07 Ocak 2013, Pazartesi 14:01:04

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BEYAZ ALARM!

Yurdun birçok yerinde etkili olan kar yağışı uçuş trafiğini olumsuz yönde etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) iç ve dış hatlarda toplam 40 civarında seferini iptal etti...
  • atatürk döneminde türkler ateşle imtihan olur. tayyip döneminde ise karla :)
  • Yahu ayıp , ayıp. bir kar yağdı halimize bakın. Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi zaten .Ee noldu bizimkilere. İyiki kuzey ülkelerinde değiliz. 365 gün uçak kaldıramayız. iptallere bakın. Maşallah. Bir yerde birşeyler eksik ama. neyse. Haydi hayırlı traşlar.
  • YA O Değilde geçen haftalarda ki kar yağışında Push-Back'ten dönerken TAXI'deki kar temizleme aracını kullanan adam durma veya yavaşlama gereksinimi duymadan üzerime sürdü. Ben dikkat etmesem altında kalacaktım. DHMI Her konuda çok kötüsün.
  • galeride 19. resim swiss air oy aman neler grecektik daha:d
  • bayılıyorum şu manzaraya, kar yakışıyor kuşlarıma
  • THY ucuslarini iptal edince ucaklari nerede kaliyor ? Bu ltba icin sorun olmuyormu ?yeterli yer varmi kar yagisinda operasyon yapabilen pilot ve firmalar icin ?

Yoğun kar yağışı ile birlikte hava trafiğinde önemli aksamalar meydana geliyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan; Iğdır, Gaziantep, Diyarbakır, Konya, Kayseri, Elazığ, Trabzon, Ankara, İzmir ve Antalya’ya yapılacak bazı seferler iptal edildi.

Bu sabahtan itibaren başlayan soğuk hava ve kar yağışı hava trafiğini de olumsuz etkiliyor. Trabzon Havalimanı’ndan saat 09.45, 22.50’de Antalya Havalimanı’ndan saat 17.00 ve 20.15’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na yapılması planlanan seferler iptal edildi.

Bugün Atatürk Havalimanı'na yapılacak olan TK 2653 sefer sayılı Sivas, TK 2665 sefer sayılı Erzincan, TK 2201 sefer sayılı Kahramanmaraş, TK 2719 sefer sayılı Iğdır, TK 2143 2153 2171 2189 sefer sayılarıyla Ankara, TK 2467 sefer sayılı Adana, 2421 sefer sayılı Antalya uçuşları iptal edilirken, THY'nin Atatürk Havalimanı'ndan yapılacak Ankara, Antalya, İzmir, Adana, Trabzon seferleri de iptal edildi.

Dış hatlarda ise Atatürk Havalimanı’ndan yapılması planlanan saat 03.15 Meşhed, 19.25 Berlin-Tegel, 19.55 Amman, 19.45 Viyana, 19.50 Beyrut, 20.00 İslamabad, 20.25 Kopenhag, 21.00 Milano, 22.50 Bükreş seferleri de iptal edildi.

Bu arada Atatürk Havalimanı apronunda karla mücadele araçları hazır kıta beklerken, pistlerde temizlik çalışması da devam ediyor. Kalkış yapacak olan yerli ve yabancı tescilli uçakların hepsi kalkışı öncesinde alkol ve glikol karışımından oluşan sıvıyla (de-icing) yıkanarak buzlanmaya karşı tedbir alınıyor.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BEYAZ ALARM!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

prometheus ~ 9 yıl önce
atatürk döneminde türkler ateşle imtihan olur. tayyip döneminde ise karla :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alidesidero ~ 9 yıl önce
Yahu ayıp , ayıp. bir kar yağdı halimize bakın. Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi zaten .Ee noldu bizimkilere. İyiki kuzey ülkelerinde değiliz. 365 gün uçak kaldıramayız. iptallere bakın. Maşallah. Bir yerde birşeyler eksik ama. neyse. Haydi hayırlı traşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 9 yıl önce
YA O Değilde geçen haftalarda ki kar yağışında Push-Back'ten dönerken TAXI'deki kar temizleme aracını kullanan adam durma veya yavaşlama gereksinimi duymadan üzerime sürdü. Ben dikkat etmesem altında kalacaktım. DHMI Her konuda çok kötüsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
swiss ~ 9 yıl önce
galeride 19. resim swiss air oy aman neler grecektik daha:d

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isim/rumuz ~ 9 yıl önce
bayılıyorum şu manzaraya, kar yakışıyor kuşlarıma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NoMad ~ 9 yıl önce
THY ucuslarini iptal edince ucaklari nerede kaliyor ? Bu ltba icin sorun olmuyormu ?yeterli yer varmi kar yagisinda operasyon yapabilen pilot ve firmalar icin ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000