07 Mayıs 2014, Çarşamba 19:52:36

ANADOLUJET UÇAĞINDA BOMBA PANİĞİ

Anadolujet'in bugün gerçekleştireceği Ankara - Erzurum seferini yapacak uçağı, bomba şüphesiyle seferini gerçekleştiremedi. Uçakta arama çalışmaları başladı...
  • Tamam herşey güzel THY ekibini alkışlıyorum durum gereği binbir türlü prosedürü başlatıp bitirmişler güvenlik herşeyden önemlidir.Buraya kadar herşey güzel.Şimdi bir iş adamı düşünün yanında da aynı statüde biri.Yanındakine diyorki bomba gibi bir projem var ... ee şimdi prosedür başlayacak.Kurallarda biraz esnekliğe gidilemez mi aslında ?
  • O kelimenin kendi aralarinda yapilan bir sohbette kullanilmamasi gerektigini yolcu neteden bilsin. Herhangi bir yerde yaziyor mu? Yazmiyorsa catir catir tazminatini alir. Yeter ki israrci olsun.
  • Hiiiç öyle kızmak bozulmak yok. Agalar beyler adam olacaksınız adam önce. Kurallara uyacaksınız. Abi çişim geldi sağa çek inelim aracında değilsiniz. Havacılık için riskli olan herneyse yapmayacaksın hatta çeneni bile açmayacaksın. Bu işin suyu çıktı demeyeceksin,suyunu çıkartmayacaksın. Bu işin kuralı kanla yazılmıştır. Uyacaksın emniyetle uçacaksın.
  • Yolcu ciddi bir miktar para cezası alır, kamu davayı sürer ve olasılık cezayla son bulur, TK kişiyi yaşattığı maduriyetten ötürü kara listeye alır ve bir daha uçurmaz, kişi memursa uzaklaştırma alabilir gibi hususlar mevcut ! Dahası tepkili arkadaşım ne olsaydı duyarlı hareket etmeselerdi gerçekten bomba olsaydı insanlar anadolunun ücre köşelerinden mi toplansaydı ! Endonezyadaki dreamliner neden bulunamıyor sizce ? Endonezya uçağındaki kaçak yolcuların bomba taşımadığı hususunda garanti verebilirmisin ???
  • Bu olay gerçekeşirken ben Sabiha-Esenboğa Pegasus uçağındaydım. İndiğimizde Anadolujet uçağını uzak-park yerine giderken arkasında itfaiye ve ambülans aracı takip ederken gördüm (sadece birer tane). ilk başta ciddi bir olay var zannetmiştim, ancak anlıyorum ki saçma sapan bir konu. Uçuş ekibini ve yer ekibini duyarlılıkları ve profesyonellikleri konularında tebrik ediyorum; kurallara harfiyen uymuşlar. Ancak ülkemiz insanlarının artık bu konularda eğitilmesi gerekiyor; bu sadece havayollarının sorunu değil; tüm halka bir şekilde kuralların anlatılması lazım. Bunu ABD'de (bizden çok daha düşük eğitim seviyesinde insanlara) öğretmişler; biz de yapabiliriz sanıyorum.
  • Bu konunun suyu cikti bi sekilde artik buna bir cozum bulmak lazim,ciddi maddi kayiplar ve magduriyetler olusuyor....
  • Bla bla bla....
  • Allah bunlarında horevlilerinde belasını versin..kaldık uçak beklioz 3 saattir erzurumda yazıklar olsun
  • Arama çalışmalarından rahatsız olanlar neyin kafasını yaşıyor bilemiyorum ancak bu uygulama bizlere, sevdiklerimize, vatandaşımıza bir şey olmasın diye yapılıyor... Uçakta gerçekten bir patlayıcı madde olabilir. Güvenlik tedbirini hiç bir zaman elden bırakmamak gerekiyor. Görevlilerin bu konuda harfiyen uyduğunu ve görevini yerine getirdiğini görmek çok sevindirici.
  • Bu adamın cezalandırılması lazım. Uçaktaki bu kadar insanın, yolcunun suçu ne?Bu bir kamu suçu! Bu bir ceza gerektiren suç ve kimsenin şikayetine bakılmamalı.Savcılığı göreve davet ediyorum.

Türk Hava Yolları'nın alt markası Anadolujet'in bugün gerçekleştireceği Ankara-Erzurum uçağı bomba şüphesiyle seferini henüz gerçekleştiremedi.

Edinilen bilgilere göre Anadolujet'in TK7074 sefer sayılı TC-SBG tescilli Boeing 737-800 tipi uçağı, Ankara - Erzurum seferini yapmak üzere yolcularını aldı.

Uçak henüz hareket etmeden bir yolcu grubunun konuşması esnasında 'bomba' kelimesi geçmesi nedeniyle görevli kabin ekibi durumu kaptan pilota iletti.

Havacılık kuralları gereği kaptan pilot durumu güvenlik güçlerine iletti. Tüm yolcular ve kabin ekipleri uçaktan boşaltılırken valizler ve yolcuların eşyaları prosedür gereği X-ray cihazından geçirildi ve uçakta bomba şüphesi üzerine arama çalışmaları devam ediyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

ANADOLUJET UÇAĞINDA BOMBA PANİĞİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Eyvallah ~ 9 yıl önce
Tamam herşey güzel THY ekibini alkışlıyorum durum gereği binbir türlü prosedürü başlatıp bitirmişler güvenlik herşeyden önemlidir.Buraya kadar herşey güzel.Şimdi bir iş adamı düşünün yanında da aynı statüde biri.Yanındakine diyorki bomba gibi bir projem var ... ee şimdi prosedür başlayacak.Kurallarda biraz esnekliğe gidilemez mi aslında ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
O kelimenin kendi aralarinda yapilan bir sohbette kullanilmamasi gerektigini yolcu neteden bilsin. Herhangi bir yerde yaziyor mu? Yazmiyorsa catir catir tazminatini alir. Yeter ki israrci olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Klon Uygulaması ~ 9 yıl önce
her salataya maydonozsun
Bilgi ~ 9 yıl önce
Yolcuların bu konuda bilgilendirilmesi gereklidir, haklısınız. Fakat bu iş nasıl olacak? Herkese ilk uçuşundan evvel kurs mu verilmeli? Yoksa sağduyu sahibi her insan gibi bunun paniğe sebep olacağını tahmin ederek bomba, düşmek, uçak kaçırmak gibi şeylerin telaffuzundan mümkün mertebe kaçınmak mı gerekli? Ayrıca yolcu tazminat filan alamaz bu konuda, fakat cezaya çarptırılması dahi mümkün olabilir. Hukukta şöyle denir, bir kuralın/kanunun varlığından haberdar olmamak, kuralı çiğnemek için bir mazeret değildir. Saygılar.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hiiiç öyle kızmak bozulmak yok. Agalar beyler adam olacaksınız adam önce. Kurallara uyacaksınız. Abi çişim geldi sağa çek inelim aracında değilsiniz. Havacılık için riskli olan herneyse yapmayacaksın hatta çeneni bile açmayacaksın. Bu işin suyu çıktı demeyeceksin,suyunu çıkartmayacaksın. Bu işin kuralı kanla yazılmıştır. Uyacaksın emniyetle uçacaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duyarlıyım ~ 9 yıl önce
Yolcu ciddi bir miktar para cezası alır, kamu davayı sürer ve olasılık cezayla son bulur, TK kişiyi yaşattığı maduriyetten ötürü kara listeye alır ve bir daha uçurmaz, kişi memursa uzaklaştırma alabilir gibi hususlar mevcut ! Dahası tepkili arkadaşım ne olsaydı duyarlı hareket etmeselerdi gerçekten bomba olsaydı insanlar anadolunun ücre köşelerinden mi toplansaydı ! Endonezyadaki dreamliner neden bulunamıyor sizce ? Endonezya uçağındaki kaçak yolcuların bomba taşımadığı hususunda garanti verebilirmisin ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
malezya ~ 9 yıl önce
olmasın?
777 ~ 9 yıl önce
olmasın?
Frequent Flyer ~ 9 yıl önce
Bu olay gerçekeşirken ben Sabiha-Esenboğa Pegasus uçağındaydım. İndiğimizde Anadolujet uçağını uzak-park yerine giderken arkasında itfaiye ve ambülans aracı takip ederken gördüm (sadece birer tane). ilk başta ciddi bir olay var zannetmiştim, ancak anlıyorum ki saçma sapan bir konu. Uçuş ekibini ve yer ekibini duyarlılıkları ve profesyonellikleri konularında tebrik ediyorum; kurallara harfiyen uymuşlar. Ancak ülkemiz insanlarının artık bu konularda eğitilmesi gerekiyor; bu sadece havayollarının sorunu değil; tüm halka bir şekilde kuralların anlatılması lazım. Bunu ABD'de (bizden çok daha düşük eğitim seviyesinde insanlara) öğretmişler; biz de yapabiliriz sanıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 9 yıl önce
her zamanki gibi cok biliyourz.. seviyematik ile olcumu yapmisiz :)
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bu konunun suyu cikti bi sekilde artik buna bir cozum bulmak lazim,ciddi maddi kayiplar ve magduriyetler olusuyor....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bla bla bla....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
qwe ~ 9 yıl önce
Allah bunlarında horevlilerinde belasını versin..kaldık uçak beklioz 3 saattir erzurumda yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okuyucu ~ 9 yıl önce
Arama çalışmalarından rahatsız olanlar neyin kafasını yaşıyor bilemiyorum ancak bu uygulama bizlere, sevdiklerimize, vatandaşımıza bir şey olmasın diye yapılıyor... Uçakta gerçekten bir patlayıcı madde olabilir. Güvenlik tedbirini hiç bir zaman elden bırakmamak gerekiyor. Görevlilerin bu konuda harfiyen uyduğunu ve görevini yerine getirdiğini görmek çok sevindirici.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bu yolcu A.A. ~ 9 yıl önce
Bu adamın cezalandırılması lazım. Uçaktaki bu kadar insanın, yolcunun suçu ne?Bu bir kamu suçu! Bu bir ceza gerektiren suç ve kimsenin şikayetine bakılmamalı.Savcılığı göreve davet ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000