04 Mayıs 2009, Pazartesi 10:42:41

AirportHaber yazdı, THY açıkladı...

AirportHaber'in Türk Hava Yolları'nda Uçuş İşletme'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Köksal Köktuna'nın görevden alındığını duyurmasının ardından THY resmi açıklama yayımladı. İşte THY tarafından yapılan yazılı açıklama...
  • Deneyimi, Kişiliği ve kısaca herşeyi ile yakışan Kaptanımıza Hayırlı uğurlu olsun..
  • Köktuna kaptan Kara Kuvvetleri kökenli bir kaptandı.Bu yüzden de Hava kuvvetleri kökenlilerin hegamonyasındaki THY de bir çok pilotun hazmedemediği bir kişiydi! Tabii nasıl olur? Adam hava kuvvetlerinden değilki!Altında bomba taşımamış,Egzozundan alev çıkmamış, adam zenci yahu...!Nasıl olurda gn.md. yardımcısı olur?!!! E şimdi gözleri aydın olsun...Şimdi hemen çıkar birileri benim yazdıklarım için "Sivil asker,karacı-havacı ayırımı yapmayalım,ayıp oluyor beyler" falan filan..Sanki bu güne kadar ve bugün dahi kendileri ayırım yapmıyormuş edalarıyla.
  • Yahu pilot milleti nezaman adam olacaksınız?Birinizin ayağı kaymayı versin,hemen fırsatı kaçırmayıp bir tekmede siz vurmak için sırada bekliyorsunuz!Ayrıca nereden çıkmış bu en büyük uçak filosundan en kıdemli pilot olurmuş zırvaları?Biz o en kıdemlileride gördük!Kapılarının önünden geçilemeyen,milletin hakkını yiyen,adamlarını kayıran,küçük dağları ben yarattım edalarıyla dolaşan...Kıdem zırvalarını bırakında asıl iş bilip bilmediğine bakın.Tabi bazıları için en iyi iş bilen havakuvvetlerinden olur,jetti olur (zinhar kargocular olmaz!) bide kurmay oldumu kaymaklı olur!!!Yemede yanında yat!Bazılarının yanında dahi uçulmaz ama yerseniz artık!!!
  • Giden kaptan çok güzel selam veriyordu uçağın kapısında, ayıp oldu arkadaşa.
  • THY da eskiden bir adet vardı. Genel Md. Yardımcısı, En büyük uçak filosundan ve kıdemli bir pilottan seçilirdi. Sonra bunu, farketmez hangi filodan olursa olsun, genç olsun diyerek değiştirdiler. Denediler. Şimdi tekrar doğruya döndüler. Asaf Bey'e hayırlı olsunç Başarılar dilerim.
  • bu işler böyle biri gelir biri gider lütfen kimse gideninde geleninde arkasından konuşmasın herkese hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • BAŞARILARININ DEVAMI DILEĞİ İLE.. SAMSUNLU ORHAN ABİ-İZMİR.
  • Hayırlı olsun Asaf abi

İşte THY tarafından yapılan o açıklama:

Türk Hava Yolları’nda 1989 yılında göreve başlayan Asaf Ahmed Bora Uçuş İşletmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Asaf Ahmed Bora, Türk Hava Yolları’nda sırasıyla Boeing 727, Boeing 737 uçaklarında ikinci pilot, RJ ve Boeing 737 uçaklarında kaptan pilot olarak görev aldı. 2004 yılından bu yana ise Airbus 340 uçaklarında kaptan pilot olarak uçuş yaptı. Halen A340 filosunda öğretmen kaptan pilot olarak görev yapmakta olan Bora evli ve bir çocuk babasıdır.

Uçuş İşletmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılan Köksal Köktuna ise A320 filosunda kaptan pilot olarak uçmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Hava Yolları
Basın Müşavirliği

AirportHaber yazdı, THY açıkladı...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
Deneyimi, Kişiliği ve kısaca herşeyi ile yakışan Kaptanımıza Hayırlı uğurlu olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Köktuna kaptan Kara Kuvvetleri kökenli bir kaptandı.Bu yüzden de Hava kuvvetleri kökenlilerin hegamonyasındaki THY de bir çok pilotun hazmedemediği bir kişiydi! Tabii nasıl olur? Adam hava kuvvetlerinden değilki!Altında bomba taşımamış,Egzozundan alev çıkmamış, adam zenci yahu...!Nasıl olurda gn.md. yardımcısı olur?!!! E şimdi gözleri aydın olsun...Şimdi hemen çıkar birileri benim yazdıklarım için "Sivil asker,karacı-havacı ayırımı yapmayalım,ayıp oluyor beyler" falan filan..Sanki bu güne kadar ve bugün dahi kendileri ayırım yapmıyormuş edalarıyla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yahu pilot milleti nezaman adam olacaksınız?Birinizin ayağı kaymayı versin,hemen fırsatı kaçırmayıp bir tekmede siz vurmak için sırada bekliyorsunuz!Ayrıca nereden çıkmış bu en büyük uçak filosundan en kıdemli pilot olurmuş zırvaları?Biz o en kıdemlileride gördük!Kapılarının önünden geçilemeyen,milletin hakkını yiyen,adamlarını kayıran,küçük dağları ben yarattım edalarıyla dolaşan...Kıdem zırvalarını bırakında asıl iş bilip bilmediğine bakın.Tabi bazıları için en iyi iş bilen havakuvvetlerinden olur,jetti olur (zinhar kargocular olmaz!) bide kurmay oldumu kaymaklı olur!!!Yemede yanında yat!Bazılarının yanında dahi uçulmaz ama yerseniz artık!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Giden kaptan çok güzel selam veriyordu uçağın kapısında, ayıp oldu arkadaşa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY da eskiden bir adet vardı. Genel Md. Yardımcısı, En büyük uçak filosundan ve kıdemli bir pilottan seçilirdi. Sonra bunu, farketmez hangi filodan olursa olsun, genç olsun diyerek değiştirdiler. Denediler. Şimdi tekrar doğruya döndüler. Asaf Bey'e hayırlı olsunç Başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu işler böyle biri gelir biri gider lütfen kimse gideninde geleninde arkasından konuşmasın herkese hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BAŞARILARININ DEVAMI DILEĞİ İLE.. SAMSUNLU ORHAN ABİ-İZMİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hayırlı olsun Asaf abi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000