29 Ağustos 2013, Perşembe 09:34:49

KAÇIRILAN PİLOTLARIN AİLELERİ KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Tarabya Köşkü'nde kabul ettiği Lübnan'da kaçırılan Türk pilot Murat Akpınar'ın eşi Dilek, babası Rifat ve kardeşi İrfan Akpınar ile kaçırılan yardımcısı Murat Ağca'nın eşi Nur Ağca, 1 saat süren kabulün ardından, gazetecilerin karşısına çıktı.
  • Aileler karizmalarını çizdiler. Bu adama gitmeselerdi onurları yüksekte olurdu. Gül, pilotlara birşey olcağını bile her konuda bilse kılını kıpırdatmayan biridir. T.C. devletinin kaçırılan pilotlarıyla devletin itibarını ayaklar altına aldırmıştır, devletimizi güçsüz göstermiştir. Gül'ü, cumhurbaşkanı yapan ve ona bu maaşı veren bu devlete YAZIKLAR olsun.
  • ben olsam gitmezdim...çünkü çalıştığı kurum hala oraya uçuş düzenliyor hala orada yatı var hala önlem yok!!!! uçuşları iptal edeceksin ki anlasın lübnanlılar neyin ne olduğunu!!! aynısı burda olsa intihar bombacıları gönderirdi onlar!!! ayrıca necip devletimiz bu olay olduktan sonra bu konuyla ilgili güvenlik önlemlerinin alınması hususunda kanun hükmünde kararname çıkarmayı düşünüyormuş...yani illa kötü bir olay olacak öyle..yazıklar olsun...thynin ve devletin insanımıza verdiği değer bu ve biz de 70 yıldır bu zihniyettekilere oy verip duruyoruz!!!
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • operasyon olup olmayacağına bu işden anlayanlar karar verir tama yapmayalım adamlar esir kalsınlar o zaman basına da bol bol cacık gibi malzeme çıkacak haftalardır yazarlar malzeme yoksa aç kalır basın..bir şekilde sağ salim kurtarılacaktırlar..

Lübnan'da kaçırılan Türk Hava Yolları (THY) pilotu Murat Akpınar'ın kardeşi İrfan Akpınar, "Ben bu eylemi gerçekleştiren kişilere her iki ailenin temsilcisi olarak seslenmek istiyorum: Bir amaçları vardı, bu amaçlarına ulaştılar ama artık buna bir son vermeleri gerekiyor" dedi.

Aileler adına açıklama yapan İrfan Akpınar, ağabeyi Murat Akpınar ve yardımcısı Murat Ağca'nın kaçırılmasının üzerinden 3 hafta geçtiğini hatırlattı.

Akpınar ve Ağca ailelerinin olay nedeniyle kenetlendiklerini ve pilotların kurtarılacaklarına dair inançlarını koruduklarını aktaran İrfan Akpınar, "Güçlü olmaya çalışıyoruz" dedi.

Ailelerin yaşadıklarının kolay olmadığını ifade eden Akpınar, "Bir kaçırma olayı söz konusu. Kaçırılan insanların hiçbir günahı, kabahati yok. Orada hiç kimseye zarar vermediler ve orada suç işlemediler. Sadece bazı politikaların yanlış anlaşılması neticesinde, misilleme amacıyla kaçırılmış durumdalar. Kaçıran kişilerin, grubun istekleri malum" diye konuştu.

İrfan Akpınar, ağabeyi ve yardımcısını kaçıran kişilerin, Suriye'de rehin olarak tutulan 9 Lübnanlının serbest bırakılmasını istediğini söyleyerek, şöyle devam etti:

"Bu konunun muhatabı bizler değiliz, aileleri değil. Türkiye Cumhuriyeti olduğunu da düşünmüyorum. Ben bu eylemi gerçekleştiren kişilere, her iki ailenin temsilcisi olarak seslenmek istiyorum: Bir amaçları vardı, bu amaçlarına ulaştılar ama artık buna bir son vermeleri gerekiyor. Masum insanları orada tutarak, hatanın devamı şeklinde bir netice almaları, bana göre mümkün değil. Bazı eksik bilgileri olabilir. Yanlış yönlendirilmiş olabilirler. Farklı düşüncelerin etkisi altında olabilirler. Önemli olan şudur ki, burada sağduyulu olmak lazım. Keşke bizlerin elinden bir şey gelse, onların ailesinin kurtarılması için bir şey yapabilecek durumda olsak, bunu esirgemeyiz, mutlaka yaparız. Onların da acılarını paylaşıyoruz. Onların neler hissettiğini biz de hissediyoruz ama buna bir son vermek gerekir diye düşünüyoruz."

"Operasyonla iki pilotumuzun kurtarılmasına karşıyız"

Bir gazetecinin "Tam kurtarılmak üzereyken yerlerinin değiştirildiği yönünde açıklamalar yapılmıştı. Görüşmede nasıl bilgiler aldınız?" şeklindeki sorusuna İrfan Akpınar, "Bu, Lübnan İçişleri Bakanı'nın bir açıklamasıydı. Ne derece doğru olduğu konusunu, Lübnan makamları teyit edecektir. Şu bir gerçek ki; her iki aile olarak, kesinlikle böyle bir operasyonla her iki pilotumuzun kurtarılmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Çünkü onların biz en ufak zarar görmesini istemiyoruz. Bunu da sakıncalı buluyoruz. Olmazsa olmazımız olarak, bunu sayın Cumhurbaşkanımıza ilettik. Lübnan makamlarına iletilmesi için de gereken ricada bulunduk. Kesinlikle böyle bir eylemle, bir operasyonla iki pilotumuzun kurtarılmasına karşıyız" yanıtını verdi.

"Görüşmenin ardından umutlu musunuz? Umudunuz arttı mı?" şeklindeki soruyu Akpınar, "Bende hiçbir değişiklik olmadı" diye cevapladı.

Akpınar, "Sayın Cumhurbaşkanı görüşmede size neler söyledi?" şeklindeki soru üzerine ise şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız kendisine verilen bilgiler doğrultusunda, kendi görüş ve temennilerini açıkladı. Biz de talep ve düşüncelerimizi, kendileriyle paylaştık. Fikirlerimizi paylaştık. 'Gereken notlar alındı, gereken mesaj alındı' diye düşünüyorum. Bugüne kadar biz de bekleme sürecindeydik. Tüm basın mensubu arkadaşlarım, bir haber beklediler. Siz bir haber sahibi olursanız basınla bir şey paylaşırsınız, haber sahibi olamazsanız basınla bir şey paylaşamıyorsunuz. Bunun da bir burukluğunu yaşıyoruz."

Lübnan'da 9 Ağustos'ta, İstanbul-Beyrut seferini yapan THY personelini havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı kişiler, Türk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca'yı kaçırmış, eylemin sorumluluğunu "İmam Rıza'nın Ziyaretçileri" adlı grup üstlenmişti. Grup adına yapılan açıklamada, Türk pilotların, Suriye'de rehin tutulan 9 Lübnanlı karşılığında serbest bırakılacakları belirtilmişti. (Hürriyet)

KAÇIRILAN PİLOTLARIN AİLELERİ KONUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar

THY Uzman ~ 9 yıl önce
Aileler karizmalarını çizdiler. Bu adama gitmeselerdi onurları yüksekte olurdu. Gül, pilotlara birşey olcağını bile her konuda bilse kılını kıpırdatmayan biridir. T.C. devletinin kaçırılan pilotlarıyla devletin itibarını ayaklar altına aldırmıştır, devletimizi güçsüz göstermiştir. Gül'ü, cumhurbaşkanı yapan ve ona bu maaşı veren bu devlete YAZIKLAR olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
değer.. ~ 9 yıl önce
ben olsam gitmezdim...çünkü çalıştığı kurum hala oraya uçuş düzenliyor hala orada yatı var hala önlem yok!!!! uçuşları iptal edeceksin ki anlasın lübnanlılar neyin ne olduğunu!!! aynısı burda olsa intihar bombacıları gönderirdi onlar!!! ayrıca necip devletimiz bu olay olduktan sonra bu konuyla ilgili güvenlik önlemlerinin alınması hususunda kanun hükmünde kararname çıkarmayı düşünüyormuş...yani illa kötü bir olay olacak öyle..yazıklar olsun...thynin ve devletin insanımıza verdiği değer bu ve biz de 70 yıldır bu zihniyettekilere oy verip duruyoruz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TyT ~ 9 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
operasyon olup olmayacağına bu işden anlayanlar karar verir tama yapmayalım adamlar esir kalsınlar o zaman basına da bol bol cacık gibi malzeme çıkacak haftalardır yazarlar malzeme yoksa aç kalır basın..bir şekilde sağ salim kurtarılacaktırlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000