02 Haziran 2010, Çarşamba 09:51:56

İŞTE HAVACILIĞIN SÜPERMARKALARI

İki yılda bir belirlenen Türkiye'nin Süpermarkaları seçildi. TAV, 117 marka arasına ilk kez katılan şirketlerden oldu...
  • meyvesi neymis pegasusus ham ve eksi erik mi?unutma senden ucakta 50 tl alirlar tanesine!
  • MERAK EDİYORUM HER KONUDA YORUM YAZAN ARKADASLAR PEGASUSTAN BASKA DERDİNİZ YOKMU? ESKİLER NE GÜZEL SÖYLEMİŞ MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR DİYE :):):)
  • Teknosa ve Akbank yöneticileri ve ortakları jüride olmasa Pegasus un adı geçermiydi acaba.. Atlasjet ve Onur Air in de yan veya kardeş kuruluşlarından birileri jüride olsa onlar da girerdi herhalde. Tarafsız haberciliğinizi, taraflı seçimleri yayınlayarak etkilememelisiniz bence...

Türkiye’nin Süpermarkaları yeniden belirlendi. İngiltere merkezli marka değerlendirme kuruluşu Superbrands, iş dünyasının önemli isimlerinden oluşan Seçici Kurul ve araştırma şirketi Nielsen’in ölçümleriyle belirlenen 117 marka arasına, bu yıl TAV ve Pegasus Havayolları'da girdi.

Türk Hava Yolları da havacılık sektöründe faaliyet gösterip süpermarkalar arasında yerini alan bir diğer şirket oldu. Bu üç şirket dışında havacılık sektöründe faaliyet gösteren başka bir şirket Süpermarkalar arasında yer almadı.

İKİ YILDA BİR YAPILIYOR

Süpermarka seçiminde şirket büyüklüğünün yanı sıra teknoloji, işgücü kalitesi, yaratıcılık, markalaşma yatırımları, çevre duyarlılığı ve sosyal sorumluluk projelerine katkı gibi özellikler büyük önem taşıyor.

İki yılda bir gerçekleştirilen seçim, 2009’da kriz olduğu için bir yıl ertelenmişti. Türkiye bölümü ilk etapta 1046 marka belirlerken, jüri bu 1046 markayı 306’ya indirdi.

86 ülkede faaliyet gösteren Superbrands’ın Türkiye Temsilcisi Dilek Koç Etike, araştırmada gıdadan finansal hizmet ürünlerine birçok markanın yer aldığını söyledi.

Süpermarka seçiminin tüketici açısından önemli olduğunu belirten Dilek Koç Etike, “Seçim, markaların tanınması açısından da önem taşıyor” dedi.

SEÇİCİ KURULDA KİMLER VAR?

Borusan Holding Üst Yöneticisi Agah Uğur, Desa Yönetim Kurulu Üyesi Burak Celet, Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, Bahçeşehir Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Rixos Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, EURORSCG Yönetim Kurulu Başkanı Levent Erden, Arkas Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Euro Tekfenbank Yönetim Kurulu Üyesi/Üst Yönetici Mehmet Sönmez, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, THY Genel Müdürü Temel Kotil

İŞTE HAVACILIĞIN SÜPERMARKALARI

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
meyvesi neymis pegasusus ham ve eksi erik mi?unutma senden ucakta 50 tl alirlar tanesine!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
MERAK EDİYORUM HER KONUDA YORUM YAZAN ARKADASLAR PEGASUSTAN BASKA DERDİNİZ YOKMU? ESKİLER NE GÜZEL SÖYLEMİŞ MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR DİYE :):):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Teknosa ve Akbank yöneticileri ve ortakları jüride olmasa Pegasus un adı geçermiydi acaba.. Atlasjet ve Onur Air in de yan veya kardeş kuruluşlarından birileri jüride olsa onlar da girerdi herhalde. Tarafsız haberciliğinizi, taraflı seçimleri yayınlayarak etkilememelisiniz bence...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000