19 Ağustos 2008, Salı 15:13:36

Anadolu Jet yeni uçaklarını getirdi

THY’nin alt markası Anadolujet, bugün filosuna kattığı 2 adet B737-800 ile envanterindeki uçak sayısını 8’e yükseltti.
  • Anodolu jet'in kısa mesafelerde de ekonomik olan 20-50 yolcu kapasiteli turboprop uçaklar ile Anadolu şehirleri arasında çapraz uçuşlara başlayacağı günleri de görmeyi ve jet motorlu pervaneli bu uçaklarla kısa mesafelerde de ekonomik uçuşlarla anodoluya en iyi hizmeti sağlayacağı günleri de görmeyi umut ediyoruz. Yeni uçaklar hayırlı olsun...
  • Ankara'dan sadece İstanbul uçuşlarını THY yapacak denilerek başlayan yeni operasyon Bodrum ve Dalaman pastasını görünce bu uçuşların THY'ye kayması ile devam etti. Üstelik müşterilere hiç bir bilgilendirme yapılmadan... O uçuşlarda o fiyatlara THY'de bu kadar doluluk devam ettiği sürece Anadolujet'in oralara uçacağını zannetmiyorum.
  • YENİ UÇAKLARINIZ HAYIRLI OLSUN,YOLUNUZ AÇIK OLSUN.DEĞERLİ ANADOLUJET YÖNETİMİNDEN BİR RİCAMIZ OLACAK.ANKARADAN DALAMAN VE BODRUM UÇUŞLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK
  • bu ucaklar uzun surelıgıne kıralandı ama yepyenı ucaklardır. ajet'e hayırlı olsun...
  • kuşlar.........
  • DEGERLİ ANADOLUJET GEN MÜD. UÇAĞIMIZ HAYIRLI OLSUN KARS'A EK OLARAK GECE ANKARA UÇUŞU KOYURSANIZ HEM KARS ADINA HEMDE FİLONUZ ADINA İYİ OLUR.
  • Anadolujet 419 km olan ankara-samsun uçarken 442 km olan ankara-sivas'a neden uçmuyor... Yeni filo yeni uçuş... Anadolujet'i Sivas'a bekliyoruz...
  • yeni olduğunu sanıyorum yeni olsaydı onun teslim töreni falan daha detaylı anlatılırdı, ya leasing firmalarından almışlardır yada thy nin filosundan kaydırma yapmışlardır diye düşünüyorum..
  • uçaklar TK dan geLmedi kiraLanmadıda yeni alındı buram buram 0 mil kokusu var uçakta
  • Bu uçak TK nın mevcut filosundan boyanarak mı geldi yok yeni kiralanan extra bir uçakmı.

Boeing 737-800 tipi 2 uçağının Anadolu Jet'in filosuna katılması dolayısıyla Esenboğa Havalimanı TAV Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Türk Hava Yolları Bölgesel Uçuşlar Merkezi Başkanı Sami Alan, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin o ülkenin ulaşımıyla ilgili olduğunu söyledi.

Sami Alan, Türkiye'de uçağa binmeyen kimsenin kalmayacağını belirterek, “Anadolu Jet, Anadolu halkını anlayan ve ona istediği güveni, uçuş kolaylığını sunan, ulaşımda halka akıllı bir alışveriş imkânıdır” dedi.

 THY'nin Türkiye'de hava taşımacılığında önemli bir görev üstlendiğini belirten Alan, hizmeti vatandaşın ayağına götürmek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Alan, 2023 Strateji Projesi çerçevesinde Anadolu Jet adı altında Anadolulunun ayağına hizmet götürdüklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Anadolu Jet ile 5 uçakla hizmet atağı başlattık. Önce 6'ya daha sonra uçak sayımızı 8'e çıkardık. Sevdiklerine ve başarıya hızla ulaşmak Anadolu insanı için bir lüks değil, haktır. Anadolu Jet, Anadolu'nun merkezinden Anadolu'nun 20 şehrine insanını uygun fiyata ve güvenle ulaştırıyor. Anadolu Jet, Anadolu insanının ödediği hizmetlere yatırım yapıyor. Bu yatırımı da bedelini ödemeye yanaşmadığı maliyet unsurlarından tasarruf ederek karşılıyor.”

“Fazla yolcuya az karlı hizmet”

Esenboğa Havalimanı'nda İç ve Dış Hatlar ağının daha da genişletilmesi için çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyleyen Alan, Esenboğa Havalimanı'nda önümüzdeki yıllarda uluslararası yolcu taşımacılığının da artacağını umut ettiğini kaydetti.

Sami Alan, Anadolu Jet'in hizmet profilini mutlak karlar için oluşturmadığını, daha az karla, daha fazla yolcuya hizmet vermeyi amaçladıklarını belirterek, hedeflerinin yıllık yolcu kapasitesini 2,5 milyona çıkarmak olduğunu bildirdi.

THY Ankara İstasyon Müdürü Hasan İskender de Anadolu Jet'in kurulduğu günden bu yana çok hızlı bir yolcu kapasitesine ulaştığını söyledi.

Konuşmaların ardından, Alan ve İskender, Esenboğa Havalimanı Mülki İdari Amiri Ali Bakoğlu ve TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer ile pasta kesti. Törende daha sonra, Anadolu Jet'in Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, havaya su sıkan itfaiye araçlarının arasından Esenboğa Havalimanı terminal binasına yanaştı.

AnadoluJet

AnadoluJet

AnadoluJet

Anadolu Jet yeni uçaklarını getirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Rumuz ~ 14 yıl önce
Anodolu jet'in kısa mesafelerde de ekonomik olan 20-50 yolcu kapasiteli turboprop uçaklar ile Anadolu şehirleri arasında çapraz uçuşlara başlayacağı günleri de görmeyi ve jet motorlu pervaneli bu uçaklarla kısa mesafelerde de ekonomik uçuşlarla anodoluya en iyi hizmeti sağlayacağı günleri de görmeyi umut ediyoruz. Yeni uçaklar hayırlı olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoda ~ 14 yıl önce
Ankara'dan sadece İstanbul uçuşlarını THY yapacak denilerek başlayan yeni operasyon Bodrum ve Dalaman pastasını görünce bu uçuşların THY'ye kayması ile devam etti. Üstelik müşterilere hiç bir bilgilendirme yapılmadan... O uçuşlarda o fiyatlara THY'de bu kadar doluluk devam ettiği sürece Anadolujet'in oralara uçacağını zannetmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GÖKYÜZÜ ~ 14 yıl önce
YENİ UÇAKLARINIZ HAYIRLI OLSUN,YOLUNUZ AÇIK OLSUN.DEĞERLİ ANADOLUJET YÖNETİMİNDEN BİR RİCAMIZ OLACAK.ANKARADAN DALAMAN VE BODRUM UÇUŞLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
medjai ~ 14 yıl önce
bu ucaklar uzun surelıgıne kıralandı ama yepyenı ucaklardır. ajet'e hayırlı olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuzrumuz ~ 14 yıl önce
kuşlar.........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ACNT ~ 14 yıl önce
DEGERLİ ANADOLUJET GEN MÜD. UÇAĞIMIZ HAYIRLI OLSUN KARS'A EK OLARAK GECE ANKARA UÇUŞU KOYURSANIZ HEM KARS ADINA HEMDE FİLONUZ ADINA İYİ OLUR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dandan ~ 14 yıl önce
Anadolujet 419 km olan ankara-samsun uçarken 442 km olan ankara-sivas'a neden uçmuyor... Yeni filo yeni uçuş... Anadolujet'i Sivas'a bekliyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dark_pilot ~ 14 yıl önce
yeni olduğunu sanıyorum yeni olsaydı onun teslim töreni falan daha detaylı anlatılırdı, ya leasing firmalarından almışlardır yada thy nin filosundan kaydırma yapmışlardır diye düşünüyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
by esenboğa ~ 14 yıl önce
uçaklar TK dan geLmedi kiraLanmadıda yeni alındı buram buram 0 mil kokusu var uçakta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aeros ~ 14 yıl önce
Bu uçak TK nın mevcut filosundan boyanarak mı geldi yok yeni kiralanan extra bir uçakmı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000