27 Haziran 2014, Cuma 09:14:24

HABOM'U HAMDİ TOPÇU ANLATTI

Bölge ülkelerine de hizmet verecek olan uçak motoru bakım ve tamir üssü Turkish HABOM, bugün Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı törenle açılacak. 500 milyon dolara mal olan tesis, 7 bin kişiye istihdam sağlayacak.
  • Hayırlı olsun Hamdi başkan sizinle gurur duyuyorum.
  • Ülkemiz için çok güzel bir gelecek!!!! Birde kendi uçağımızı yapsak vede arabamızı!!! Padişahım çok yaşa!!!! Capt. Plt. Önder
  • yakışır başkan kıskananlar çatlasın :)
  • 7000 Rizeliye istihdam ::)
  • ve neredeyse aynı işletmede yarı yarıya ücret ile çalıştıran, Ayrıca MEVCUT İKTİDAR ELİ ile Türkiye cumhuriyeti tarihinin en büyük İŞ CİNAYETİ’NİN yaşandığı gün , Güney Amerika’daki sendikalar bile iş bırakırken, yetkili kılıp trilyonlarca para kazandırdığı, lafta sınıf bilincinde olan çelik-iş sendikası olarak tek bir taziye mesajı bile atmayan ve onlarca mesaja ve yüzlerce telefona cevap vermeyen bu sendikal örgütü çalışanlara bir lütufmuş gibi sunan EMEK SÖMÜRÜSÜNÜ tek referansı kabul eden zihniyetin, şaşaalı açılışı vatana millete uğurlu olsun !!!
  • HABOM açılmış, ilk önce sendikal örgütlülüğün önünü kesmek için, iş kolunu "METAL" iş kolu olarak değiştiren, iktidar borazanı çalan hak-iş konfederasyonuna bağlı çelik-iş'i yetkili kılan, 2 binden fazla çalışanı yıllardır taşeron statüsünde çalıştıran, MNG TECHNIC birleşmesi ile yetki verdiği çelik-iş sayesinde, aynı iş kolunda hizmet veren emsal sayılabilecek hava-iş TİS’i varken, kendi iradeleri ile hazırladıkları TİS ile mecburen sendikalı yapan, ve TİS'in üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen, yeni açıldığı iddia edilen HABOM yönetimi, çalışanların kıdem meselesinden, çalışma saatlerine kadar TİS'te imzalanan en can alıcı maddeleri uygulamayan, vardiyalı çalışma olmasına rağmen TİS'te olmadığının altına imza atan, TURKISH TECHNIC'te 2-3'lü vardiyada vardiya primi alan teknisyenler ile HABOM personelini eşit şartlarda çalıştırmayan, 3 yıl önce TURKISH TECHNIC'te istihdam edileceksiniz yalanları ile işçi alımını HABOM üzerinden yapan
  • O 7000 bin kişi de akp,rize ve trabzonludur kesin, ve çoktaaaan ayarlanmıştır işe girecekler...
  • 7000 kişiye istihdam sağlanacak diyorsunuz iyi güzelde ne zaman alınacak bu 7000 kişi hala bir haber gelirde gideriz diye bekliyoruz.
  • Esit ise esit ucret istiyoruz hobomcu olarak hakkimizin verilmesini istiyoruz ayni isi yaptigimiz insanlar la aradaki farklari gormeyen yonetim daha dogrusu gorupte goz yuman yonetim bu durumun hesabini nasil vereceklerini dusunmeleri lazim . Haksizlik karsisinda susan dilsiz ŞEYTAN ' dir.
  • Açılışı bugün yapılmış, yazanlardan bazıları kıdemlerinin yok sayıldığından bahsediyorlar. Onlarmı yalancı, zaten çalışan şirketi açanlarmı düzenbaz?

İstanbul Anadolu yakasında Sabiha Gökçen Havalimanı sınırları içinde yapımı tamamlanan ve tüm global müşterilere motor bakım, tamir, revizyon hizmeti sunacak olan Hava Bakım Onarım Modifikasyon (HABOM) tesisleri bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle açılacak. 550 milyon dolarlık bir yatırımla kurulan Turkish HABOM sadece THY’ye ait uçakları değil Türkiye’nin çevresindeki hava yollarına da hizmet verecek. Bakım üssü tamamen faaliyete girdiğinde 7 bin kişiye de istihdam sağlayacak. Dünyada ilk üç arasına girmeyi hedef alan HABOM’un Sabiha Gökçen Havaalanı’ndaki modern tesislerin kapılarını THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ilk olarak STAR’a açtı.

Bölgenin merkezi olacağız

Yer hizmetlerinden bakım onarıma, uçak içi aksesuar ve koltuk üretiminden yakıt teminine kadar pek çok alanda faaliyet gösteren 15 iştirakleri olduğunu belirten Topçu, İstanbul’u havacılık sektörünün bölgesel lojistik hizmet üssü yapma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini ve HABOM da bu yönde atılan en büyük adımı olduğunu söyledi. HABOM projesinin finansmanının tamamının THY’nin kendi öz kaynakları ile gerçekleştirildiğinin altını çizen Topçu  “İstanbul’a 3.5 saatlik uçuş mesafesinde bulunan 55 ülkede, tüm dünya ticari uçak filosunun yüzde 39’u bulunmaktadır. Bu durum THY ve dolayısı ile ülkemize sağlayacağı katkının yanı sıra, tüm dünya havacılığı açısından da önemli bir değer oluşturacak. Bölge ülkelerinin uçaklarının da bakım merkezi olacağız. 380 bin m2 kapalı alana sahip olan ve dünyanın en büyük ilk 3 uçak bakım merkezinden birine sahip olacak THY Teknik, HABOM ile farklı coğrafyalardan havayollarına hizmet vermeyi hedefliyor’’ dedi.

Yatırım 4 yılda tamamlandı

HABOM’un 4 yıl içerisinde tamamlandığını, 550 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirildiğini vurgulayan Hamdi Topçu “ HABOM, Türk Hava Yolları’nın yüzde 100 iştiraki olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’nin teknik bakım onarım kapasite ve kabiliyetini önemli ölçüde artıracaktır” diye konuştu. Operasyonel anlamda kusursuz bir merkez olarak kendini gösteren HABOM tesisi, en son teknolojiler dikkate alınarak yapılmış. En modern bakım ekipmanlarıyla donatılmış ve sosyal olanakları da bulunan modern bir havacılık kampüsü şeklinde yapılandırılmış olan HABOM aynı zamanda çevre ve insan sağlığını ön planda tutan standartları ile de dikkat çekiyor.

Yıllık 500 milyon ciro

HABOM Projesi yatırımının iki bölüm olarak öngörüldüğünü ifade eden Topçu, projenin 1. bölümümnün dar gövdeli uçakların bakımının yapıldığı hangar ve tesisler, 2. bölümün ise geniş gövdeli uçak bakım hangarı ve ilgili tesislerden oluştuğunu kaydetti. Topçu “ HABOM tam kapasite faaliyete geçtiğinde 7 bin kişinin bu tesislerde çalışmasını ve yıllık 500 milyon doların üzerinde bir ciroya ulaşılmayı hedefliyoruz” dedi.

Çevreye duyarlı bir tesis

Turkish HABOM aynı zamanda ilk defa bir havalanı tesisinin her yönüyle güneş enerjisinden faydalanıldığı bir tesisi olarak da dikkat çekiyor. HABOM’da kışın ısıtma, yazın ise soğutma işlemi güneş enerjisinden faydalanarak gerçekleştirilecek aynı zamnada tesisi ihtiyaco olan enerjiyi de yine güneşten sağlayacak. Dünya’da bir ilk olarak ilk defa havaalanında hayata geçirilen bu sisitem ile atmosfere yılda 3 bin ton karbondioksit salınımının da önüne geçilecek.

HABOM'U HAMDİ TOPÇU ANLATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hayırlı olsun Hamdi başkan sizinle gurur duyuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ülkemiz için çok güzel bir gelecek!!!! Birde kendi uçağımızı yapsak vede arabamızı!!! Padişahım çok yaşa!!!! Capt. Plt. Önder

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 9 yıl önce
yakışır başkan kıskananlar çatlasın :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
7000 ~ 9 yıl önce
7000 Rizeliye istihdam ::)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RİZELİ ~ 9 yıl önce
zorunamı gitti gardaş zoruna zoruna :D
rizeliye ~ 9 yıl önce
bide Allah dersiniz, müslümanız dersiniz.. haramzadeler,kendinizi adam sandınız..
pluton-2 ~ 9 yıl önce
ve neredeyse aynı işletmede yarı yarıya ücret ile çalıştıran, Ayrıca MEVCUT İKTİDAR ELİ ile Türkiye cumhuriyeti tarihinin en büyük İŞ CİNAYETİ’NİN yaşandığı gün , Güney Amerika’daki sendikalar bile iş bırakırken, yetkili kılıp trilyonlarca para kazandırdığı, lafta sınıf bilincinde olan çelik-iş sendikası olarak tek bir taziye mesajı bile atmayan ve onlarca mesaja ve yüzlerce telefona cevap vermeyen bu sendikal örgütü çalışanlara bir lütufmuş gibi sunan EMEK SÖMÜRÜSÜNÜ tek referansı kabul eden zihniyetin, şaşaalı açılışı vatana millete uğurlu olsun !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pluton-1 ~ 9 yıl önce
HABOM açılmış, ilk önce sendikal örgütlülüğün önünü kesmek için, iş kolunu "METAL" iş kolu olarak değiştiren, iktidar borazanı çalan hak-iş konfederasyonuna bağlı çelik-iş'i yetkili kılan, 2 binden fazla çalışanı yıllardır taşeron statüsünde çalıştıran, MNG TECHNIC birleşmesi ile yetki verdiği çelik-iş sayesinde, aynı iş kolunda hizmet veren emsal sayılabilecek hava-iş TİS’i varken, kendi iradeleri ile hazırladıkları TİS ile mecburen sendikalı yapan, ve TİS'in üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen, yeni açıldığı iddia edilen HABOM yönetimi, çalışanların kıdem meselesinden, çalışma saatlerine kadar TİS'te imzalanan en can alıcı maddeleri uygulamayan, vardiyalı çalışma olmasına rağmen TİS'te olmadığının altına imza atan, TURKISH TECHNIC'te 2-3'lü vardiyada vardiya primi alan teknisyenler ile HABOM personelini eşit şartlarda çalıştırmayan, 3 yıl önce TURKISH TECHNIC'te istihdam edileceksiniz yalanları ile işçi alımını HABOM üzerinden yapan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zzz ~ 9 yıl önce
O 7000 bin kişi de akp,rize ve trabzonludur kesin, ve çoktaaaan ayarlanmıştır işe girecekler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İş ~ 9 yıl önce
Haklısınız aslında ama böyle önemli bir yerde torpil geçmemesi lazım o kadar insanın hayatı söz konusu en başta. Gerçi her şey olur canım Türkiyem'de.
İş ~ 9 yıl önce
7000 kişiye istihdam sağlanacak diyorsunuz iyi güzelde ne zaman alınacak bu 7000 kişi hala bir haber gelirde gideriz diye bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakkimiz yeniyor ~ 9 yıl önce
Esit ise esit ucret istiyoruz hobomcu olarak hakkimizin verilmesini istiyoruz ayni isi yaptigimiz insanlar la aradaki farklari gormeyen yonetim daha dogrusu gorupte goz yuman yonetim bu durumun hesabini nasil vereceklerini dusunmeleri lazim . Haksizlik karsisinda susan dilsiz ŞEYTAN ' dir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Açılışı bugün yapılmış, yazanlardan bazıları kıdemlerinin yok sayıldığından bahsediyorlar. Onlarmı yalancı, zaten çalışan şirketi açanlarmı düzenbaz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000