10 Şubat 2011, Perşembe 08:29:43

DİREKT SEFERLER BAŞLIYOR

Lufthansa, 'en büyük rakibimiz' diye nitelendirdiği THY'ye rağmen Anadolu'da büyümekte kararlı. Alman havayolu şirketi, Bursa'dan sonra Antalya'dan da Münih'e doğrudan uçuşlara başlıyor. Şirketin Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, "İzin alabilirsek Frankfurt'a da sefer başlayacak." dedi.
  • elin oglu bile biliyor türkiye ye neyin yaradigini ve yaramadigini...
  • tşkler lufthansa münih seferlerindeki doluluk oranını düseldorf dada çok kısa sürede saglayacagınızdan emin olun inanıyorum ki sayın mende ve lufthansa nın nasıl büyük bi pasta oldugunu gördüler bunu ve daha başka hatlarıda degerlendireceklerine eminim thy ankaradan göremedi ama lufthansa bunu almanyadan gördü tşkler lufthansa inş bursadan daha çok noktaya uçuş olacak
  • Önce vizeleri kaldırın, sonra bakın Lufthansa'lar nasıl dolu dolu gidip geliyor. kimsenin almanyada kaçak yaşama arzusu yok. ama gezmeyi istemek de suç sayılmasa gerek? franfurtu iki gün gezmek için 1000 euro yeterli olsa gerek herhalde? şu alman polislerede artık güler yüzlü olmayı öğretin lütfen!
  • Sayın Gregor Wende her zaman pazar araştıması yaparak uçuş başlatan işin kurdu olmuş bir şahsiyettir...Umarım Sivas'ı Atlamaz ve Münih'teki Sivas'lı sayısını gözden kaçırmaz ve en kısa zamanda Münih-Sivas Lufthansa seferleri başlar...
  • Olsun tabiki. Ne guzel.
  • Bizim icin cok iyi oldu. Istanbul'dan gitmek co zor oluyordu. Simdi rahatlikla gidebiliyoruz. Kisin Bursa'ya, yazin Iznik Orhangaz'ye. Sagolsun Lufthansa...
  • secime yatirim olmus bu. oylar akp'ye, gelisme zenginlik vaadi.. ilahi lufthansa. sana mi düstü bu yorumu yapmak... "Bizim gibi ülkelerde koalisyonlar biraz ağır gidiyor. Oysa tek partili hükümetlerde kararlar hızlı alınıyor ve uygulamaya geçiriliyor."
Dünyanın önemli havayolu şirketlerinden Alman Lufthansa, Türkiye pazarında büyümekte kararlı. Türkiye uçuşlarını daha geniş uçaklarla yapmaya hazırlanan şirket, Bursa ve Antalya üzerinde duruyor. Lufthansa Türkiye Müdürü Gregor Wende, 1 Nisan'da Antalya-Münih arasında hafta sonu seferlerine başlayacaklarını açıkladı. Yoğun rekabetin yaşandığı Antalya hattındaki uçuş sayısını 3'e çıkarmayı planladıklarını belirten Wende, Antalya'dan Frankfurt'a da uçmak istediklerinin ancak slot (uçuş izni) alamadıklarının altını çizerek, pazardan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Bursa ile ilgili güzel planlarının bulunduğunu ifade eden Wende, Almanya ile Bursa arasında her gün uçmayı planladıklarını aktardı. Şirket, Münih'ten haftada 3 sefer düzenlenen Bursa'da yüzde 60 doluluk oranı yakaladı. Wende, "Otomobil endüstrisinin bulunduğu Bursa'ya gerçekleştirdiğimiz seferler yeterli değil. İstanbul üzerinden Almanya'ya giden Bursa'daki işadamlarının vakit kaybetmesini istemiyoruz." dedi. Lufthansa'nın Almanya'dan İstanbul'a, Bursa'ya, Ankara ve İzmir'e direkt uçuşları mevut. Söz konusu illere haftada 73 sefer düzenleniyor. Alman şirketin yöneticileri, Türk sivil havacılığına da büyük güven duyuyor. Bunun için Türkiye'ye yatırım kararı 2011'de de sürecek.

Türkiye-Almanya arasında geçen yıl 888 bin 178 yolcu taşıdıklarına dikkat çeken Wende, Türk Hava Yolları (THY) ve özel havayolları ile yaşadıkları ciddi rekabete rağmen yeni hat ve frekans artışlarıyla yolcu sayısını daha da artıracaklarını kaydetti. Tüm bunların yanında Türkiye'nin güçlü ve zor pazar olduğunu belirteren Genel Müdür, birçok pazara göre Türkiye'de daha çok iş yaptıklarını söyledi. Gregor Wende, önemli bir rakip gördükleri THY'nin çok kaliteli hizmet sunduğunu söyledi. Özellikle ikram konusunda Turkish Do&Co'yu çok başarılı bulduğunu ifade eden Wende, Do&Co'nun başarısı nedeniyle ikram şirketleri LSG Sky Chefs'te iyileştirmeye gittiklerini bildirdi. Lufthansa Türkiye Müdürü Wende, ikram şirketlerini daha iyi konuma getirebilmek amacıyla ekstra masraf yaptıklarını belirterek, "Yolculardan yemek konusunda tepki gelince kendi ikram şirketimizde eleştiriler doğrultusunda çalışma başlattık. Rekabetin yaşanması amacıyla Frankfurt ve New York'taki havalimanlarında yer alan first class yolcu salonlarımızdaki ikram hizmetini Do&Co'ya verdik." şeklinde konuştu.

Uçakta cep telefonu kullanımı ile ilgili gündemi de değerlendiren Wende, uçakta cep telefonu ile konuşma projesini Almanya Sivil Havacılık Otoritesi'nin kararına göre başlatacaklarını belirterek, bu konuya şu an için sıcak bakmadıklarını söyledi. Şirket, uçakta internet kullanımına 30 Kasım 2010'da başlamıştı. Gregor Wende, İstanbul Atatürk Havalimanı'nın uçak trafiği açısından yeterli olmadığını, ancak bu sıkıntının tüm büyük havalimanlarında yaşandığını söyledi.

Bizim gibi ülkelerde koolisyonlar yürümez

Lufthansa ve THY'nin yakın ilişki içinde olduğunu ve ABD'ye ortak seferler düzenlediklerini hatırlatan Gregor Wende, Lufthansa'nın Amerika'da 21 destinasyona uçtuğunu belirterek, "THY müşterileri Amerika seyahatlerinde Lufthansa'yı tercih ediyor. Bu işbirliğinin daha da artmasını bekliyoruz." diye konuştu. Lufthansa Türkiye Müdürü, grup bünyesindeki havayollarının geçen yıl yüzde 17,2 artışla 90,2 milyon yolcu taşıdığını da söyledi. (Lufthansa 58,9 milyon, Swiss International Airlines 14,2 milyon, Austrian Airlines 10,9 milyon, bmi 6,2 milyon yolcu) Taşınan yolcu sayısının sefer düzenlenen tüm bölgelerde artış gösterdiğine vurgu yapan Wende, yolcu sayısındaki en belirgin artışın Yakındoğu ve Afrika uçuşlarında görüldüğünü söyledi. Wende, Türkiye ve Almanya gibi demokratik ülkelerde koalisyon hükümetlerinin hızlı karar alamadığını öne sürdü ve ekledi: "Bizim gibi ülkelerde koalisyonlar biraz ağır gidiyor. Oysa tek partili hükümetlerde kararlar hızlı alınıyor ve uygulamaya geçiriliyor."

(Zaman)
DİREKT SEFERLER BAŞLIYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
elin oglu bile biliyor türkiye ye neyin yaradigini ve yaramadigini...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tşkler lufthansa münih seferlerindeki doluluk oranını düseldorf dada çok kısa sürede saglayacagınızdan emin olun inanıyorum ki sayın mende ve lufthansa nın nasıl büyük bi pasta oldugunu gördüler bunu ve daha başka hatlarıda degerlendireceklerine eminim thy ankaradan göremedi ama lufthansa bunu almanyadan gördü tşkler lufthansa inş bursadan daha çok noktaya uçuş olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Önce vizeleri kaldırın, sonra bakın Lufthansa'lar nasıl dolu dolu gidip geliyor. kimsenin almanyada kaçak yaşama arzusu yok. ama gezmeyi istemek de suç sayılmasa gerek? franfurtu iki gün gezmek için 1000 euro yeterli olsa gerek herhalde? şu alman polislerede artık güler yüzlü olmayı öğretin lütfen!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sayın Gregor Wende her zaman pazar araştıması yaparak uçuş başlatan işin kurdu olmuş bir şahsiyettir...Umarım Sivas'ı Atlamaz ve Münih'teki Sivas'lı sayısını gözden kaçırmaz ve en kısa zamanda Münih-Sivas Lufthansa seferleri başlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Olsun tabiki. Ne guzel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bizim icin cok iyi oldu. Istanbul'dan gitmek co zor oluyordu. Simdi rahatlikla gidebiliyoruz. Kisin Bursa'ya, yazin Iznik Orhangaz'ye. Sagolsun Lufthansa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
secime yatirim olmus bu. oylar akp'ye, gelisme zenginlik vaadi.. ilahi lufthansa. sana mi düstü bu yorumu yapmak... "Bizim gibi ülkelerde koalisyonlar biraz ağır gidiyor. Oysa tek partili hükümetlerde kararlar hızlı alınıyor ve uygulamaya geçiriliyor."

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000