29 Mart 2010, Pazartesi 17:18:40

KOTİL'DEN UÇAK YAPIMI AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, TGRT televizyonun'da gazeteci Mehmet Soysal'ın sunduğu Baş Başa adlı programa konuk oldu.
  • daha 8 sene önce biz avrupda thy ucagi bulamiyorduk.ucak sayisi 50 kadar düsmüstü.simdi gelmis bazi zihniyet atip tutuyor camur at izi kalsin misali
  • bu işler akp veya baslka siyasi parti işi değil öyle ezbere o yakısıyor bu yakısmıyorla olmuyor thy nin 10 yıl önceki hali malumadamlar calısıyor aynen bizde yasadık stajer olamadıgımız kurumda şu an görevdeyiz 10 yıl önceki zihniyetlerde olsaydı malum adamı olan işteydi calısanlarıda görüyoruz hepsi fosilllllböyle kurumlar o zaman yazık ediyordu simdi altın caglarındalar geriyede gidemezler......
  • ne zaman AKP biter o zaman onun kadrosu bu, bıyıklı amca da gider umarım. tk ya yazık ediyorlar...
  • görki ne yaptında kovdularda birdaha almıyorlar.
  • yıl 16 Haziran 1961 türkiye cumhuriyeti araba yapamaz denildi kendini aydın gören kişilerce fakat 23 inanmış insan neler yapılabileceğini gösterdi. yıl 2010 yorumlarda da görüldüü üzre zihniyet aynı hala yapamayız zihniyeti. bu kafalarla ancak yorum yazarlar.
  • temel bir gün uçak yapmaya karar vermiş.bakmış yememiş daha sonra gidip kuruyemişci dükkanı açıp bol bol badem satmış ve bu iş çok tutmuş acayiip para götürmüşşş :))
  • TEMEL KURNAZLIĞI İLE O KOLTUKTA OTURUYORSUNUZ. MAKAMINA ÇIKAN HİÇ KİMSENİN SORUNUNU ÇÖZMEDİNİZ. SADECE "SANA MI HAKSIZLIK YAPILDI" DEYİP BIYIK ALTINDAN GÜLÜP İNSANLARLA DALGA GEÇTİNİZ. ŞİRKETİNİZDEN AYRILDIM DİYE NİYE SHGM İLE ÜLKE ÇAPINDA ÇALIŞMA YASAĞI KOYDUNUZ? MEDYADA GÖRÜNDÜĞÜNÜZ KADAR İNSANLARIN SORUNLARINI ÇÖZMEK AKLINIZIN UCUNDAN BİLE GEÇMEDİ. PİLOT İHTİYACINIZ OLDUĞU HALDE NEDEN İŞE TEKRAR ALMIYORSUNUZ?
  • Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kayseri'de taa o zamanlar açırdığı teyyare fabrikasını kapatmasalardı 70 kişilik uçağı 2023 yılına kadar değil, şu anda 150-200 kişilik uçaklar yapıyor olurduk. Olsun bu da güzel birşey.
  • Sen önce çalıştığın yerde işini iyi yapıp işinin hakkını verde, uçak yapımı için vereceğin fedakarlık sonraya kalsın.
  • uçak yapımını kesinlikle destekliyoruz. biz mühendisler olarak her türlü fedakarlığa hazırız...

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, gazeteci Mehmet Soysal'ın sunduğu Baş Başa programına konuk oldu.

Türkiye'nin uçak yapımı ile ilgili ne dedi?

THY ile yaşadığı ilginç anısı neydi?

İşte Kotil'in açıklamaları;

 

KOTİL'DEN UÇAK YAPIMI AÇIKLAMASI

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 14 yıl önce
daha 8 sene önce biz avrupda thy ucagi bulamiyorduk.ucak sayisi 50 kadar düsmüstü.simdi gelmis bazi zihniyet atip tutuyor camur at izi kalsin misali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
bu işler akp veya baslka siyasi parti işi değil öyle ezbere o yakısıyor bu yakısmıyorla olmuyor thy nin 10 yıl önceki hali malumadamlar calısıyor aynen bizde yasadık stajer olamadıgımız kurumda şu an görevdeyiz 10 yıl önceki zihniyetlerde olsaydı malum adamı olan işteydi calısanlarıda görüyoruz hepsi fosilllllböyle kurumlar o zaman yazık ediyordu simdi altın caglarındalar geriyede gidemezler......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ne zaman AKP biter o zaman onun kadrosu bu, bıyıklı amca da gider umarım. tk ya yazık ediyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
görki ne yaptında kovdularda birdaha almıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
yıl 16 Haziran 1961 türkiye cumhuriyeti araba yapamaz denildi kendini aydın gören kişilerce fakat 23 inanmış insan neler yapılabileceğini gösterdi. yıl 2010 yorumlarda da görüldüü üzre zihniyet aynı hala yapamayız zihniyeti. bu kafalarla ancak yorum yazarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
temel bir gün uçak yapmaya karar vermiş.bakmış yememiş daha sonra gidip kuruyemişci dükkanı açıp bol bol badem satmış ve bu iş çok tutmuş acayiip para götürmüşşş :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
TEMEL KURNAZLIĞI İLE O KOLTUKTA OTURUYORSUNUZ. MAKAMINA ÇIKAN HİÇ KİMSENİN SORUNUNU ÇÖZMEDİNİZ. SADECE "SANA MI HAKSIZLIK YAPILDI" DEYİP BIYIK ALTINDAN GÜLÜP İNSANLARLA DALGA GEÇTİNİZ. ŞİRKETİNİZDEN AYRILDIM DİYE NİYE SHGM İLE ÜLKE ÇAPINDA ÇALIŞMA YASAĞI KOYDUNUZ? MEDYADA GÖRÜNDÜĞÜNÜZ KADAR İNSANLARIN SORUNLARINI ÇÖZMEK AKLINIZIN UCUNDAN BİLE GEÇMEDİ. PİLOT İHTİYACINIZ OLDUĞU HALDE NEDEN İŞE TEKRAR ALMIYORSUNUZ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kayseri'de taa o zamanlar açırdığı teyyare fabrikasını kapatmasalardı 70 kişilik uçağı 2023 yılına kadar değil, şu anda 150-200 kişilik uçaklar yapıyor olurduk. Olsun bu da güzel birşey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Sen önce çalıştığın yerde işini iyi yapıp işinin hakkını verde, uçak yapımı için vereceğin fedakarlık sonraya kalsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
uçak yapımını kesinlikle destekliyoruz. biz mühendisler olarak her türlü fedakarlığa hazırız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000