09 Mart 2011, Çarşamba 16:48:24

ALİ ARIDURU İSTİFA EDİYOR (GÜNCELLENDİ)

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, 12 Haziran’daki Genel Seçimlerde milletvekili adayı olabilmek için istifa ediyor. Arıduru yarın sektörle vedalaşacak.
  • adamı görevinden almak için millet vekili adayı ol dediler shgm başınada rizeli birini koydular
  • Siz, değersiz yorumlarınıza bir lüzumsuzluk daha katmak için, gereksiz isminizi de alta iliştirirseniz, hiç olmazsa, bu ülkede para etmez şahsiyetlerinde aynı zamanda cesur olma ihtimallerinin olduğunu ortaya koymuş olursunuz. İsim veremem derseniz, veya başka bir isimle saçmalamaya devam ederseniz, teknolojinin geliştiğini görmezden gelmeniz sebebiyle, aslında ne kadar gereksiz olduğunuzu işaret etmiş olacağınızdan, şahsınızla alakalı başkaca bir söze de gerek bırakmayacaksınız. Bin dost az, bir düşman çok derler... Ağır yongayı yel kaldırmaz, Allah bu güzel yolunuzu mutluluğa eriştirsin kıymetli Abim
  • Airport haber neden yorumumu yayımlamıyorsunuz???? Sonuçta en ufak bir hakaret yok. Ben bu adamın istifa etmesine üzülmek zorunda mıyım arkadaşım?? Gitmesinin SHGM için hayırlı olduğunu tüm SHGM personeli biliyor. SHGM'de çalışmayanlar anlayamaz. Yorumumu yayımlamamanız tarafsızlığa yakışmaz.
  • Genel Müdürüm sizinle çalışma şansına sahip olduğumuz için çok mutluyuz,başarıların devamının geleceğini hep birlikte göreceğiz.
  • Tanımadan uzaktan yorum yapılamayacak gerçek bir görev adamı. Sayın binali beye değer veren ve onun yerine kendini asla düşünmeyecek kadar vefalı bir çalışma arkadaşı. Onun gibi risklerin altına ne pahasına olursa olsun başını koyabilen bir gönül adamını mecliste görmek gerçekten güzel bir gelişme. İcracı bir bakanlıkta mutlaka görevlendirilmeli. Allah hayırlı uğurlu eylesin Sayın Abim
  • Saygıdeğer genel müdürüm inşaallah ulaştırma bakanı olursunuz.
  • Milletvekili olmayı gerçekten hakeden saygıdeğer bir şahıstır kendisi ben bizzat tanışma imkanı da buldum çok çalışkan ve başarılı olacağına yürekten inanıyorum...
  • kayip degil kolay gelsin
  • HAS partiden aday olacagi soyleniyor, dogrumudur?
  • Genel Müdürüm yeni görevinizde başarılarınızın devamını dileriz.
Havacılık sektöründen siyasete atılan ilk isim belli oldu.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru’nun bugün ya da yarın istifasını açıklaması bekleniyor.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) belirlediği takvim çerçevesinde, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlilerinin, 10 Mart 2011 Perşembe günü mesai bitimine kadar istifalarını vermeleri gerekirken havacılık sektörünün bir numaralı ismi Ali Arıduru da görevinden bugün ya da yarın ayrılacak.

2003 yılında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın danışmanı olarak girdiği havacılık sektöründe 2005 yılında SHGM Genel Müdür Yardımcısı ve 2006 yılında SHGM Genel Müdürü olan Ali Arıduru, başarılı çalışmalarıyla dikkat çekti.

Dr. Ali Arıduru’nun bugün mesai bitimine yetişmezse en geç yarın istifasını sunması bekleniyor. Arıduru’nun odasındaki şahsi eşyalarını topladığı da bildirildi.

Bu arada Ali Arıduru’nun yarın havacılık sektörü ile vedaşalacağı da kaydedildi. Yarın öğleden sonra Ankara’dan İstanbul’a geleceği bildirilen Arıduru'nun son anda programda değişiklik yaptığı TÖSHİD Yönetim Kurulu'nun yarın saat 14.00’te SHGM'de Arıduru'yu son kez ziyaret edeceği ve vedalaşacağı bildirildi.

Öte yandan Ali Arıduru’nun istifasıyla gözler havacılık sektöründe adı siyasetle anılan diğer isimlere çevrildi. DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal ve THY Genel Müdürü Temel Kotil cephesinde henüz bir gelişme yaşanmazken milletvekili adayı olan birçok bürokratın son günü beklediği biliniyor.

KİMLER İSTİFA ETMEK ZORUNDA?
Kamu kuruluşlarında görev yapan hakimler ve savcılar, yüksek yargı organları mensupları, yükseköğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yüksek Öğretim Kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından isçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri ve silahlı kuvvetler mensupları istifa etmek zorunda.

Ayrıca ilk kez bu seçimlerde uygulanacak bir hüküm daha bulunuyor. Kamu niteliği taşıyan meslek kuruluşlarında görev yapanlar da kamu görevlileri gibi istifa etmek zorunda. Oda başkanları, yönetim kurulu üyeleri, meclis başkanları ve odaların iştiraklerinde yönetici olarak görev yapanlar da istifalarını vermek zorunda.

©AirportHaber.com
ALİ ARIDURU İSTİFA EDİYOR (GÜNCELLENDİ)

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 13 yıl önce
adamı görevinden almak için millet vekili adayı ol dediler shgm başınada rizeli birini koydular

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Siz, değersiz yorumlarınıza bir lüzumsuzluk daha katmak için, gereksiz isminizi de alta iliştirirseniz, hiç olmazsa, bu ülkede para etmez şahsiyetlerinde aynı zamanda cesur olma ihtimallerinin olduğunu ortaya koymuş olursunuz. İsim veremem derseniz, veya başka bir isimle saçmalamaya devam ederseniz, teknolojinin geliştiğini görmezden gelmeniz sebebiyle, aslında ne kadar gereksiz olduğunuzu işaret etmiş olacağınızdan, şahsınızla alakalı başkaca bir söze de gerek bırakmayacaksınız. Bin dost az, bir düşman çok derler... Ağır yongayı yel kaldırmaz, Allah bu güzel yolunuzu mutluluğa eriştirsin kıymetli Abim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Airport haber neden yorumumu yayımlamıyorsunuz???? Sonuçta en ufak bir hakaret yok. Ben bu adamın istifa etmesine üzülmek zorunda mıyım arkadaşım?? Gitmesinin SHGM için hayırlı olduğunu tüm SHGM personeli biliyor. SHGM'de çalışmayanlar anlayamaz. Yorumumu yayımlamamanız tarafsızlığa yakışmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Genel Müdürüm sizinle çalışma şansına sahip olduğumuz için çok mutluyuz,başarıların devamının geleceğini hep birlikte göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Tanımadan uzaktan yorum yapılamayacak gerçek bir görev adamı. Sayın binali beye değer veren ve onun yerine kendini asla düşünmeyecek kadar vefalı bir çalışma arkadaşı. Onun gibi risklerin altına ne pahasına olursa olsun başını koyabilen bir gönül adamını mecliste görmek gerçekten güzel bir gelişme. İcracı bir bakanlıkta mutlaka görevlendirilmeli. Allah hayırlı uğurlu eylesin Sayın Abim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Saygıdeğer genel müdürüm inşaallah ulaştırma bakanı olursunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Milletvekili olmayı gerçekten hakeden saygıdeğer bir şahıstır kendisi ben bizzat tanışma imkanı da buldum çok çalışkan ve başarılı olacağına yürekten inanıyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kayip degil kolay gelsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
HAS partiden aday olacagi soyleniyor, dogrumudur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Genel Müdürüm yeni görevinizde başarılarınızın devamını dileriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000