28 Haziran 2019, Cuma 09:10:40

Alaşehirliler THY'ye seslendi

Kurtuluş Savaşı öncesi Anadolu'da gerçekleştirilen önemli kongrelerden biri olan Alaşehir Kongresi'nin 100. yılında Alaşehirliler, Türk Hava Yolları (THY) bünyesindeki uçaklardan birinin adının 'Alaşehir' olması için sosyal medya üzerinden kampanya başlattı.
  • Bir manisali olarak hemsehrilerimin bu vizyonsuzlugundan utanıyorum. Uçağa Alaşehir in adini yazdirmakla kac kiside Alaşehir e gitme dürtüsü utandiracaksin. Ucakta alasehir yazisini gören alasehirli den baska kac kisinin umursayacagini dusunuyorsun. Halkın seni başkan secmis ac iki satir kitap oku da vizyonun gelişsin
  • Sanırım listedeki metro/tren ile ulaşımı olmayan tek havalimanı Istanbul Havalimanı!
  • Antik Çağ, Bergama Krallığı döneminde Alaşehir'in adı Philadelphia'dır...TK Alaşehir adını vereceği yeni bir uçakla Amerikan Philadelphia uçuşlarını başlatmalıdır,Alaşehirliler de mutlu olsun !
  • idlib vereceklermis Ayci biraz daha kalirsa Thy degil Qatar gorcez.
  • Tarlabaşı verin bi Uçak ismine de...
  • Alaşehirliler bütün işleri bitirmiş , adlarının markalaşmasının peşine düşmüşler
  • Alaşehir i tanıtsan ne tanıtmasan ne?işe yarar bir şey olsaydı çoktan ismi duyulurdu
  • Ya şaka gibiyiz. Madem isim veriyoruz geniş gövdeden başlasın nüfusa göre sıralayalım şehirleri, 81 ilden sonra en büyük ilçelerin adları verilsin yetsin bitsin gitsin.
  • Alaşehirin markalaşması için uçağa şehir ismi vermeyi düşünmek..ilginç
  • Annem Niğde Ulukışla KILAN köyünden. Bir uçağa da KILAN adının konmasını rica edeceğim. Bu ne be... Bizim gibi ŞARK toplumlarına böyle bir şey ÇOOOOOK FAZLA. Nedir bu isim takıntımız... Torun olur isim kavgası, uçak olur isim kavgası. Silin bütün isimleri. ŞART MI İSİM.

Kurtuluş Savaşı öncesi Anadolu'da gerçekleştirilen önemli kongrelerden biri olan Alaşehir Kongresi'nin 100. yılında Alaşehirliler, Türk Hava Yolları (THY) bünyesindeki uçaklardan birinin adının 'Alaşehir' olması için sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. Kent meydanında kurulan kampanya stadını ziyaret eden Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, THY yöneticilerine seslenerek, "Alaşehir'in adını dünyaya duyurmak istiyoruz" dedi.

Alaşehir Kongresi’nin 100. yılında, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu öncülüğünde sosyal medya üzerinden başlatılan 'Uçağımızın adı Alaşehir olsun' kampanyası için destek istedi. Tarihi geçmişi, üzümü, sıcak suyu, jeotermal enerjisi gibi bir çok değerlerinden dolayı dünya markası haline gelen Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, Türkiye'nin en değerli markası THY'nin uçaklarından bir tanesinin adının 'Alaşehir' olması için kampanya yürüten Alaşehirliler, sosyal medya üzerinden #ucagimizinadialasehirolsun# başlığı ile Alaşehir’in tarihi, kültürü ve ekonomisini anlatıyor. Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzücoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan kampanya standını ziyaret ederek, THY yöneticilerine seslendi. Başkan Ahmet Öküzücoğlu, "Bu yıl 16-25 Ağustos tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyetimizin kurulmasında büyük rolü olan Alaşehir Kongremizin 100. yıl dönümünü kutlayacağız. Alaşehir Kongremizin Alaşehir’in markalaşmasına bir katkı da THY’den olsun. Geçmişi 2 bin yıl öncesine dayanan milli mücadelemizin başladığı ve vatanımızın kurtulmasında, cumhuriyetimizin kurulmasında bir başlangıç, ilk adım olan Alaşehir Kongremizin 100. yılı adına, verimli toprakları, 287 santigrat derece ile dünyanın en sıcak suyu sıralamasında dünyada yedinci, Avrupa’da birinci olan yer altı sıcak su kaynakları, sanayileşmesi ve dünyaca ünlü Sultaniye üzümüyle gerçek bir değerdir. Alaşehir’e bir değer daha katmak ve tanınırlığını artırmak için yeni bir kampanya başlatıyoruz ve Türkiye’nin dört bir tarafından desteklerinizi bekliyoruz. Üzümün başkenti Alaşehir’in adının, bir dünya markası olan Türk Hava Yolları’nın yeni uçaklardan birinin adı olarak belirlenmesi arzusundayız. Bereketli topraklarımızın dünya genelinde tanınması için Alaşehir Belediyesi olarak, değerli THY yöneticilerinin çağrımıza kulak vermesini rica ediyoruz. Dünyanın her yerine ulaşan geniş ağıyla Türk Hava Yolları, bu talebimizi dikkate aldığında Alaşehir adını dünyanın pek çok noktasıyla buluşturacak. THY bundan önce de her yeni teslim aldığı uçağa, ülkemizdeki illerin, önemli ilçelerin, tarihi ve turistik bölgelerin isimlerini verdiği bir sistem oluşturmuştu. Marmaris, Alanya, Göreme, Şişli, Beykoz, Üsküdar, Kağıthane gibi... Alaşehir olarak biz de bu sistem içinde yer almak istiyoruz. Türkiye’nin her yerinden ve dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımızdan destek geliyor, bu sayıyı daha da artıralım. Yurt içi ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın başlattığımız bu kampanyaya destek vermesini istiyoruz, böylece Alaşehir’imiz daha çok tanınsın. THY Genel Müdürlüğü’ne Boeing 7879 TCLLA kuyruk tescilli uçak üretilecek. Bu uçağın adının Alaşehir konmasını istiyoruz. Bu konuda THY Genel Müdürlüğüne talepte bulunduk" dedi.

Başkan Öküzcüoğlu, konuşmasının ardından kurulan stantta destek imzası verdi. 

Alaşehirliler THY'ye seslendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Manisalı ~ 7 ay önce
Bir manisali olarak hemsehrilerimin bu vizyonsuzlugundan utanıyorum. Uçağa Alaşehir in adini yazdirmakla kac kiside Alaşehir e gitme dürtüsü utandiracaksin. Ucakta alasehir yazisini gören alasehirli den baska kac kisinin umursayacagini dusunuyorsun. Halkın seni başkan secmis ac iki satir kitap oku da vizyonun gelişsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Leman ~ 7 ay önce
Sanırım listedeki metro/tren ile ulaşımı olmayan tek havalimanı Istanbul Havalimanı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Proposal ~ 7 ay önce
Antik Çağ, Bergama Krallığı döneminde Alaşehir'in adı Philadelphia'dır...TK Alaşehir adını vereceği yeni bir uçakla Amerikan Philadelphia uçuşlarını başlatmalıdır,Alaşehirliler de mutlu olsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
idlib verecekler ~ 7 ay önce
idlib vereceklermis Ayci biraz daha kalirsa Thy degil Qatar gorcez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isim önerisi ~ 7 ay önce
Tarlabaşı verin bi Uçak ismine de...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler ~ 7 ay önce
Döşemealtı verin (Antalya ilçesi)
Yalaza ~ 7 ay önce
Alaşehirliler bütün işleri bitirmiş , adlarının markalaşmasının peşine düşmüşler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boş işler ~ 7 ay önce
Alaşehir i tanıtsan ne tanıtmasan ne?işe yarar bir şey olsaydı çoktan ismi duyulurdu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yugo Muhacırı ~ 7 ay önce
Sen bilmezsin,Kenan Evren de Alaşhirliydi netekim.
qwerty ~ 7 ay önce
Ya şaka gibiyiz. Madem isim veriyoruz geniş gövdeden başlasın nüfusa göre sıralayalım şehirleri, 81 ilden sonra en büyük ilçelerin adları verilsin yetsin bitsin gitsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yenisin galiba ~ 7 ay önce
Zaten öyle
Markalaşma ~ 7 ay önce
Alaşehirin markalaşması için uçağa şehir ismi vermeyi düşünmek..ilginç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayhan ~ 7 ay önce
Annem Niğde Ulukışla KILAN köyünden. Bir uçağa da KILAN adının konmasını rica edeceğim. Bu ne be... Bizim gibi ŞARK toplumlarına böyle bir şey ÇOOOOOK FAZLA. Nedir bu isim takıntımız... Torun olur isim kavgası, uçak olur isim kavgası. Silin bütün isimleri. ŞART MI İSİM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000