. temennim thy yetkililerinin de bu yorumu görmesi. her yere uçuyor ama herkes binemiyor. parayı veren düdüğü çalıyor. pazarlama da kesin yargı hizmetten ziyade gelir seviyeleri. parası olan konuşur maalesef. selamlar
cok guzel olmus. ~ 9 yıl önce
Reklamin cok guzel oldugunu duymustum ancak izlememistim.ilk izlemeye basladigimda cocuklar konusunca sivelerinden Gazipasa havaalani reklami sanmistim sonunda İgdir hv.alani oldugunu gordum.bu kadar guzel bir reklamda (seytan ayrintida gizli)detay ama dikkat edilmeliydi bence.yabanci futbol takim ve oyuncularina verilen milyon dolarlik reklam paralarinin bir kismi ile o köyùn bir ihtiyaci giderilmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Thy ne biçim kurumsun sen madem reklam çekecen konusu türkiyenin diger ucu ığdır olacak o halde git ordaki cocuklardan ordaki köyden ordaki havaalanından çekim yapki anadolu insanını doğasını gör yansıt...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Cenazelerini yikamaya bile su bulamadiklarini neden yazmadiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Thy pahali cocuklari cok faikir yazik yakismamis bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oysa ki ~ 9 yıl önce
Tek istedikleri içecek SU, umarim Thy bu feryadi tum yetkililere duyurur.Bu reklam filminde emegi gecenleri tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Kerimcim güzel kardeşim, hayallerin de kendin kadar saf ve temiz.. İnan bana isteyince herşey oluyor.. Gerçekten istersen başarabilirsin.. Yalnız unutma ki pilot olabilmek sadece senin azmin ve çalışmana bağlıyken bir havayoluna girmek başkaşarının insafına kalmış durumda, ve güven bana Türk isen insaf kat sayıları düşüyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
havalimani yapilnca cok kisi para kazanir, ama asil ihtiyaclar karsilanmaz havalimanindan once yasam sartlarini artirmanin yoluna bakin oncelikle su verin!! yabanci pilot alimlarina son verin, Turk ogrencilerine yol acin...kaprisli kufur eden kaptanlari isten atin...yabanci pilotlari bir yandan istyoruz cunku baziTurk kaptanlari gibi kufurcu olmuyorlar daha egitici ogretici kibar yolla yaklasiyolar hata karsisinda...saygilar cpt

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000