15 Mayıs 2016, Pazar 10:30:45

İsrail THY pilotunu ülkeye sokmadı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Tel Aviv seferini yapan yolcu uçağının İranlı pilotunun ülkeye sokulmadığı öğrenildi.
  • Bütün dünya biliyor İsrail'in araplarla ya da İran'la ilgili bir vize, mühür, damga vs. bulunması dahi durumunda ülkeye almadıklarını ki sen İran pasaportlu kaptan gönderiyorsun! Ekip planlama ve tahsis bunu hiç mi duymamış? Hiç mi okumamış, hiç mi haberdar değil?
  • İt iti ısırmaz diye bir laf var.yıllardır israil e havlayan ıran israile hala saldırmamıştır çünkü ortak menfaatleri vardır.
  • Bu bence yanlislikla yapilan birsey degil. Iran bizim AKP hukumetiyle arasi bayagi iyi. Turkiye'yi kullanarak Iran'a uygulanan uluslararasi ambargoyu yumusatip ,delmeye calisiyorlar ve deliyorlar. Reza Zarrab Amerika'da bu yuzden enselendi.:) THy'ye gelen Iran'li pilotlar bu amac yuzunden geldi.AKP ile Iran arasinda al gulum ver gulum iliskileri var.Diyelim ki Ekip planlama hata yapti bilmiyordu ki bu imkansiz, Iran'li pilotun Tel Aviv yatisini gorunce Ekip planlamayi uyarmasi gerekirdi.Acemler THY'yi kullanarak oltayi denize birakti ama Yahudi balik yemi yemedi. Zaten olay patlak verip Turkiye resmi makamlari devreye girince, Israil biz bunu bir kere yaparsak ,devami gelir.Ilerde bu olay ornek gosterilip uluslararasi alanda mahkemeler acilabilir. Bu olay ornek teskil eder deyip hakli olarak Iran'liyi Israil'e almamislar.Israil'liler kibarca reddetmis. Bu kadar basit :)
  • demedi mi birileri ? yoksa eskiden olduğu gibi yine israil'e önce laf söylenip sonra çark mı edildi ?
  • Tamamda arkadaslar THY de turk pilotu alsin boyle sorun olmaz,turk pilotlarina kiranmi girdi? Bence bu durumdan tek utanacak olan varsa oda THY,expats go back to your country please.
  • Türkiyenin bölgedeki en büyük rakibi ve düşmanıdır. Şu anda PKK ya açık destek veriyorlar. Rusya ile (güya gavur) her anlamda ortak durumdadır. İnternetten yabancı haber kaynaklarından biraz araştırma yapınca, İranlı ÜST DÜZEY asker ve siyasilerin Türkiyeye nasıl kin ve nefret kustuklarını ve ellerinden gelse bir kaşık suda boğacaklarını görebilirsiniz.... PEKİ DURUM BÖYLEYKEN: Bu acem uşakları nasıl ülkemizde cirit atabiliyor, milli havayolumuzun kokpitine rahatça oturabiliyorlar??? BİN yıldır Ehl-i Sünnet olan bu topraklar ve milletin eğitim kitaplarına Şiilik (caferilik) nasıl bir iki senedir 5nci mezhep olarak sokuldu??? Arkadaşlar, işin magazin boyutunu bırakalım, hem din hem memleket ACEM OYUNLARI ile elden gidiyor, HABERİNİZ OLA.....
  • Iran pasaportunda. Bu pasaport sahibi isgal altindaki filistin topraklarina giremez yaziyor
  • cok kizarim boyle duruma. israil sanki kendi ulkeleri gibi. defolun filistin den. cok onceden osmanliya ait bir ulkeydi defolunnnn
  • ülkede bu kadar işsiz pilot varken iranlı pilotun thy de ne işi var?yoksa türkiye sömürge ülkesi mi oldu?lufthansa british filan da vatandaşı olmayanı pilot yapıyor mu?
  • Yahu bu kadar cahillik.. Bu konu bilinmeli zaten.. Bile bile lades yapmışsınız..

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Tel Aviv seferini yapan yolcu uçağının İranlı pilotunun ülkeye sokulmadığı öğrenildi.

13 Mayıs 2016 günü İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan İsrail'in Tel Aviv kentine giden THY uçağının İranlı olduğu öğrenilen pilotu, İsrailli yetkililer tarafından ülkeye sokulmadı. Bunun üzerine THY yetkilileri devreye girerek krizi çözmeye çalışsa da sonuç değişmedi.

Yeni bir girişimde bulunan THY, bu kez resmi makamlarla müdahalede bulundu ancak gerekçesinin bile bilinmediği olayda İsrailli yetkililerin kararı yine değişmedi. 

Bunun üzerine THY'nin İranlı pilotu Türkiye'ye geri döndü.

©AirportHaber

THY eski basın müşaviri Ali Genç de Twitter hesabından konuyla ilgili şu Twiti attı:

 

İsrail THY pilotunu ülkeye sokmadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (105)

Sebep & Sonuç ~ 5 yıl önce
Bütün dünya biliyor İsrail'in araplarla ya da İran'la ilgili bir vize, mühür, damga vs. bulunması dahi durumunda ülkeye almadıklarını ki sen İran pasaportlu kaptan gönderiyorsun! Ekip planlama ve tahsis bunu hiç mi duymamış? Hiç mi okumamış, hiç mi haberdar değil?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşver ~ 5 yıl önce
Adamlar Rizeli, yani bizden olur böyle vakalar.(!)
ibo ~ 5 yıl önce
İt iti ısırmaz diye bir laf var.yıllardır israil e havlayan ıran israile hala saldırmamıştır çünkü ortak menfaatleri vardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Isırmaz mı? ~ 5 yıl önce
2006 Hizbullah sana ne anlatıyor?
ibo ~ 5 yıl önce
Hizbullah yıllardır var da ne yapmış bana anlatırmısın?
Trader Joe's ~ 5 yıl önce
Bu bence yanlislikla yapilan birsey degil. Iran bizim AKP hukumetiyle arasi bayagi iyi. Turkiye'yi kullanarak Iran'a uygulanan uluslararasi ambargoyu yumusatip ,delmeye calisiyorlar ve deliyorlar. Reza Zarrab Amerika'da bu yuzden enselendi.:) THy'ye gelen Iran'li pilotlar bu amac yuzunden geldi.AKP ile Iran arasinda al gulum ver gulum iliskileri var.Diyelim ki Ekip planlama hata yapti bilmiyordu ki bu imkansiz, Iran'li pilotun Tel Aviv yatisini gorunce Ekip planlamayi uyarmasi gerekirdi.Acemler THY'yi kullanarak oltayi denize birakti ama Yahudi balik yemi yemedi. Zaten olay patlak verip Turkiye resmi makamlari devreye girince, Israil biz bunu bir kere yaparsak ,devami gelir.Ilerde bu olay ornek gosterilip uluslararasi alanda mahkemeler acilabilir. Bu olay ornek teskil eder deyip hakli olarak Iran'liyi Israil'e almamislar.Israil'liler kibarca reddetmis. Bu kadar basit :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eyyy israil ~ 5 yıl önce
demedi mi birileri ? yoksa eskiden olduğu gibi yine israil'e önce laf söylenip sonra çark mı edildi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Expat ~ 5 yıl önce
Tamamda arkadaslar THY de turk pilotu alsin boyle sorun olmaz,turk pilotlarina kiranmi girdi? Bence bu durumdan tek utanacak olan varsa oda THY,expats go back to your country please.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Feryat ~ 5 yıl önce
Türkiyenin bölgedeki en büyük rakibi ve düşmanıdır. Şu anda PKK ya açık destek veriyorlar. Rusya ile (güya gavur) her anlamda ortak durumdadır. İnternetten yabancı haber kaynaklarından biraz araştırma yapınca, İranlı ÜST DÜZEY asker ve siyasilerin Türkiyeye nasıl kin ve nefret kustuklarını ve ellerinden gelse bir kaşık suda boğacaklarını görebilirsiniz.... PEKİ DURUM BÖYLEYKEN: Bu acem uşakları nasıl ülkemizde cirit atabiliyor, milli havayolumuzun kokpitine rahatça oturabiliyorlar??? BİN yıldır Ehl-i Sünnet olan bu topraklar ve milletin eğitim kitaplarına Şiilik (caferilik) nasıl bir iki senedir 5nci mezhep olarak sokuldu??? Arkadaşlar, işin magazin boyutunu bırakalım, hem din hem memleket ACEM OYUNLARI ile elden gidiyor, HABERİNİZ OLA.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsrail ~ 5 yıl önce
Sen İran'ı İsrail ile karıştırmışsın.Daha geçenlerde Panama Papers'da S.Arabistan Kralı Selman'ın Israil Başbakanı Netenyahu'nun seçim kampanyasına milyarca dolar bağışladığı ortaya çıktı.S.Arabistan ve İsrail açıkça bölgede Kürdistan kurulmasını destekliyorlar.Buna karşı çıkan şu anda Türkiye,İran ve Suriye'dir.Tarih okumayı bilseydin Osmanlı Amirallerinin Vahabileri yani Suud ailesini kripto Zionist Yahudi olarak tespit ettiklerini de bilirdin.Aynı istihbarat, Saddam döneminde Irak istihbaratında da vardı.Senin Şii diye reddettiğin Suriye ve Irak Türkmenlerine silah yardımını da Iran yapmıştır.Cünku Iran'ın %40 nüfüsu Sii Azeri Türküdur.
cehalet düşmanı ~ 5 yıl önce
İslam ve Kuran'da mezhep,tarikat vs yoktur, bunların hepsi arap uydurmasıdır cahilce yorumlar yapma !
roberto ~ 5 yıl önce
Batı şii müslümanlığını kullanarak sünni müslümanlığına karşı kampanya yürütmekte iki tarafı birbirine kırdırmaktadır.
330/300 ~ 5 yıl önce
Paralelcilerin isleri bunlar
a300b4 ~ 5 yıl önce
Bu isler hep parallelcilerin oyunu ve faiz lobiside destek veriyor
Kunn ~ 5 yıl önce
Iran pasaportunda. Bu pasaport sahibi isgal altindaki filistin topraklarina giremez yaziyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
y ~ 5 yıl önce
cok kizarim boyle duruma. israil sanki kendi ulkeleri gibi. defolun filistin den. cok onceden osmanliya ait bir ulkeydi defolunnnn

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilginç ~ 5 yıl önce
ülkede bu kadar işsiz pilot varken iranlı pilotun thy de ne işi var?yoksa türkiye sömürge ülkesi mi oldu?lufthansa british filan da vatandaşı olmayanı pilot yapıyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
@ ~ 5 yıl önce
evet. thy hollandaya gelmis 250 pilot almak icin. turklerin yerine yabancilari ise aliyorlar.
cofri ~ 5 yıl önce
türk pilot diye bir şey yoktur. türkler astronottur. yabancılar pilottur.
Gurbetci ~ 5 yıl önce
Sende turklere hakaret et senide havada gezdirirler.
... ~ 5 yıl önce
"İstikbal göklerdedir" yerine geldiğimiz nokta;"İSTİKBAL HAMDOLSUN CEMAATÇİ OLMAKTIR"
Anayasa ~ 5 yıl önce
Yakında anayasadan "TÜRK" çıkınca göreceksiniz esas cümbüşü.
pes ~ 5 yıl önce
Yahu bu kadar cahillik.. Bu konu bilinmeli zaten.. Bile bile lades yapmışsınız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000