14 Temmuz 2020, Salı 17:15:11

SHGM Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın görevden alındı

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın görevden alındı.
  • Tam sebebini anlamadım ama hayırlısı olsun.
  • Gerçekten Türk Sivil Havacılığına gerek yurt içinde ve bilhassa yurt dışında büyük hizmetler vermiş bu kardeşimiz hakkında yazılan negatif yorumları üzüntüyle okudum. Uluslararası tecrübesi ve temsil gücü ile Türkiye için EASA 'da (öncesinde JAA'da) nasıl mücadele verdiğini ancak benim gibi o problemleri yaşayanlar bilir. EASA kuralları yazılı dökümanları okumayla öğrenilmez, sahada çalışarak, problemleri çözmeye çalışarak öğrenilir. Şahsım adına Türk Sivil Havacılığına vermiş olduğu hizmetler için gönülden teşekkür ederim.
  • Ülkemizin havacılık faaliyetlerinin daha iyi hale gelmesi için (!!!) gitmediği bir Mogadişu kaldıydı sanırım ama emin değilim ona da gitmiş olabilir :)))
  • alınması isabetli bir karar.çok bile durdu,ayrıca başarılı veya basarsiz olduguda yoruma acik....
  • görevden alındığını tebliğ etmemek için kesin kendini odaya kilitlemiştir.
  • Bir numaralı Pilot düşmanı! Bunun arkasında başka işler var makam içinde makam kurdu.
  • en bilgili en tecrübeli ama en çakalı sendin:) hayatında başarılar
  • SAĞLIK BÖLÜMÜNE DE EASA STANDARDI DEYİP ASTRONOT SEVİYESİNDE MUAYENE YAPTIRMAYAN, İNSANLAR İSTİYORUZ.
  • Shgm'de ve Sivil havacılıkta çok canlar yaktınız,millete her zaman hep üst perdelerden baktınız,azarladınız,aşağıladınız,hakaret ettiniz,kırdınız,bir yetki uğrua üzdünüz! Şimdi size soruyorum? Değdimi bütün yaptıklarınıza? Hayat ne kadar acayip değil mi? Şimdi olanları bir düşünseniz o koltukta oturduğunuz günler bir film şeridi gibi geçer zihninizden. Bence artık o koltuklara yeni yüzlerin,liyakat sahibi insanların oturması gerek. Devletimizin Sizin hakkınız da verdiği kararı sonuna kadar destekliyorum. Görevden el çektirilmeniz çok isabetli bir karar olmuş. Bir an şöyle bir düşündüm! Mesela sizi görevden almaları değil de sizin istifa etmeniz çok yakışı kalırdı.Neden derseniz artık Shgm de yeni yüzler dinamik genç arkadaşlar görmek istiyoruz. CcC
  • Guzel insandi. 23 yillik havacilik gecmisimin en degerli abisi idi...yolun acik olsun abi. Iyi ki tanisimiz seni. Vedan mi? Sasirmadim yazik ki

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın görevden alındı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Haydar Yalçın görevden alınarak yerine SHGM Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanı Özcan Başoğlu getirildi.

Öte yandan Hava Seyrüsefer Daire Başkanı Gaye Betül Doğan'ın görevden alınarak yerine Oğuz Aldemir'in getirildiği, Havaalanları Daire Başkanı Sertan Albuz'un yerine de Ertuğrul Aköz'ün getirildiği öğrenildi.

HAYDAR YALÇIN KİMDİR?

Haydar Yalçın, 1965 yılında Ankara'da doğdu. 1988 Yılında ODTÜ Havacılık Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1989 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde Mühendis olarak işe başlamıştır.

2004 yılından beri SHGM Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

©AirportHaber

SHGM Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın görevden alındı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Hayırlısı ~ 7 gün önce
Tam sebebini anlamadım ama hayırlısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet Akkurt ~ 12 gün önce
Gerçekten Türk Sivil Havacılığına gerek yurt içinde ve bilhassa yurt dışında büyük hizmetler vermiş bu kardeşimiz hakkında yazılan negatif yorumları üzüntüyle okudum. Uluslararası tecrübesi ve temsil gücü ile Türkiye için EASA 'da (öncesinde JAA'da) nasıl mücadele verdiğini ancak benim gibi o problemleri yaşayanlar bilir. EASA kuralları yazılı dökümanları okumayla öğrenilmez, sahada çalışarak, problemleri çözmeye çalışarak öğrenilir. Şahsım adına Türk Sivil Havacılığına vermiş olduğu hizmetler için gönülden teşekkür ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mogadişu ~ 24 gün önce
Ülkemizin havacılık faaliyetlerinin daha iyi hale gelmesi için (!!!) gitmediği bir Mogadişu kaldıydı sanırım ama emin değilim ona da gitmiş olabilir :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gorevden ~ 24 gün önce
alınması isabetli bir karar.çok bile durdu,ayrıca başarılı veya basarsiz olduguda yoruma acik....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
koltuk ~ 24 gün önce
görevden alındığını tebliğ etmemek için kesin kendini odaya kilitlemiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 25 gün önce
Bir numaralı Pilot düşmanı! Bunun arkasında başka işler var makam içinde makam kurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haydar bey ~ 25 gün önce
en bilgili en tecrübeli ama en çakalı sendin:) hayatında başarılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAĞLIK ŞUBE ~ 25 gün önce
SAĞLIK BÖLÜMÜNE DE EASA STANDARDI DEYİP ASTRONOT SEVİYESİNDE MUAYENE YAPTIRMAYAN, İNSANLAR İSTİYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ingiltere ~ 24 gün önce
İngiltere’deki gibi pilotun uçması için ben iyiyim demesi yeterli olmalıdır
Neydim ne oldum ~ 25 gün önce
Shgm'de ve Sivil havacılıkta çok canlar yaktınız,millete her zaman hep üst perdelerden baktınız,azarladınız,aşağıladınız,hakaret ettiniz,kırdınız,bir yetki uğrua üzdünüz! Şimdi size soruyorum? Değdimi bütün yaptıklarınıza? Hayat ne kadar acayip değil mi? Şimdi olanları bir düşünseniz o koltukta oturduğunuz günler bir film şeridi gibi geçer zihninizden. Bence artık o koltuklara yeni yüzlerin,liyakat sahibi insanların oturması gerek. Devletimizin Sizin hakkınız da verdiği kararı sonuna kadar destekliyorum. Görevden el çektirilmeniz çok isabetli bir karar olmuş. Bir an şöyle bir düşündüm! Mesela sizi görevden almaları değil de sizin istifa etmeniz çok yakışı kalırdı.Neden derseniz artık Shgm de yeni yüzler dinamik genç arkadaşlar görmek istiyoruz. CcC

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guzel insandi ~ 25 gün önce
Guzel insandi. 23 yillik havacilik gecmisimin en degerli abisi idi...yolun acik olsun abi. Iyi ki tanisimiz seni. Vedan mi? Sasirmadim yazik ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000