14 Temmuz 2020, Salı 17:15:11

SHGM Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın görevden alındı

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın görevden alındı.
  • 2008 yılında SHGM’de Sivil Havacılık Güvenliği toplantısı yapılacaktı. Şirketim de beni görevlendirdi. Toplantıdaki tek pilot bendim. HY; seni (biraz da aşağılayarak) neden gönderdiler, dedi? Topantının sonunda bir dahaki toplantıya Uçuş İşletmelerden pilotların da davet edilmesine karar verildi. İşte bu kadar ileri görüşlüdür. :))
  • Genel Havacılık neden hala gelismemis durumda? Usa nin 1 eyaletinde olan şahıs uçağının sayısı kadar Türkiye'de özel jet ve pervaneli uçak yok ne yazık ki.. demek ki çok da bir iş yapmamışlar.. genel havacılığa destek vermemişler..
  • Haydar Bey ve Betül Hanım kadar bilgili, tecrübeli insanlar kolay yetişmiyor. Bu kişilerin görevden alınması SHGM için bir kayıptır. Değerli insanlar gidiyor. Sonra sivil havacılığımız neden böyle diye dertleniyoruz. SHGM'nin içi boşalıyor, kurum olarak var ama karton kutudan başka bir şey değil.
  • Tam sebebini anlamadım ama hayırlısı olsun.
  • Gerçekten Türk Sivil Havacılığına gerek yurt içinde ve bilhassa yurt dışında büyük hizmetler vermiş bu kardeşimiz hakkında yazılan negatif yorumları üzüntüyle okudum. Uluslararası tecrübesi ve temsil gücü ile Türkiye için EASA 'da (öncesinde JAA'da) nasıl mücadele verdiğini ancak benim gibi o problemleri yaşayanlar bilir. EASA kuralları yazılı dökümanları okumayla öğrenilmez, sahada çalışarak, problemleri çözmeye çalışarak öğrenilir. Şahsım adına Türk Sivil Havacılığına vermiş olduğu hizmetler için gönülden teşekkür ederim.
  • Ülkemizin havacılık faaliyetlerinin daha iyi hale gelmesi için (!!!) gitmediği bir Mogadişu kaldıydı sanırım ama emin değilim ona da gitmiş olabilir :)))
  • alınması isabetli bir karar.çok bile durdu,ayrıca başarılı veya basarsiz olduguda yoruma acik....
  • görevden alındığını tebliğ etmemek için kesin kendini odaya kilitlemiştir.
  • Bir numaralı Pilot düşmanı! Bunun arkasında başka işler var makam içinde makam kurdu.
  • en bilgili en tecrübeli ama en çakalı sendin:) hayatında başarılar

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın görevden alındı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Haydar Yalçın görevden alınarak yerine SHGM Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanı Özcan Başoğlu getirildi.

Öte yandan Hava Seyrüsefer Daire Başkanı Gaye Betül Doğan'ın görevden alınarak yerine Oğuz Aldemir'in getirildiği, Havaalanları Daire Başkanı Sertan Albuz'un yerine de Ertuğrul Aköz'ün getirildiği öğrenildi.

HAYDAR YALÇIN KİMDİR?

Haydar Yalçın, 1965 yılında Ankara'da doğdu. 1988 Yılında ODTÜ Havacılık Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1989 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde Mühendis olarak işe başlamıştır.

2004 yılından beri SHGM Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

©AirportHaber

SHGM Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın görevden alındı

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

CPT ~ 23 gün önce
2008 yılında SHGM’de Sivil Havacılık Güvenliği toplantısı yapılacaktı. Şirketim de beni görevlendirdi. Toplantıdaki tek pilot bendim. HY; seni (biraz da aşağılayarak) neden gönderdiler, dedi? Topantının sonunda bir dahaki toplantıya Uçuş İşletmelerden pilotların da davet edilmesine karar verildi. İşte bu kadar ileri görüşlüdür. :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Genel Havacılık ~ 3 yıl önce
Genel Havacılık neden hala gelismemis durumda? Usa nin 1 eyaletinde olan şahıs uçağının sayısı kadar Türkiye'de özel jet ve pervaneli uçak yok ne yazık ki.. demek ki çok da bir iş yapmamışlar.. genel havacılığa destek vermemişler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM yine kaybetti ~ 4 yıl önce
Haydar Bey ve Betül Hanım kadar bilgili, tecrübeli insanlar kolay yetişmiyor. Bu kişilerin görevden alınması SHGM için bir kayıptır. Değerli insanlar gidiyor. Sonra sivil havacılığımız neden böyle diye dertleniyoruz. SHGM'nin içi boşalıyor, kurum olarak var ama karton kutudan başka bir şey değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlısı ~ 4 yıl önce
Tam sebebini anlamadım ama hayırlısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet Akkurt ~ 4 yıl önce
Gerçekten Türk Sivil Havacılığına gerek yurt içinde ve bilhassa yurt dışında büyük hizmetler vermiş bu kardeşimiz hakkında yazılan negatif yorumları üzüntüyle okudum. Uluslararası tecrübesi ve temsil gücü ile Türkiye için EASA 'da (öncesinde JAA'da) nasıl mücadele verdiğini ancak benim gibi o problemleri yaşayanlar bilir. EASA kuralları yazılı dökümanları okumayla öğrenilmez, sahada çalışarak, problemleri çözmeye çalışarak öğrenilir. Şahsım adına Türk Sivil Havacılığına vermiş olduğu hizmetler için gönülden teşekkür ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mogadişu ~ 4 yıl önce
Ülkemizin havacılık faaliyetlerinin daha iyi hale gelmesi için (!!!) gitmediği bir Mogadişu kaldıydı sanırım ama emin değilim ona da gitmiş olabilir :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gorevden ~ 4 yıl önce
alınması isabetli bir karar.çok bile durdu,ayrıca başarılı veya basarsiz olduguda yoruma acik....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
koltuk ~ 4 yıl önce
görevden alındığını tebliğ etmemek için kesin kendini odaya kilitlemiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 4 yıl önce
Bir numaralı Pilot düşmanı! Bunun arkasında başka işler var makam içinde makam kurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haydar bey ~ 4 yıl önce
en bilgili en tecrübeli ama en çakalı sendin:) hayatında başarılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000