15 Haziran 2009, Pazartesi 08:35:15

'Bursa' uçağıyla ilgili şok iddia!

Havacılık tarihi uzmanı Kline, 1975'te Marmara'ya düşen ve enkazı hâlâ çıkarılmayan Bursa uçağıyla ilgili şok bir açıklama yaptı...
  • YIL 1974 izmirde van uçağı ,ve bir yıl geçtikten sonra bursa uçağının marmaraya düşüşü gene tarihini tam hatırlamadığım ısparta yada esenboğa ya düşen .......kuyruk isimli bir f-28 daha bize 5 adet kiralanmış 3 tanesi bizde düştü daha sonra geri verdiklerimizde biri iranda iç hat seferi yaparken geri kalan da geçen mart ayında düştü fakat çok sevimli ve sağlıklı uçaklar değildi hele cumaovasına düşen van isimli uçağın kazası tam bir facia idi o kazada bir akrabamı kaybetmiştim zafer altıntop...
  • Niye teşekkür edecekmişiz. Ne yapmış bizim için.Burada duyduğunu orada satmış.Onun gibi kaç tane meraklı var memlekette.Amerikalı olduğu için ilgi çekiyor.
  • adama tesekkur edeceginize hakaret ediyorsunuz...
  • Bu konuda en son konuşması gereken Stuart Kline dır. Havacılık tarihi uzmanı ünvanını ona kim vermiş.
  • Kalk sen arastir o zaman...
  • stuart kline de kimmiş? elin adamına mı kalmış bizim uçağımız? bu adam sahtkar inanmayın.
  • türk havacılık tarihini araştırmak stuart kline'a kalırsa böyle olur. bu adamın genel kurmay tarafından askeri birliklere girmesinin yasak olduğunu biliyor musunuz?

Havacılık tarihi uzmanı Kline, "Bilderberg'in kurucusu Hollanda Prensi, Türkiye’ye 5 uçak sattı. 3’ü Türkiye’de düştü. Bursa uçağının enkazı hâlâ Marmara’da yatıyor. Devlet ‘sus payı’ alarak kazanın üzerini örttü" dedi.

Tarih; 30 Ocak 1975... THY 345 sefer sayılı F-28 tipi jet yolcu uçağı 41 yolcusuyla birlikte İzmir'den hareket ediyor. Uçak İstanbul'a kadar normal bir sefer yapıyor, tam inişe geçeceği sırada kuleden anons yapılıyor: "Pist ışıkları genel bir elektrik arızası yapmıştır. Birkaç dakika içinde geçecektir...”

Kaptan pilot tekrar yükselip inişe geçeceğini söylüyor. Ardından, uçağın kuleyle irtibatı kesiliyor. F-28, bilinmeyen bir nedenle Marmara Denizi'nin karanlık sularına gömülüyor. Bursa uçağı o gün denize neden düştü, uçağın enkazının 34 yıl boyunca bulunamamasının sebebi neydi, uçakta hayatını kaybedenlerin cesetleri niçin sırra kıdem bastı? Bütün bu soruları, facebook'ta kazazedelerin yakınları için grup kuran, uzun yıllardır Türkiye'de yaşayan Havacılık Tarihi Uzmanı ve Araştırmacı Yazar Stuart Kline'a yönelttim. Kline, 34 yıllık bu gizemi aydınlatacak çok çarpıcı açıklamalar yaptı...

Bilgi için: İnternet ansiklopedisi Vikipedi'ye göre Bilderberg toplantıları, iş,basın,siyaset alanlarını etkileyen yaklaşık 130 kişinin katıldığı yıllık resmi olmayan toplantılar. İlk olarak 1954’te Hollanda'da başladı. Kurucuları arasında Hollandı prensi Bernhard ve Polonyalı sosyolog Dr. Joseph Retinger var. Bilderberg'in kuruluşunda, ABD istihbarat örgütlerinin, özellikle CIA'nın rolü olduğu bilinmektedir. Türkiye’deki toplantılar şu ana dek 18- 20 Eylül 1959'da Yeşilköy-İstanbul'da, 25-27 Nisan 1975'te Çeşme'de Hotel Altın Yunus'ta yapılmıştır.

Atlas Okyanusu'na düşen Air-France uçak kazası bize yıllar önce 30 Ocak 1975’te Marmara Denizi'ne düşen Bursa uçağı kazasını hatırlattı.

Atlas Okyanusu'ndan cesetler çıkıyor ama Bursa uçağında vefat edenlerin pek çoğu bulunamadı değil mi? Ne uçağın enkazını çıkarttılar ne de cesetleri...

İstenseydi yapılırdı. Benim bildiğim cesetlerden biri Yalova'da kıyıya vurmuş.

Uçak nerede?

Düştüğü nokta tam olarak Florya Deniz Köşkü'nün yaklaşık 3 mil açıklarında, 68-75 metre arasında. Avcılar'daki ve Yeşilköy'deki tüm balıkçılar enkazın nerede olduğunu çok iyi biliyorlar.

BILDERBERG’İN SIRRI

THY neden enkazı çıkarmak istemiyor?

Düşen uçak Hollanda yapımı Fokker-28 idi... Fokker'in sahibi Prens Bernhard'dır. Kendisi Bilderberg adlı örgütün kurucusu ve başkanıydı. Hitler'den kalma bir örgüttü bu. Bilderberg toplantılarına iş, basın-yayın, siyaset alanlarını etkileyen, dalında önemli kişiler katılırdı. Türkiye'de son 50 yıldır başa geçen ünlü politikacıların çoğunluğu bu örgüte bağlıydılar. Hatta kazadan 3 ay sonra Çeşme Altın Yunus'ta Bilderberg toplantısı yapıldı.

Daha açık konuşur musunuz?

Hâlâ anlamadınız mı, THY, o yıllarda Prens Bernhard'dan 5 adet Fokker-28 satın aldı. Türkiye'de bir anlaşma yaptılar. 5 Fokker uçağının üçü zaten düştü. Bursa uçağının düşüşü THY'deki 3'üncü Fokker kazasıydı. THY'nin elinde bu kazalardan sonra 2 tane Fokker kaldı. Tepki üzerine THY "uğursuz uçaklar" diyerek 2’sini iade etti. Verdikleri o Fokkerlar da yurtdışında düştü.

HÜKÜMETE ‘SUS PAYI’ VERİLDİ

Fokker'lerin alımında Türkiye'den bazı insanların menfaati olabilir mi?

 Bilderberg’in Çeşme'de düzenlediği toplantıya Süleyman Demirel de katıldı. Sekreterine sordum. "Hayır" dediler ama katılımcıların listesine bakarsanız Demirel'in aralarında olduğunu bulursunuz. n !!! Hollanda, sus payı olarak TC Hükümeti’ne bir miktar para verdi diye düşünüyorum. Bu kazalar daha fazla deşilmesin diye verilen bir paraydı bu...

Hostesin bebeği 42’nci yolcuydu ama kayıtta yok

Kayıtlarda Bursa uçağında 41 yolcu olduğu gösteriliyordu. Sorun da bu ya. O uçakta 42 kişi vardı. Bu sebeple ölenlerin akrabaları tazminat alamadılar. Sadece sigorta parasıyla yetindiler.

42'nci kişi kimdi?

42'ncisi kayda alınmayan bir çocuk. Ve o çocuğun yüzünden büyük bir ihtimalle bu uçağı denizden çıkarmadılar. Çünkü kayıtlarda yolcu sayısı 41 kişi olarak gösteriliyordu. Bu yüzden aileler tazminat alamadı.

O çocuğun uçakta işi ne, neden kayda alınmamış?

Leyla Önal hostes idi, o uçakta. Aynı zamanda Seyyal Taner'in kardeşi Serap Özşahin de hostesti. Leyla Önal'ın kızı da o uçaktaydı, kızını yanına almış. Ama kayıtlarda yok. Bu bebeğin adı Elif Önal. Yolcu listesinde bu bebek yoktu.

Atatürk 3 kez uçağa bindi

Atatürk'ün uçak korkusu olduğuna dair bir iddia var...

Atatürk hayatı boyunca hiç uçağa binmedi diyenler yalan söylüyorlar. Atatürk 1936’da 3 defa uçtu. Pilotunun adı Deli Tahir Maner'dir.

RIZA PAŞA HAYATINI KURTARDI

Atatürk sahiden uçaktan korkar mıydı?

Atatürk 1934’te Türk havacılara şu olayı anlatıyor: "1910 yılıydı. Ali Rıza Paşa ile birlikte Fransa'daki Picardie manevralarına davet edilmiştik. Manevra sonunda, daha çocukluk çağında olan uçaklarla gösteriler yapıldı.

Bundan sonra, manevraya katılan yabancı subaylardan isteyenlerin bu uçaklara bindirileceği bildirildi. Uçaklardan birine doğru yöneliyordum ki Ali Rıza Paşa bileğimden tuttu ve: 'Bilmediğin aş, ya karın ağrıtır, ya baş' diye beni uyardı. Uçağa, bir başka ülkeden bir subay bindi. Bu uçak, havada bir dönüş yaptıktan sonra düşüp yere çakıldı..." Atatürk o uçağa binseydi, bugün Türkiye yoktu. Fakat bununla ilgili ilginç bir detay var...

Nedir o?

Picardie manevralarında düşen o uçağın pilotu Louie Maideo... İlk askeri havacı şehit olarak tarihe geçiyor. Araştırdım, pilotun yanında yolcu yokmuş. Burada büyük bir çelişki var.

Terim’in babası Taner’in kardeşi

Uçak kazasında ölenlerin yakınlarını bir araya toplamak için neden internette bir grup açtınız?

 Kazazedelerin yakınları bu konuyla ilgilenenler dahil olmak üzere 900 kişiyiz. Kazazedelerin mezarları yok, anıt mezar yaptırmak istiyoruz. nŞarkıcı Seyyal Taner’in kızkardeşi hostes Serap Özşahin ve Fatih Terim’in eşi Fulya Terim’in babası Kamuran Aksu da uçak kazasında yaşamını yitirdi.

Onlarla irtibata geçtiniz mi?

 Taner'le görüştüm. Ona ve diğer kazazede ailelerin yakınlarına THY açıklama yapmamış. Terim ailesi grupla muhatap olmak istemiyor.

(Bugün)

'Bursa' uçağıyla ilgili şok iddia!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
YIL 1974 izmirde van uçağı ,ve bir yıl geçtikten sonra bursa uçağının marmaraya düşüşü gene tarihini tam hatırlamadığım ısparta yada esenboğa ya düşen .......kuyruk isimli bir f-28 daha bize 5 adet kiralanmış 3 tanesi bizde düştü daha sonra geri verdiklerimizde biri iranda iç hat seferi yaparken geri kalan da geçen mart ayında düştü fakat çok sevimli ve sağlıklı uçaklar değildi hele cumaovasına düşen van isimli uçağın kazası tam bir facia idi o kazada bir akrabamı kaybetmiştim zafer altıntop...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Niye teşekkür edecekmişiz. Ne yapmış bizim için.Burada duyduğunu orada satmış.Onun gibi kaç tane meraklı var memlekette.Amerikalı olduğu için ilgi çekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
adama tesekkur edeceginize hakaret ediyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu konuda en son konuşması gereken Stuart Kline dır. Havacılık tarihi uzmanı ünvanını ona kim vermiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kalk sen arastir o zaman...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
stuart kline de kimmiş? elin adamına mı kalmış bizim uçağımız? bu adam sahtkar inanmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
türk havacılık tarihini araştırmak stuart kline'a kalırsa böyle olur. bu adamın genel kurmay tarafından askeri birliklere girmesinin yasak olduğunu biliyor musunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000