20 Eylül 2013, Cuma 12:02:11

BİLİRKİŞİ RAPORU AÇIKLANDI

Hava İş Sendikası, uzun uçuşlardaki dinlenme süresinin 24 saate indirilmesi nedeniyle açtığı davada bilirkişi raporu açıklandı. Raporda 24 saate indirilen dinlenme süresinin iptali istendi...
  • Ayçin ağa uzatmaları oynuyor.Sabredin işçinin hakkını kavga ederek değil söke,söke alarak koruyacak bir sendika yönetimi geliyor.Oylar reform harekatına.
  • Yonetmelik degiseli iki sene olmadi bir senedir bu kuralsizlik yapiliyor sendikadan surekli uyariliyorduk bu sekilde ucmayin haklari yok kural ihlaline izin vermeyin diye ama sagolsun greve katilmayan arkadaslar o gunlerde bile isten atilma korkusu ile ucuyordu hatta ayda bir kez bu sekilde verilcek dendi sonra baktilar kimsenin giki cikmiyor bunu 3 e bile cikardilar sendikaya gereksiz saldiranlar sendika elinden geleni yapti yine ayni greve katilmayanlar sagolsun!!
  • Kim kime ne der nasil saldirir beni ilgilendirmiyor su an sendika baskani Atilay bey TİS imzalansin THY nin hukuksuzluguna saldirin birazda baskan secimi geldigi gun yiyim birbirinizi hesaplarinizi sorun . Ne Atilay bey umurumda ne de baskanlik icin yarisacaklar hic biriniz isciyi dusunmuyorsunuz tek derdiniz isci uzerinden kazanciniz bugun Atilay beyin harcamalarini maasini elestirenler dun nerdeydi niye sustu baskanlik secimi yaklasinca hesap sorar oldunuz GREV BİTSİN isimize donelim THY yorulmadin mi mahkemelerden hukuksuz uygulamalardan !!
  • Madem istiyorsun başlayalım saldırıya...Evet pala, 2009 daki seçimde söz vermene rağmen neden aidatları nereye harcadığını,gelir,giderini aidatını yediğin üyene açıklamıyorsun? neden passata biniyorsun? demirele kızıyordun memleketi 40 yıl yönetti koltuk hastası adam diyordun ama sen de 24 yıldır başkansın bu nasıl bir çelişki ? türkiye sendikal tarihinde ilk defa sendika başkanı olarak sen ve yanındaki düşkün ve yağcı tacizle yargılandınız nasıl olduysa takipsizlik kararı çıktı ama dava bitmedi temyizde bundan utanmadın mı ? aidatını yediğin işten atılanlar yanına geldiğinde onlara avukat abdiye gitmelerinden başka bir şey söylemedin ve üstelik de hukuk hizmetinin paralı olduğunu da söyledin ,neden? ve tek maaşla hem ev geçindirdin hem her akşam demlendin hem kişisel masraflarını karşıladın hem oğlunu yurtdışında okuttun hem tatillerini 5 yıldızlı otellerde geçirdin nasıl yaptın bunları bize de öğret biz de yapalım veya aşağıdaki kahraman adamına anlat o bize anlatsın olur mu ???
  • ben aidat veren ve bir uye olarak kime ne soyleyecegimi sana sorcak değilim neden grevi bekledi is veren Yönetmeliği degistireli iki yila geliyor neden ozaman itiraz etmedi bu pala efendi once onu aciklasin
  • ee henüz saldırıya başlamamışsınız; pala istifa, aidatlar ne oluyor, ocakbaşılar devam mı gibi sorulara, hadi ama neredesiniz, bakın yine (tarzan) THY yönetimi zor durumda hadi savunmaya geçin sallayıp durun sendika ve grevcilere, yarın öbür gün çıkar ortaya konuşursunuz gene....

Hava İş tarafından yapılan açıklamada:

THY A.O'nun uçucu ekiplerin iki yerel gece 36 saat ER dinlenme süresini 24 saate düşüren hukuksuz işlemine karşı açtığımız davada bilirkişi "tek taraflı değişikliğin iptali" gerektiği yönünde rapor sundu.

Bu dava Bakırköy iş 2. İş mahkemesinde devam etmekte olup 1 Ekim 2013 tarihinde duruşması olacaktır.
Grevin en önemli nedenlerinden biri olan bu konuda HAVA-İŞ yine hukuken haklı çıkmıştır. Toplu iş sözleşmesinin kazanılmış bu haklar geri götürülmeden imzalanması yönündeki görüşümüzün ne kadar haklı olduğu da bir kez daha hukuken ortaya çıkmıştır.

Israrla söylediğimiz gibi THY Yönetim Kurulu Başkanı söylediği sözün arkasında ise, hukuk tarafından da tescil edilen bu kazanılmış haklarımızı ortadan kaldıran REV-3 uygulamasından vazgeçip toplu sözleşmesinin imzalanması için masaya gelmelidir.

Ayrıca Sendika yönetimine muhalefet adıyla ortalarda dolaşan ve işveren teklifine imza atarız ve REV-3'ü kabul ederiz diyenlerin Hava-İş'in bu mücadelelerinden elbette haberi yoktur. Onlar bol bol karalama biz, mücadele ediyoruz.

Bilirkişi rapor sonuç maddesinde şöyle demekte.

SONUÇ: Tüm delillerin takdiri ve değerlendirmesi Sayın Mahkeme'ye ait olmak üzere,

davalı THYAO tarafından uçuş personeli için 36 saat olarak uygulanan dinlenme süresinin 24 saat olarak değiştirilmesi yönünde yapılan tek taraflı değişikliğin hukuka aykırı olduğunun tespiti ve iptalinin gerekeceğine,

ilişkin görüş ve kanaatimi içeren raporumu arz ederim.


BİLİRKİŞİ RAPORU AÇIKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

GM ~ 9 yıl önce
Ayçin ağa uzatmaları oynuyor.Sabredin işçinin hakkını kavga ederek değil söke,söke alarak koruyacak bir sendika yönetimi geliyor.Oylar reform harekatına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gereksizler ~ 9 yıl önce
Yonetmelik degiseli iki sene olmadi bir senedir bu kuralsizlik yapiliyor sendikadan surekli uyariliyorduk bu sekilde ucmayin haklari yok kural ihlaline izin vermeyin diye ama sagolsun greve katilmayan arkadaslar o gunlerde bile isten atilma korkusu ile ucuyordu hatta ayda bir kez bu sekilde verilcek dendi sonra baktilar kimsenin giki cikmiyor bunu 3 e bile cikardilar sendikaya gereksiz saldiranlar sendika elinden geleni yapti yine ayni greve katilmayanlar sagolsun!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim kime ne der ~ 9 yıl önce
Kim kime ne der nasil saldirir beni ilgilendirmiyor su an sendika baskani Atilay bey TİS imzalansin THY nin hukuksuzluguna saldirin birazda baskan secimi geldigi gun yiyim birbirinizi hesaplarinizi sorun . Ne Atilay bey umurumda ne de baskanlik icin yarisacaklar hic biriniz isciyi dusunmuyorsunuz tek derdiniz isci uzerinden kazanciniz bugun Atilay beyin harcamalarini maasini elestirenler dun nerdeydi niye sustu baskanlik secimi yaklasinca hesap sorar oldunuz GREV BİTSİN isimize donelim THY yorulmadin mi mahkemelerden hukuksuz uygulamalardan !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Madem öyle ~ 9 yıl önce
Madem istiyorsun başlayalım saldırıya...Evet pala, 2009 daki seçimde söz vermene rağmen neden aidatları nereye harcadığını,gelir,giderini aidatını yediğin üyene açıklamıyorsun? neden passata biniyorsun? demirele kızıyordun memleketi 40 yıl yönetti koltuk hastası adam diyordun ama sen de 24 yıldır başkansın bu nasıl bir çelişki ? türkiye sendikal tarihinde ilk defa sendika başkanı olarak sen ve yanındaki düşkün ve yağcı tacizle yargılandınız nasıl olduysa takipsizlik kararı çıktı ama dava bitmedi temyizde bundan utanmadın mı ? aidatını yediğin işten atılanlar yanına geldiğinde onlara avukat abdiye gitmelerinden başka bir şey söylemedin ve üstelik de hukuk hizmetinin paralı olduğunu da söyledin ,neden? ve tek maaşla hem ev geçindirdin hem her akşam demlendin hem kişisel masraflarını karşıladın hem oğlunu yurtdışında okuttun hem tatillerini 5 yıldızlı otellerde geçirdin nasıl yaptın bunları bize de öğret biz de yapalım veya aşağıdaki kahraman adamına anlat o bize anlatsın olur mu ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birbirine karıştı ~ 9 yıl önce
Her şeyi birbirine karıştırmak diye buna denir, sap ile samanı ayırmanı tavsiye ederim, haberi oku sonra ben niye bunları yazdım konu ile alakası ne diye kendi kendine sor umarım cevabını bulursun. Sorularının tümüne genel kurulda yanıt ara yukarıdaki haberde ve aşağıdaki yorumlarda değil, ayrıca madem devam eden bir süreç var hukuksuzluk yapma suç işleme derim ama sen genede bir düşün, sevgili klavye kahramanı
sendika yandasina ~ 9 yıl önce
ben aidat veren ve bir uye olarak kime ne soyleyecegimi sana sorcak değilim neden grevi bekledi is veren Yönetmeliği degistireli iki yila geliyor neden ozaman itiraz etmedi bu pala efendi once onu aciklasin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HADİ ORDAN ~ 9 yıl önce
Siz öncelikle terbiyeli olunuz , siz babanız oğlu için yorum yapmıyorsunuz be neden ile sendika başkanına pala efendi diye hitap edemezsiniz. Burada ki konu sizlerin haklarını gasp edenlere soramadıklarınızı, haklarınızı ancak mahkemeler ve yargı önünde savunmaya çalışanlara etmeye çalıştığınız hakaretler ve sallamalar, bu ne büyük ayıptır. Siz haklarınızı gasp edenlere karşı hiç bir şey yapmayacak veya yapamayacaksınız, sonra hakkınız savunanlara neden o zaman yapmadı bu zaman yaptı diye neredeyse küfür edeceksiniz, rahmetli Erbakan'ın deyişi ile "HADİ ORDAN, HADİ ORDAN"
Kahramanlar nerde? ~ 9 yıl önce
ee henüz saldırıya başlamamışsınız; pala istifa, aidatlar ne oluyor, ocakbaşılar devam mı gibi sorulara, hadi ama neredesiniz, bakın yine (tarzan) THY yönetimi zor durumda hadi savunmaya geçin sallayıp durun sendika ve grevcilere, yarın öbür gün çıkar ortaya konuşursunuz gene....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000