11 Temmuz 2009, Cumartesi 08:49:51

Karlıtekin: "Yolcu profilimiz değişti"

Tüm dünyada havayollarının taşıdığı yolcu sayısı düşerken bu yılın ilk 6 ayında Türk Hava Yolları (THY) geçen yıl aynı döneme göre kapasitesini yüzde 17 artırarak yüzde 10 daha fazla yolcu taşıdı.
  • yonetim profili degismis olan thy nin yolcusunun profilinin degismesi buyuk bir surpriz degil..oyle degil mi peruklu bey ve badem biyikli bey???
  • Kesinlikle katılıyorum. Avrupalı zengin turist yerine baska havayolu ile uçamayan İran ve Irak asıllı yolcu taşımak adet oldu. Toronto seferi de bunun bir ornegi.
  • THY'NİN TİCARİ BAŞARILARINA DİYECEK YOK. THY ELBETTE HAK ETTİĞİ YERE GELECKTİR. BİR DE İNSAN HAKLARI KONUSUNDA İSTEDİĞİMİZ YERE GELEBİLSEK? İŞTEN AYRILANLARA ŞİRKETE GERİ DÖNME KONUSUNDA AÇIK KAPI BIRAKMAK İNSANİ BİR YAKLAŞIM OLUR. İŞTEN AYRILAN PİLOTLARINIZI SHGM'NE YAZI İLE ŞİKAYET EDİP, BİRDE UÇUŞ İŞLETME BAŞKANLIĞINIZ VE SHGM ÖZEL ŞİRKETLERE KÖTÜ REFERANS VERMESE, SHGM İLE MESLEK YASAĞI UYGULAMAZSANIZ ÇOK DAHA İYİ OLMAZ MI? UYGULAMAZSANIZ
  • Değişti doğru. Geçenlerde buraya haber olan ve havalimanında olay çıkartan cemaat (?) liderinden belli...

Krizi önceden ön gördüklerini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, “Kriz, o anda alınacak önlemlerle yönetilmez. Biz 2023’e kadar tüm planımızı yaptık. Krizden kârlı çıkararak, pazarımızı artıracağız” dedi.

CNN Türk’te yayınlanan Piyasa Analizi Programı’na katılan Karlıtekin, hedeflerinin dışardan daha fazla yolcu almak olduğunu belirterek, “Dıştan dışa yani transit yolcu sayımızı toplamda yüzde 6’dan yüzde 22’ye çıkardık. Dublin’deki bir iş adamı İstanbul üzerinden Singapur’a gidiyor. Çin’deki işçi Cezayir’deki şantiyesine bizimle aktarma yaparak uçuyor. Yolcu profilimiz değişti. Yüksek gelir elde ettiğimiz business class yolcu sayısını iki kat artırdık” dedi.

Toronto’ya sefer

Bu arada, THY Kanada’nın Toronto şehrine doğrudan ilk seferi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla bugün yapılacak. Toronto ile yurt dışındaki 117’nci uçuş noktasını oluşturan THY’nin Toronto seferleri, Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftada 3 gün gerçekleştirilecek.

Rötarlara önlem alıyoruz

Yaşanılan rötarları Atatürk Havalimanı’nın artık her saatinde yüksek trafik olmasına bağlayan Candan Karlıtekin, “Alınacak ilave tedbirlerle rötarlar azaltılabilir. Yeni hava trafik kontrol sistemi, pist uzatması, yeni park sahaları gibi yatırımlarla kapasite yüzde 25 artırılabilir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

(Hürriyet)

Karlıtekin: "Yolcu profilimiz değişti"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
yonetim profili degismis olan thy nin yolcusunun profilinin degismesi buyuk bir surpriz degil..oyle degil mi peruklu bey ve badem biyikli bey???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum. Avrupalı zengin turist yerine baska havayolu ile uçamayan İran ve Irak asıllı yolcu taşımak adet oldu. Toronto seferi de bunun bir ornegi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY'NİN TİCARİ BAŞARILARINA DİYECEK YOK. THY ELBETTE HAK ETTİĞİ YERE GELECKTİR. BİR DE İNSAN HAKLARI KONUSUNDA İSTEDİĞİMİZ YERE GELEBİLSEK? İŞTEN AYRILANLARA ŞİRKETE GERİ DÖNME KONUSUNDA AÇIK KAPI BIRAKMAK İNSANİ BİR YAKLAŞIM OLUR. İŞTEN AYRILAN PİLOTLARINIZI SHGM'NE YAZI İLE ŞİKAYET EDİP, BİRDE UÇUŞ İŞLETME BAŞKANLIĞINIZ VE SHGM ÖZEL ŞİRKETLERE KÖTÜ REFERANS VERMESE, SHGM İLE MESLEK YASAĞI UYGULAMAZSANIZ ÇOK DAHA İYİ OLMAZ MI? UYGULAMAZSANIZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Değişti doğru. Geçenlerde buraya haber olan ve havalimanında olay çıkartan cemaat (?) liderinden belli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000