02 Mart 2009, Pazartesi 21:16:24

KARAKUTU BAŞLADI

Airport TV Yönetim Kurulu Başkanı ve Uçak Teknisyenleri Derneği Onursal Başkanı Sefa İnan’ın hazırlayıp sunduğu ‘ Kara Kutu’ programı bu kez Amsterdam’da düşen THY uçağını masaya yatırmak için açılıyor.
  • http://www.tagesanzeiger.ch/panorama/vermischtes/So-stuerzte-die-TurkishAirlinesMaschine-ab/story/12210785
  • doğru olur. diyerek sanki konu dağılmış gibi olmasın tv ekranlarına çıkan dostlar sadece kendilerini tatmin ediyorlar. eğer DFDR OKUNUP ONLARIN SÖYLEDİKLERİNİN TERSİ ÇIKARSA TEKRAR AYNI EKRANDA BOY GÖSTERECEKLERMİ. NEDEN ACELE EDİYORSUNUZ KORKUNUZ NEDİR . EĞER BİR UÇAĞIN UÇMA ŞARTLARINA HAİZ BİR ORTAMIN TERSİ BİR KONUM VAR İSE BUNLAR ...1.HAVA KOŞULLARI 2..TEKNİK..3..PİLOT BU 3 KAVRAMIN TÜM ŞARTLARI DOĞRU İSE SORUN OLMAZ.....İŞTE ŞİMDİ BEKLEMENİN FAYDALARI BURADA ORTAYA ÇIKAR..İLERKİ YAZILARDA DAHA GENİŞ BİLGİLER İLE DOĞRULARI ORTAYA KOYACAĞIZ HEP BİRLİKTE ....EN YUKARDAN EN ALT ÇALIŞANA KADAR SABIR YOK ACELE İŞE HER ZAMAN BAŞKALARI KARIŞIR. İYİ YORUMLAR..
  • okuldan her çıkan uçakçı olmaz .bu işin kendine has duygusal ve manevi değerleri vardır. her zaman bahsettiğim bir konu vardır. her şirketi 3 veya 4 kişi taşır. tüm kısımlarda böyledir. bir tek kaptanlar hariç.ister kabul edin ister etmeyin bu satırları yazan bende bu meslekteyim.ancak pilot değilim lütfen uçuş pilotu olmak ayrı yönetici veya öğretmen pilot olmak ayrı bir konu olmalıdır .nasıl biz teknisyenler şimdi geçer akçe oluyoruz. ÇÜNKÜ EASA DENİLEN BU KURUM UÇAKTAN ANLAYAN TEKNİSYEN KÖKENLİ VE BİLHASSA MEKENİK KÖKENLİ TEK MÜD VEDE BAKIM MÜD OLACAK DİYORSA BU İŞİ BİLİYOR YANİ BU GÜNE KADAR UÇAK MÜH DOSTLAR ARTIK GERÇEK KISIMLARA MÜH MÜD LÜĞÜNE GEÇMEK ZORUNDALAR.ZAMAN HER ŞEYİN İLACIDIR. ANCAK ACILAR YAŞANMADAN OLSA DAHA DOĞRU
  • http://www.tagesanzeiger.ch/panorama/vermischtes/So-stuerzte-die-TurkishAirlinesMaschine-ab/story/12210785
  • Hoca olmak artık havayollarında "kıyak" yapmanın başka adı oldu..yönetimdekilerin acaba kime kıyak yapıp öğretmen yapsak da 600-1000 euro arasında TRI -TRE parası versek diye düşünüp hoca yapma çabaları , kurunun yanında yaşların da yanmasına bir örnektir. . hakederek gerçekten öğretmenlik yapacakların yanında ayıp olamsın onu da yapalım diye öğretmen olan öyle çok adam tanıyorum ki !!
  • Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu Pilot ve teknisyenlere 4 yıllık akademik eğitim veren dünyadaki tek eğitim kurumudur. havacılıkta sahip olduğumuz bazı değerlerin değerini bir gün mutlaka anlayacağız. Bu okulda dünya standartlarının çok üzerinde eğitim verildiğini yakınen biliyorum. Bu okulu ve bu okuldan mezun olan tüm havacıları yürekten kutluyorum.
  • Şavaş Şen THY de kaptandır vede 2 ay öncesine kadar 737 filosunda hocaydı
  • Havayollarından kimse yok mu katılan !!!

Amsterdam kazası sonrası gündeme gelen pilot eğitimleri Airport TV’de masaya yatırılıyor.

Sefa İnan’ın bu haftaki konukları, Türkiye’nin en çok sivil pilot yetiştiren okulu olan Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun Müdür Yardımcısı Ender Gerede ve Pilotaj Bölümü Başkanı Doç. Dr. Önder Özler ile o okuldan mezun olan ve şu anda TALPA Genel Sekterliği görevini yürüten Savaş Şen...

Programın tüm detayları AirportHaber'de olacak...

KARAKUTU BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
http://www.tagesanzeiger.ch/panorama/vermischtes/So-stuerzte-die-TurkishAirlinesMaschine-ab/story/12210785

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
doğru olur. diyerek sanki konu dağılmış gibi olmasın tv ekranlarına çıkan dostlar sadece kendilerini tatmin ediyorlar. eğer DFDR OKUNUP ONLARIN SÖYLEDİKLERİNİN TERSİ ÇIKARSA TEKRAR AYNI EKRANDA BOY GÖSTERECEKLERMİ. NEDEN ACELE EDİYORSUNUZ KORKUNUZ NEDİR . EĞER BİR UÇAĞIN UÇMA ŞARTLARINA HAİZ BİR ORTAMIN TERSİ BİR KONUM VAR İSE BUNLAR ...1.HAVA KOŞULLARI 2..TEKNİK..3..PİLOT BU 3 KAVRAMIN TÜM ŞARTLARI DOĞRU İSE SORUN OLMAZ.....İŞTE ŞİMDİ BEKLEMENİN FAYDALARI BURADA ORTAYA ÇIKAR..İLERKİ YAZILARDA DAHA GENİŞ BİLGİLER İLE DOĞRULARI ORTAYA KOYACAĞIZ HEP BİRLİKTE ....EN YUKARDAN EN ALT ÇALIŞANA KADAR SABIR YOK ACELE İŞE HER ZAMAN BAŞKALARI KARIŞIR. İYİ YORUMLAR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
okuldan her çıkan uçakçı olmaz .bu işin kendine has duygusal ve manevi değerleri vardır. her zaman bahsettiğim bir konu vardır. her şirketi 3 veya 4 kişi taşır. tüm kısımlarda böyledir. bir tek kaptanlar hariç.ister kabul edin ister etmeyin bu satırları yazan bende bu meslekteyim.ancak pilot değilim lütfen uçuş pilotu olmak ayrı yönetici veya öğretmen pilot olmak ayrı bir konu olmalıdır .nasıl biz teknisyenler şimdi geçer akçe oluyoruz. ÇÜNKÜ EASA DENİLEN BU KURUM UÇAKTAN ANLAYAN TEKNİSYEN KÖKENLİ VE BİLHASSA MEKENİK KÖKENLİ TEK MÜD VEDE BAKIM MÜD OLACAK DİYORSA BU İŞİ BİLİYOR YANİ BU GÜNE KADAR UÇAK MÜH DOSTLAR ARTIK GERÇEK KISIMLARA MÜH MÜD LÜĞÜNE GEÇMEK ZORUNDALAR.ZAMAN HER ŞEYİN İLACIDIR. ANCAK ACILAR YAŞANMADAN OLSA DAHA DOĞRU

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
http://www.tagesanzeiger.ch/panorama/vermischtes/So-stuerzte-die-TurkishAirlinesMaschine-ab/story/12210785

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hoca olmak artık havayollarında "kıyak" yapmanın başka adı oldu..yönetimdekilerin acaba kime kıyak yapıp öğretmen yapsak da 600-1000 euro arasında TRI -TRE parası versek diye düşünüp hoca yapma çabaları , kurunun yanında yaşların da yanmasına bir örnektir. . hakederek gerçekten öğretmenlik yapacakların yanında ayıp olamsın onu da yapalım diye öğretmen olan öyle çok adam tanıyorum ki !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu Pilot ve teknisyenlere 4 yıllık akademik eğitim veren dünyadaki tek eğitim kurumudur. havacılıkta sahip olduğumuz bazı değerlerin değerini bir gün mutlaka anlayacağız. Bu okulda dünya standartlarının çok üzerinde eğitim verildiğini yakınen biliyorum. Bu okulu ve bu okuldan mezun olan tüm havacıları yürekten kutluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Şavaş Şen THY de kaptandır vede 2 ay öncesine kadar 737 filosunda hocaydı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Havayollarından kimse yok mu katılan !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000