08 Temmuz 2013, Pazartesi 07:39:47

KASTAMONU HAVALİMANI İÇİN TANITIM ATAĞI

KAS-KON Genel Başkanı Selami Çelebioğlu, Kastamonu Havalimanı'nın uçak seferlerine başlamasıyla birlikte yurtiçi ve yurtdışında ‘Kastamonu turizmini’ tanıtım atağına geçeceklerini söyledi.
  • Kastamonu havalimaninin rakimi yuksek ve yorenin iklimi ozellikle kis aylari icin malumken bir an once bu liman "basit yaklasma" statusunden cikarilip gerekli seyrusefer aletleri bir an once monte edilmelidir. Aksi taktirde basta THY olmak uzere Kastamonuya ozellikle kisin ucmak isteyenler husrana ve maddi zarara ugrayacaktir.

Kastamonu Konfederasyonu (KAS-KON) Genel Başkanı Selami Çelebioğlu, İstanbul’dan Türk Hava Yolları’nın ilk uçuşunu gerçekleştirdiğini belirterek, Kastamonu Havalimanı’nın Kastamonu ilini turizm başta olmak üzere cazibe merkezi haline getireceklerini kaydetti.

54 yıldır açılmayı bekleyen Kastamonu Havalimanının ilk Türk Hava Yolları uçağını ağırladığını hatırlatan Çelebioğlu, Resmi açılışı 19 Temmuz tarihinde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet tarafından gerçekleştirileceklerini ifade ederek, KAS-KON yönetim kurulu üyeleri ve diğer sivil toplum örgütleri bu açılışa katılacağını söyledi.

KAS-KON’DAN YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA TANITIM ATAĞI

Kastamonu’nun tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini tanıtmak için yurtiçi ve yurtdışında tanıtım atağına geçeceklerini kaydeden Selami Çelebioğlu, şunları söyledi: “Havalimanının açılması ile birlikte, KAS-KON ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) işbirliği ile Kastamonu'nun yurtiçi ve yurtdışında, seyahat acenteleri ve tur operatörlerine tanıtılması için gereken çalışmalar en hızlı şekilde yapılacaktır. TÜRSAB Başkanı Sayın Başaran Ulusoy’un, bir Kastamonu sevdalısı olarak yaptığı Kastamonu gezisinde de söylediği gibi, “Kastamonu’nun 3 şeye ihtiyacı vardır. Birincisi tanıtım, ikincisi tanıtım, üçüncüsü tanıtım”dır. KAS-KON olarak biz de, tanıtıma ağırlık vereceğiz”

İSTANBUL-KASTAMONU ARASINDA HAFTADA 4 GÜN KARŞILIKLI SEFER

Yapımı 1959 yılında tamamlanmasına rağmen yeterli yolcu olmadığı gerekçesiyle hizmete açılmayıp atıl durumda kalan Kastamonu Havalimanı’nın yaklaşık 100 milyon lira ek yatırımın tamamlanmasıyla THY’nin ilk uçuşu ve ardından tarifeli seferleri ile hizmete açıldığını aktaran Çelebioğlu, “Kastamonu Havaalanı, her büyüklükte uçağın inebileceği uzunluk ve genişlikte olan pistiyle uluslararası uçuşlara da uygun olarak tamamlandı. Şu anki tarifeye göre, THY tarafından, Pazartesi Çarşamba, Cuma ve Pazar olmak üzere haftada 4 gün, İstanbul Yeşilköy Atatürk Havalimanı ve Kastamonu Havalimanı arasında karşılıklı birer sefer yapılacaktır. THY yetkilileri, Kastamonulular uçakları doldurduğunda, kısa zamanda haftanın belli günleri akşam uçuşlarını da başlatılabileceğini belirttiler. Yıl sonuna kadar geçerli olacak olan promosyon fiyatı ise, tek yönde 59 TL’den başlıyor” dedi.

KASTAMONU HAVALİMANI İÇİN TANITIM ATAĞI

Facebook Yorum

Yorumlar

DHMI ~ 9 yıl önce
Kastamonu havalimaninin rakimi yuksek ve yorenin iklimi ozellikle kis aylari icin malumken bir an once bu liman "basit yaklasma" statusunden cikarilip gerekli seyrusefer aletleri bir an once monte edilmelidir. Aksi taktirde basta THY olmak uzere Kastamonuya ozellikle kisin ucmak isteyenler husrana ve maddi zarara ugrayacaktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000