21 Ocak 2015, Çarşamba 17:15:49

DİKKAT! "THY ÇEKİLİŞİNDEN 59 BİN EURO" KAZANAMAZSINIZ!

Türkiye’de sık sık gündeme gelen telefonla dolandırma yönteminin Almanya’da da yaşanmaya başladı. Köln’de seyahat acentesi sahibi Meral Terzi, “THY çekiliş biletinden 59 bin Euro kazandınız, alabilmek için bin 500 Euro’luk noter masrafını göndermelisiniz.” kurgusuyla dolandırılmaya çalışıldığını bildirdi, vatandaşları uyardı.
  • Enayilerin paralarını yanlarına bırakmak âhlaka aykırıdır.
  • benide aradilar, 220.000 dolarlik saat hediye edecek diye kandirmaya calistilar..
  • Bu kadar salak olunmaz artik yeterin ya. Yani telden arayip soran herkese mal gibi inanip tc kimlik no sunu falan vermek. Yani isvictede yasiyorsun, boyle bir paraya ihtiyacin yok, ama ac gozluluk yapip yatirmaya kalkiyorsun kimlik no nu falan veriyorsun. Bu teklifi geri itip bilgi vermemek cok kolay. Ama ac gozlukuk iste..
  • dolandirani degilde dolandirmayani arayacaksin.Bol sans amma ne yazikki buyuk paralara dokunamionuz ne ise sizde ufak ufak goturun.,birgun kravati takipda soyle dam gibi milyonlari goturdunuzmu bu ulkeye sizde layik kilinacaksiniz.
  • Bizim Türkler yapar ne derseniz diyin
  • Bunlara inanlar bi zahmet çatıya çıkıp intihar etsin.
  • Bunlara hala inanan varsa bırakın ödesinler 500 euroyu. Nasıl bir milletiz biz. Her yerde bas bas bağırıyorlar ama hala dolandırıcılara para kaptırıyoruz.
  • Thy den kazandınız demelerinden belli dolandırıcılıkları. Thy günahını vermez kimseye.

Köln’de seyahat acentesi sahibi Meral Terzi, Türkiye’de yoğun şekilde rastlanan ve son olarak İsviçre’de görülen türden bir dolandırıcılık girişimi yaşadı.

Acente sahibi ve kendisi de sık sık seyahat eden Terzi,“Beni arayıp Türk Hava Yolları (THY) ile uçuş yapanlar arasından, THY çekiliş biletlerinde yapılan çekilişle 59 bin Euro kazandınız. Ancak bunu alabilmek için bin 500 Euro’luk noter masrafını havale etmelisiniz dediler” dedi. Bunun üzerine internetten bir araştırma yaptığını ifade eden Terzi, “Araştırınca İsviçre’de Türklerin, THY adı kullanılarak dolandırıldığı haberini okudum. Dolandırıcılık yaptığından emin olunca polisi aradım, ancak polis bu konuda bir şey yapamayacağını söyledi.” dedi.

Kendisini arayanların Almanya’dan olduğunu aktaran Meral Terzi, “Türkçe konuşuyorlar. Hatta Çekiliş Daire Başkanlığı diye bir internet sayfası da açmışlar. Çekiliş Daire Başkanlığı, No 1, Balgat/Ankara diye adres veriyorlar. Beni ilk merkez bankası Münih’ten arıyoruz diye arayıp, ‘sizi Çekiliş Daire Başkanlığı’ndan arıyorlar, fakat bulamamışlar dediler. Güya parayı da Münih’e yatırmışlar. Üçüncü kazanan şahısmışız ve 59 bin Euro kazanmışız. Güya ilk kazanan 189, ikincisi 119 bin Euro kazanmış.” dedi.

Sık seyahat ettiği için THY biletleri üzerinden çekilişle para kazandığı iddiasının önce cazip göründüğünü belirten Terzi, “Çekilişler oldu bizde, ama böyle değil. Bilet kazanma, otel tatili falan oldu, böyle değil. İkna edici konuşuyorlar; biz sizden bir şey istemiyoruz, pasaportunuz, nüfus kâğıdınızı hazırlayın diye. Merkez Bankası size parayı iade edecek. Ancak önce sizin noter masrafı 1,500 Euro’yu havale etmeniz lazım dedi" ifadelerini kullandı.

Vatandaşları uyaran Terzi, “Ben bu tuzağa düşmedim, ama iki üç saat uğraştım. Konsolosluğu falan aradım. Ancak birinden biri bu tuzağa düşecek. Başka insanlar bu tuzağa kanmasın diye olayı size anlatmak, vatandaşlarımızı uyarmak istedim. Bir de şöyle bir iddia var; TC vatandaşlık numaralarımız ellerinde. Bu da çok riskli bir şey.” dedi.

DİKKAT! "THY ÇEKİLİŞİNDEN 59 BİN EURO" KAZANAMAZSINIZ!

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Murphy yasası ~ 9 yıl önce
Enayilerin paralarını yanlarına bırakmak âhlaka aykırıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 9 yıl önce
benide aradilar, 220.000 dolarlik saat hediye edecek diye kandirmaya calistilar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bu kadar salak olunmaz artik yeterin ya. Yani telden arayip soran herkese mal gibi inanip tc kimlik no sunu falan vermek. Yani isvictede yasiyorsun, boyle bir paraya ihtiyacin yok, ama ac gozluluk yapip yatirmaya kalkiyorsun kimlik no nu falan veriyorsun. Bu teklifi geri itip bilgi vermemek cok kolay. Ama ac gozlukuk iste..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
...... ~ 9 yıl önce
dolandirani degilde dolandirmayani arayacaksin.Bol sans amma ne yazikki buyuk paralara dokunamionuz ne ise sizde ufak ufak goturun.,birgun kravati takipda soyle dam gibi milyonlari goturdunuzmu bu ulkeye sizde layik kilinacaksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bizim Türkler yapar ne derseniz diyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 9 yıl önce
Bunlara inanlar bi zahmet çatıya çıkıp intihar etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnanmak ~ 9 yıl önce
Bunlara hala inanan varsa bırakın ödesinler 500 euroyu. Nasıl bir milletiz biz. Her yerde bas bas bağırıyorlar ama hala dolandırıcılara para kaptırıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çünkü ~ 9 yıl önce
Thy den kazandınız demelerinden belli dolandırıcılıkları. Thy günahını vermez kimseye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000