11 Nisan 2011, Pazartesi 18:06:32

GREV KARARI ALINDI

Hava-İş Sendikası Amerikalıların çoğunluk hissesine sahip olduğu Pratt&Whitney THY Teknik Uçak Motoru Bakım Merkezi Limited Şirketinde grev kararı alıyor.
  • Sektöre zarar diil umut oluyorlar tebrik ediyorum.
  • bu sendika sektöre zarar veriyor yazık valla
  • Teknikten çatır çatır adam atıyorlar...Sendika nerdesin...Dün 10 kişi atıldı.Bugün sayı 30 a kadar çıkacakmış...Yazık günah..İnsanların hayatlarıyla oynuyorlar...
  • nerede almışlar grev kararını?? harput ocakbaşında olmasın sakın??? zira dün akşam cemi cümle ordaydılar..
  • Hadi Hayırlı olsun.
  • iyi halt karari almissiniz tebrikler
  • Kibris Turk Havayollarini elesdirenler hadi buyrun bunuda elesdirin :D
%51 Hissesi Amerikalılara ait olan Pratt&Whitney THY Teknik Uçak Motoru Bakım Merkezi Limited Şirketi ile Sendikamızın yetkilileri arasında 24.11.2010 tarihinde başlayan 1. Dönem İşletme Toplu-İş Sözleşmesi görüşmeleri 16.03.2011 tarihinde uyuşmazlıkla sonuçlandı, işveren temsilcilerinin uzlaşmaz tutumları sonucu tüm çabalarımıza karşın Resmi Arabulucu aşamasında da sendika teklifinin 17 asıl 1 geçici maddesi üzerinde anlaşma sağlanamadı.

Hava-İş Başkanlar Kurulunun, 11 Nisan 2011 tarihinde yapılan toplantısında, Resmi Arabulucu sürecide uyuşmazlıkla sonuçlanan bu şirketteki 1. Dönem toplu iş sözleşmesinde GREV KARARI alınması oybirliği ile kabul edildi.

Ayrıca Başkanlar Kurulumuz işverene, son işten çıkarmalar ve sendikanın işyerine girişi konusundaki uygulamalarını yeniden değerlendirerek görüşmelere başlanması için çağrıda bulunurken, işverenin bu uzlaşmaz tavır devam ettiği noktada en kısa sürede FİİLİ GREV UYGULAMA KARARININ DA hayata geçirilmesini kararlaştırıldı.

Bu Kapsamda Hava-İş sendikası 12 Nisan 2011 tarihinde GREV KARARINI işverene ve resmi makamlara bildirecek. Sendika bu tebliğ tarihinden sonraki 60 gün içinde 6 gün önceden işveren ve resmi mercilere bildirmek şartıyla GREVİ UYGULAYAMAYA KOYABİLİYOR.

Hava-İş sendikası iş barışı ve huzurunun tesisi ile sözleşmenin masada sonuçlanması için bu işyerinin kuruluşunda işçilere verilen sözlerin yerine getirilmesini talep etmekte, bu anlamda atılacak her olumlu adıma karşılık vereceğini kamuoyuna duyurmaktadır.

185 Üyemizin bulunduğu 235 kişinin çalıştığı bu işyeri Uluslararası nitelikte uçak motor tamir ve bakımının yapıldığı Ortadoğu’nun en önemli Uçak Bakım Merkezidir.

Tüm Basınımızı işçilerle birlikte 12 Nisan 2011 tarihinde saat 14.30 da işyerinde ilanı yapılacak GREV KARARI asılması etkinliğine davet ediyoruz.
GREV KARARI ALINDI

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
Sektöre zarar diil umut oluyorlar tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu sendika sektöre zarar veriyor yazık valla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Teknikten çatır çatır adam atıyorlar...Sendika nerdesin...Dün 10 kişi atıldı.Bugün sayı 30 a kadar çıkacakmış...Yazık günah..İnsanların hayatlarıyla oynuyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
nerede almışlar grev kararını?? harput ocakbaşında olmasın sakın??? zira dün akşam cemi cümle ordaydılar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hadi Hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
iyi halt karari almissiniz tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kibris Turk Havayollarini elesdirenler hadi buyrun bunuda elesdirin :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000