20 Mayıs 2013, Pazartesi 17:28:00

PEGASUS'U HÜRRİYET Mİ ŞİŞİRDİ?

Taraf gazetesinin iddiasına göre, Hürriyet “THY’de kriz var” diye yazdıkça, Aydın Doğan’ın damadı Ali Sabancı’nın şirketi Pegasus borsada yükseliyor.
  • Yahu şu taraf gazetesini mi dikkate alarak buralarda bunu tartışıyorsunuz.Borsadan hiçmi anlamıyoruz.Bu gereksiz gazete haberlerini lütfen burada bari tartışmayalım.Borsa bir çeşit pazar yeri gibidir.Aynı elmayı iki ayrı yerde farklı fiyatla bulabilirsiniz.Eğer Pegasus elmayı güzel parlatıp satıyorsa bu işi iyi yaptığını gösterir.Üç kağıtçılık yapmıyorlar ya.Burada sanki bu kadar yorum yapanlar borsacılığa başlamış gibi yazmışlar.Hayret.Sanırım bu Pegasus u çekemediğinizden.Ama neden?
  • MERCEDES İLE ŞAHİN KIYASLANMAZ !
  • Ne saçma iddialar. Pegasus'un ilk çeyrek finansal raporu açıklandı. Yılın en düşük döneminde görülen zarar sadece birkaç milyon düzeyinde idi. Yani Pegasus'un yılı büyük kârla kapatacağını garanti ediyor. Ben de olsam Pegasus hissesi alırdım. Nitekim hisseler 19'dan 23'e çıktı.
  • günaydın diyorum herkese iyiki uyandınız
  • en çok olumlu oy alan yorum şirketin HÜKÜMETE hedef gösterildiğini iddaa eden yorum. YARGI değil HÜKÜMET. zihinlerde diktatörlük zaten başlamış.
  • Cin. Cin işte...
  • sayın sabancıdan biraz olsun kabin personeline,teknik personelede kokpit ekibine gösterdiği ilgi alaka ve yeni zam politikasını aynı şekilde uygulamasını veya uygun şartlarda iyi bir zam vermesini bekliyoruz.bu uçaklar sadece kokpitten ibaret değil kabin,teknik yer hizmetleri vb var.lütfen tüm çalışanları aynı hizada görelim,görmeyenleri uyaralım.sayın sabancıdan her zaman olduğu gibi bu hassas dengeyi sağlamasını bekliyoruz.saygılar.
  • sendika rengin SARI mı ?? BKNZ: http://forum.memurlar.net/konu/928343/
  • globally foss borsada da fosss pegasus aldığı uçakların borçlarını nasıl ödeyecek tabi halka arz ederek dimi
  • temel bey için atılan maili kim yazmiş? temel beyin cevap olarak yazdığı mailide ali sabancı temel beyin bilgisayarını hackleyip onun adına mı yazmis? birakin boyle komplo teorilerini.. siz oncelikle thy da yapılan usulsuz ucuslara,rekabet hakkını ihlala ederek shgm den baskı ile verilmeyen ucus izinlerine bir bakın. birde hisseleri alanlara bakın .. acaba kim alıyor hisseleri de yükseliyor ? alanlar hep yabancı yatirimcilar. onları da zaten çok ilgilendirirdi(!) değil mi temel beyin izin mevzusu))

Taraf gazetesi, Doğan Grubu’na ait Hürriyet gazetesinin THY’deki iç karışıklık yaşandığıyla ilgili üst üste yaptığı imzasız kulis haberlerin ardından Aydın Doğan’ın damadı Ali Sabancı’nın borsaya yeni açılan şirketi Pegasus’un hisseleri uçuşa geçtiğini yazdı. Hürriyet haftabaşında Temel Kotil’in izne çıkmasıyla ilgili gelişmeleri “THY’de izin krizi” başlığıyla haberleştirirken, rakip şirket Pegasus Havayolları son bir haftada yüzde 17.4 primle borsanın en çok kazandıranları arasına girdi. Pegasus sadece dün yüzde 4.22 prim yaptı. Şirketin pisaya değeri son bir hafta içinde 337.5 milyon lira artarak 2 milyar 275 milyon liraya yükseldi.

Üst üste haberler

26 nisanda 18.4 TL’den halka açıldıktan sonra 13 mayıs’a kadar hafta başına kadar sadece yüzde 3’lük yükseliş yaşayan Pegasus Havayolları’nın hisselerinin kaderi, Aydın Doğan’a ait Hürriyet gazetesinde bu tarihte çıkan haberin ardından birden bire değişti. Hisseler bu tarihten itibaren hızlı bir artış trendine girerken, dün 22.2 TL’den kapandı. Böylece halka arzdan bu yana prim yüzde 20.6’ya çıktı.

Hürriyet’te geçen hafta yayınlanan haberlerde, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile Genel Müdür arasında kırmızı ruj yasağıyla ilgili kriz yaşandığı ve bunun Temel Kotil’in izne çıkarılmasıyla sonuçlanan bir karışıklığa yol açtığı belirtilmişti. Haberlerde ayrıca THY yöneticileri arasındaki çeşitli e-postalara da yer verilmiş, THY yönetimi ise kriz olduğunu yalanlamıştı.

PEGASUS'U HÜRRİYET Mİ ŞİŞİRDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Borsacı mısınız ~ 9 yıl önce
Yahu şu taraf gazetesini mi dikkate alarak buralarda bunu tartışıyorsunuz.Borsadan hiçmi anlamıyoruz.Bu gereksiz gazete haberlerini lütfen burada bari tartışmayalım.Borsa bir çeşit pazar yeri gibidir.Aynı elmayı iki ayrı yerde farklı fiyatla bulabilirsiniz.Eğer Pegasus elmayı güzel parlatıp satıyorsa bu işi iyi yaptığını gösterir.Üç kağıtçılık yapmıyorlar ya.Burada sanki bu kadar yorum yapanlar borsacılığa başlamış gibi yazmışlar.Hayret.Sanırım bu Pegasus u çekemediğinizden.Ama neden?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Borsacı ~ 9 yıl önce
MERCEDES İLE ŞAHİN KIYASLANMAZ !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ehhh.. ~ 9 yıl önce
Tabii ki doğru,ama şahini mercedes görünümlü yapıp satmak ta marifettir.Sonuçta bir taraf satıcı bir taraf alıcı.İşine gelen alır veya almaz.Bu kadar basit.
pg10 ~ 9 yıl önce
Ne saçma iddialar. Pegasus'un ilk çeyrek finansal raporu açıklandı. Yılın en düşük döneminde görülen zarar sadece birkaç milyon düzeyinde idi. Yani Pegasus'un yılı büyük kârla kapatacağını garanti ediyor. Ben de olsam Pegasus hissesi alırdım. Nitekim hisseler 19'dan 23'e çıktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ömer ~ 9 yıl önce
günaydın diyorum herkese iyiki uyandınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 9 yıl önce
en çok olumlu oy alan yorum şirketin HÜKÜMETE hedef gösterildiğini iddaa eden yorum. YARGI değil HÜKÜMET. zihinlerde diktatörlük zaten başlamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cin ~ 9 yıl önce
Cin. Cin işte...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 9 yıl önce
sayın sabancıdan biraz olsun kabin personeline,teknik personelede kokpit ekibine gösterdiği ilgi alaka ve yeni zam politikasını aynı şekilde uygulamasını veya uygun şartlarda iyi bir zam vermesini bekliyoruz.bu uçaklar sadece kokpitten ibaret değil kabin,teknik yer hizmetleri vb var.lütfen tüm çalışanları aynı hizada görelim,görmeyenleri uyaralım.sayın sabancıdan her zaman olduğu gibi bu hassas dengeyi sağlamasını bekliyoruz.saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 9 yıl önce
sendika rengin SARI mı ?? BKNZ: http://forum.memurlar.net/konu/928343/

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pısss ~ 9 yıl önce
globally foss borsada da fosss pegasus aldığı uçakların borçlarını nasıl ödeyecek tabi halka arz ederek dimi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
laf ola.... ~ 9 yıl önce
sanannee sen mi ödiycenn?? Pegausus kime parasını vermemiş ki şimdiye kadar her konuda laf söyleyebilirsin ama mali açıdan asla laf söyleyemezsin,bilip bilmeden atıp tutuyolar ya pes arkadaş...Ali bey işini bilir ne kimseyi mağdur eder ne de kendini iki paralık,kervan yürüyor sen işine bak bence..
ne alakası var? ~ 9 yıl önce
temel bey için atılan maili kim yazmiş? temel beyin cevap olarak yazdığı mailide ali sabancı temel beyin bilgisayarını hackleyip onun adına mı yazmis? birakin boyle komplo teorilerini.. siz oncelikle thy da yapılan usulsuz ucuslara,rekabet hakkını ihlala ederek shgm den baskı ile verilmeyen ucus izinlerine bir bakın. birde hisseleri alanlara bakın .. acaba kim alıyor hisseleri de yükseliyor ? alanlar hep yabancı yatirimcilar. onları da zaten çok ilgilendirirdi(!) değil mi temel beyin izin mevzusu))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000