22 Temmuz 2011, Cuma 08:48:25

MİLLETVEKİLLERİ ESKİŞEHİR İÇİN TOPLANDI

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak AirportHaber tarafından duyurulan İstanbul - Eskişehir seferlerinin durdurulmasının ardından Eskişehir'de bulunan 6 milletvekili Türk Hava Yolları'ndan konuya çözüm bulunmasını isteyen bir mail gönderdi.
  • Eskisehir kendine ait bir bolgesel hava tasimaciligi sirketi kurar. At la deve mi?Bir ruhsat ve bir wetlease CRJ bu isi halleder. Sayin Korhan Oyman bu isi gayet iyi cozer. Haydi Eskisehir durmak yok...
  • Arkadaşlar, aktarma Esenler'den. AHL'de metroya biniyorsunuz yarım saat içinde Esenler'desiniz. Yarım saat içinde de otobüse biniyorsunuz. Aktarma uçağını saatlerce metal oturaklarda beklemek yok, üstelik otobüs daha ucuz.
  • olay ise THY bu isi bilmedigini kendisine ispatlamistir. THY hat acti diye Eskishirli isi gucu birakip ucak dolsun diye neden ugrassin. Bu hattin hangi gun ve saatlerde karli olacagini zarar etmeden once bir zahmet calismasi gerekirdi.
  • Kendi dusen aglamaz...Bazi cin Ali'ler Eskisehirlilere ve Eskisehir yolcusuna akillarinca giydirmisler. THY seferlere baslarken de iptal ederkende kendi ayagini kursunlamistir. Pazar arastirmasi diye bir kavram vardir ve 5star THY bundan bi haberdir. AOE nin Istanbul ucuslarina ihtiyaci yoktu zaten. Gercek potansiyel Paris, Frankfurt vb avrupa destinasyonlarinda ve THY nin yurt disi ucuslarina baglanti veren ucus saatlerindedir. Ornegin ist kalkis 24:00 AOE kalkis o1:30. haftada uc gun yeter..
  • şu ana kadar aoe uçuşunu bir kere dolu gödüm o da bayram zamanıydı ve yolcunun yarısı personeldi. bru sferlerine sözüm yok ama istanbul seferleri unakıtanların thy ye büyük kazığıdır
  • eskısehır ucaga alısmıstı ancak ucak saatlerı cok dengesız gerı aynı gun ıcın mumkun degılbu yuzdende potansıyel bahane edılıyor.eger saatler ayarlanırsa potansıyel cok daha artacaktır bız ıstanbul dısında ızmır antalya karadenız ve doguyada sefer duzenlense emınımkı sezonlarda yolcu artar.mılletvekıllerımıze tesekkur ederız umarım her konuda bırlık olurlar.
  • AOE-SAW seferlerinin ne Anadolu Jet ile ne Bora Jet ile yapılmasının hiç bir mantığı yoktur. Çünkü Eskişehirli İstanbul'a bir şekilde gider, Trenle gider, Otobüsler gider arabayla gider. ve toplam zamanda en fazla 1-2 saat geç gider. Olayın özü Eskişehir'in AHL ile dünyaya bağlanmasıdır. Bunun içinde THY aktarmalı uçuşlara olanak verecek saat ve günlerde Eskişehir'e tekrar uçmalıdır. O zaman gerçekten görülür o uçak doluyor mu dolmuyor mu? Sadece Üniversitelerdeki yabancı hoca ve öğrenciler o uçakları doldurur ülkelerine dönmek için.
  • sanırım THY milletvekillerini ücretsiz uçuruyor o yüzden istiyorlar. yoksa kimsenin binmediği kar edilmeyen bir hatta kim uçak kaldırır. karayolu 3.5 saatse otobüsle 5 saat olsa bile yarı fiyatına otobüs varsa bizim halk uçağa para vermez. verende ya çok azdır yada bedavacıdır.
  • Eskişehir ülkemizde havacılığın başkentidir.Havacılığın merkezine uçak seferlerinin olmaması ne saçma.bence buraya borajetin uçması yerine Thy borajet tarzı uçaklar almalı.çünkü Thy ülkemizde her yere uçan bir havayolu şirketidir.bu uçaklarla doluluk oranının az olduğu yerlere uçulabilir ve o diğer uçaklar taleplerin yoğun olduğu hatlara kaydırılabilir.eğer Thy bu uçaklardan alırsa bağlantılı seferler gerçekleştirilebilir.borajet uçarsa bağlantılı seferler düzgün olmayabilir.
  • borajetin ucusu imkansız atatürke..anca sabiha kaldırabilir ucak ona da gerek yok zaten karayolu ile 3,5 saat sabiha-es arası.hic gerek yok.
16 Temmuz'da yayınladığımız haberin ardından THY'nin 9 senedir gerçekleşen seferlerini durdurması Eskişehirlilerin tepkisine yol açmış, konuyla ilgili şehirden birçok tepki gelmişti.

AKP Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı, Salih Koca, Ülker Can, CHP Eskişehir Milletvekilleri Süheyl Batum, Kazım Kurt ve MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel örnek bir işbirliği sergileyerek, bu kararın dayandığı gerekçeleri ayrıntılarıyla öğrenmek ve mümkünse soruna bir çözüm üretmek amacıyla THY yönetimi ile temasa geçti. THY yetkilileri ile Eskişehir milletvekilleri arasında süren görüşmelerde ortak bir karar alındı.

Eskişehir milletvekilleri THY´nin aldığı kararın gerekçelerinin yer aldığı ve çözüm önerilerinin beklendiği bir metin hazırladı. Eskişehir´in altı milletvekilinin imzasının yer aldığı ortak metin gazetelere, sivil toplum kuruluşlarına ve kamu kurumlarına mail olarak gönderildi. Hazırlanan metinde şu görüşlere yer verildi: "THY Yönetimi´yle yapacağımız müteakip görüşmelere esas teşkil etmek üzere, konuyla ilgili değerli görüşlerinizi ve çözüm önerilerinizi 25 Temmuz 2011 akşamına kadar [email protected] adresine ileterek konuyla ilgili girişimlerimize demokratik katkıda bulunmanızı arzu ediyoruz."

THY'den yapılan açıklamada ise şunları söylemişti; "İstanbul - Eskişehir hattı 21 Haziran 2007 tarihinde açılmış olup bu tarihten itibaren aralıksız olarak tarifeli seferler gerçekleştirilmiştir. 4. yılını dolduran hattın ticari performansı ise istenilen seviyelere ulaşamamıştır. Şehrin konum olarak diğer illere yakınlığı, demiryolu ve karayolu ağının gelişmiş olması da hattın havayolu açısından gelişiminin istenilen düzeyde olamamasının sebepleri arasındadır. Bu sebeplerle 2007 Haziran´ından beri icra edilmekte olan İstanbul - Eskişehir hattı, 18.07.2011 tarihi itibariyle sonlandırılmıştır. Bununla birlikte şu anda THY´nin filosunda bulunmayan daha düşük koltuk kapasiteli uçaklar ile sefer düzenlenmesi İstanbul - Eskişehir uçuşları açısından fizıbıl olabilir."

(Sakarya Gazetesi)
MİLLETVEKİLLERİ ESKİŞEHİR İÇİN TOPLANDI

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 12 yıl önce
Eskisehir kendine ait bir bolgesel hava tasimaciligi sirketi kurar. At la deve mi?Bir ruhsat ve bir wetlease CRJ bu isi halleder. Sayin Korhan Oyman bu isi gayet iyi cozer. Haydi Eskisehir durmak yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Arkadaşlar, aktarma Esenler'den. AHL'de metroya biniyorsunuz yarım saat içinde Esenler'desiniz. Yarım saat içinde de otobüse biniyorsunuz. Aktarma uçağını saatlerce metal oturaklarda beklemek yok, üstelik otobüs daha ucuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
olay ise THY bu isi bilmedigini kendisine ispatlamistir. THY hat acti diye Eskishirli isi gucu birakip ucak dolsun diye neden ugrassin. Bu hattin hangi gun ve saatlerde karli olacagini zarar etmeden once bir zahmet calismasi gerekirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Kendi dusen aglamaz...Bazi cin Ali'ler Eskisehirlilere ve Eskisehir yolcusuna akillarinca giydirmisler. THY seferlere baslarken de iptal ederkende kendi ayagini kursunlamistir. Pazar arastirmasi diye bir kavram vardir ve 5star THY bundan bi haberdir. AOE nin Istanbul ucuslarina ihtiyaci yoktu zaten. Gercek potansiyel Paris, Frankfurt vb avrupa destinasyonlarinda ve THY nin yurt disi ucuslarina baglanti veren ucus saatlerindedir. Ornegin ist kalkis 24:00 AOE kalkis o1:30. haftada uc gun yeter..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
şu ana kadar aoe uçuşunu bir kere dolu gödüm o da bayram zamanıydı ve yolcunun yarısı personeldi. bru sferlerine sözüm yok ama istanbul seferleri unakıtanların thy ye büyük kazığıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
eskısehır ucaga alısmıstı ancak ucak saatlerı cok dengesız gerı aynı gun ıcın mumkun degılbu yuzdende potansıyel bahane edılıyor.eger saatler ayarlanırsa potansıyel cok daha artacaktır bız ıstanbul dısında ızmır antalya karadenız ve doguyada sefer duzenlense emınımkı sezonlarda yolcu artar.mılletvekıllerımıze tesekkur ederız umarım her konuda bırlık olurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
AOE-SAW seferlerinin ne Anadolu Jet ile ne Bora Jet ile yapılmasının hiç bir mantığı yoktur. Çünkü Eskişehirli İstanbul'a bir şekilde gider, Trenle gider, Otobüsler gider arabayla gider. ve toplam zamanda en fazla 1-2 saat geç gider. Olayın özü Eskişehir'in AHL ile dünyaya bağlanmasıdır. Bunun içinde THY aktarmalı uçuşlara olanak verecek saat ve günlerde Eskişehir'e tekrar uçmalıdır. O zaman gerçekten görülür o uçak doluyor mu dolmuyor mu? Sadece Üniversitelerdeki yabancı hoca ve öğrenciler o uçakları doldurur ülkelerine dönmek için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
sanırım THY milletvekillerini ücretsiz uçuruyor o yüzden istiyorlar. yoksa kimsenin binmediği kar edilmeyen bir hatta kim uçak kaldırır. karayolu 3.5 saatse otobüsle 5 saat olsa bile yarı fiyatına otobüs varsa bizim halk uçağa para vermez. verende ya çok azdır yada bedavacıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Eskişehir ülkemizde havacılığın başkentidir.Havacılığın merkezine uçak seferlerinin olmaması ne saçma.bence buraya borajetin uçması yerine Thy borajet tarzı uçaklar almalı.çünkü Thy ülkemizde her yere uçan bir havayolu şirketidir.bu uçaklarla doluluk oranının az olduğu yerlere uçulabilir ve o diğer uçaklar taleplerin yoğun olduğu hatlara kaydırılabilir.eğer Thy bu uçaklardan alırsa bağlantılı seferler gerçekleştirilebilir.borajet uçarsa bağlantılı seferler düzgün olmayabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
borajetin ucusu imkansız atatürke..anca sabiha kaldırabilir ucak ona da gerek yok zaten karayolu ile 3,5 saat sabiha-es arası.hic gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000