23 Temmuz 2009, Perşembe 11:19:19

KTHY'DEKİ GREVE GECE YARISI ERTELEMESİ

Kıbrıs Türk Hava Yolları'nda (KTHY) görevli pilotlara ve uçuş harekat uzmanlarına 13. maaşlarının ödenmemesi gerekçesiyle yapılan grev, gece 03:30'da ertelendi.
  • type parasıııı offf
  • KTHY bitmiştir. Yeni hükümet de haritadan silmek için uğraşmaktadır
  • Ali sabanci alsa sankisi rotar olamıyacakmı??? bu saçma TC reg olan ucaklarda 2 yabancı ucramazsın bu iki USA den getirecelmişsiniz pilotların lisanslar uyuyormu JAA FAA hesabı bunları katta dusun yapacagı masraf ucus basına 34 35 $ odemekle olmuyor cahil cahil konusupta milletin kafasını bulandırma
  • "TC" Reg'li uçaklarda Türkiyede kokpitte 2 yabancı pilot uçuramazsın. Gümrükler Muhfz ve Sivil havacılık kabul etmez.. mJx
  • PİLOT FROM USA'YA....NE CAHİL VE BİLGİSİZ YORUMLAR GELDİ AMA BÖYLESİNİ İLK KEZ DUYDUM.UÇ-SEN VE PİLOTLAR OLARAK TÜM KTHY'NİN HAKLARINI SAVUNDUKLARI İÇİN BENCE DE BİR AN ÖNCE USA'DAN PİLOT GETİR. HATTA İDAM BİLE EDEBİLİRSİN BU İNSANLARI HAKETTİLER ÇÜNKÜ.BU NASIL BİR DÜŞMANLIKTIR PİLOTLARA ANLAMADIM.BU CEHALETLE SEN BİR BARDAK SUYU DOLDURUP GETİREMEZSİN YA.İNANAMIYORUM....
  • BEN KTHY İÇİN BİRLİK VE BERABERLİKTEN BAHSETTİM AMA ANLAŞILAN SİZ OLAYI SENDİKAL BAZDA DEĞERLENDİRMEKTESİNİZ.PİLOTLARIN DİĞER SENDİKAYA BAŞVURMALARINA RAĞMEN KABUL EDİLMEMİŞLERDİR BU BİRİNCİSİ.MADEM PİLOTLARDA BU TAKIMIN BİR PARÇASI NEDEN BU ZAMANA KADAR BİR PİLOTU BİLE MEVCUT SENDİKANIZA DAVET EDİP ALMADINIZ SAHİP ÇIKMADINIZ.ŞİMDİ UÇ-SEN SIRF PİLOTLARI DEĞİL TÜM KTHY PERSONELİ İÇİN İKRAMİYE VE MAAŞLARIN ÖDENMESİNİ İSTEYİNCE SENDİKA OLARAK KENDİ BECERİKSİZLİK VE BAŞARISIZLIĞINIZI ,ŞİRKET İÇİ BİRİMLERDE AYRIMCILIK YARATARAK KAPATMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.TEMSİL ETTİĞİNİZ TÜM ÇALIŞANLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ . KAFATASÇILIK YAPACAĞINIZA TEMSİL ETTİĞİNİZ HERBİRİ KANTER İÇİNDE ÇALIŞAN ONURLU KTHY PERSONELİNİN ALAMADIĞI HAKLARI İÇİN MÜCEDELE ETMİYORSUNUZ.
  • Amerikadan cuvalla B737 pilot, F/O getirirsin saati 35-40 USD ye ucan hepside Kıprısa kosarak gelir, KTHY bu bos adamlarla neden ugrasır durur anlamam. Sirketin durumu ortada bu yaz ortasi yapilanlar vicdansizlıktır. Ama basiretsiz yonetim bunlarin kılına bile dokunamaz. Alsın Ali Sabancı KTHY yi tum Kıprıs halkı kurtulsun.Hergun Rotar hergun gecikme yeter !!!
  • Beyaz türkler diye hem ırk hem sınıf ayrımcılığı yapan arkadaş, madem pilotlar çok iyi kazanıyor kendisi de okuyup pilot olsaymış. Onların ne şartlarda nasıl büyük sorumluluklar altında çalıştıklarını bilmeden, hariçten gazel okuması kolay. Başkalarının haklı kazancında gözü kalacağına, bu kadar çok personelin nasıl bir hak ve adalet anlayışına göre işe alındığını sorgulasın. Saygılar..
  • Anlayamadığım birşey var KTHY pilotları hem yer işletmeden tekniğine , kabinden bilet satışcısına kadar takımız diyorlar diyorlarda. Kardeşim o zaman siz neden SINIF SENDİKACILIĞI yapıyorsunuz ayrı bir sendika kurdunuz 40-50 kişi için madem sendikalı olacaktınız neden KTHY deki sendikaya üye olmadınız. Geçmişte THY deki pilotlarda mevcut sendikaya üye olarak sendikal haklarına kavuştular. Şimdi 20-30 kişilik meslek grupları ayrı ayrı sendika kursa KTHY için faydalımı olacak. Mesela Teknisyenler, bilet satışcılar, muhasebeciler vb. gibi bu mudur TAKIM RUHU ????? pilotlar 700 kişiyi nasıl temsil edebilirlerki. Bu gün grev yapsalardı diğer personel bu olaya sessiz kalırmıydı. Madem hak arıyorsunuz diğer sendikayı yokmu sayıyorsunuz.
  • BU NEDENLE BEYAZ TÜRK KAVRAMI İLE KAFATASÇILIK YAPAN DFDR KAYITLARINDAN BAHSEDEN KİŞİ KTHY ÇALIŞANIMIDIR BİLMİYORUM AMA BİZİM TEKNİKTEN KİMSE BÖYLE BİR DÜŞÜNCEDE BULUNUP YAZI YAZMAZ .KAHRAMAN PİLOT HER SEKTÖR VE İŞ KOLUNDA OLDUĞU GİBİ ''İŞİNİ SEVEREK VE AHLAKI İLE YAPAN HERKES KAHRAMANDIR''. SENİN BAHSETTİĞİN AYRIMI DA KİMSE YAPMIYOR BU ŞİRKETTE.AİRLİNE'CILIK ÇOK BÜYÜK BİR EKİP İŞİDİR. HERKES ERCAN HAVAALANINDA CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR VE ÇALIŞAN HERKES TÜRK BUNUN MAVİSİ KIRMIZISI BEYAZI YOK.SAYGILARIMLA...

Kıbrıs Türk Hava Yolları'nda (KTHY) görevli pilotlara ve uçuş harekat uzmanlarına haziran ayında ödenmesi gereken 13. maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle Kıbrıs Türk Sivil Havacılık Çalışanları Sendikası (UÇSEN)'in dün gece başlattığı uyarı grevi, "KTHY yönetiminin maaşların ağustos başı ödeneceği sözü vermesiyle" ertelendi.

UÇSEN'in saat 24.00'te başlayan 24 saatlik grevi, saat 03.30'da kaldırılırken; grev dolayısyla KTHY'nin iki seferi gecikmeli yapıldı. İki seferin gecikmesi dışında başka aksama olmadı. UÇSEN Genel Sekreteri Yener Erler, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy ve KTHY yöneticilerinin katılımıyla dün gece Ercan Havalimanı'nda toplantı yaptıklarını ve bu toplantıda verilen sözler sonrasında grevin 03.30'da ertelenmesine karar verdiklerini söyledi. Erler, haziran ayında almaları gereken 13. maaşlarının ağustos ayı başında ödeneceği sözü aldıklarını kaydederek, ayrıca her türlü sorunlarıyla ilgilenileceği güvencesi de verildiğini bildirdi.

Sendikalarının muhatap alınıp görüşülmesinin, üç buçuk saat süren uyarı grevinin başarılı olduğunu gösterdiğini ifade eden Yener Erler, gerek KTHY yönetiminin, gerekse diğer yetkililerin sendikanın taleplerini dikkate aldığını belirtti. UÇSEN Genel Sekreteri Yener Erler, uyarı grevi nedeniyle dün akşamki iki Ercan-Dalaman seferinin 1,5 saat gecikmeli yapıldığını, bunun dışında seferlerde aksama olmadığını söyledi.

Öte yandan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı da, grevin ertelendiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bakan Hasan Taçoy'un dün gece UÇSEN'e bağlı KTHY pilotlarının grev yaptığı Ercan Havaalanına giderek sendika yönetim kurulu üyeleriyle görüştüğü kaydedildi. Görüşme sonrası açıklama yapan Bakan Taçoy, görüşmede, KTHY'nin içinde bulunduğu gerçekleri konuştuklarını, sendika yönetim kuruluyla aynı görüşleri paylaştıklarını ifade ederek, bütün çalışanların özveriyle çalıştığını KKTC ekonomisinin daha iyiye gitmesi için uğraştıklarını, bunun için de hep birlikte gerek havayolundaki pilotlar, hostesler gerekse yer hizmetlerinde çalışanlarla beraber bu sorunları aşacaklarını belirtti. UÇSEN Başkanı Tamer Azizoğlu ise, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy'un ve KTHY yönetim kurulunun kendilerini muhatap alıp sorunlarını dinlemesinden dolayı iyi niyet çerçevesinde grevi erteleme kararı aldıklarını açıkladı. Azizoğlu, KTHY'nin geleceği için bu kararı aldıklarını, pilotların bu grevi para için değil çalışmaları karşılığında hakları olduğuna inandıkları değeri almak için yaptıklarını söyleyerek, KTHY'de çalışanlarla aynı günde aynı zamanda maaşlarının ödenmesini istediklerini hiçbir şekilde ayrıcalık taleplerinin olmadığını vurguladı.Azizoğlu, greve giderken demokratik ve anayasal haklarını kullandıklarını ancak "karşı sendikanın bunu eleştirmesinden dolayı kendilerini kınadıklarını" da sözlerine ekledi.

KTHY'DEKİ GREVE GECE YARISI ERTELEMESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 13 yıl önce
type parasıııı offf

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KTHY bitmiştir. Yeni hükümet de haritadan silmek için uğraşmaktadır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ali sabanci alsa sankisi rotar olamıyacakmı??? bu saçma TC reg olan ucaklarda 2 yabancı ucramazsın bu iki USA den getirecelmişsiniz pilotların lisanslar uyuyormu JAA FAA hesabı bunları katta dusun yapacagı masraf ucus basına 34 35 $ odemekle olmuyor cahil cahil konusupta milletin kafasını bulandırma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
"TC" Reg'li uçaklarda Türkiyede kokpitte 2 yabancı pilot uçuramazsın. Gümrükler Muhfz ve Sivil havacılık kabul etmez.. mJx

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
PİLOT FROM USA'YA....NE CAHİL VE BİLGİSİZ YORUMLAR GELDİ AMA BÖYLESİNİ İLK KEZ DUYDUM.UÇ-SEN VE PİLOTLAR OLARAK TÜM KTHY'NİN HAKLARINI SAVUNDUKLARI İÇİN BENCE DE BİR AN ÖNCE USA'DAN PİLOT GETİR. HATTA İDAM BİLE EDEBİLİRSİN BU İNSANLARI HAKETTİLER ÇÜNKÜ.BU NASIL BİR DÜŞMANLIKTIR PİLOTLARA ANLAMADIM.BU CEHALETLE SEN BİR BARDAK SUYU DOLDURUP GETİREMEZSİN YA.İNANAMIYORUM....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BEN KTHY İÇİN BİRLİK VE BERABERLİKTEN BAHSETTİM AMA ANLAŞILAN SİZ OLAYI SENDİKAL BAZDA DEĞERLENDİRMEKTESİNİZ.PİLOTLARIN DİĞER SENDİKAYA BAŞVURMALARINA RAĞMEN KABUL EDİLMEMİŞLERDİR BU BİRİNCİSİ.MADEM PİLOTLARDA BU TAKIMIN BİR PARÇASI NEDEN BU ZAMANA KADAR BİR PİLOTU BİLE MEVCUT SENDİKANIZA DAVET EDİP ALMADINIZ SAHİP ÇIKMADINIZ.ŞİMDİ UÇ-SEN SIRF PİLOTLARI DEĞİL TÜM KTHY PERSONELİ İÇİN İKRAMİYE VE MAAŞLARIN ÖDENMESİNİ İSTEYİNCE SENDİKA OLARAK KENDİ BECERİKSİZLİK VE BAŞARISIZLIĞINIZI ,ŞİRKET İÇİ BİRİMLERDE AYRIMCILIK YARATARAK KAPATMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.TEMSİL ETTİĞİNİZ TÜM ÇALIŞANLAR SİZDEN ŞİKAYETÇİ . KAFATASÇILIK YAPACAĞINIZA TEMSİL ETTİĞİNİZ HERBİRİ KANTER İÇİNDE ÇALIŞAN ONURLU KTHY PERSONELİNİN ALAMADIĞI HAKLARI İÇİN MÜCEDELE ETMİYORSUNUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Amerikadan cuvalla B737 pilot, F/O getirirsin saati 35-40 USD ye ucan hepside Kıprısa kosarak gelir, KTHY bu bos adamlarla neden ugrasır durur anlamam. Sirketin durumu ortada bu yaz ortasi yapilanlar vicdansizlıktır. Ama basiretsiz yonetim bunlarin kılına bile dokunamaz. Alsın Ali Sabancı KTHY yi tum Kıprıs halkı kurtulsun.Hergun Rotar hergun gecikme yeter !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Beyaz türkler diye hem ırk hem sınıf ayrımcılığı yapan arkadaş, madem pilotlar çok iyi kazanıyor kendisi de okuyup pilot olsaymış. Onların ne şartlarda nasıl büyük sorumluluklar altında çalıştıklarını bilmeden, hariçten gazel okuması kolay. Başkalarının haklı kazancında gözü kalacağına, bu kadar çok personelin nasıl bir hak ve adalet anlayışına göre işe alındığını sorgulasın. Saygılar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Anlayamadığım birşey var KTHY pilotları hem yer işletmeden tekniğine , kabinden bilet satışcısına kadar takımız diyorlar diyorlarda. Kardeşim o zaman siz neden SINIF SENDİKACILIĞI yapıyorsunuz ayrı bir sendika kurdunuz 40-50 kişi için madem sendikalı olacaktınız neden KTHY deki sendikaya üye olmadınız. Geçmişte THY deki pilotlarda mevcut sendikaya üye olarak sendikal haklarına kavuştular. Şimdi 20-30 kişilik meslek grupları ayrı ayrı sendika kursa KTHY için faydalımı olacak. Mesela Teknisyenler, bilet satışcılar, muhasebeciler vb. gibi bu mudur TAKIM RUHU ????? pilotlar 700 kişiyi nasıl temsil edebilirlerki. Bu gün grev yapsalardı diğer personel bu olaya sessiz kalırmıydı. Madem hak arıyorsunuz diğer sendikayı yokmu sayıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BU NEDENLE BEYAZ TÜRK KAVRAMI İLE KAFATASÇILIK YAPAN DFDR KAYITLARINDAN BAHSEDEN KİŞİ KTHY ÇALIŞANIMIDIR BİLMİYORUM AMA BİZİM TEKNİKTEN KİMSE BÖYLE BİR DÜŞÜNCEDE BULUNUP YAZI YAZMAZ .KAHRAMAN PİLOT HER SEKTÖR VE İŞ KOLUNDA OLDUĞU GİBİ ''İŞİNİ SEVEREK VE AHLAKI İLE YAPAN HERKES KAHRAMANDIR''. SENİN BAHSETTİĞİN AYRIMI DA KİMSE YAPMIYOR BU ŞİRKETTE.AİRLİNE'CILIK ÇOK BÜYÜK BİR EKİP İŞİDİR. HERKES ERCAN HAVAALANINDA CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR VE ÇALIŞAN HERKES TÜRK BUNUN MAVİSİ KIRMIZISI BEYAZI YOK.SAYGILARIMLA...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000