17 Ekim 2008, Cuma 09:03:08

KABUS YENİDEN BAŞLIYOR!

OnurAir Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, filosunu genişleten Türk Hava Yolları’nın sektörden 165 pilot almak için harekete geçtiğini söyledi.
  • Adam gibi şartlar sağla senden pilot kaçacağına Başkasını bırakıp sana gelsin.
  • Yahu bu özel şirketler çok komik (bende uçtum çok iyi bilirim).Nasıl insan evladına yakışır bir düzen kurarız,çalışanlarımızı yağı çıkarılacak sinek olarak görmeyip,insan muamelesi yaparız diye çabalamıyorlar,İnsan gibi çalışmak isteyen,geleceklerini garanti altına almak isteyenlere engel olmaya çalışıyorlar."Efendim bunlar bizim kölemizdi,şimdi azad ediyorlar kendilerini,kölelerimiz azad olmasın" mantığından dolayı hepsini kutlarım(!)Bi düzel be kardeşim bi düzel!Yoksa hakkaten düzeltileceksiniz!
  • SORUN O DEĞİL BU SEFER KAPTAN ALIYOR FO DEĞİL .ORTALIK KARIŞACAK ...
  • Fighter arkadaşım tebrikler. Yazdıklarının hepsi doğru. Orhan Coşkun ve Murat Ersoy başka ne yaptılar biliyor musunuz? Geçen yıl Ulaştırma Bakanı üzerinden THY ye baskı yaptırarak Atlas Jet pilotlarının THY ye geçişine engel oldular. Şimdi bu yaptıkları hangi yasaya sığar. Bu pilotların geleceğini engellemeye ne hakları var? Ya Ulaştırma Bakanı'nın yaptığına ne demeli? Yaptığı yasal mıdır? THY ile aynı imkan ve hayat garantisini verirsin, pilotlarını elinde tutarsın. Böyle ağlayıp zırlamakala olmaz bu işler.
  • FIGHTER sonuna kadar haklı.Helal olsun sana.Bu kabin için de kokpit için de böyle.Sanki Türkiye'de uçmaya hazır pilot yok da yabancı pilot alınacak.Elinde lisansı olup bekleyen bir ton adam var.Yazıktır.Önce bu insanlara şans tanınsın,sonra özelden mi nereden alacaksan al adamını.Ayrıca bir insan nerede geçimini daha iyi sağlayacaksa gider orada çalışır.Mahkeme yolları açık.O zaman insan gibi çalıştır,elindeki yetişmiş personel gitmesin.
  • Halihazırda havacılık okullarından mezun olup, Atpl lisansını alıp, F/o koltuğuna oturup mesleğini icra etmeyi bekleyen bu kadar işsiz pilot varken piyasadaki bu pilot kaygısı nedir? Tüm şirketlerimizin,bekleyen bu yetişmiş insan gücünden faydalanıp, hem sektöre hem de bizlere büyük faydalar sağlamasını diliyorum...
  • Şimdi anlamadığım bir nokta var; "THY bu açığı yurtdışından pilot alarak kapatamaz mı" diye soruluyor ve cevaben "Aslında yapabilir ama yapmıyor" deniliyor. E yani! Çok afedersiniz de, pilot yetiştirmek veya bu ülkedeki adama istihdam sağlamak yerine nasıl böyle bir alternatife olumlu yaklaşılıyor ben anlamıyorum. Gerekli koşulları sağlayıp uygun adamları seçip eğitmek varken (hatta devamında yurtışındaki adamlara da bu eğitimi satmak varken) neden elin yabancısına istihdam sağlanması bir çözüm olarak kabul görülüyor? Madem açık var, o zaman beraber çalışılıp kapatılsın.
  • Bollukçu da diğer özel şirketlerde, THY nezaman adam alsa ağlar..Bunlar THY nın adam alacağını duydukları anda önce basın yoluyla demeçler verir , internet sitelerine konuşmalar yapar , ulaştırma bakanına SHGM genel müdürüne şikayet ederek THY nın özel şirketlerden adamn almasına engel olmaya çalışırlar.Bir kere bu yasal değil..Ben çalışansan isteğim şartlara uygun yerde çalışmayı ben seçerim..Yasal bir sonucu varsa da mahkeme olur sonucuna herkes katlanır..Bollukçu ve onun gibiler yaşanan gerçekleri görmezler..Yaz dönemlerinde uçuş ekiplerinin canına okurlar..Orhan Coşkun gibi asar keser, işine gelmeyen çekip gitsin diye tehdit ederler..Orhan ın kabin ekiplerinin maaşını indirmek için işten atma tehdidi ile yazdırtmış olduğu yazı internette yayınlanmıştı.hatırlayın lütfen.! THY adam aldıkça uçuş ekipleri oraya gidecektir.Bu adamlar da sağı solu arayıp enegelleme yapmaya, THY nı arayıp benden adam almayın demeye devam edecektir..
  • Bollukçu bol keseden atıp tutacağıa önce gerçekleri görsün onu dile getirsin..O da bal gibi biliyor ki THY na gidenler boş yere gitmiyor , çalıştığı şirkete kıllık olsun diye gitmiyor.Herşeyden önce maaşlardaki fark uçurum..Özel sektörde kaptanın aldığı parayı THY da Co-pilot alıyor..Özel sektör hala 1 haftalık bilemedin 10 günlük uçuş programı verirken ekiplerine THY 1 aylık bir program veriyor ve adam gibi planlıyorsun boş günlerindeki sosyal hayatını.Özel şirketlerde yayınlanan programda zırt pırt değiştiriliyor( çoğunlukla yolcu sayılarına bağlı olarak doluuluk oranı yüksek çıksın diye uçak tipleri değişiyor dolayısıyla ekipler )..Çalışırken de farklı emekliş olunca da garklı..BOLLUKÇU söylesin bakalım özel şirketden emekli olan bir pilota son uçuşunda boynuna çicek takmaktan başka ne yapıyorlar?* THY da adam ölene kadar pAS BİLET kullanma hakkı var.BU bile farkı gözler önüne seriyor..Kısacası öZEL SEKTÖR BOŞ YERE AĞLAMASIN..sende şartlarını düzelt ki millet kaçmasın..NOKTA.

Daha önce de özel havayolu şirketleri ve Türk Hava Yolları arasında tartışmaya neden olan pilot kavgası yeniden alevlenecek gibi görünüyor.

Onur Havayolları Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, dün Airport TV’de yayınlanan ve Nilüfer Batur’un sunduğu “VIP Lounge” programına konuk oldu. Batur’un sorularını yanıtlayan Bolukçu, sektördeki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“THY’den sonra 1 numarayız” diyen OnurAir Genel Müdürü, “24 uçaklık bir filomuz var. 80 bin saat uçuş yapıyoruz ve 1550 personelimiz var” dedi.

Bolukçu, havayolu personeli yetiştirmenin uzun ve zahmetli bir iş olduğunu vurgulayarak, “OnurAir olarak 14 ay eğitimden geçirerek aldığımız pilotlar var. Bu konuda Atlasjet’le de bir çalışmamız var” dedi.

Bolukçu, THY’nin filosunu genişletmesine paralel olarak, 165 pilot alacağını da ifade etti. THY’nin işe alacağı pilotları özel havayolu şirketlerinden seçtiğini belirten Bolukçu, “Pilotların tercihi THY’den yana olabiliyor. Biz bunu kırmaya çalışıyoruz ama maalesef pilot krizi ortada” dedi. Nilüfer Batur’un “THY, bu ihtiyacı yabancı pilotlar alarak karşılayamaz mı?” sorusuna da cevap veren Bolukçu, “Aslında karşılayabilir tabiî ki... Ancak Türk Hava Yolları bunu yapmak yerine özel sektördeki Türk pilotları bünyesine katma yolunu tercih ediyor” şeklinde konuştu.

Genel Müdür Şahabettin Bolukçu, programda OnurAir’in 2009 hedeflerini de anlattı. Bolukçu, 2009 yılı için, Airbus A300-600 ve A-321 tipi uçaklar almayı planladıklarını ifade ederken, kendi havayollarına ait uçakların bakımı için bir hangar projelerinin olduğunu da bildirdi.

Bolukçu ayrıca, 2009’da artan filosuyla birlikte OnurAir’in 5 milyon yolcu taşımayı ve 90 bin saat uçuş gerçekleştirmeyi hedeflediğini de söyledi. Bolukçu, “Bu rakamlarla OnurAir ilk 100 içindeki yerini koruyacaktır” dedi.

KABUS YENİDEN BAŞLIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Demirkuş ~ 14 yıl önce
Adam gibi şartlar sağla senden pilot kaçacağına Başkasını bırakıp sana gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KEYF ~ 14 yıl önce
Yahu bu özel şirketler çok komik (bende uçtum çok iyi bilirim).Nasıl insan evladına yakışır bir düzen kurarız,çalışanlarımızı yağı çıkarılacak sinek olarak görmeyip,insan muamelesi yaparız diye çabalamıyorlar,İnsan gibi çalışmak isteyen,geleceklerini garanti altına almak isteyenlere engel olmaya çalışıyorlar."Efendim bunlar bizim kölemizdi,şimdi azad ediyorlar kendilerini,kölelerimiz azad olmasın" mantığından dolayı hepsini kutlarım(!)Bi düzel be kardeşim bi düzel!Yoksa hakkaten düzeltileceksiniz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 14 yıl önce
SORUN O DEĞİL BU SEFER KAPTAN ALIYOR FO DEĞİL .ORTALIK KARIŞACAK ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atlas Pilot ~ 14 yıl önce
Fighter arkadaşım tebrikler. Yazdıklarının hepsi doğru. Orhan Coşkun ve Murat Ersoy başka ne yaptılar biliyor musunuz? Geçen yıl Ulaştırma Bakanı üzerinden THY ye baskı yaptırarak Atlas Jet pilotlarının THY ye geçişine engel oldular. Şimdi bu yaptıkları hangi yasaya sığar. Bu pilotların geleceğini engellemeye ne hakları var? Ya Ulaştırma Bakanı'nın yaptığına ne demeli? Yaptığı yasal mıdır? THY ile aynı imkan ve hayat garantisini verirsin, pilotlarını elinde tutarsın. Böyle ağlayıp zırlamakala olmaz bu işler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
crew ~ 14 yıl önce
FIGHTER sonuna kadar haklı.Helal olsun sana.Bu kabin için de kokpit için de böyle.Sanki Türkiye'de uçmaya hazır pilot yok da yabancı pilot alınacak.Elinde lisansı olup bekleyen bir ton adam var.Yazıktır.Önce bu insanlara şans tanınsın,sonra özelden mi nereden alacaksan al adamını.Ayrıca bir insan nerede geçimini daha iyi sağlayacaksa gider orada çalışır.Mahkeme yolları açık.O zaman insan gibi çalıştır,elindeki yetişmiş personel gitmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
awaiting f/o ~ 14 yıl önce
Halihazırda havacılık okullarından mezun olup, Atpl lisansını alıp, F/o koltuğuna oturup mesleğini icra etmeyi bekleyen bu kadar işsiz pilot varken piyasadaki bu pilot kaygısı nedir? Tüm şirketlerimizin,bekleyen bu yetişmiş insan gücünden faydalanıp, hem sektöre hem de bizlere büyük faydalar sağlamasını diliyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eng ~ 14 yıl önce
Şimdi anlamadığım bir nokta var; "THY bu açığı yurtdışından pilot alarak kapatamaz mı" diye soruluyor ve cevaben "Aslında yapabilir ama yapmıyor" deniliyor. E yani! Çok afedersiniz de, pilot yetiştirmek veya bu ülkedeki adama istihdam sağlamak yerine nasıl böyle bir alternatife olumlu yaklaşılıyor ben anlamıyorum. Gerekli koşulları sağlayıp uygun adamları seçip eğitmek varken (hatta devamında yurtışındaki adamlara da bu eğitimi satmak varken) neden elin yabancısına istihdam sağlanması bir çözüm olarak kabul görülüyor? Madem açık var, o zaman beraber çalışılıp kapatılsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fighter ~ 14 yıl önce
Bollukçu da diğer özel şirketlerde, THY nezaman adam alsa ağlar..Bunlar THY nın adam alacağını duydukları anda önce basın yoluyla demeçler verir , internet sitelerine konuşmalar yapar , ulaştırma bakanına SHGM genel müdürüne şikayet ederek THY nın özel şirketlerden adamn almasına engel olmaya çalışırlar.Bir kere bu yasal değil..Ben çalışansan isteğim şartlara uygun yerde çalışmayı ben seçerim..Yasal bir sonucu varsa da mahkeme olur sonucuna herkes katlanır..Bollukçu ve onun gibiler yaşanan gerçekleri görmezler..Yaz dönemlerinde uçuş ekiplerinin canına okurlar..Orhan Coşkun gibi asar keser, işine gelmeyen çekip gitsin diye tehdit ederler..Orhan ın kabin ekiplerinin maaşını indirmek için işten atma tehdidi ile yazdırtmış olduğu yazı internette yayınlanmıştı.hatırlayın lütfen.! THY adam aldıkça uçuş ekipleri oraya gidecektir.Bu adamlar da sağı solu arayıp enegelleme yapmaya, THY nı arayıp benden adam almayın demeye devam edecektir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaptan ~ 14 yıl önce
Bollukçu bol keseden atıp tutacağıa önce gerçekleri görsün onu dile getirsin..O da bal gibi biliyor ki THY na gidenler boş yere gitmiyor , çalıştığı şirkete kıllık olsun diye gitmiyor.Herşeyden önce maaşlardaki fark uçurum..Özel sektörde kaptanın aldığı parayı THY da Co-pilot alıyor..Özel sektör hala 1 haftalık bilemedin 10 günlük uçuş programı verirken ekiplerine THY 1 aylık bir program veriyor ve adam gibi planlıyorsun boş günlerindeki sosyal hayatını.Özel şirketlerde yayınlanan programda zırt pırt değiştiriliyor( çoğunlukla yolcu sayılarına bağlı olarak doluuluk oranı yüksek çıksın diye uçak tipleri değişiyor dolayısıyla ekipler )..Çalışırken de farklı emekliş olunca da garklı..BOLLUKÇU söylesin bakalım özel şirketden emekli olan bir pilota son uçuşunda boynuna çicek takmaktan başka ne yapıyorlar?* THY da adam ölene kadar pAS BİLET kullanma hakkı var.BU bile farkı gözler önüne seriyor..Kısacası öZEL SEKTÖR BOŞ YERE AĞLAMASIN..sende şartlarını düzelt ki millet kaçmasın..NOKTA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000