09 Temmuz 2010, Cuma 23:36:58

''Havaalanında patron kim?''

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, Saltukova Havaalanı ve bu havaalanının bölge için önemini belirten yazılı bir basın açıklaması yaptı. İşte o basın açıklaması:
  • sen kimsinde iki koyun güdemeyecek diyorsun..senin vasfın ne bana onu söyle,sen kac koyun güdüyorsun?? rıfat sarsık senin gibi 500 adama ekmek veriyor..cekemeyen anten taksın!! caycuma tso ne zaman adını duyurdu rıfat sarsık'ın baskanlıgından önce..gecmişe b, bakın..herkes kafasına göre konusmasın...cok biliyosun madem gel baskan ol..(tabi yiyorsa) ..DEDECİM SENLE GURUR DUYUYORUM....
  • Hele birde müdürünüzle çalışan kişilere sorun bakalım kaç kişi sizin dediklerinizi söyleyecek !
  • ben çaycuma ticaret odası başkanını ve efradını bilirim.iki koyun güdemeyek bu insanlar hasan özşahin gibi bir değere aklınca ayar veryor.çaycuma gibi küçük bir yerde lastik bayiliği yapan bu şahıs istanbulda sıradan bir esnaf olamaz.ama 30 bin nufuslu bir yerde kapıdan ilk girenin başkan olabileceğini unutmuş konuşuyor..
  • Hasan Özşahin havaalanı işletmeciliği konularında temel olan annex-14, shy-22 ve diğer bütün mevzuatlara hakim bir yöneticidir.Değerini bilin
  • SAYIN YETKİLİLER.... HASAN ÖZŞAHİN GİBİ BİR YÖNETİCİ ZONGULDAK HV. MEY. İÇİN ALLAHIN BİR LÜTFUDUR. BİNDİĞİNİZ DALI SAKIN KESMEYİN. BİLEN İYİ BİLİR. SAYGILAR. DOKTOR
Saltukova Havaalanı ve bölgemiz için önemi her ortamda dile getirmeye çalıştığımız bir konudur. İlk yatırım kararırının alınmasında ve sonraki her aşamasında Oda olarak gösterdiğimiz çaba verdiğimiz destekleri de kamuoyu yakından bilmektedir. Buna rağmen son günlerde havaalanında uçuşlara olan ilgisizlikten yakınan havaalanı müdürü ve bazı kişilerin “Ticaret ve Sanayi Odaları havaalanına sahip çıksın, destek olsun” tarzında beyanatların gazetelerde yer aldığını görmekteyiz.

Bu haberler üzerine ilk akla gelen soru “acaba odalar havaalanına destek olmuyor mu?” sorusudur. Bu konuda yanlış anlamalara yol açacak açıklamaları sorumsuzca, oturdukları yerden yapanlar düzeltmeyince bu konuda düşüncelerimizi paylaşmak istedik. Öncelikle Havaalanının tüm aşamalarında destek olan Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman destek olmaya hazır olduğumuzu da kamuoyuna ve yetkililere tekrar duyuruyoruz.

Bugün Havaalanının işletmecisi olan özel bir şirket, profesyonel bir havaalanı müdürü, tarifeli uçuşları gerçekleştiren iki ayrı özel şirketin faaliyet gösterdiği havaalanının asıl sahibi kimdir? Sayın Hasan Özşahin midir? Kendisi havaalanında patron mudur, müdür mü? Bize göre patrondan çok patron olarak görüntü vermektedir. Kendisi Sayın Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü ile her zaman birliktedir. Çaycuma Belediyesi de desteklerini kendilerinden esirgememektedir.

Yerel yönetimin desteği de yanındadır. Bizler de havaalanının gelişmesine yönelik gerekli tanıtım ve yönlendirme çalışmasını yapıyoruz. THY başta olmak üzere iç hat seferlerinin başlaması için tüm yetkililere ulaştık. Devletin en üst ikinci kademesinde görev yapmış olan Sayın Köksal Toptan’ın açıklamalarında da uçuşların boş biletle desteklenmesi vb. uygulamalar olabileceği belirtiliyor. Gerekli midir bilmeyiz ama biz Oda olarak bu konuda da üzerimize düşeni yapacağımızı zaten daha önce açıklamıştık. Biz de Sayın Toptan’ın destekleri ile Saltukova Havaalanı’ndan THY’nın tarifeli sefer başlatmış olmasını çok isterdi.

Bizden beklenen desteği ve yapmamız gerekenleri asıl yetkililer bize bildirmedikten sonra Oda olarak ne yapabiliriz ki? Sonuçta özel bir işletme olarak faaliyet gösteren bir havaalanıdır. Ticaret ve Sanayi Odalarına oturdukları yerden destek çağrısında bulunanlar, hatır gönül ziyaretleri ile bu işlerin olmadığını, asıl yapılması gerekenler için birilerinin koltuklarından kalkıp sivil toplum kuruluşlarının tümünü tanıyarak işine başlaması gerektiğini ne zaman kavrayacaklar?

Türkiye’nin en etkin sivil toplum örgütünü oluşturan TOBB ve camiasının mensubu bir oda olarak bizler havaalanı konusunda yeterince destek verdik, vermeye de devam ediyoruz. Keşke sadece olumsuzlukları düzeltmek için bizi adeta göreve çağıranlar, işin başında nihai kararlar alınırken Odamızı akıllarına getirmiş olsaydılar.

Havaalanı işletmesi ile ilgili, özellikle otoparkı konusunda bizlere gelen şikayetler de oldukça fazladır ama bir bu konuda muhatap bulamıyoruz. Havaalanından bugüne kadar bize iletilen bir sıkıntı yoktur. Ancak kurumlara değil sadece basına konuşanların bizlerden beklediği desteğin ne olduğunu da açıklamalarını bekliyoruz.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgesine sahip çıkan bir oda olmanın verdiği sorumlulukla, her zaman havaalanımızın gelişmesi için de destek vermeye de hazırız. Yeter ki bize gelsinler, noksanları biz bilelim. Gerekeni yaparız."
''Havaalanında patron kim?''

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

AD ~ 10 yıl önce
sen kimsinde iki koyun güdemeyecek diyorsun..senin vasfın ne bana onu söyle,sen kac koyun güdüyorsun?? rıfat sarsık senin gibi 500 adama ekmek veriyor..cekemeyen anten taksın!! caycuma tso ne zaman adını duyurdu rıfat sarsık'ın baskanlıgından önce..gecmişe b, bakın..herkes kafasına göre konusmasın...cok biliyosun madem gel baskan ol..(tabi yiyorsa) ..DEDECİM SENLE GURUR DUYUYORUM....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Hele birde müdürünüzle çalışan kişilere sorun bakalım kaç kişi sizin dediklerinizi söyleyecek !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ben çaycuma ticaret odası başkanını ve efradını bilirim.iki koyun güdemeyek bu insanlar hasan özşahin gibi bir değere aklınca ayar veryor.çaycuma gibi küçük bir yerde lastik bayiliği yapan bu şahıs istanbulda sıradan bir esnaf olamaz.ama 30 bin nufuslu bir yerde kapıdan ilk girenin başkan olabileceğini unutmuş konuşuyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Hasan Özşahin havaalanı işletmeciliği konularında temel olan annex-14, shy-22 ve diğer bütün mevzuatlara hakim bir yöneticidir.Değerini bilin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
SAYIN YETKİLİLER.... HASAN ÖZŞAHİN GİBİ BİR YÖNETİCİ ZONGULDAK HV. MEY. İÇİN ALLAHIN BİR LÜTFUDUR. BİNDİĞİNİZ DALI SAKIN KESMEYİN. BİLEN İYİ BİLİR. SAYGILAR. DOKTOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000