12 Mayıs 2017, Cuma 09:25:00

Çiftçi'den THY'ye çağrı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yaz uygulaması kapsamında sefer kısıtlamasına gidecek olan Türk Hava Yollarının alacağı olumsuz bir kararın kent gelişimini doğrudan etkileyeceğini söyleyerek, seferlerin arttırılmasını talep etti.
  • O halde demek ki ne yapacakmışız? THY'yi ilk iş olarak esnek filo yapısına geçirecekmişiz. Filoya 15-20 adet 100 kişilik uçak olup bunla regional - yurtiçi uçuş planlaması yapacakmışız. Yaz geçip herkes köyüne döndüğünde de boşa çıkan uçakları gariban ülkelere ve/veya güney yarım küre ülkelerine dry/wet lease yapacakmışız. Özellikle sahra altı Afrika bakir. Cayır cayır uçun, Hindistan'ın yüzlerce siparişi gelmeden bu ülkeyi deneyin. İlker Aycı bey, bu esneklik konusunu masaya bir yatırın. Siz bilirsiniz, biz amatörüz. Talimat verip bilen kişilere çalışma yaptırın. Bugünün dünyasında ülkeler de, spor kulüpleri de, gelişmiş çok uluslu firmalar da böyle yönetiliyor. Müşterisini memnun edemeyen yönetimler yıkılıp gidiyor. Önce müşteri memnuniyeti. BU işler boşluk kabul etmez, sadece SHGM'ye ve bayrak taşıyıcı olmanıza güvenmeyin. Kendi hedef ve zorluklarınızı kendiniz koyun, sürekli formda kalmak için bu zorlukları kendiniz aşın. Herkes biliyorum yurt içinde THY'nin rakibi olmadığını...
  • Herkes kendini düşünüyor; sefer arttırılsın tamam da şirket zor durumdayken boş gidip gelmektense; uçakları artan yurtdışı pazarına çekip kullanması, biraz kara geçmesi bireysel veya şehir çıkarları-memleketçilik açısından değil de burdan ekmek yiyen binlerce insanın ve milli bayrak taşıyıcısının operasyon sürekliliği için bu tarz bir adım atması gayet de kabul edilebilir değil mi?
  • Kentin gelişimini de mi thy düşünecek? Dolu giden hiç bir hattı azaltacak kadar işbilmez değil herhalde bu adamlar.
  • Yazın bi dünya turist balıklı gölü ve tarihi yapıları görmeye geliyor bu ne mantık

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yaz uygulaması kapsamında sefer kısıtlamasına gidecek olan Türk Hava Yollarının alacağı olumsuz bir kararın kent gelişimini doğrudan etkileyeceğini söyleyerek, seferlerin arttırılmasını talep etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Nihat Çiftçi, Türk Hava Yollarının olası bir sefer kısıtlamasına gitmesi halinde kentin gerek turizm gerekse de ekonomik açıdan olumsuz etkileneceğini söyledi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik olmak üzere tüm milletvekilleri ile bu konuda görüşmeler yaptıklarını sözlerine ekleyen Başkan Nihat Çiftçi, THY'ye çağrıda bulunarak sefer sayısının arttırılmasını istedi. Diğer havayolu taşımacılığı yapan firmalara da sefer arttırma çağrısı yapan Başkan Çiftçi, "Biz Şanlıurfa Valimiz Güngör Azim Tuna ve ŞUTSO yönetimi ile de bu konuda görüşmeler yaptık. Şanlıurfa büyüyen bir şehirdir. Tarihi ve kültürel bir şehrimizdir. Göbeklitepe'si ile bir milyon rezervasyonu olan bir şehiriz. Yine Kıbrıs'ta 15 bin öğrencisi olan önemli bir iliz. Özel havacılık işletmesini sağlayan firmalardan sefer iptalini görüyoruz. Yine yaz uygulamasından dolayı Türk Hava Yollarının sefer kısıtlamasına gideceğini öğrenmiş bulunuyoruz. Ankara'daki milletvekillerimize ve Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik’e konu iletildi. Onlar sağ olsunlar takibini yapıyorlar. Ama ben Şanlıurfa halkı adına söylüyorum. Halkımız sefer sayılarının artırılmasını istiyor. Şanlıurfa bir huzur kenti, turizm şehri ve biz turizm potansiyelinin kaybedilmesini istemiyoruz. Bunun için gerek Türk Hava Yolları ve yine gerekse özel firmaların da seferlerini arttırmalarını istiyoruz. Herkesin görüşü bu yöndedir. Hiç bir zaman yolcu azlığı da söz konusu değildir. Bu sorunu aşmak için doluluk oranına yüzde 100 taahhüde varız" şeklinde konuştu.

Çiftçi'den THY'ye çağrı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

O halde? ~ 2 yıl önce
O halde demek ki ne yapacakmışız? THY'yi ilk iş olarak esnek filo yapısına geçirecekmişiz. Filoya 15-20 adet 100 kişilik uçak olup bunla regional - yurtiçi uçuş planlaması yapacakmışız. Yaz geçip herkes köyüne döndüğünde de boşa çıkan uçakları gariban ülkelere ve/veya güney yarım küre ülkelerine dry/wet lease yapacakmışız. Özellikle sahra altı Afrika bakir. Cayır cayır uçun, Hindistan'ın yüzlerce siparişi gelmeden bu ülkeyi deneyin. İlker Aycı bey, bu esneklik konusunu masaya bir yatırın. Siz bilirsiniz, biz amatörüz. Talimat verip bilen kişilere çalışma yaptırın. Bugünün dünyasında ülkeler de, spor kulüpleri de, gelişmiş çok uluslu firmalar da böyle yönetiliyor. Müşterisini memnun edemeyen yönetimler yıkılıp gidiyor. Önce müşteri memnuniyeti. BU işler boşluk kabul etmez, sadece SHGM'ye ve bayrak taşıyıcı olmanıza güvenmeyin. Kendi hedef ve zorluklarınızı kendiniz koyun, sürekli formda kalmak için bu zorlukları kendiniz aşın. Herkes biliyorum yurt içinde THY'nin rakibi olmadığını...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SusuzHotcup ~ 2 yıl önce
Herkes kendini düşünüyor; sefer arttırılsın tamam da şirket zor durumdayken boş gidip gelmektense; uçakları artan yurtdışı pazarına çekip kullanması, biraz kara geçmesi bireysel veya şehir çıkarları-memleketçilik açısından değil de burdan ekmek yiyen binlerce insanın ve milli bayrak taşıyıcısının operasyon sürekliliği için bu tarz bir adım atması gayet de kabul edilebilir değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 2 yıl önce
Kentin gelişimini de mi thy düşünecek? Dolu giden hiç bir hattı azaltacak kadar işbilmez değil herhalde bu adamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamsız ~ 2 yıl önce
Yazın bi dünya turist balıklı gölü ve tarihi yapıları görmeye geliyor bu ne mantık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 2 yıl önce
Atma ziya

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000